Grudzień 11 2018 19:56:06
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Wysokość grzywn za wędkowanie....
mono1978
O tak kara jest zawsze kiedy nie masz opłaconej kartySadJa przekonałem sie o tym łowiąc w zeszłym roku na rzece nysa kłodzka.Zjechałem do polski z bratem no i nie wytrzymałem wybrałem sie na ryby i pech kontrol jak tylko zarzuciłem wędke.Za brak opłaty 200złSad.mandatu i nie było żadnego tłumaczeniaSad

misieks14
malolat25 u mnie na łowisku już na początku stycznia była kontrola przyjechała Państwowa straż rybacka no i pech, ale że nikt nie miał jeszcze opłaconej karty na dany rok. Odpuścili, ale kazali pokazać zeszłoroczne karty. Tym którzy ich nie mieli po 200 niestety[confused]
Edytowane przez misieks14 dnia 28-06-2012 21:24

sibannac
Małe pytanie, a mianowicie:
Jeżeli wykupie składki na np. wody nizinne to mogę na terenie całej Polski łowić w rzekach? O ile wody nizinne to rzeki Wink
KOBIETY są jak ryby - trzeba złowić, żeby się nacieszyć...

wujcio
A wiec tak , Ja jak zapomnialem karty i natknlem sie na kontrol ktora chciala mi zwijac kije , to powiedzialem ze dzwonie po policje i oskarazam ich o kradzież na co oni ze dostane kolegium ( wtedy jeszcze bylo) i tak czekam 7 lat na wezwanie do sadu na kolegium czy co tam chca, a tym pajaca sie smieje prosto w ryj co ich nad woda spotkam ( pytam o moje kolegium Smile
Ps. dla mnie straz rybacka to banda ... czepiaja sie nas wedkarzy którzy siedzą cicho i lowia ryby a do namiotujacej (scianajacej drzewa ) trzody boja sie podejść . Sam to widzialem jak wielka kontrol bala sie podejsc do gruPKi 10 pijanych malolatow demolujacych brzegi wody :/
Edytowane przez wujcio dnia 13-08-2008 16:07

sibannac
wujcio napisał/a:
A wiec tak , Ja jak zapomnialem karty i natknlem sie na kontrol ktora chciala mi zwijac kije , to powiedzialem ze dzwonie po policje i oskarazam ich o kradzież na co oni ze dostane kolegium ( wtedy jeszcze bylo) i tak czekam 7 lat na wezwanie do sadu na kolegium czy co tam chca, a tym pajaca sie smieje prosto w ryj co ich nad woda spotkam ( pytam o moje kolegium Smile
Ps. dla mnie straz rybacka to banda ... czepiaja sie nas wedkarzy którzy siedzą cicho i lowia ryby a do namiotujacej (scianajacej drzewa ) trzody boja sie podejść . Sam to widzialem jak wielka kontrol bala sie podejsc do gruPKi 10 pijanych malolatow demolujacych brzegi wody :/

Tylko, że ja mam kartę wędkarską ( wyrobioną z 5 lat temu Wink ) i ani razu nie podbitą Grin Chodzi mi o taką kwestię, czy PZW z mojego regionu da mi "upoważnienie" na połów w innych sektorach Polski ( nie mówię tu o prywatnych stawach, żwirowniach itp. )
KOBIETY są jak ryby - trzeba złowić, żeby się nacieszyć...

