Październik 24 2018 00:28:07
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak rozróżnić ryby
miros
PareX napisał/a:
Z tym sandaczem, okoniem i jazgarzem to bez przesady Pfft Chociaż mi się kiedyś mylił okoń z jazgarzem ale miałem 5 lat to się nie dziwię Shock

Mówisz ze przesada a dasz głowę za wszystkich wędkarzy, nawet za tych co pierwszy raz zarzucają wędkę???

PareX
miros napisał/a:
PareX napisał/a:
Z tym sandaczem, okoniem i jazgarzem to bez przesady Pfft Chociaż mi się kiedyś mylił okoń z jazgarzem ale miałem 5 lat to się nie dziwię Shock

Mówisz ze przesada a dasz głowę za wszystkich wędkarzy, nawet za tych co pierwszy raz zarzucają wędkę???

Wink

Nie no ale nawet jak zobacz gdzieś kilka zdjęć ryb i powinni zapamiętać okonie sandacze itp. No oczywiście gorzej z tymi młodymi amurami, boleniami bo w tamtym sezonie sam miałem taki problem. Mi to po prostu wyglądało na przerośniętą uklejkę [confused] no ale teraz znam tą stronę Shock Tyle że już nie pamiętam jak ta ryba wyglądała i dalej nie wiem co to było [dead]
" Złów, wypuść, ciesz się. "

Roberian
Trochę trudniej jest odróżnić rodzaje karpi od okoniowatych Frown Muszę się przyznać że ostatnio słabo sie przyjrzałem i pomyliłem sazana z pełnołuskim Pfft i tak bardzo sie zdziwiłem bo na moim łowisku występują w większości karpie liniowe. Ale jak widać myliłem sie Wink

sidi
Przy okazji porównania Jazgarza i Sandacza pisalem tutaj juz historie jak kilkanaście lat temu mój tato wyciągnał na ciasto sandacza jak był na brzegu tato myślał że to ogromny jazgarzGrin to był jego pierwszy sandacz.

PareX z tą pzrerośniętą Ukleją to dobre było SmileSmile od razu banan pojawił mi sie na twarzyShock Ale nie wziąłeś tego na żywca??Grin

biedula
Czy rozpiór to jest to samo co krasnopiórka (przeze mnie mylona z płotką [disapprove] )?

miros
Nie, krasnopióro to inaczej wzdręga a rozpiór to rozpiór, bardziej może przypominać leszcza czy krąpia.

RichiS52
images30.fotosik.pl/277/4db29d6be70231d1m.jpg
Tu sa rybki ktore Cie interesująWink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

wiking2
Przęgladajac tą strone stwierdziłem że jest bardzo przydatna dla początkujących wędkarzy jak i dla starszych przypomnieć sobie nigdy nie zaszkodzi. Pozatym uzupełniłem wiadomości o sazanie. Jeżeli to możliwe poprosił bym coś na temat piskorza, nie mogę nic znaleść.
Pozdrawiam. Shock

Semi
Piskorz to ryba zamieszkująca wszystkie nasze wody, od rzek po najbardziej zamulone bajora i rowy. W Polsce jest pod ochroną. Ma charakterystyczny węgorzowaty kształt, jego ciało jest pokryte farbującym śluzem. Otwór gębowy dookoła porośnięty wąsami. Nazwę swą zawdzięcza odgłosowi wydawanemu, gdy się go weźmie w rękę i delikatnie ściśnie. Nie mam żadnej grafiki, za to w tym roku udało mi się piskorza złowić na wędkę, podczas nocnych połowów lina na rosówkę i sfotografować ,ogólnie jest rybą ciężką do złowienia na wędkę. Dorzucam foty. Wink images45.fotosik.pl/14/66c41b25fd6431a5m.jpg images42.fotosik.pl/14/9ce402304a9118f9m.jpg
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Pippo
Ten piskorz, przynajmniej tak widze ,ma ryjek podobny troche do Lina ,sam nie zlowilem ,ale czemu jest trudny do zlowienia na wedke??
Edytowane przez Arturo B dnia 25-09-2008 22:46
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Semi
Piskorz żeruje nocą w mule, wybiera z mułu larwy owadów, w miejscach gdzie najczęściej przebywa żaden wędkarz nie chciałby łowić. Dlaczego ciężki do złowienia? Bo kto z nas łowi w błocie i mule. Czasami łowię pojedyncze sztuki podczas nocnych zasiadek na lina, ale jest to jeden lub dwa egzemplarze w roku. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Pippo
Musze przyznac ze zaciekawila mnie ta ryba a jakie rozmiary osiąga?
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Semi
Piskorz nie osiąga imponujących rozmiarów, widziałem osobniki około 30 cm i to jest już dużo jak na tą rybę. Przypominam że jest pod ochroną. Wink
Semi.

wiking2
Dziękuje bardzo semi za tak wyczerpującą informacje ja też raz złowiłem piskorza ale jak byłem jeszcze dzieckiem to było dawno i od tej pory unas w piotrkowskim onim nie słyszałem. A wiem że kiedyś bylo go dużo jeszcze z opowiadań mojego ojca własnie przebywał w jeziorkach łąkowych.
Pozdrawiam. Shock

marwin26
images48.fotosik.pl/18/820a20722233e5e2med.jpg images44.fotosik.pl/18/343ee240ec33e13amed.jpg images43.fotosik.pl/18/ff3a6ce036b9867amed.jpg

Co to jest za ryba, niby boleń ale nie do końca jestem pewien( tak dla ścisłości to na zdjęciu jest mój teść z rybką 5kg i 80cm)?

amrodo
Jest to na 100% bolen.Mocno Wcieta pletwa ogonowa, duzy otwor gębowy, siegajacy oka, duzo drobnych łusek w linii bocznej

Semi
To jest na 100% boleń i to piękny. Nie wiem dlaczego nie jesteś pewny. Wink
Semi.

Fendt
Piekny boleń ok 77 cm ma tak wychodzi z metra polozonego obok ryby ciekawe ile wazył Angry

karachaj
Szkoda że u mnie nie ma takich ryb, a gdybym jeszcze taką złapał...
GRATULACJE

marwin26
dzięki wielkie za odpisy, idę pochwalić się teściowiShock

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się