Sierpień 19 2018 23:44:09
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Groźne sumy...
bandziorek69
Witam Tak sobie czytam i przypomniało mi się jak kiedyś pewien gość opowiadał mi na rybkach taką historyjkę:
No więc pewnemu wędkarzowi udało się dociągnąć do brzegu wielkiego suma (nie było mowy jakich wymiarów)
Gdy miał go już pod nogami chciał podebrać go - znanym łowcom sumów sposobem - za dolną szczękę. Niestety w momencie podnoszenia ryby, ta szarpnęła mocno i biednemu wędkarzowi zdarła skórę z dłoni jak rękawiczkę,

Nie wiem czy to może być prawda aczkolwiek wydaje mi się, że byłoby to możliwe ze względu na budowę "gęby" sumiska.
Może wiecie coś na ten temat ??

Zamieściłem to w tym dziale ponieważ wydaje mi się to możliwe ale niestety mało prawdopodobne,,,,

Pozdrawiam Wink
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

Rafalogi
Jeżeli był bez rękawicy,to więcej niż pewne ze mu skore zdarł z łapy,do podbierania sumów za dolną szczęke są specjalne rękawice,no ale można i goła ręką jeśli ktoś lubi jak go ze skory obdzierają.
Pamietam jak rok temu zobaczyłem w pewnym brukowcu mojego sąsiada który to ubolewał ze juz krów nie będzie poił w Bugu bo boi się że mu sumy je wciągną,a to wszystko z tego powodu ze z jakiejś masarni wywalili łby krowie do wody,i ktoś to znalazł...predzej bym uwierzył ze to jakis krokodyl nawiał z zoo,niz sumy krowy topia,jakie to musiały by być sumy????takie po 500kg,a swoją droga to fajnie by było gdyby taki były..Shock
PozdroFrown

TomekSpin
To co mówisz jest jak najbardziej prawdopodobne. Wyobraź sobie oklejone papierem ściernym imadło zaciśnięte na ręceSad I Ty ciągnący z całej siły ( a sum ma jej bardzooooooo dużo ) resztę jesteś sam sobie chyba w stanie wyobrazićWink

okoniarz
A mój znajomy pare lat temu ciągnął zimą szczupaka. Jak go dociągnął pod przerębel to wpadł na świetny pomysł, że złapie szczupaka za szczękę i przeciągnie przez otwór. Niestety szczupak okazał się za duzy, a na domiar złego zacisnął ząbki na gołej dłoni kumpla... Powstał nie lada problem, bo ani w jedną ani w drugą stronę. Sczupak nie chciał puścić, nikogo nie było w pobliżu, a woda bliska 0'C powoli zaczynała dawać się we znaki. I tak tkwili sobie z 15 minut. Finał był taki, że szczupak pewnie pływa dalej, a kumpel pół roku jeździł do kliniki na zabiegi i zmianę opatrunku.
http://www.youtube.com/watch?v=HO7S_cXp7DA&mode=related&search=

Pike_
Ja ze dwa tygodnie temu w Głownie wyholowałem szczupaka, którego zahaczyłem za grzbiet. Nie robiłem mu zdjęć, bo przecież go nie złowiłem, a teraz trochę żałuję, bo mógłbym coś Wam pokazać. Z prawej strony miał owalną ranę długości jakichś dwudziestu centymetrów - zdartą skórę, bez śladu zębów. Nie mam pojęcia czy sum atakuje sześćdziesięciocentymetrowego szczupaka, ale rana tak wyglądała, jakby była jego dziełem.
Edytowane przez Pike_ dnia 14-10-2007 05:00

mateusz2247
rafalogi czytałem o tym w tygodniku ostrowskim

kubi
Z tego co czytałem to sumy lubią jeść ryby nawet niewiele mniejsze od siebie, a że lubią też szczupaki, więc to bardzo prawdopodobna wersja zdarzeń.Pfft

pjkspining
okoniarz napisał/a:
A mój znajomy pare lat temu ciągnął zimą szczupaka. Jak go dociągnął pod przerębel to wpadł na świetny pomysł, że złapie szczupaka za szczękę i przeciągnie przez otwór. Niestety szczupak okazał się za duzy, a na domiar złego zacisnął ząbki na gołej dłoni kumpla... Powstał nie lada problem, bo ani w jedną ani w drugą stronę. Sczupak nie chciał puścić, nikogo nie było w pobliżu, a woda bliska 0'C powoli zaczynała dawać się we znaki. I tak tkwili sobie z 15 minut. Finał był taki, że szczupak pewnie pływa dalej, a kumpel pół roku jeździł do kliniki na zabiegi i zmianę opatrunku.

