Styczeń 16 2018 16:36:23
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jezioro Tałty Mazury
radek3p
Witam wszystkich.jestem nowym na tym forum,ale trochę latek już łowię.Nie będę pisał o tym co złapałem a co nie,ale chciałem podzielić się ciekawostką mojej wyprawy na Mazury.
Bywałem już na Mazurach nie jeden raz.Lubię te okolice a no dlatego że co kawałek zbiornik z wodą,nie piszę że jezioro bo jezioro kojarzy mi się z czymś innym. "przepraszam jeśli kogoś uraziłem tym stwierdzeniem".Już wyjaśniam, 30 lat wstecz kiedy z ojcem szliśmy na ryby na jezioro, to siadało sie nad zbiornikiem cisza spokój śpiew ptaków plusk ryb i innych zwierzątek żyjących nad wodą. Na Mazurach wygląda to zupełnie inaczej,pełno żaglówek,to te można znieść,ale motorówki skutery wodne i inne pływające wynalazki z silnikiem to raczej trzeba mieć nerwy ze stali,ja to wytrzymam ,ale te biedne ryby.Właśnie ryby o nich zapomniałem ,raczej nie "biorą"zapewne dlatego że zestresowane tym hałasem.Ale wcale nie,nie biorą bo ich tam nie ma.Różne gospodarstwa zrobiły sobie piękny sposób na zarabianie kasy na tych biednych zestresowanych rybach,zapewne są im wdzięczne za to że szybko trafią do sieci a potem na stół.lepsze zapewne to niż ryk silnika nad górną płetwą.Ale ale nie do końca chciałem o tym pisać.Dwa dni temu udało mi sie zatrzymać w Ryn Pow.Giżycki. Tu kupimy pozwolenie w jednym z dwóch sklepów wędkarskich,lub przez internet. Jezioro o tej samej nazwie,łączące się z innymi.Kolejne jezioro to właśnie Tałty.Sporo szukania dobrego miejsca do połowu,jezioro mocno porośnięte trzciną ,niewiele miejsc aby dotrzeć samochodem w pobliże jeziora,miejscowości które leżą nad jeziorem często ograniczają dostęp do wody przez ogrodzone działki.Miejsca postojowe czy biwakowe,są w dzierżawie osób prywatnych.Z info uzyskanych od Leśniczego prawie wszystkie są w dzierżawie.Oczywiście można zapłacić za miejsce tylko trzeba wiedzieć komu.Jest info że teren prywatny.ale żadnego kontaktu.warto w takiej sytuacji zapytać miejscowych.Tak miałem w miejscowości Skorupki.Jak znajdziemy dobre miejsce to już połowa sukcesu,świetne miejsce sporo miejsca na dwie gruntówki i jeszcze ognisko można zrobić,bajka pomyślałem.Próbny połów godzina 13-ta ,po 5 min.już branie jest płoć 13-cm,za chwile kolejne podobne wymiary,myślę jest dobrze dno czyste bez trawy.Idealnie przyjadę na noc.Co pomyślałem to tak zrobiłem ,zaopatrzenie kiełbaska na ognisko,zanęta, przynęta kupa sprzętu,warto mieć coś na komary i kleszcze jest ich sporo.Ustawiłem się jedna wędka ,druga krzesełko no i jest super.zaczyna sie już po chwili pierwsze branie,i co widzę? piękna żaglówka sunie prosto na moje miejsce,krzyki prośby niestety na nic się nie zdało.Szanowny żeglarz zaparkował swoją furę metro od moich wędek co było dalej każdy wędkarz zapewne wie ,hałas itp,itd.Zabrałem się z tego miejsca ale zanim wypatrzyłem kolejne inne łodzie robiły to samo parkowały w takich miejscach.no i moja nocka zakończyła się dreptaniem tam i z powrotem.Wcześniej nie doświadczyłem tego kiedy bywałem na mazurach mieszkałem w ośrodkach wczasowych a te posiadały swój dostęp do wody,tym razem miałem kwaterkę prywatną z dala od jeziora.Ale nie miałem czasu szukać czegoś innego .
Chciałem się podzielić tym przykrym doświadczeniem aby inni koledzy nie "połapali" sobie jak ja

Semi
Tak to jest niestety w tych czasach, jeden człowiek na drugiego nie zważa. Miejmy tylko nadzieję że nie wszystkie jeziora tak mają. Ja mam nadzieję w tym roku wyskoczyć nad Gaładuś niedaleko Suwałk na pograniczu Polsko- Litewskim, nie byłem tam kupę lat, ale wiem że taka sytuacja się nie zdarzy, bo tam jeszcze wielkich tłumów nie ma.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się