Październik 22 2018 22:41:13
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Najwazniejsze w kołowrotku:
tomcio0308
Witam Was serdecznie,Wink
chciałbym Was zaprosić do dyskusji na temat kołowrotków na karpia.
Chciałbym abyście podzielili się swoimi opiniami na temat "najważniejszej" wg Was części kołowrotka, tym na co zwracacie największą uwagę podczas zakupów.
Nie chce aby to była rozmowa o konkretnych modelach, tylko o tych detalach co wg Was dają największy komfort i przyjemność wędkowania.
Wielu z Nas właśnie teraz i pora zimowa będzie dokonywać zakupów wiec mam nadzieje ze ten temat pomoże w podjęciu decyzji i ułatwi poszukiwanie.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.Frown
Edytowane przez Labedziak dnia 02-11-2009 19:29

misiomisiowaty
Precyzyjny hamulec, to raz, a dwa czy nie będzie miał luzów na koszu i się nie rozsypie podczas holu. Reszta, to szczegół.

mateusz2247
hamulec przód-tył, szpula z jakiego materiału jest zrobina i jej kształt/ wolnobieg, jakoś korbki(z czego jest zrobina) ilośc łożysk i jakośc wykonania

tomcio0308
quote]misiomisiowaty napisał/a:
Precyzyjny hamulec, to raz, a dwa czy nie będzie miał luzów na koszu i się nie rozsypie podczas holu. Reszta, to szczegół.[/quote]

co masz na mysli mówiac ze " pecyzyjny hamulec" i jakis koszyk? niestety nie wiem

a co do mateusza to :
ile łozysk? jest jakies minimum?
materiał na szpule moze byc kazdy czy masz jakies preferencje? aluminiowa czy tez grafitowa? zejscie szpuli pokryte azotkiem tytatu czy to juz avangarda? szpula gleboka czy tez płytka i długa?

moze sie teraz czepiam, i z góry przepraszam ale bym prosił o precyzyjniejsze wypowiedzi

mateusz2247
tomcio nie ma sprawy już precyzuje
łożyska-min. 4 kulkowe
szpula-osobiście preferuje aluminiową i zejście pokryte azotkim tytanu
szpula-ja łowie dośc ,,ciężko,, więc tu się zprawdza głęboka i krótka
no i oczywiście wolny bieg
pozdro[sleep]

misiomisiowaty
Co mam namyśli mówiąc precyzyjny hamulec? a muszę, to tłumaczyć? bo, to jest proste jak drut.

Nie koszyk tylko kosz - to jest to pod szpulką. Przymocowany jest doń rotor. Jeśli kołowrotek który chcę kupić po poruszaniu rotorem ma wyczuwalne luzy i daje się wyczuć stukanie, to od razu mówią dziękuję.

tomcio0308
a wiec przeprowadziłem małe doswidczenie, wszedlem na 3 sklepy internetowe ze sprzetem wedkarskim, wybrałem w kazdym po 3 kołowrotki od najnizszej do najwyzszej ceny i kazdy w swoim opisie zawierał " precyzyjny hamulec", idac dalej twoim tropem i jezeli mam taka mozliwosc, to sprawdzam luz i wybieram; czyli po co wydawac 200-300zł a nawet 500zł na kołowrotek skoro ten za 100zł ma "precycyjny hamulec i nie ma luzów"
Edytowane przez tomcio0308 dnia 29-10-2007 11:31

misiomisiowaty
I co myślisz, że to co jest napisane o tym kołowrotku, to prawda? jak dla mnie, to zwykły chwyt marketingowy.

Krystian Golon
To samo można powiedzieć o tych drogich kołowrotkach.Wink

Adriano
Ilosc łożysk,hamulec,material,wykonanie.
Edytowane przez Adriano dnia 29-10-2007 18:30
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

Exodus
Adriano napisał/a:
hamulec musi byc mocny każdy to powie..preczyjny.No ja patrze tez na korbke która krecimy bo juz mi sie w dwoch złamała.No luzy i precyzyjnosc wykonania oczywisice.A jesli chdozi o łożycka musi byc conajmniej 6!chociaz mam tez 4;/;/

Prosze Cię adriano o 2 rzeczy. Zanim coś napiszesz zastanów się co piszesz. Druga to błędy.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

barmsr
Jeśli to ma być kołowrotek na karpia to musi mieć min. 6 łożysk kulkowych + jedno oporowe. Precyzyjność hamulca jest ważna,ale dla mnie nie jest najważniejsza. Ważniejszy jest dla mnie precyzyjny system nawijania żyłki i pojemność szpuli.

