Październik 19 2018 06:44:08
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wakacje - Bieszczady
marekt
Cześć

W tym roku chciał bym pojechać na wakacje w Bieszczady. Zna ktoś jakieś fajne miejsce gdzie można blisko wody wynająć domek lub pokój w cenie do 100 zl za dobę ?
Preferuje łowienie z gruntu na feederka i spining

Lubie cisze, wiec może być zadala od miasta i tłumu ludzi ...

https://www.facebook.com/Szanti2-1846767895651723/
marekt
Nikt nic nie poradził, wiec wybrałem Polańczyk ( niestety ciszy miał nie będę )

Może w takim razie jakieś porady co do wędkowania ?

Interesuje mnie : Leszcz, Okoń, Sandacz , Lin

Jakie metody, jakie przynęty, jaka pora najlepsza na poszczególne gatunki na tym jeziorze ?

Serdecznie dziękuje za pomoc

woblerangeln
Mogę ci doradzić .Jak chcesz połowić grubego leszcza na dużym jeziorze to najpierw zanęć dobrze łlowisko.Wymieszaj zanętę z gliną i piachem izrób z tego kulki wielkości piłek do tenisa. Miejsce połowu poszukaj minimum 5m głębokie i Tam umieść kule zanętowe. Żeby leszcza wracały to musisz regularnie to miejsce nęcić .Jest to mój sprawdzony sposób z przed lat nad jeź.Rożnowskim. Leszcze wtedy najlepiej brały w nocy. Przynętą był makaron,,gwiazdki,,.
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

stan2010
Potwierdzam :ld: 'gwiazdki' gotowane z odrobiną soli i cukrem waniliowym Cool. Nizało się na maksa na haczyk, a nawet na żyłkę powyżej haczyka.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marekt
No tak ... Rożnów znam. Ogólnie ciężko coś złapać na jeziorze. Patent z makaronem to znają wszyscy którzy tam jeżdżą na rybki Smile Często bywałem w takiej fajnej zatoczce w miejscowości Lipie. Tam jest bardzo głęboko. Trochę leszcze połapałem ale raczej brały na czerwonego robaczka niż na makaronik.

Zastanawiam się czy i tam się to sprawdzi. Mam zamiar nęcić dość grubo ( gotowana kukurydza + pasza dla gołębi )

stan2010
Parę razy pisałem, może spróbujesz ?? 5-7szt kukurydzy puszkowej na włosie z zielonej nici do robienia much. Zero splotu, pasma obok siebie, więc bardzo miękka i wiotka. Najpierw wiązałem pętelkę, a potem mocowałem 'wyblinką' /węzeł żeglarski/ z blokowaniem węzłem 'płaskim' plus ślad kleju/lakieru do paznokci na środku kolanka. Ziarna blokowałem trawką lub kawałeczkiem grubszej żyłki wygiętej w "V".
Gwiazdki sprawdzały się na każdej stojącej wodzie.
Powodzenia Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

woblerangeln
Zatoczka Lipie to ,,moja zatoczka,,Byłem tam dziesiątki razy.Mam do niej szszególny sentyment Co do nęcenia ziarnem kukurydzy, to był odradzał. Cobra n krpia.Jeśli chodzi o leszcze,to należy je nęcićć zanętą. Mają ją poczuć a nie się jej najeść.Jak się kukurydzy najedzą to po pari minutach odejdą i niewiadomo kiedy znowu wrócą.Ja nęciłem zawsze drobnymi fragmentami np.płatki owsiane, kasza kukurydziana, tarta bułka plus dużo melasy. Wszystko to wymieszane z gliną powodowało że leszcze wracając Co jakiś czas czuły ten zapach zanęty ale nie mogły się jej dostatecznie najeść. Co do czerwonego robaka to owszem był b.dobry, ale po fazie deszczowej, kiedy to woda była mętna i się podnosiła. Wtedy to jednak brały też inne ryby, Take jak płocie i japońce.
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się