Arturo B
sibannac napisał/a:
Chodzi mi o taką kwestię, czy PZW z mojego regionu da mi "upoważnienie" na połów w innych sektorach Polski ( nie mówię tu o prywatnych stawach, żwirowniach itp. )

Jeżeli znajdziesz na terenie innego okręgu PZW-wystarczy,ze pójdziesz do jednego z ich kół i wykupisz sobie zezwolenie jednodniowe lub tygodniowe-z tym nie ma problemu.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

terrarysta93
a mogę sobie wyrobić kartę i nie płacić składek, a na przykład za 3 lata zapłacić.... ile kosztuje karta w wieku 15 lat?
"złów i wypuść"
"Bądź zmiana którą pragniesz ujrzeć w świecie"
"Wolności moja, Ty Victorio, opanuj w końcu cały świat"Frown

Semi
Możesz wyrobić kartę i jej nie opłacać, nie będziesz mógł wtedy łowić na wodach PZW, tak jak napisałeś możesz zapłacić np. za 3 lata, ale jaki to ma sens- wyrobić i nie opłacić. To po co wogóle wyrabiać? Rozumem mając już kartę , robimy przerwę w wędkowaniu na kilka lat- różnie to w życiu bywa. Później tylko robimy opłaty, plus wpisowe i dalej łowimy. Co do opłat w wieku 15 lat , to na pewno są zniżki, jakie ? Pytanie to musisz zadać skarbnikowi w najbliższym kole, on ci naświetli wielkość opłat, gdyż co okręg to i inne opłaty.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

kamil150490
Ja też miałem taka sytuacje że podchodzi straż sprawdza kartę byłem wtedy z wujasem i dwoma kuzynami. Wujas miał opłacona kartę ja tez, ale kuzyni nie mieli. Ja łowiłem na dwie wędki legalnie, kuzyn z racji ze studiował nie opłacał karty a drugi kuzyn miał 14 lat wiec mógł przy wujku łowić na jedną wędkę. Siedzieliśmy wszyscy razem wzięli nas za kłusowników bo było razem 5 wędek zarzuconych. Ciekawe z jakiej racji mi zabrali wędki ?? czegoś tu nie rozumiem... powinni ukarać tylko kuzyna który studiował za brak karty przykładowo a nie zabrali wszystkie 5 wędek. Źle zrobiliśmy że na jeden kwit zabrali nam wszystkie wędki. Ale człowiek uczy się na błedach Grin
...Nie rezygnuj nigdy z celu tylko
dlatego, że osiągnięcie go wymaga
czasu...
Czas i tak upłynie...

miros
Wędki na pewno są w kole wędkarskim do którego należ ta woda, zazwyczaj tak postępują strażnicy, takie wędki są potem oddawane właścicielowi po wyrobieniu( zdaniu lub opłaceniu) karty wędkarskiej, w innym razie nie, bo są traktowanie jako przedmiot służący do kłusowania i mają prawo je zatrzymać.
Co do twojej sytuacji Kamili to chyba zaszło nieporozumienie, lub źle to zajście opisałeś, żeby postąpić tak staż musiała być pewna swoich praw, inaczej były by wyciągnięte z tego konsekwencje.
Myślę że strażnicy nie wzięli pod uwagę tych kuzynów co niemieli karty, tylko was że łowicie razem na pięć wędek w jednym stanowisku, najwyraźniej nie do końca się wytłumaczyliście.

kamil150490
Kamil a co stało sie z tymi wędkami gdzie one są teraz,masz pełne prawo sie dowiedzieć i ja na twoim miejscu bym nie odpuścił.

Wędki na szczęście odzyskałem ale za opłata musiałem zapłacić za każda wędkę po 20 zł. co do odzyskania wędek był problem jeździłem i jeździłem żeby mi oddali wiecznie kogoś nie było...

miros: co do zajścia dobrze opisałem straż czepiła się tego ze były tylko dwie karty a co do stanowiska gdzie łowiliśmy to było dosyć wielkie więc się zmieściliśmy i był odstęp między mną a wujkiem i kuzynami po prostu się z nimi zabrałem nad wodę... nie wiem może przez te samo nazwisko mnie też ukarali... Jeszcze do konsekwencji to mógłbym tym co mi zarekwirowali sprzęt nieźle namieszać... sprawę w sądzie bym wygrał dowiadywałem się.... tylko problem tkwił w tym że ja nie miałem osobnego kwitka ze mi zabrali osobno wędki ( jak napisałem prędzej to wystawiony został jeden kwit na wujka ) i to wyglądało prawnie ze to wujek łowił na 5 wędek... i tu daliśmy plamę Grin
...Nie rezygnuj nigdy z celu tylko
dlatego, że osiągnięcie go wymaga
czasu...
Czas i tak upłynie...