Exodus
Ilośc łożysk wcale nie decyduje o wartości kołowrotka. Powiem nawet że tylko dodaje czasem zbędnego ciężaru. Pierwsze miejsce gdzie powinny się znajdować, to główna oś kołowrotka, z reguły powinny być dwa.
Drugie miejsce gdzie powinny być, to oś poprzeczna kołowrotka, czyli miejsce gdzie znajduję się korbka. Tu była mowa o łożyskach tocznych
Do tego mogą jeszcze dojść precyzja wykonania gniazd.
Następnym łożyskiem które ma być w kołowrotku jest łożysko oporowe, które nie pozwala na ruch wsteczny kołowrotka, przy włanczonej blokadzie ruchu wstecznego.
Dobrze wykonane, nie pozwoli korbce kołowrotka na minimalny ruch w tył.

Hamulec. Dobry i precyzyjny i przedewszystkim przedni. Takie hamulec można bardzo dokładnie ustawić.
Szpula. Szeroka i płytka, pozwalająca na umieszczenie minimum 300 metrów żyłki 0.30. Szpule głębokie nie pozwalają daleko zarzucić.
Obudowa kołowrotka metal.
Wolna szpula.
Edytowane przez Exodus dnia 29-10-2007 20:54

misiomisiowaty
Te wszystkie łożyska można sobie o kant dupy rozbić jeżeli części kołowrotka nie będą ze sobą dobrze spasowane.

Może podam przykład.
Skusiłem się na kołowrotek Konger Maxim Match, 9 łożysk, cena również atrakcyjna.
I teraz powiem tak : Shit !@#$%^&* co niemiara! korbka po paru zwinięciach zestawu z większej odległości lata jak żyd po pustym sklepie (nie urażając nacji żydowskiej), kołowrotek żyłkę nawija jak mu się rzewnie podoba (raz równo, raz byle jak), hamulec miał być precyzyjny... niestety tnie się za każdym razem. Niby wszędzie ma łożyska, a są one .... (wiadomo co) warte.

Dlatego powtarzam jeszcze raz - najważniejsze w kołowrotku są : precyzyjny hamulec i to czy nie ma luzów na przekładni (koszu), to ile ma łożysk jest mało ważne.

tomcio0308
[quote]misiomisiowaty napisał/a:
Te wszystkie łożyska można sobie o kant dupy rozbić jeżeli części kołowrotka nie będą ze sobą dobrze spasowane.

Może podam przykład.
Skusiłem się na kołowrotek Konger Maxim Match, 9 łożysk, cena również atrakcyjna.
I teraz powiem tak : Shit !@#$%^&* co niemiara

własnie w swojej wypowiedzi potwierdziłes słowa Exodusa, ze ilosc łozysk nie swiadczy o jakosci kołowrotka, moj wniosek jest taki ze ich ilosc musi byc optymalna wiec 5 jezeli bedzie to jest super;

ale nikt nie wpomniał jeszcze o wolnym biegu kołowrotka, czy to podstawa dobrego kołowrotka?

mateusz2247
tomci w połowie karpi, drapieżników na żywca lub martwą rybkę jest to bardzo przydatne(można powiedzie że niezbędne) zreszto napisałem to w pierwszym poście

tomcio0308
a faktycznie mateuszu, wspomniales o wolnym biegu, przepraszam i zwracam honorWink
ja np mam 1 kolowotek z wolnym biegiem a drugi bez, jednakze zawsze czekam z wiekszym zaciekawiem i adrenalina na branie na kolowrotku bez wolnego biegu, jakos bardziej dla mnie ciekawe jest zaciecie karpia trzymajac za wedke i zyłke i podkrecajac hamulec, przez chwile czuc na dłoni jego siłe...
ale tak, zgadzam sie, wolny bieg bardzo ułatwia zaciecie czy tez ustawienie wedki po wyrzucie

Exodus
bez wolnego biegu, jakos bardziej dla mnie ciekawe jest zaciecie karpia trzymajac za wedke i zyłke

Pod warunkiem że łowisz 2 godziny Wink Ja powiem szczerze wole zdecydowanie wolny bieg. Dla mnie ma same plusy Wink

tomcio0308
Kupując wędki zwracamy uwagę na jej wagę, a czy w kołowrotu waga tez odgrywa znaczenie? Jest jakaś granica, której nie powinniśmy przekraczać?
Edytowane przez Labedziak dnia 02-11-2009 19:30

bandziorek69
Exodus napisał/a:

Hamulec. Dobry i precyzyjny i przedewszystkim przedni. Takie hamulec można bardzo dokładnie ustawić.

Wielkie dzięki że o tym napisałeś Exo bo ja ciągle kupowałem kołowrotki z tylnym hamulem ponieważ myslałem że one są dokładniejsze.
Wiecej nie popełnie tego błędu Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się