Sierpień 19 2018 23:43:43
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zakleszczone wędzisko
bandziorek69
Siemanko
Mam problem z batem. Już od jakiegoś czasu nie mogę go złożyć. Sad
szczytówka nie chce się wsunąć.
Próbowałem już WD40 i innych rzeczy.
Łącznie z wrzątkiem..
Co robić ???????
Pomóżcie.
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

Krystian Golon
Też kiedyś miałem podobną przygodę.
Miałem tanią teleskopówę i po pierwszym wędkowaniu nie mogłem wsadzić szczytówy, zostawiłem tak jak było i parę miesięcy jakoś sobie radziłem.
Gdy W KOŃCU NA SIŁĘ CHCIAŁEM wsadzić tą szczytówkę, poprostu pękła.
Więc jeżeli ci to nie przeszkadza to zostaw w spokoju tą szczytówe, a jeśli nie ma innego wyjścia to ciśnij ostro, może się udaWink

bandziorek69
No jak na razie to zostawiłem ale to kurde trochę nie wygodne bo nie mogę jej wsadzić w pokrowiec. Jak mnie dobrze zdenerwuje ta wędka to zaniosę ją gdzieś do serwisu może oni coś poradzą. W sumie nie jest to droga wędka ale mam do niej sentyment Grin
Poległo już na niej kilka amurków. Wink

Adriano
Spróbuj ja jakoś wkręcić, może piasek lub coś zacięło mnie tez się tak czasem działo....ale jakoś zawsze powoli powoli wsadziłem...........!!spróbuj szczęścia!
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

bandziorek69
HeHeHe Już nie trzeba Wink
Wk...... sie strasznie i już nie ma co składać [mad]
Pozdrówki Angry

wojtek9
Uwięźniecie szczytówki zawsze się dzieje z 2 powodów: brud albo bezmyślność.
Pierwsze to kładzenie wędki na ziemi (zawsze lepiej oprzeć o krzaki aby była przynajmniej pol pionowo jeżeli nie ma się podpórek) lub nie wytarcie wędki po połowie, zwłaszcza wtedy gdy końcówkę maczaliśmy w wodzie (okrzemki)
Drugie to jeżeli rozkładamy wędzisko "wyrzucając" teleskop do przodu, szczytówka ma największą prędkość i dosłownie wbija się klinując w drugim członie.
Dlatego zawsze lepiej odżałować i kupić droższy kij nasadowy.

Szczytówkę uwalniamy w sposób następujący:

Musimy przygotować wędkę do tej operacji wyciągając z niej przedostatni człon z zakleszczona szczytówką. Myjemy i obsuszamy starając się aby woda nie dostała się do środka.
Teraz potrzebujemy małe kombinerki z gumowymi nakładkami na raczki (te nie mogą być wygięte ale mieć kształt otwartego cyrkla, gumę o grubości nie mniej niż 2 cm, może być złożona kilka razy szeroka dętka rowerowa, mały młotek z długą raczka, taśma elektryczna albo inna z materiału, zmywacz do paznokci lub aceton, gumowa rękawiczka na rękę, którą będziemy trzymać wędkę części wędki, które chcemy rozłożyć .
Dól grubszego członu, który będzie opierał się o gumę okręcamy bardzo ciasno taśma, tak aby zabezpieczyć przed uszkodzeniami przy uderzaniu z góry.
Lewa dłonią (lub prawa -mańkut) ubrana w rękawiczkę trzymamy złożone raczki kombinerek opasywały ciasno szczytówkę około 2-3 cm nad złączem.
Wtedy młotkiem trzymając za główkę uderzamy z wyczuciem w rączkę kombinerek.
Az do skutku.
Szczytówka musi opaść do środka. Wtedy odrywamy taśmę, którą zabezpieczyliśmy dno i zmywamy klej z taśmy acetonem lub zmywaczem.
Później musimy oczyścić, umyć i wysuszyć poszczególne człony, których nigdy nie smarujemy żadnymi olejami tylko wd40.
Kazdy człon ma być suchy, czysty i odpylony a wędkę nad woda powinniśmy rozkładać starannie a nie na wariata.Wink
pozdr, wojtek

RaFcIuXxX
Byłem z 2 tygodnie z wędką teleskopową na jeziorku i się zablokowała szczytówka.
Nie da się jej złożyć.
Poszedłem znowu na ryby w niedziele i zablokowała mi się ta druga części wędki, czyli szczytówka i ta przed szczytówką i teraz mi taki badyl wystaje co mam z tym zrobić??
Edytowane przez Labedziak dnia 03-02-2010 15:59

Rafalogi
Jak masz taka możliwość to postaraj się te części zamrozić i delikatnie wsunąć.

