Sierpień 19 2018 23:42:57
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Uatrakcyjnianie trupków
jarek ds-fan
Czy jakoś uatrakcyjniacie rybki na sandacza??nacinając lub dipując rybki??czy nadawał by sie do tego celu olej rybny??
czy nacinanie rybki w ogóle coś da,jeśli mam tylko mrożone rybki??

Sasquatch Team
Spróbuj zadipować odmrożonego trupka jakimś śmierdzielem (może byc olej rybny) - przynajmniej tak 24 h przed łowieniem. Możesz go ponacinać. Pamiętaj tylko żeby dip wraz z rybą (trupkiem) włożyć do lodówki! Przed samym już łowieniem możesz zapodać rybkę do worka PVA i zalać boosterem lub olejem rybnym. Wtedy efekt zapachowy będzie piorunujący i porazi niejednego sandała z węgorzem na czele. Tylko jest jeden szkopuł w tym wszystkim - czy aby napewno rybom będzie ten trupi zapach odpowiedał? Grin połamania Frown
"Catch & Release"

Emil65
A ja bym na twoim miejscu tak uatrakcyjnił,ze bym wsadził do trupka kawałek styropianu albo jakieś pianki,wtedy żywiec by lekko sie unosił,a to tez prowokuje sandacza do ataku.Frown

Labedziak
Moim zdaniem,jak natniesz rybkę i wtedy zamoczysz ja w olejku to będzie on dłużej w rybce się utrzymywał.
Ja najczęściej strzykawką wciskam trochę zapachu do brzucha rybki.
Edytowane przez miros dnia 19-02-2008 15:04
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

miros
Jeszcze mogę dodać że takim skutecznym dodatkiem do trupka jest uszczyknięcie w niego poprzez igłę lekarską ze strzykawką zwykłego tranu kilku miejscach, podnosi to skuteczność i wabi drapieżniki.
Edytowane przez miros dnia 19-02-2008 15:01

Pablo2
Ja jak łowie na trupka do daje to ''buźki'' kilka ziarenek steropianu żeby się unosiła oraz czasem smaruje ją takim zapachem(na sandacza) w żelu,który jest wykorzystywany do smarowania przynęt spinningowych.Dobrym sposobem jest też nacięcie trupka.

zientos40
Uaktrakcyjnianie rybek na sandacza-jak nie jest na braniu to można mu pod nos podstawić i nieruszy.Wiele nocek poświęćiłem tej fantastycznej rybie,miałem okazję podziwiać pomysły kolegów po fachu,były rybki faszerowane(styropianem),dipowane+cała cała szpula od kołowrotka(zamaczana w tym specyfiku) a dlaczego, dlatego ,że -po nitce do kłębka- taka była odpowiedż jednego z tych, ujmę to ta MAGIKOW.Panowie jak najbardziej naturalnie,podanie przynęty to 90% sukcesu.Od lat poławiam te ryby i nigdy nie kombinowałem .Mój sposób to przebićie całej rybki(z mojego doświadczenia najlepszy minimum 10 cm kiełCool igłą zaczynając od pyszczka rybki a kończąc na jej ogonie,nawlekamy na oczko igły przypon i przeciągamy przypon, koniec wiążemy do krętlika.Wszystkie sandacze które łapałem brały przynęte od łba rybki.Nie miałem sytuacji że było branie i wypluł przynęte.Po przekłuciu rybki hak wystaje blisko oka.I jeszcze jedna ważna zasada (z mojego doświadczenia) jak najmniejszy opór gdy jest branie.Wink

Adam014
W 2009 roku kombinowałem z dopalaniem żywców czy to trupków.Zawsze przynętę przy jednym zestawie dopalałem poprzez nacinanie, a przy drugim dipowałem przynętę dipem Pana Bartona i chyba dip okazał się skuteczniejszy, ale nie jakoś mocno,a ten dip to można powiedzieć że jest to mix z mięczaków, skorupiaków, larw itp. ,ale zientos ma rację, sandacz jest tak cwany, że jak nie potrzebuje podjeść to nawet jeśli przynętę podało by mu się pod nos to i tak on nie zareaguje.Takie dopalanie sprawdza się kiedy ryba chodź trochę żeruje i wtedy jest szansa na jeszcze większe pobudzenie jej poprzez takie dopalanie przynęty.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Exodus
Jedyne co ja robiłem, to nacinałem rybke w paru miejscach. A z reguły na trupka nic nie kombinuje. Łowie zawsze na otwartej szpuli mając za przynęte martwą rybke Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się