Grudzień 17 2018 17:43:21
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Diasel vs benzyna i gaz
marec-ki
A co on miał Ci powiedzieć, jak u geringa juź turasy cofnęli i on pewnie nie musiał się w to bawić Wink

Tomek te współczesne diesle nie są takie złe wbrew pozorom. Parę dni temu było "głośno" o wystawionym na sprzedaż Passacie bodajże rocznik 2012 z przebiegiem ... ponad 1 000 000 km !! przy 750 tyś km była dopiero robiona jakaś poważniejsza rzecz w silniku.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Semi
Marek mówią że największym wrogiem Twojego nowego używanego TDI jest jego poprzedni użytkownik.Wink Jest kilka zasad które przestrzegane znacząco zwiększają żywotność silnika, takze wszystko możliwe, może i moja A4 ma już 1000 000 km, kto to wie.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Exodus
Jest recepta na te wszystkie bolączki Wink Kupić nowe auto Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

marec-ki
Za wszy chyba Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Semi
Powiem Wam że już chodziły mi po głowie myśli aby kupić nowego Fiata.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
W jednej gazecie, kilka lat temu zrobili ankietę dla samochodów małych, średnich, 'premium', sportowych i 'samochód marzeń'. Dla ostatniej grupy, ktoś napisał- "jakikolwiek nowy" Cool
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

woblerangeln
Znajomy kupił w BMW innych samochód i stary 13 letni z przebiegiem ponad 380 tyś.zostawił w rozliczeniu. Kiedy przyjechał ponownie to to Stare BMW jeszcze stało. Ale na liczniku miało coś ponad 180 tyś. W odpowiedzi od dielera usłyszał .że Auto miało jakieś błędy i musieli je skasować i......się licznik tak przestawił.Dodam że salon b. duży i robi wrażenie na kupujących. upl
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Grzes77
Exodus napisał(a):

Jest recepta na te wszystkie bolączki Wink Kupić nowe auto Wink

Coś w tym jest. To tak jak Tomek oglądał, czytał i kupił nowego Rometa a teraz dba, jeździ i mu powinien latami służyć. Lepiej kupić coś nowego i tak jak np. ja 10 lat sobie śmigam, wiem ile zrobiłem, co mogę zrobić a co nie muszę, dbam i mam Wink. No i tak na marginesie wiem, że jakiś turas mi foteli nie zachlapał bawiąc się z jakąś łatwą ciapatą Wink. Nie wszystko się doczyści a dziecko potem położy na takim fotelu kanaPKę podczas wycieczki, bee Pfft

Exodus
. No i tak na marginesie wiem, że jakiś turas mi foteli nie zachlapał bawiąc się z jakąś łatwą ciapatą

Wink
Masz pomysł jak kupić nowy samochód ? nie wydajać dużo kasy Wink
Tomek a jakiego chciałeś kupić fiata ?

Semi
Na Tipo się czaję. Wink
Semi.

krabik7
Semi,Wink
Ja przez 12 lat jeździłem Dacią Logan 1.4 z gazem,kupiłem nowe z salonu.Zrobiłem 135 tyś.Auto proste i tanie w utrzymaniu.Wymieniłem dwa razy filtry gazu,dwa razy klocki,jeden tylny cylinderek.Wymieniłem rozrząd i pompę wody.Paliła na trasie 7,5 l gazu,w mieście 8,5 l.Auto wymarzone na ryby,wysokie zawieszenie,osłona silnika....Sprzedałem go 4 m-ce temu koledze z pracySad
Ale kupiłem teraz Dacię Duster1.6 4x4 z gazem,pali trochę więcej 10 l w mieście a na trasie 9l.Szczerze polecam DacięShock

Semi
Dacię też oglądałem, to też ciekawa oferta na nowy samochód.ouch
Semi.

krabik7
Tam gdzie jeżdże na ryby do Lipczynka,droga nad brzegem jeziora usłana jest korzeniami drzew,tak wysokimi,że niejeden tam coś urwał.To miało dobre strony.liczba odwiedzin,przez wędkarzy była minimalna.Ważne,że Logan dawał radę.Niezapomniana była mina leśniczegohuha,gdy mnie zobaczył jeszcze z przyczepą kempingowąWink(Można tam parkować z przyczepą,ale w wyznaczonych miejscach za opłatą).Gdy jadę tam na 2-3 dni zawsze nocuję w aucie,a że Logan jest naprawdę duży i pojemny,nie było z tym problemuCool

Grzes77
Exodus napisał(a):
Masz pomysł jak kupić nowy samochód ? nie wydajać dużo kasy

