Sierpień 19 2018 04:09:56
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Własnoręcznie zrobione woblerki ;)
Exodus
Pieknie się to błyszczy, graty za wykonanie, masz rękę do tego Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

stan2010
Całkowicie zgadzam się z przedmówcą Wink i dlatego nie dziwię się, że Semi obchodzi się z blachą, jak z jajkiem hahaha.
Graty za dokładność i cierpliwość Cool.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

WOBLER-W1
Dzięki za pochwały które zawsze motywują . Teraz klepię blaszki między innymi takie jak na tej fotce pracując jednak nad ich pracą . Zauważyłem , że nawet niewiele głębsze przygięcie przedniej części wahadła zupełnie zmienia jej pracę . Obecnie staram się nadawać swoim wahadełkom a w szczególności tym węższym pracę nieregularną bardziej przypominającą pracę x . Ponadto blaszki takie przy jednostajnym ściąganiu pracują tak jakby przyspieszały i zaraz zwalniały w swoich wahnięciach . W opadzie na przytrzymaniu wpadają w ruch wirowy . Ostatnio taka praca sprawdza mi się na moich rybkach . Zobaczymy jesienią .

Exodus
Co to nikt nie psuje drzewa? Ja zacznę od nowa, ale się już do tego przyłożę. Narazie zbieram materiał i wiedze. Wink
Jak coś robicie to pokazywać Wink

Exodus
Wobler W1 jakie farby używasz do aerografu ?

stan2010
Nie jestem W1, ale używam aerograf. Zależy od średnicy dyszy. Jeżeli masz 0,2/0,25mm, to powinny być modelarskie, bo mają drobny pigment. Jeżeli dysza >0,4mm, to cała reszta mazideł. Moja rada, przed malowaniem kolorów zagruntuj białym dwuskładnikowym poliuretanem /lakiery samochodowe/. Na białym kolory są nasycone i zużywa się ich mniej, bo szybciej uzyskuje się głębię. Powodzenia Wink.
PS. poliuretan dwuskładnikowy dlatego, że można go pokryć każdym rodzajem mazidła i nie zważy się.
Edytowane przez stan2010 dnia 18-01-2015 13:32
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Exodus
Stan ja maluje akrylami samochodowymi, pytanie z czystej ciekawości zadałem w-w1 Wink
PS, ale ja zmieszasz poliuretan to resztę trza wyrzucić Wink

stan2010
Mieszasz tyle ,ile potrzebujesz. Mnie zdarza się nawet 3ml, a dzielę strzykawką 2ml. Im mniejszy element, tym większe straty/rozkurz.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Exodus
Stan, wychodzę z założenia:
Zrobić woblera i nie inwestować za dużo Wink
Akryle samochodowe tez już drogie 100 ml od 20 zł do 25 zł.

stan2010
Akryle samochodowe mają lepszy połysk, natomiast poliuretany są mocniejsze. Chodzi mi o zagruntowanie na biało drewna, a potem możesz malować nawet plakatówkami, o ile dasz ostatni lakier zabezpieczający byle nie nitro, bo w wodzie do niczego. Przekonałem się na własnym ... odwłoku, że jeżeli stosuje się tańsze materiały, to potem trzeba włożyć znacznie więcej pracy i czasu, a efekt najczęściej jest daleki od zamierzonego conf.
Trochę do śmiechu- drobne rzeczy najlepiej gruntuje mi się palcem, bo wtedy dostaję najcieńszą warstwę równo wtartą w powierzchnię Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Exodus
Narazie taki jeden wobler Wink
Dużo czytam, zapisuje i wyciągam wnioski Wink
Maluj, testuje, i sprawdzam.
Trochę potrwa zanim zakapuje wszystko, ale nie od razu Polskę zbudowali.
Założę swój temat, także tam wszystko będę opisywał, jakie farby i jak maluje Wink z czego robię itd Wink
ster wstawiony tylko dla fotki Wink
www.narybki.net/forum/attachments/2015-01-22-1587.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/2015-01-22-1586.jpg

marec-ki
Tu są fajne woblerki ouch

http://forum.ryby...3766#43766
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
WOBLER-W1
Nie było mnie tu jakiś czas a tu pytania do mnie . Niestety nie odpowiem Ci na nie bo nie maluję na razie aerografem . Maluję z puchy MOTIPAMI . Czasami do położenia cienkiej powłoki poliuretanu - lakieru bezbarwnego , używam mały pistolecik do zaprawek samochodowych https://www.googl...CAYQ_AUoAQ
Widzę że na tym woblerku wyżej pomarszczył Ci się lakier . Moim zdaniem taki efekt też jest fajny .