Moj znajomy też miał taką cytuację , jest jeden sposób aby sie uwolnić z jego paszczy włożyc głeboko reke w gardło szczupakowi - a szczupak ( że tak brzydko napisze) zwymiotował jego ręke jak wiadomo szczupak ma ustawione zęby w przeciwna strone niz jak sie reke wyjmuje czyli im bardzioej chcesz ręke wyjąć klasycznym sposobem tym bardzej wbijają Ci się jego zębiska...
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

Wendka
jak dopiero zaczynałem swoją przygode z wędkarstwem to ewien wędkarz opowiadał mi że swojego największego suma złowił na zsiadłe mleko w kostke krojone hehe

rataj
No wiecie im większy sum, tym większe ryby będzie żarł Wink Akurat dobrze trafiłem w ten temat..... a mianowicie łowiąc kiedyś na warcie spotkałem miejscowego i tak sobie rozmawialiśmy o sumach (a tam o suma nie trudno). Podobno takie ponad 300 kg to potrafią zaatakować człowieka. Opowiadał mi on, że jego dziadek (albo jakiś prawuja, coś takiego) był świadkiem jak w dunaju pływała jakaś dziewczynka i rzekomo ją sum zjadł. Dalszego ciągu nie znam....... Ciężko w to uwierzyć dlatego zamieściłem to w bredniach. [ouch]

mawerick
Miałeś rację że swoją wypowiedz umieściłeś w tym temacie bo to lipa naprawdę nie ma takich sumów w naszych wodach i na pewno nie było 300kg na rybę wiesz ile to jest chłopie bez przesady

pjkspining
mawerick napisał/a:
Miałeś rację że swoją wypowiedz umieściłeś w tym temacie bo to lipa naprawdę nie ma takich sumów w naszych wodach i na pewno nie było 300kg na rybę wiesz ile to jest chłopie bez przesady

No to sie mylisz , teraz moze takich nie ma , ale ryby tego gatunku dorastaja naprawde do gigantycznych rozmiarow , poczytaj stare kroniki albo z przed wojny jakie sumy łowiono i na jaki sprzęt podpowiem ci tylko ze wyciagano je na linki z ktorych teraz robia hamulce do motorów a dalej sobie sam dopowiedz. A co do dziewczynki ta raczej jej nie zjadl , jest to ryba bardzo terytiorialna i moze zaatakowac dla odstraszenia napastnika czy ty tak jak bylo w przypadku tej dziewczynki - "jakiegos zagrozenia" , ile razy slyszano jak sum atakowal male cielaczki czy nawet dorosle Łabędzie znikaly pod woda a po nich zostawaly pióra i to na Polskich wodach .Przemysl to sobie Wink
Edytowane przez pjkspining dnia 13-07-2008 00:14

mawerick
Ok kroniki pisane przez kogo?przez kogoś wiarygodnego czy przez ludowych bajarzy?wiem jakie były metody połowów kiedyś [bardziej kłusowania niż wędkowania]
jak masz jakieś strony z takimi to przytocz je chętnie sobie poczytam.[ouch] Bo takich ustnych historyjek to sie osłuchałem już sporo fakty kolego fakty!!!!!!!!!!!!!!! ustalmy tez wagę potwora 300kg to były pewnie ale w średniowieczu

pjkspining
Eh... skoro masz internet zajrzyj na google.pl i poszukaj ja Ci tylko mowie jak bylo, a ty zrob z tym co chcesz.

Dudii
Znalazłem pewien artykuł,w którym jest napisane,że udokumentowany jest sum o wadze 300kg złapany na sieci wwwwwwwwwww.....Dnieprze.
Sądze więc ,że i w naszej wiśle nie jeden taki pływaWink
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

pjkspining
Dudii napisał/a:
Znalazłem pewien artykuł,w którym jest napisane,że udokumentowany jest sum o wadze 300kg złapany na sieci wwwwwwwwwww.....Dnieprze.
Sądze więc ,że i w naszej wiśle nie jeden taki pływaWink

To dobrze sadzisz Wink w jednej z rzek juz nie pamietam Dniestrze czy Dnieprze widziano tez okazy przekraczajace wage 300 kg Wink

mawerick
Podobno niezłe sztuki pływają w hiszpanii w ebro czy jakoś tak widziałem filmiki niezłe sztuki ale to chyba łowisko komercyjne szkoda że nie ma w naszej wiśle znaczy się pewnie są ale nie taka obfitość i tam gosciowie łapią z brzegu

rataj
No wiec wlasnie. Przecież rekord świata naszego suma to ponad 300 kg. A ze jedza kaczki czy labedzie to zadna nowina, slyszalem ze duze szczupaki czy sumy zjadaja nawet piżmaki czy małe bobry. Sumy rosną przez całe życie, gatunek suma zwany sumem olbrzymim, ktory zyje w ciepłych azjatyckioch rzekach potrafi dorastac do 600 kg!! [confused]

pjkspining
rataj napisał/a:
No wiec wlasnie. Przecież rekord świata naszego suma to ponad 300 kg. A ze jedza kaczki czy labedzie to zadna nowina, slyszalem ze duze szczupaki czy sumy zjadaja nawet piżmaki czy małe bobry. Sumy rosną przez całe życie, gatunek suma zwany sumem olbrzymim, ktory zyje w ciepłych azjatyckioch rzekach potrafi dorastac do 600 kg!! [confused]

No tak ale pamietaj , ze tam jest inny klimat inna temp wody itp , na jego wielkosc wplywa wiele czynnikow nasz Polski Krol az do takich wielkich rozmiarow nie dojdzie ale zaloze sie ze w naszych wodach mowie tu o Wisle , Odrze , Narwi lub w duzych zbiorwnikach zaporowych jak Zalew Zegrzyński czy Solina moze pasc nowy rekord Polski , a napewno plywaja gdzie tam w ciemnych wodach wielkie sumy przekraczajace magiczna wage 300 kg Wink

rataj
ale rekord polski to zaledwie ok, 100 kg. takich bydlaków u nas niema Pfft ale wiem ze jest gatunek suma zwany 'byczkiem', ktory dorasta tylko do 30cm i 0,8 kg wagi [tdown]
zmora wędkarzy [sleep]

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się