Uzbierać I kupić to, na co stać. Trochę mija się z celem branie auta na raty bo cena wtedy wzrasta o odsetki, ale.... dla przykładu. Kupuję auto za 45 000 nowe i dochodzi mi 10 000 na odsetki. Mam 10 lat z głowy. Kupuję za 45 000 dziesięcio letniego szmelcwagena i mam kilka lat problemów. Po tych kilku latach koszt napraw osiągnie połowę wartości samochodu lub sprzedamy to auto bez napraw handlarzowi za połowę ceny. Kto więcej traci??
W dzisiejszych czasach globalizacji nie ma już firm tylko koncerny. Modele różnych "firm" mają te same podzespoły I to od nas zależy komu zaufamy. Te same fabryki robią podzespoły dla konkretnych odbiorców a następnie koreańczyk sprzeda coś za 50 000 japończyk za 60 000 a niemiec zarząda 80 000 I jeszcze w najuboższej wersji.
Dla przykładu gdy brałem yarisa za 40 000 brałem pod uwagę fiata pandę kosztował lekko ponad 30 000. Gdy porównałem dokładnie obie oferty to yaris już miał jakotakie wyposażenie a panda była golutka nawet zwykłego radia nie posiadała. Po dodaniu tego co posiadał w podstawie yaris panda wychodziła prawie 1000 drożej od yarisa. To samo w ubiegłym roku. Szukałem coś żonie w klasie średniej i brałem pod uwagę tylko japończyki i koreańce nawet przez ułamek sekundy nie myślałem o corolli. Nie chciałem brać kredytów i wyrobić się w 100 000. I jak się zdziwiłem gdy jako ostatni odwiedziłem salon toyoty. Corolla z silnikiem 1.6 132km w najbogatszej wersji wyszła z ubezpieczeniem 90 000. To dużo taniej I lepiej wychodziło niż np Mazda 3. Ja już pozostanę wierny toyocie. Każdy coś sobie w życiu znajdzie mój brat cioteczny kupuje co kilka lat ople astra i sobie chwali.

krabik7
Polecam Dacię,tanie i niezawodne auta.Cool
Oto moja rodzina DaciiShock
Od lewej Dacia Sandero Stepway(auto żony) w środku Dacia Duster 4x4 (moja),po prawej 12 letnia Dacia Logan(nasza już sprzedana(: )
krabik7 dodał/a następującą grafikę:
img_20170218_143647.jpg

Exodus
Dacie jakos nigdy nie trawiłem, ale każdy coś lubi innego Wink
Grześ czy Ty nam chcesz sie narazić ? Od rana przez Ciebie ciężko oddycham Wink
Nie chciałem brać kredytów i wyrobić się w 100 000. I jak się zdziwiłem gdy jako ostatni odwiedziłem salon toyoty. Corolla z silnikiem 1.6 132km w najbogatszej wersji wyszła z ubezpieczeniem 90 000.

Jak bym miał w kieszeni 100000, to ja bym nie dyskutował jaki silnik Wink ja to bieda, straszna w dodatku Wink
Ja miesięcznie spalam paliwa do 1000 zł i muszę to zlikwidować. Spalanie około 8 litrów na 100 km i liczę że połowę na gazie zaoszczędzę. Jak nie połowę to 40%, mogę to przeznaczyć na spłacanie kredytu. Wink
Obliczenia, teraz auto mi pali 8 l, to koszt 36 zł.
Gdy kupie (planuje) opla corse d
www.autocentrum.pl/ac-file/car-version/5762988d582c7d19a98b57ca.jpg
Spalanie tego opla gazu przy silniku 1,4 to 7 l gazu to (gaz u mnie 2 zł) to 15 zł z naddatkiem.
Do gazu dodam jeszcze litr paliwa na 100 km, to daje 19 zł
36-19=17 zł to daje około 45% z tego na kredyt. Czyli 450 zł daje extra stacjom, a to teraz moge dać bankom za auto które mi zostanie.
\Dobrze chyba myślę, jeśli nie oświećcie mnie Wink

Grzes77
Moim zdaniem dobrze myślisz.
W dzisiejszych czasach trzeba dobrze kalkulować by nie tracić a zyskiwać. Mi tak się ułożyło w tamtym roku wszystko, że mogłem sobie pozwolić na taki zakup, teraz myślę o większej inwestycji więc żona z 5-6 lat będzie musiała się "pomęczć" tą corollą Wink.
Dziś kto dobrze liczy ten ma, takie czasy że można uczciwie coś osiągnąć ale trzeba myśleć Wink. Ja już teraz nie potrzebuję sobie mnożyć a wszystko co robię to z myślą o synu.
Nową astrę wziął mój wcześniej wspomniany brat cioteczny jeździł nią kupię lat i ze smutkiem sprzedał gdy na podwurku miał 3 wersję. To już tak działa że po kupnie nowego do używek się nie wraca. W mojej rodzinie I mojej żony w większości tak się robi, to norma. No I nieraz słyszałem, że na nowym aucie się najwięcej traci. To bzdura, bo wartość samochodów spada przeważnie tyle samo procent co roku, czyli jeżeli mnie stać na zakup auta za np 80 000 to po roku tracąc 20% auto warte jest 64 000. Jeżeli stać mnie na auto za 8 000 to po roku warte jest ono 6400. Dal tych co tracą 16 000 może być to mniejszą strata niż dla tego co traci 1 600 I 3 razy tyle na części. Ja zawsze miałem inny tok myślowy niż większość i jakiś tego nie żałuję. Każdy w tym moim wywodzie nich sobie znajdzie odpowiedź kiedy i kto traci najwięcej. Sorry za taki długi post a astra nowa będzie służyć latami Wink.

Semi
Grzegorz to dobry tok myślenia poparty odpowiednimi sugestiami.Winkouch
Semi.

Exodus
Naprawde warto przeczytać Wink
http://www.pobocz...,nId,64454

Edit.
Tak się zastanawiam czy to jakaś ściema ? Robić 2 miliony km autem, to chyba tylko tirem. Składać z 3 aut to chyba też bez sensu, bo trza sie narobić. Jak myślicie ?
Edytowane przez Exodus dnia 23-04-2017 11:48

Semi
Byle jakich samochodów nie lepią w ten sposób, bo b y się nie opłacało, ale jak mają rozwalone auto za 50 tyś kupione za 10 i drugie tyle za naprawę to już się opłaca. Wink
A co do przebiegu 2 ml km to akurat w mercu możliwe.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się