Exodus
Tutaj masz mój temat z woblerami. Ucze sie Wink
http://www.narybk...d_id=14565

lota@lota
Tu też uklejki[img]http://images67.fotosik.pl/615/4f2ba6c43647664cm.jpg[/img] is not a valid Image.[img]http://images69.fotosik.pl/614/4e9909cf52dd8c4bm.jpg[/img] is not a valid Image.
żuczki[img]http://images67.fotosik.pl/615/3c56c26623c2e6bem.jpg[/img] is not a valid Image. i narybek[img]http://images66.fotosik.pl/613/7c0fa661562a1b76m.jpg[/img] is not a valid Image.
Krąpiki... [img]http://images66.fotosik.pl/613/a9e2c56e5e91d26am.jpg[/img] is not a valid Image. [img]http://images68.fotosik.pl/614/e5cc395d6ea423e0m.jpg[/img] is not a valid Image. i parę świeżakow dłubnąłem wczoraj...

Oklejanie wobków jest dość proste będzie nam potrzebny klej ja używam uniwersalny polimerowy firmy Dragon jest przezroczysty to wazne,mały pendzelek do kleju,bezbarwny denaturat do zmycia przesiąków z kleju,skalpel,nożyczki i jakies kleszczyki do przytrzymania wobka. Wycinamy jeden kawałek tkaniny ktury okala cały wobler,z lekkim nadmiarem,kładziemy na nim wobler i robimy nacięcie na środkowe uszko bo zawijac będziemy w stronę grzbietu przykładamy na sucho(taka przymiarka).Jezeli jest ok to kładziemy nasz skrawek na jakis blat smarujemy klejem nie za grubo,przenosimy na dłoń(wzdłuż palców)następnie kładziemy na nim wobler przekładając środkowe ucho przez nacięcie tak zeby brzuszek idealnie juz przylegał,zawijamy lekko boki do gury i chwytamy teraz wobler kleszczami za środkowe uszko zeby nie przyklejał nam się do palców.Teraz wygodnie układamy tkaninę (jak tapetę)w kierunku grzbietu.Na początku nadmiary mozemy skleić ze sobą i wzdłuż grzbietu i w dolnej części pyska wychodzi cos w stylu irokeza którego idealnie usuniemy żyletką lub skalpelem po wyschnięciu.Jak nabierzecie wprawy nauczucie się przycinać i zawijać grzbiet przy oklejaniu.pamiętajcie również o czystych rękach przy oklejaniu.a przesiąki kleju kture pozostały na tkaninie mozna spokojnie usunąć szmatką z denaturatem jak juz nasze wobki wyschną.teraz juz tylko zanurzyć parę razy w lakierze do parkietów przed ostatnią warstwą malujemy grzbiet i ewentualne detale skrzela,płetwy cz co tam chcemy przyklejamy oczy 3D i cacko gotowe...
Edytowane przez bobo160 dnia 18-02-2015 18:14

Exodus
Ładne masz te woblery Wink a krąpiki ouch Zresztą reszta też jest extra Wink

lota@lota
Dziękuję.Zauważyłem że lubisz bawić się aerografem,a używasz do lakierowania past perłowych? Dają naprawdę super efekt.Pozatym lakierowanie daje wiele innych możliwości pozyskiwania różnych ciekawych efektuw:wykorzystania głębi, najlepiej widoczne przy kontrastach np.biały korpus, od grzbietu do połowy dajesz ciemne tło pokrywasz to 3-4ma warstwami lakieru bezbarwnego i dopiero wtedy pryskasz łuski przez siatkę, czy to okoniowe pasy na jasne tło, lub nanosisz inne detale oddzielając je warstwami lak.bezbarwnego otrzymujesz wtedy taki efekt trójwymiaru.Zabawa perłami na biały korpus sypiesz przez siatkę czarną łuskę potem pylisz wszystko np.błękitną past perłową i po pokryciu lakierem otrzymujesz tez niezły efekt łuski raz są czarne raz niebieskie.albo kładziemy np.żółty akryl a kiedy zacznie lekko łapać pryskam go czarną bazą.Baza szybciej schnie i zaczyna zciągać ale podłoże jest jeszcze świeże więc pęka i tez powstaje fajny efekt.Kolory podałem oczywiście przykładowo to tylko kwestia twojej kreatywności a tej widzę że ci nie brakuje. ouch

Exodus
Dzięki za cenne porady Wink
Narazie wychodzę z założenia że starczy to co jest Wink i tak wszystkie skończą w wodzie Wink

WOBLER-W1
Żeby nie było , że już całkiem zgęziałem i już nic nie robię . Wink

sumowapasja.pl/images/imagehost/89fba0431798b875152d4c3ebc6286eb.jpg

lota@lota
Muszę przyznać że są kozackie.Chętnie bym ztestował des

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się