Odol
Polej to olejem takim co polewa się np. zawiasy od drzwi. Niech to trochę wpłynie do środka a następnie weź kawałek szmatki, zawiń jedną z częsci wędki ( tą, która chcesz schować ) i pokręć delikatnie obcęgami w 2 strony a poczujesz, że szczytówka się rusza. Następnie zrób tak z 2 częścią. Uważaj tylko aby tymi obcęgami nie zgnieść szczytówki.
Pozdrawiam!

BynQ
Spróbuj z kimś ,złap za jadna część ,kolega za drugą i delikatnie wykręcajcie w przeciwne strony .Nie łap obcęgami jak w poprzednim poscie Ci pisano bo zgnieciesz
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoć[img]http://www.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif[/img] is not a valid Image.

bartek5218
Witam, tak jak w temacie zakupiłem dziś pickera gdy go wyjąłem w domu z pokrowca okazało się ze nie da się wyciągnąć końcówki.
Co zrobić abym mógł ja wyciągnąć?

marec-ki
Kiedyś tak mocno zassały mi się dwie sekcje w karpiówce, ze nie szło ich w ogóle ruszyć. Znajomy powiedział mi sposób. Pomoczyć ręcznik i położyć na tym łączeniu na parę minut. Pomogło ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
konrii98
Mi jak się podbierak nie chciał rozsunąć to zlałem to miejsce rozpuszczalnikiem, i po paru min. się rozłożył Wink spróbuj jeszcze z WD- 40 albo czymś takim Wink
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

kaczy997
Najlepsza do tego typu przypadków jest nafta ponieważ jest silnie aktywna powierzchniowo i wchodzi dosłownie wszędzie. A jak już wejdzie w każdą szczelinkę to sprawa wiadoma pójdzie jak po maśle.
Wędkarskie filmy instruktarzowe:
http://www.youtub...ature=mhee

http://www.youtube.com/channel/UCS7OurNDYKDDpvuOYF
RichiS52
Jest na to stary sposób, jeszcze z czasów gdy wędki były bambusowe a łączenia z dwóch rurek, te naprawdę często "trzymały", może to pomóc i bez smarowania czymkolwiek, bo i tak do zakleszczonego miejsca żaden płyn się nie dostanie Wink
Zrób tak; ugnij nogi w kolanach, wędkę za ugiętymi kolanami z tylu oczywiście Wink
Teraz złap mocno obydwie części rękoma i spróbuj poprzez rozszerzanie kolan rozłączyć zakleszczone dwie części wędziska Wink
Przy spinningu to działa, nie wiem jak jest z końcówką z feedera, spróbować warto Wink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

stan2010
Nie stosuj żadnej chemii, bo nie wiadomo, jak zareaguje materiał wędziska- możesz zniszczyć. Ponieważ elementy są cienkie, naklej jak najbliżej połączenia taśmę malarską /na okrętkę/, a lepiej plaster bez opatrunku dosyć grubo, żeby było co złapać. W rękawiczkach gumowych spróbuj rozdzielić ciągnąc z jednoczesnym obracaniem elementy w przeciwne strony. Jeżeli po wszystkim zostaną ślady taśmy, to zmyj je benzyną eksrakcyjną na szmatce. Powodzenia Wink
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

kaczy997
Kolego Stan2010 nie to żebym się czepiał ale najpierw piszesz żeby nie stosować żadnej chemii a później piszesz o benzynie ekstrakcyjnej.

Kolego RichiS52 jesteś w wielkim błędzie twierdząc, że do zakleszczonego miejsca się nic nie dostanie. Nafta jest tak aktywna powierzchniowo, że wlezie wszędzie no chyba, że dwa elementy są sklejone Wink Pozdrawiam.
Wędkarskie filmy instruktarzowe:
http://www.youtub...ature=mhee

http://www.youtube.com/channel/UCS7OurNDYKDDpvuOYF
stan2010
Inni Koledzy proponowali moczenie . Ja proponuję przetarcie. Drobna różnica Wink. Benzyna ekstrakcyjna błyskawicznie paruje . Sam używam jej przy odtluszczaniu w laminatach i nie tylko Wink
PS wymocz swoje kije w nafcie huha
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się