Luty 25 2018 18:17:56
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Groźne sumy...
pjkspining
Aktulany rekord polski to 89 kg z kawalkiem , ale Polak złowil suma 102 kg 4 sum na swiecie oczywiscio w Polsce łowiono sumy kolo 100 kg ale nikt nie zglaszal w sieci rybakow tez sie trafialy potwory
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

Dudii
mawerick napisał/a:
Podobno niezłe sztuki pływają w hiszpanii w ebro czy jakoś tak widziałem filmiki niezłe sztuki ale to chyba łowisko komercyjne szkoda że nie ma w naszej wiśle znaczy się pewnie są ale nie taka obfitość i tam gosciowie łapią z brzegu

Wyobrażcie sobie teraz,że najstarszy sum w Hiszpani ma zaledwie 34 lata[sleep]
Suma w roku 74 przemycili do rzeki Ebro dwóch niemców[disapprove]
Ze względu na wodę niezbyt przejrzystą i pęłną różnorodnych ryb,sumy zaczęły gigantycznie rosnąć oraz szybko się rozmnażać...
Są jednaak tego również minusy(dość sporo).W szybkim czasie sum zdziesiątkował populacje węgorza.Teraz głównym jego pożywieniem jest karp i karaś.Jednak sum ten nie odpuści żadnej rybie i nie tylko.
Naukowcy twierdzą,że w niedalekiej przyszłości będą w Ebro łapane sztuki przekraczające 300cm i wiecej.To tylko taka ciekawostka[thumbsup]
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

pjkspining
OOoo 300 cm to mysle ze juz sa takie sztuki , no to wiadomo sum jak pojdzie w jakies łowisko wybije wsio do cna... Poprostu sa głodomorkami Wink
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

piotrus18
na co sumy???

piotrus18
Na co ??? kiedy???/ i gdzie biora sumy?

senti
piotrus18 napisał/a:
Na co ??? kiedy???/ i gdzie biora sumy?

przeczytaj dział jak złowić suma a dowiesz się wszystkiego
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

mawerick
Dudi masz rację wiesz gdzieś czytałem na ten temat chodzi o Ebro tam jest podobno mocno zachwiany ekosystem i dla tego ten sum jest taki tam i jest go taka mnogość.pozdro

stasiu
tego sumika jest dużo na pszczynce ,co by do wody nie wżucił to byczek[disapprove]

rataj
to ja bym takie bral i wpuszczal gdzie indziej zeby uratowac lowisko [ouch]

grzyman
w polsce są wielkie sumu i to bardzo w moich okolicach na jeziorze goło w 1974 roku złowili na sieć suma o wadze 250 kg

CormaC
Do podbierania sumów za dolna szczękę są specjalne rękawice a jak ten wędkarz tego nie wiedział to już jego problem i w dodatku cierpienie [tdown]
jeśli wydaje ci sie ze mnie nie znasz masz racje wydaje ci sie...

rataj
a co mial zrobic jak mu taki sum strzelil? a nie mial rekawicy przy sobie?? tez bym prubowlal zlapac go gola reka za dolna szczenke [sleep] fajnie by sie bylo wy brac do indo-chin [ouch] jak tam rybakom sum w sieci wpadnie to.... cala wies sie naje [mad]

Zdziszek
Zgodzęsie z Komarkiem88,ze jesli sie twardo trzyma suma to nic nie zrobi,bo przeciez zeby zdarl skore to musi sie zsunac albo trzeba go puscic bo jak jest bez ruchu to jak zedrze skoreWink

stasiu
tylko pokasz mi suma który sie nie bedzie bronił a zarazem bedzie łagodny jak baranek [hahaha][hahaha][hahaha]

sibannac
Każda ryba ma swój instynkt samoobrony. Ukleja rzuca się jak opętana....Wink , a co dopiero drapieżna ryba...
Edytowane przez sibannac dnia 13-08-2008 09:44
KOBIETY są jak ryby - trzeba złowić, żeby się nacieszyć...

