Luty 24 2018 22:27:45
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak Złowić Głowacicę
Rybcio
Częstym i największym marzeniem, które rozpala wyobraźnie każdego wędkarz łowiącego w górskich wodach jest o pięknych miedzianozłotych kolorach metrowa głowatka[thumbsup]
Najpopularniejszą przynętą na głowacice są woblery.
images20.fotosik.pl/77/f67b4227694017d7m.jpg

images13.fotosik.pl/70/b431e09567585eb9m.jpg images13.fotosik.pl/70/28fd71d1f8e5fc31m.jpg images29.fotosik.pl/75/6596e2176b9b30b4m.jpg
Łowcy głowatek wykonują je własnoręcznie, gdzie kierują się swoimi zasadami:
-Wyraźna akcja ogonowa, kolebanie się, metalowy ster, mocne bardzo ostre kotwice, kolory ciepłe, często przypominające barwy pstrąga a także ukleji i brzanki.Frown
Największe występowanie Głowacic w Polsce jest w Popradzie i Dunajcu a także w Sanie. W dwóch tych pierwszych rzekach, każda głęboka rynna jest potencjalnie ''gawrą'' głowacicy.Angry
Występowanie Głowacic w Polsce także odnotowano w:
Gwda na Pomorzu, Dolnośląski Bóbr, Sola, Wisłoka, Nysa Kłodzka, Węgorapie, Łaźnej Strudze, Raduni a także trafiała się w Odrze i NoteciFrown
Sprzęt na nią musi być solidny-
Wędzisko długości od 2.50 do 3 metrów o akcji raczej szybkiej, ciężar wyrzutu do 40g, kołowrotek o szpuli stałej mogącej pomieścić od 100 do 150 metrów żyłki od 0.28 do 0.35mm.
images20.fotosik.pl/77/ee0636b7ed2db0e3m.jpg

Edytowane przez Rybcio dnia 05-09-2007 13:06
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

dziasza
piekne zdjecie przepiekna ryba krolowa karpackich rzek naprawde wielki szacunek dla tej rybki i dla wedkarzy lapiacych te przepiekne rybska... super post rybciu ja mialem w tym roku jechac na san ale niestety nie wyszlo moze nastepnym razem... pozdro

Pippo
Gdybym wczesniej o niej nie slyszal a ktos pokazalby mi zdjecie tej rybki w sporych rozmiarach pewno bym nie uwierzyl ze taka piekna ryba u nas wystepuje ! Bardzo fajnie opisane. Ehh ja niestety skazany na nizinna rzeke (Odra) ale skoro sie trafiaja w Odrze (pewno jak slepej kurze ziarnko) to marzac kiedys zlowie Glowatke niewielkich rozmiarow ale w to watpie SadFrown
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Rybcio
Tydzień temu dobry mój znajomy z koła złowił przepiękną głowatkę na popradzie niedaleko Piwnicznej. Obiecał że wyślę mi zdjęcieWink Na razie wiem tyle że miała 109 cm Frown

......rozmawiałem z nim nie tak dawno, nalegałem żeby dał chociaż zdjęcie samej głowatki, bez skutecznie Smile Powiedział że się nie będzie chwalił i bastaGrin

W tym roku będę miał możliwość trochę powędkować na popradzieFrown
Kto wie czy nie siądzie jakaś miedziana sztuka ... kto wie Wink
Edytowane przez Rybcio dnia 11-03-2010 18:15

Rybcio
Temat " Jak złowić GŁOWACICĘ " widzę że jest nie tknięty, wygląda na to że złowienie tej ryby graniczy z cudem, zaczynam się zastanawiać czy nie było by prościej trafić szóstkę w totka :;/

Znam pewnego spinningistę z Kokotowa który ma na koncie kilka głowatek, może kiedyś go namówię żeby napisał coś cokolwiek o połowach tej ryby a jak na razie to dam fotkę z jedną z złowionej przez niego piękną zdobycz która ważyła 15 kg >> 113 cm Angry
Rybcio dodał/a następującą grafikę:
glowacica_15_113.jpg

woblerangeln
Dołącze się do dyskusji bo sam jestem miłośnikiem tej ryby i chociaż parokrotnie próbowałem tę rybę
złowić na Dunajcu to do tej pory mnie się to nieudawało

Moja uwaga dotyczy sprzętu przez ciebie opisanego na tę rybę.
Chodzi mi o wędkę do 40g. Uważam , że takowa wędka to stanowczo za słaba bo stosując głęboko schodzące do 3-4 metrów woblery z dużymi sterami i prowadzone w wartkiej wodzie i przenoszonce duże obciążenia wymagają użycia wędki w przedziale 40-80 a nawet więcej gram. Również sznur powinien gwarantować wyciągnięcie nawet 10 kg ryby a w szbkiej i pełnej kamieni wodzie to żyłka 35 to ranczej mus , a najlepiej dobra plecionka ,,20,,
Edytowane przez woblerangeln dnia 17-07-2014 22:55
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Rybcio
woblerangeln napisał(a):

Dołącze się do dyskusji bo sam jestem miłośnikiem tej ryby i chociaż parokrotnie próbowałem tę rybę
złowić na Dunajcu to do tej pory mnie się to nieudawało

Moja uwaga dotyczy sprzętu przez ciebie opisanego na tę rybę.
Chodzi mi o wędkę do 40g. Uważam , że takowa wędka to stanowczo za słaba bo stosując głęboko schodzące do 3-4 metrów woblery z dużymi sterami i prowadzone w wartkiej wodzie i przenoszonce duże obciążenia wymagają użycia wędki w przedziale 40-80 a nawet więcej gram. Również sznur powinien gwarantować wyciągnięcie nawet 10 kg ryby a w szbkiej i pełnej kamieni wodzie to żyłka 35 to ranczej mus , a najlepiej dobra plecionka ,,20,,

Myślę że masz rację a i z tego oto powodu że sam praktykowałeś się w złowieniu tej ryby Frown Ja natomiast zebrałem te materiały które przedstawiłem jak ją złowić, czytają różne czasopisma, chodź nie mówię że nie próbowałem ją złowić kilka razy miałem przyjemność przecież spinningować na Popradzie a także Dunajcu. Niestety głowa się nie trafiła, siadały czasem jakieś pstrągi i klenie, może nawet i dobrze bo sprzęt na który w tym czasie wędkowałem mogła by z łatwością potargaćWink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się