luki10-iny
Ja wyrobiłem legitymacje oraz karte wędkarską miesiąć temu. Legitymacje mam przy sobie, a na kartę muszę poczekać, ponieważ mieszkam, studiuję i pracuję w innym mieście niż Białsyttok, to czy przy kontroli PZW mogę podlegać pod kodeks wykroczeń za brak karty? Tak łowiłem pare razyw tym roku, ale w razie kontrli wytłumaczyłmbym się. PZW powinno restrykcyjnie podchodzić do osoób, które nie mają w ogóle kart, bo jeżeli wszyscy płacimy, to wszyscy.
PS. Dziś nad łowiskiem okolczni rybacy ździwili się, że mam legitkę, która upoważnia do łowienia ryb...

ukaszq
Może ktoś jest zorientowany:
Mianowicie, kartę wyrobiłem na studenta, dlatego opłata jest połowiczna, czy związku ze zniżką, podczas kontroli muszę pokazać, również legitkę studencką??
Czy wystarczy tylko ważna i opłacona karta??
Edytowane przez Labedziak dnia 19-05-2009 11:48

Arturo B
Powinieneś mieć dokument ,który potwierdzi to że jestes studentem.Straznik nie prorok,a jak trafisz na jakiegoś nadgorliwca to Cie ujaja ,że aż miłoWinkWink
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

ukaszq
I dziękuje ślicznie za odpowiedź.
po prostu paranoja z tym posiadaniem wszystkich dokumentów przy sobie. ale mus, to musSad wrrrrrrr

benekswa
Witam was braci po kiju! Dużo tu się pisze o opłatach i dokumentach! A ja taką małą sugestie bym chciał dać wam i wszystkim naszym rządzącym do przemyślenia! Dlaczego nie może być tak że opłata była by ważna na cały rok od momentu zapłaty a nie od 1 stycznia do ostatniego grudnia! A tak. parę dni póżniej opłatę się zrobi i już dodatkowe pieniądze trzeba dawać! Czy to nie jest trochę krzywdzące a może ja czegoś nie rozumiem w ty i ma to jakiś inny cel? disa

hubal
Jesteś członkiem stowarzyszenia, więc płacisz składki, które przynajmniej w jakieś części muszą iść na pokrycie rzeczy, które obejmuje statut. Radzę choć raz przejść się na walne zebranie koła, może to wyjaśni wiele kwestii.

Twoje pretensje są co najmniej śmieszne.

benekswa
Hubal dzięki za twój wpis ale nie wiem czy ja tak nie zrozumiale napisałem moja sugestię czy ty to żle zrozumiałeś! Czy ty tylko widzisz tę część postu o tym że po jakimś czasie płacimy dodatkowe pieniądze jako składkowe? Dziękuje za twój odpis ale niczego on i tak nie wyjaśnił!ouch

RaV22
Odgrzeję trochę temat. Wracam do wędkowania po 9 latach. Ostatnią składkę płaciłem w 2003r. Wybieram się w lipcu na Mazury. Łowił będę na jeziorze należącym do Gospodarstwa Rybackiego Mrągowo. Czy w związku z tym (poza opłatą na rzecz ww gospodarstwa) muszę opłacić jakieś składki w PZW? I drugie pytanie, czy w ramach swoich 2 wędek mogę łowić z bratem (dawno już pełnoletnim) nie posiadającym karty wędkarskiej?

Semi
Odpowiem na drugie pytanie. Nie możesz łowić z bratem. A co do pierwszego, to jak zajedziesz na miejsce to dopytaj się dokładnie jakie opłaty musisz uiścić. Teraz takie gospodarstwa to państwo w państwie i każde może żądać co innego.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się