Kwiecień 22 2018 21:55:06
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Wysokość grzywn za wędkowanie....
Exodus
Dokonywanie amatorskiego połowu ryb bez posiadania wymaganych dokumentów 200

Dokonywanie amatorskiego połowu ryb:
1) o wymiarach ochronnych 100
2) w okresie ochronnym 200
3) w odległości mniejszej niż 50 m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę 100
4) łososiowatych i lipieni - więcej niż jedną wędką 200
5) wędką w odległości mniejszej niż 50 m od rozstawionych w wodzie narzędzi połowowych uprawnionego do rybactwa 200
6) wędką w odległości mniejszej niż 75 m od znaku oznaczającego dokonywanie podwodnego połowu ryb kuszą 100
7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem 200
8) łososiowatych kuszą 300
9) kuszą na szlaku żeglownym 300
10) kuszą od dnia 15 października do dnia 15 maja 300
11) kuszą przy użyciu specjalnych aparatów do oddychania w wodzie 300
12) kuszą w odległości mniejszej niż 75 m od innych osób oraz ustawionych w wodzie narzędzi połowowych 300
Dokonywanie amatorskiego połowu raka błotnego lub raka szlachetnego 300
Brak rejestracji sprzętu pływającego służącego do połowu ryb 200
Niewykonanie przez uprawnionego do rybactwa obowiązku trwałego oznakowania narzędzi rybackich w sposób umożliwiający ustalenie ich właściciela 200
Edytowane przez Labedziak dnia 09-01-2010 22:41
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

lukaszek27
nie rozumie tegoPfft - 7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem 200 ???? guma to tez przynętaPfft bedę jąsciągal przez podbicie to co???? 200 zł??
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

bandziorek69
No dobra jak nie mam karty wędkarskiej to 200zł.
A to prawda że jeszcze sprzęt zabierają ?
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

Exodus
Tak, wędki są zabierane Wink

GrzesiuS
Według mnie starszna beznadzieja. Sprzęt mam za 200zł, roczne znaki na mój rejo pod 200zł. Przez 10 lat łowienia - 1 kontrola. Poprostu tragedia. Reasumując - tracę 400zł przy złapaniu? Ja nie wiem. Kara powinna być wyższa bo to jest skandal.

Gangster358
Jak kara wyższa to i więcej ryb powinni zapuszczaćPfft.U nas na jeziorze"Gołdapskim" ciągną niewód 2 razy w roku.A karzą sobie płacić 276zł rocznie,w sumie na wszystkie jeziora w warmińsko-maz,ale to i tak ich nie usprawiedliwia[tdown].Rośliny gniją,dlatego że mułu jest za dużo.Ryby słabo żerują jak by ich nie było[disapprove].Nz dzień dzisiejszy "nasze"(PZW)jezioro jest w opłakanym stanie!

Rafalogi
Dodam jeszcze że można dostać do 500zł za przetrzymywanie ryb niewymiarowych.
Reasumując :za niewymiarową rybkę 100zł i za jej przetrzymywanie do 500zł,to razem
600zł.
A kije zabierają zawszePfft
PozdroFrown

Skin
A czy jest jakaś możliwość odzyskania kiji, czy trzeba iść w strone sklepu???

Rafalogi
Tak jest.Szybciutko wyrobić kartę,udać się do jednostki straży,pokazać dokument,opisać co i jak i w jakich okolicznościach straciło się wędki,i kije masz z powrotem.Pfft

bandziorek69
A nie wydaje wam sie że zabiranie kiji jest nie zgodne z prawem ?
Łowienie bez zezwolenia jest wykroczeniem nie przestepstwem więc nie ma takiego przepisu który pozwala na zabranie wędek. Co innego gdyby to było przestępstwo wtedy sprzęt można zarekwirować jako narzędzie przestępstwa. Tak wiec w tym przypadku jest to nie legalne......
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

Exodus
A nie wydaje wam sie że zabieranie kiji jest nie zgodne z prawem ?

Z tego co wiem, to łowienie bez kart jest kłusowaniem, a wędki narzędziem kłusowniczym Wink Więc zabierają Wink

mikowhy
a właśnie że nie zabierają i znam to z własnego doświadczenia [dead] była tylko kara[disapprove] po tej przygodzie nabrałem ochoty na kartę..

Exodus
To że Ci nie zabrali, to był ich dobry gest.
Art. 23. 1. W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Państwowej Straży Rybackiej jest uprawniony do:
b.) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć,

c.) zatrzymywania za pokwitowaniem dokumentów, o których mowa w pkt 1, z tym że dokumenty te wraz z wnioskiem o ukaranie przekazuje się w terminie 7 dni właściwemu kolegium do spraw wykroczeń,
Edytowane przez Exodus dnia 29-11-2007 20:00

Lucjusz
tak ale czy mogą odrazu skierowac wniosek do sądu Grockiego???[tdown]

miros
bandziorek69 napisał/a:
A nie wydaje wam sie że zabiranie kiji jest nie zgodne z prawem ?
Łowienie bez zezwolenia jest wykroczeniem nie przestepstwem więc nie ma takiego przepisu który pozwala na zabranie wędek.

W tym momencie gdy wędkuje się bez karty wędkarskiej a zostaje się przyłapanym na wędkowaniu jest to kłusownictwo a sprzęt wędkarski w tym przypadku jest narzędziem kłusowniczym które musi być zabrane lub zniszczone, tego rodzaju rozumowanie usprawiedliwiało by kłusowników z siatkami czemu im się je zabiera przecież są ich???
Inna sprawą jest gdy mamy kartę wędkarską a nie mamy opłaconego danego łowiska na którym akurat łowimy, wtedy zostaje nałożona na nas kara i czeka nas sąd koleżeński w naszym kole, karą może być nawet utrata karty wędkarskiej lub jej unieważnienie na jakiś okres.

Brylis
Lucjusz napisał/a:
tak ale czy mogą odrazu skierowac wniosek do sądu Grockiego???[tdown]

Mogą w przypadku gdy nie chcesz przyjąć mandatu jaki na ciebie nakładająWink

malolat25
A co sie dzieje w momecie gdy paprosze sobie w moim zalewie jest powiedzy 15marca i niemam jeszcze oplaconej karty wedkarskiej??? bo zawsze oplacam w maju??? tez jest kara???

Lord
malolat25 napisał/a:
A co się dzieje w momencie gdy paprosze sobie w moim zalewie jest powiedzmy 15 marca i nie mam jeszcze opłaconej karty wędkarskiej???
Bo zawsze opłacam w maju??? Tez jest kara???

Pewnie ze kara,nie masz zapłacone na dany rok.

Pozdrawiam
Lord

senti
Ciekawe, co dzieje się z zarekwirowanym sprzętem. Może da rade wykupić zestawy po atrakcyjnej cenie w przypadku, kiedy nikt po nie się nie zgłosił w określonym czasie.

"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

Exodus
malolat25 napisał/a:
A co sie dzieje w momecie gdy paprosze sobie w moim zalewie jest powiedzy 15marca i niemam jeszcze oplaconej karty wedkarskiej??? bo zawsze oplacam w maju??? tez jest kara???

Po pierwsze to pisz troche bardziej poprawnie, bo odczytanie tego co napisałes zajeło mi 10 minut.