Styczeń 24 2018 02:47:00
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Dorsz gigant :D
Abramis
Nie wiem czy właściwe miejsce na zgłoszenia rybek , ale spróbuję Wink Chciałbym zgłosić dwa dorsze z sobotniej wyprawy . Otóż uzbroiłem się w kilka pilkerów 500g i 1szt. 1000g by zapolować na ,,mega'' dorsza. Ogólnie nie przemawiało za mną używanie tych 500g , gdyż po wcześniejszych doświadczeniach przekonałem się , że im większa przynęta tym pewniejsze branie większej ryby , ale cóż ze wzgl. na cenę w Norwegii (ok 120zł) za pilkera 1000g , kupiłem tylko jednego i zabrałem ze sobą zamówione w Polsce 500g z gorszej jakości kotwiczkami , które lubią się wyginać na większych rybach , ale coż trzeba używać to co się ma. Na początku wędkowania zacząłem używać 1000g pilkera . Złowiłem kilka fajnych rybek o średniej wadze ok 6-7kg w tym jedenego dorszyka 101cm i 13,4kg wagi. Na 8 czy 9 rybie straciłem go ... i żal (myślę sobie teraz to się zaczną małe czarniakiSad ) No ale cóż zacząłem używać 500gramowego pilkera z ,,gównianą'' kotwicą , doczepiłem na kółko łącznikowe do kotwicy pojedyńczy , wielki sumowy hak i zacząłem łowić dalej , o dziwo brały same dorsze ale średnia łowionych ryb spadła do ok 3-4kg disa Wkońcu opuszczam pilkera na samo dno , podrywam i bardzo duży opór , tak jakby zaczep ok 1m nad dnem (wędka wygięta w pałąk) i trzymam , nie dowierzam a tu pomału z wielką siłą zaczyna odjeżdżać , myślę sobie - ,,łał'' będzie halibut i to z pewnością 20 , 30kg+ , po około 10 min trzymania ryby na maksymalnie wygiętym wędzisku do 350g wyrzutu i patrzeniu jak zabiera wolno plecionkę z kołowrotka cały czas trzymając się dna udało się ją troszkę poderwać , powoli , powoli i do góry , o dziwo podczas holu do góry nie robiła ucieczek . Byłem prawie pewien , że stracę rybkę ze względu na sabą kotwicę w pilkerze , jednak była nadzieją że może hak sumowy pomoże i jednak uda się ją chociaż zobaczyć. Podczas holu wyciągnąłem komórkę , chciałem nakręcić hol , by mi wierzono , jaką to ,,gigantyczną'' rybę mam na haku , ale nie wiedziałem jak się zabrać za filmowanie na łódcę , w końcu byłem przecież sam bezradny . Tu jedną ręką telefon , w drugiej wędka , czuję że ryba słabnie ... heh w końcu przestałem się gimnastykować , skupiłem się na holu i się udało. Moim oczom ukazał się piękny gruby dorsz , troszkę byłem zdziwiony , że nie halibut , gdyż jak dotąd podobną , ciężką walkę stoczyłem tylko z halibutem , ale radość była mimo to w końcu kawał ryby z niego było. I chciałbym zgłosić 2 duże dorsze , które udało mi się złowić podczas ostatniej wyprawy.
Pierwszy o wadze 24,4kg (ważony na 2 wagach) i długości jak widać (118cm miał na pewno , a czy więcej sami oceńcie) , ciężko było zmierzyć ze wzgl. na duży brzuch
images84.fotosik.pl/410/c6cdb43067e64d86m.jpg

images82.fotosik.pl/411/d7b30ce97cedce47m.jpg
i drugi 14,9kg 106cm
images81.fotosik.pl/411/63cb52c157b99b10m.jpg

images83.fotosik.pl/410/20717a0426abaf67m.jpg
Dodam tylko , że szczęśliwie dorsz zaczepił się na kotwiczkę i sumowy hak , który przejął większość obciążenia Wink
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Piorek
Faktycznie gigant i to nie jeden Angry
Wielkie gratulacje!!!!!!!!
www.bakalarzewo.bo.pl

Semi
Ale kabany, a u wrót naszego Bałtyku to pomarzyć.Cool
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

seb@s
Jakie cielaki Angry. Rekord forum już niedługo pokażesz Pfft.

kesu
Raz byłem na dorszach i takie kilowe jak się dwa uwiesiły dawały popalić a takie ? {} Szczere graty i współczuję zakwasów huha .
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Abramis
Dzięki , chłopaki ouch Z tego co widzę to rekord forum rzeczywiście wyśrubowany ... Jest szansa , ale będzie ciężko , jakoś słabo sobie wyobrażam złowić jeszcze większego :*

Grzes77
Piękne ryby, fajne zdjęcia, tylko podziwiać ouch Cool
Tak naprawdę szczena opada, pozdrawiam i życzę jeszcze większych Wink.

woblerangeln
Widać że lubią Cię te olbrzymie dorsze ouch . Złowić dorsza takiego 20+ to niesłychane szczęście. Tobie się to udało.Dlatego zasłużone GRATULACJE dla Ciebie Cool
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Norbert
Kabany nie dorsze Wink. Graty pięknie połowiłeś Cool.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Abramis
woblerangeln napisał(a):

Widać że lubią Cię te olbrzymie dorsze ouch . Złowić dorsza takiego 20+ to niesłychane szczęście. Tobie się to udało.Dlatego zasłużone GRATULACJE dla Ciebie Cool

Dzięki ouch Przyznam , że w tym okresie (styczeń-marzec) jest najłatwiej o wielkiego dorsza, gdyż przypływają one z otwartego morza na tarło .Więc jest ich więcej i większe, stad też taka waga. Latem myślę , że ten większy ważyłby z 17-18kg. Jednakże to nie zmienia faktu że mi się udało Pfft

Exodus
Piękny dorszak Wink cóż więcej można napisać Wink Szczere graty i kolejnych życzę Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Dariusz foss
Brawo ładna sztuka,lecz nic dziwnego że w naszym Bałtyku coraz mniej takich okazów,jeśli ludzie zabierają wszystkie dorsze jakie uda się złowić na kutrze,zamiast jednej ładnej sztuki.

Abramis
Dziękuję za wszystkie gratulacje ouch Widzę rybka już dodana do top listy Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się