Piorek
Witam. Kilka lat temu spotkałem na rybach starszego pana. Opowiadał mi, że w jeziorze Garbaś (148ha, 48m. max głębokości) na Pojezierzu Suwalskim na szlaku rzeki Rospudy w letnie upalne dni w ujściu rzeki pływał taki sum, że ludzie bali się tam kąpać. Ten starszy Pan był kiedyś rybakiem, opowiadał że w sieci w Wiśle niejednokrotnie złowili sumy 60-90kg a ten który tam pływał był znacznie większy i drugiej tak wielkiej sztuki nie widział. Wiadomość o takim sumie przyciągała tam gapiów, tym bardziej, ze dał się go spokojnie zobaczyć. Znalazł się nawet jakiś fachowy wędkarz, który próbował go złowić. Jako przynęty używał ponad kilogramowego szczupaka. Suma nie udało się złapać ale złowił w tym miejscu 15kilogramowego szczupaka. Opawiadał ten Pan, że jak zrobiło się nieco chłodniej to ten olbrzymi sum odpłynąl z tamtąd i nikt już więcej jego nie zobaczył. Historia ta miała miejsce kilka lat po zakończeniu drugiej wojny światowej. Nie wiem czy jest to prawda, być może to tylko wytwór wyobraźni tego starszego Pana.

BartosH
86viper napisał/a:
Witam. Kilka lat temu spotkałem na rybach starszego pana. Opowiadał mi, że w jeziorze Garbaś (148ha, 48m. max głębokości) na Pojezierzu Suwalskim na szlaku rzeki Rospudy w letnie upalne dni w ujściu rzeki pływał taki sum, że ludzie bali się tam kąpać.

to mnie zaskoczyłeś tą wypowiedzią, fakt na Garbasiu i Sumowie sumy są, 2 lata temu łowiłem tam maluszki po 2 kg, 3 lata temu miałem 2 razy na nockach na zestawach leszczowych sumy około 10 kg, jednak wypinały mi się przy brzegu (za małe haki), jaki był największy sum złowiony przez Ciebie lub innych wędkarzy na tych jeziorach?
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Piorek
Wiesz BartosH sam jestem zaskoczony tym. Napisałem tylko to co słyszałem od tego Pana i nie wiem ile w tym prawdy. Swego czasu dość często wędkowałem nocą na Sumowie ale nastawiałam się na węgorza. Jako przynęty używałem rosówki i nie udało mi się złowić suma. Mój tata także łowiąc węgorze złowił na rosówkę kilka niewielkich sumów, nie przekraczały 2kg. Sąsiad mój także na rosówkę złowił 6kilogramowego (przynajmnniej tak sądzi bo ja tej rybki nie widziałem). Miejscowi wędkarze nie łowią tutaj sumów. Ten gatunek jednak występuje w jeziorze i nocami da się zauważyć jego obecność. Mój tata kilka razy słyszał (w miejscu gdzie Rospuda wpłwya do Sumowa) spławiającego się suma. Wiadomo była noc i ich nie widział ale twierdzi, że to spore sztuki - powyżej 10kg. To tyle co chodzi o Sumowo. Wiem jednak, że na Bolestach (na szlaku Rospudy, następne jezioro po Sumowie to Okrągłe a kolejne to Bolesty) łowiono sumy około 10kg.

togjanus
Obejrzyjcie sobie to !
http://pl.youtube.com/watch?v=WpdF8EzEm0Y&feature=related
- bez rękawic !! [thumbsup]

Damianos444
Nie taki groźny ten sum.Chyba był już strasznie wymęczony i nie miał siły walczyć.Film 1 klasa[thumbsup]
Edytowane przez Damianos444 dnia 18-08-2008 14:23
Łowię dla przyjemności, wypuszczam by móc łowić

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się