Październik 19 2018 07:35:50
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Groźne sumy...
Goran
hmm gdybyś wziął niedużego suma takiego nawet do 60 cm i mocno pociągnął mu placem po dolnej szczęce to byś się przekonał że zdarcie skóry jest możliwe ja zawsze mam przy sobie rękawice ponieważ częsteo się nastawiam na szczupaka i nie chciałbym miec bliskiego spotkania z jego zębami na mojej ręce a co do suma sumy które łowię nie wymagają brania ich za pysk ponieważ bez najmniejszych problowów mieszczą się do podbieraka Grin
Pozdrawiam Patryk.
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

Chimaera_Monstrosa
Hmmm nie wiem czy atakujace sumy to rzeczywiście takie brednie, parę lat temu w wiadoościach mówili że jakiś chłopiec kąpał się w jeziorze i jakaś duża ryba go pogryzła...A co to mogło być w Polsce jak nie sumik(no chyba że jakiś krokodyl nawiał z zoo[sleep] ale raczej nie bo ten chłopiec przeżył)

chomik1980
O tym samym chłopcu chyba kiedyś pisali w ,,WP'' szczupak zaatakował go w stopę mam gdzieś zdjęcie z gazety jego i tej rany, paskudnie wyglądała.
Czytałem że szczupaki przy dużej + temperaturze wody,, glupieją'' i omyłkowo atakują różne rzeczy lub np.stopę chłopca.
łowca węgorzy
http://www.leszcz.netarteria.pl/portal.php

Kondzio154
BartosH napisał/a:
86viper napisał/a:
Witam. Kilka lat temu spotkałem na rybach starszego pana. Opowiadał mi, że w jeziorze Garbaś (148ha, 48m. max głębokości) na Pojezierzu Suwalskim na szlaku rzeki Rospudy w letnie upalne dni w ujściu rzeki pływał taki sum, że ludzie bali się tam kąpać.

to mnie zaskoczyłeś tą wypowiedzią, fakt na Garbasiu i Sumowie sumy są, 2 lata temu łowiłem tam maluszki po 2 kg, 3 lata temu miałem 2 razy na nockach na zestawach leszczowych sumy około 10 kg, jednak wypinały mi się przy brzegu (za małe haki), jaki był największy sum złowiony przez Ciebie lub innych wędkarzy na tych jeziorach?

Witam znam również tę historię o dużych sumach z jeziora Garbaś, ponieważ sam rozmawiałem również z tym człowiekiem. Urodził on się i wychował we wsi Matłak, miejscowości, która leży bezpośrednio nad Garbasiem. Opowiadał, że kilka lat po wojnie w miejscu gdzie wypływa rzeka Rospuda z tego jeziora pływał ogromny sum. Tak jak wspominał wyżej viper86 ludzie bali się pływać i jeden z rybaków polując na tę rybę złapał szczupaka ok 15 kg(jak dobrze pamiętam na 3 ukleje). Ów człowiek mówił, że tamten sum mógł mieć ok 90 kg.
Z innej opowieści, oczywiście od tej samej osoby słyszałem, że jego ojciec był przy tym jak w okresie międzywojennym na tym samym jeziorze złapali w siatkę suma 120 kg.
Jeżeli chodzi o dzisiaj to na pewno w Garbasiu, Sumowie, czy Bolestach są sumy. Sam osobiście nie złapałem czegoś ciekawego oraz nie widziałem. Znajomy opowiadał, że widział dużego suma gdy siedział w nocy na rybach, który płynął od strony ujścia, ale mógł mieć zarówno 50 kg jak i 20 kg. Podobnie ma się rzecz na Bolestach. Pozdrawiam

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
CzewaMichal95
O ja po tym się boje sumów Grin
heh tutaj foty zamieszczam tego 300kg potwora.
www.wcwi.pl/images/stories/tj/karpiarz/sumo3.jpg
www.wcwi.pl/images/stories/tj/karpiarz/sumo1.jpg
pozdro
Edytowane przez bobo160 dnia 26-08-2009 19:29
Jest Dobrze,Zawsze może być gorzejWink
Cel w tym sezonie to--> Karp,Lin i Leszczouch
Złowione Okoń

Kondzio154
[quote]CzewaMichal95 napisał/a:

heh tutaj foty zamieszczam tego 300kg potwora.

Chyba nie w tym dziale dodałeś opis. Powinieneś raczej wrzucić zdjęcia w ,,Nasze Okazy" lub bardziej post dodać w ,,Humor"Wink. Oczywiście sum tyle nie ma, nie złowiono takiej rybki na wędkę. Zdjęcie jakieś znajome, ale teraz nie przypomnę kto na nim jest. Pozdrawiam.

Kondzio154
Proponuje raz jeszcze przeczytać ten artykuł, ale ze zrozumieniemWinkPozdrawiam.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się