Grudzień 19 2018 10:25:54
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak rozróżnić ryby
Pawel4
Witam. Moglibyście napisać mi jakie to gatunki ryb? Podałęm numery dla ułątwienia. images31.fotosik.pl/383/9127b01eb25b9176m.jpg images28.fotosik.pl/285/e11d80389bf36a0em.jpg

Pawel4
No niewiem czy 2 to leszcz. A jak 3 to płoć to wyszło by że dużą płoć złowiłęm chodź nie wiem ile cm. Wiem tylko że największa rybka (1) miała 53cm

Emil65
Rybka 1 to na pewno Jaz.

[img]http://images25.fotosik.pl/284/d79e13d6733b596bm.jpg[/img] is not a valid Image.

Rybkę 2 nie umie rozróżnić,pewnie jakaś hybryda.

[img]http://images40.fotosik.pl/21/f6539577c3cd747dm.jpg[/img] is not a valid Image.

A ryba numer 3 to na 90 % płoć.

[img]http://images41.fotosik.pl/21/91617439cff51a4am.jpg[/img] is not a valid Image.

Następnym razem,jak będziesz robił zdjęcia żeby ryby rozróżnić,to uważaj na to,żeby były pletwy dobrze widoczne i pysk ryby.Wink

okoniolowca
Często łowię taka mała rybkę uklejo podobna. I żyje w przekonaniu ze to ukleja ale nie jestem w 100% przekonany ze to jest ukleja. Tylko na ta rybkę miałem branie węgorza i zastanawia mnie co to za gatunek. Okonie i Klenie tez bija w nią jak tylko zabłyśnie w wodzie w słoneczny dzień.
A oto ta rybka :
images27.fotosik.pl/294/5c45a78377601a19m.jpg images33.fotosik.pl/405/79bc6000e49b7914m.jpg images42.fotosik.pl/30/23802ecee1811fecm.jpg images44.fotosik.pl/30/77bd763768bc109bm.jpg
Zrobiłem kilka fotek żeby dobrze ja było widać, ktoś z was może mi powiedzieć co to.Wink
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Adam014
Okoniolowca moim zdaniem ten żywiec to jelec, ale nie jestem pewien.Poczekaj na opinie jeszcze innych.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

okoniolowca
Jako ze temat znikł z Sg ponawiam pytanie. może ktoś potrafi powiedzieć mi co to za rybka.

Dziubek1993
Okoniołowca nie jestem pewien na 100% ale na 90% jest to słonecznica. Sprawdzałem w pewnej książce. Jak tego wpisz sobie w google słonecznica i zobacz co tam będzie. Może się wyjaśni. Pozdrawiam
Dziubek

RichiS52
UWAGA (Slonecznica)
Z uwagi na rzadkość występowania oraz zagrożenie wyginięciem, na mocy Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 26 września 2001r (w sprawie określenia listy gatunków zwierząt rodzimych dziko występujących, objętych ochroną) - została objęta ścisłą ochroną gatunkową.Wpisano ją również do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Semi
Masz całkowitą rację Richi, a rybka ta na pewno nie jest słonecznicą, takich dużych nie widziałem, słonecznica jest szersza .
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Arturo B
Mi ta rybka wygląda na słonecznice,w moich rejonach żyje trochę tej rybki w niewielkich jeziorkach. images25.fotosik.pl/295/2fe5b76ff262df8dm.jpg
Opis:
Ciało wrzecionowate, bocznie nieco spłaszczone; łuski duże, srebrzyście lśniące, łatwo odpadające (44 do 48 wzdłuż ciała). Górnie ustawiony, mały otwór gębowy; spiczaste zakończenie szczęki dolnej wchodzi w płytkie zagłębienie szczęki górnej. Niepełna linia boczna zaznaczona jest jedynie na 7-12 łuskach. Krawędź brzucha pomiędzy płetwami brzusznymi, a płetwą odbytową w formie kila. Zęby gardłowe jedno- lub dwurzędowe, 5-4. Grzbiet od koloru brązowawego do oliwkowego. Boki intensywnie srebrzyste z niebieskawym połyskiem, brzuch białawy. Wzdłuż ciała biegnie długa niebieska smuga, szczególnie wyraźna na trzonie ogonowym. Długość 6-9 cm, samice (maksymalnej długości do 12 cm) są nieco większe od samców.

by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

okoniolowca
I nadal nikt nie ma pewnych informacji co do mojej rybki ? W ten weekend do którego jeszcze daleko Sad wybiorę się na ryby i jak złowię to zrobię więcej i dokładniejszych zdjęć Wink

Kamil121212
Widzę że juz dawno nikt nie odwiedzał tego tematu....

Mam pytanko czy ryba na zdjęciu do wzdręga???

i44.tinypic.com/14v5jdz.jpg

lberlinski
Tak, to jest wzdręga inaczej krasnopióra. Wink

Kamil121212
dziękiWink

shaman111
Łowiąc w jeziorze czasem zdarza mi się złapać taką oto rybkę

ifotos.pl/mini/SL383997_wxesqa.JPG
Czy to jest jelec? czy może jakaś mieszanka płoci z ukleją ?
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

samsam
Witam
Czy to jest jelec?

na 100% NIE

Conako
Wydaje mi się że to hybryda płoci z ukleją , ale nie jestem pewien ;]

sarna2706
Witam jestem początkującym wędkarzem i wybrałem się na rybki do gospodarstwa rolno-łownego żeby potrenować (niestety jeszcze nie posiadam karty ale niebawem się to zmieni ponieważ polubiłem ten sportWink ).
Udało mi się złowić taką rybkę

[img]http://sarna2706.w.interii.pl/2.JPG[/img] is not a valid Image.

Jakiś wędkarz, który tam był powiedział mi że jest to karp pełnołuski, ale mu nie uwierzyłem i po przegrzebaniu waszego forum wyszło mi że ta ryba bardziej jest podobna do karpia sazana, czy mam rację ??
Dodam tylko że rybka miała 3 kg.
Edytowane przez Labedziak dnia 16-08-2010 21:35

Arturo B
sarna2706 napisał(a):

jakiś wędkarz który tam był powiedział mi że jest to karp pełnołuski ale mu nie uwierzyłem i po przegrzebaniu waszego forum wyszło mi że ta ryba bardziej jest podobna do karpia sazana, czy mam rację ??
.

Dokładnie jest to zdrowiutki sazanik.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Hubert_Str
Tak sazan, pełnołuski by był bardziej wygrzbiecony na kształt lustrzenia Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się