Lipiec 25 2014 15:40:10
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
3% [1 głos]

Świetlik
Świetlik
37% [14 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
53% [20 głosów]

Małpka
Małpka
5% [2 głosów]

Inne
Inne
3% [1 głos]

Ogółem głosów: 38
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Skrobanie okonia...
Czarodziej
Ja mam prosty sposób na okonie - mam drut długości 30 cm, po zabiciu ryby wkładam go w pysk i szybkim ruchem prowadząc drut tuż pod kręgosłupem, przebijam go aż do płetwy ogonowej, w ten sposób łuska staje na sztorc i skrobie się podobnie łatwo jak płoć.
SSR Sieradz

www.cytrusy.net.pl
BynQ
Moim najlepszym sposobem jest -wkładam przez otwór gębowy patyk grubości palca ok 1 cm średnicy aż się zatrzyma w środku i wtedy spokojnie sobie operuję rybą ,nie kalecząc sie. Do skrobania używam czegoś podobnego do tarki do ziemniaków ,kilka ruchów i ryba oskrobana , super sprawa.Pfft

Dqcharek
Ostatnio kolega ze sklepu wędkarskiego powiedział mi że on skrobie ryby karcherem tylko wrzuca je do jakiejś skrzynki. Ciekawe czy i okonia by dało radę tak potraktować

Tomasz_Hunter
Niektórzy moi znajomi nie skrobią okonia lecz podejrzewam, że później nie jedzą skóry tzn. łusek.

ANDRZEJ2703
Uwierzcie mi,że najlepszym sposobem na skrobanie okoni to jest P R A K T Y K A !!...Próbowałem różnych sposobów jak widelce ,tarką,kapslami,rozciąganie,sparzanie wrzątkiem itp.jednak z biegiem lat przekonałem się sam, że zwykłym nożem coraz lepiej sobie radzę ze skrobaniem ryb wogóle.Teraz ze skrobaniem okoni nie mam żadnych problemów!Podstawową sprawą jest jednakGrinosyć sztywny ,ostry nóż z czubkiem,bo najlepiej zacząć skrobanie czubkiem noża,no i okoń nie może być zaschniety gdzieś na słońcu.Tak zresztą i inna ryba..najlepiej skrobie się świerzą!Należy poprostu samemu więcej skrobać a nie zostawiać ryb do skrobania żonie w zlewozmywaku!..ups!Może sie komuś naraziłem,ale to doświadczenie również i moje niestety..ha..ha..ha..[ouch]powodzenia!..i nie gniewka na mnie![hahaha] images42.fotosik.pl/12/9ce3aae7b7d2ca2dm.gif

rexman
dziasza napisał/a:
15 cm okon rosnie 10 lat... nigdy nie biore okoni bo to dla mnie zbyt szlachetna i piekna ryba...[grin]

Tego nie wiedziałem.disa
Myślałem,że ta ryba szybciej rośnie.
W IRL nie ma chyba rzeki ani jeziora,żeby okoni nie było.Wink

konrii98
Dobry przepisCool,ja jak skrobałem okonia to więcej się tych łusek najadłem niż tego mięsahahaha
W sezonie 2013, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

lawinka
Potwierdzam, że okonia całkiem sprawnie się skrobie pod warunkiem, że robi się to od razu po złowieniu. Jeśli chcę zabrać okonia to zawsze skrobię go na łowisku.

Adam014
Dobrze skrobie się okonia, gdy jest zmarznięty, a wręcz zamrożony. Do tego nóż- piłkę i mamy po problemie. To jest wypróbowany sposób w zimie, kiedy okoń na mrozie jest zmarznięty, bo trudno, żeby ktoś w ciepłych sezonach mroził całe ryby, żeby je potem wygodniej oskrobać.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

kolamilan
hm... a można tak efektownie go jakby wyfiletować zaraz ze skorka i łuskami??

Adam014
Kolamilan, ale filetowanie nie jest zbyt łatwe dla kogoś kto nie ma w tym wprawy.Nie wiem, czy ty taką posiadasz. Ja bynajmniej jak mam zabrać okonia z łowiska to tylko go skrobie, bo okoń nie ma dużo ości, a po za tym z takich okoni jak teraz przeciętnie się łowi to nie ma zbytnio co filetować.Musi być to już rybka troszkę pokaźniejszych rozmiarów.Takie jest moje zdanie bynajmniej.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

kolamilan
Dobrze piszesz...Wink ja i umiem filetować i skrobać choć to skrobanie gorzej wychodzi.. ogólnie mało co biore okoni , ale jak już sie skusze to filetuję... Mniej nerwów sie strać filetowaniem niż skrobaniem Wink

RichiS52
Tak jest najprościej rozprawić się z okoniem Wink
http://www.youtub...re=related
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))><

kolamilan
RICHIS52- rewelacja tego jeszcze nie widziałem, a próbowałes już takiej próby?Wink

RichiS52
kolamilan napisał/a:
RICHIS52- rewelacja tego jeszcze nie widziałem, a próbowałes już takiej próby?Wink

Ja filetuje okonie, bez skrobania Wink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))><

gorgo9
Moj Dziadek i Tata sciagaja skore z okonii Wink RObia to bardzo dobrze - Szwed ich nauczył w szwecji Wink Jak mamy duzo okoni to tak wlasnie z nimi postepujemy Pfft
! gorgo9 - Białogard !

bobo160
Czas odświeżenia tematu Wink
Richi ostatnio przesłał mi link http://www.youtub...f0QP4o4ibU
W tym filmie obrobienie okonia ze skóry trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 14-09-2011 23:52
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Szymas
Nawet ciekawy sposób. Kilka nacięć i po problemie Wink

arturMD
Faktycznie,sposób filetowania rewelacyjny.Pamiętam jak mój ojciec skrobał w domu........kuchnia cała do sprzatania.Na szczęście ja nie mam tego problemu bo nie jem ryb i poprostu ich nie zabieram i nie skrobie ouch Chyba,że mój tato jedzie ze mna bo on zje rybe w każdej postaci :;/

konrii98
Moim zdaniem sposób rewelacyjny i zobaczcie mamy skórę łeb i płetwy robimy odlew np z silikonu (wnętrzności) naciągamy skórę i płetwy , zaszywamy dajemy jakiś lakier czy coś żeby skóra się zachowała w dobrym stanie i trofeum 1 klasa ! Wink
W sezonie 2013, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się