Luty 25 2018 18:38:34
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić amura ?
Fendt
Cześć! Mam niedaleko siebie z biornik na którym są Karpie i Amury osobiscie złowiłem na okolo 35cm Amura jak uważacie mogą być tam więkrze okazy. Głebokość wacha sie od 1,5m do 2,5m dno jest i muliste i żwirkowe . Co otym sądzicie ?
Łowienie z głową przynosi efekty nie kieszeń ...

kamil01027
Do nas nad staw przyjeżdżał taki pan i wrzucił trochę sałaty i rzucały się. A tak w ogle na co łowić amura.??
Edytowane przez Frantic dnia 21-07-2010 22:17
[img]http://images11.fotosik.pl/16/9adc2b66942ff0df.gif[/img] is not a valid Image.

Frantic
A tak w ogle na co łowić amura

A przeczytałeś kamil01027 ten temat od początku? Myślę, że jego lektura da Ci odpowiedź na to pytanie.
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
batis
...kwiat mniszka lekarskiego daje efekty

Adamaster
Od przyszłego tygodnia zaczynam z mirabelkami, od poniedziałku do dziś ( zaraz jadę sypnąć) codziennie po 20 kg kuku i 5 kg kulek, siadam jutro do wtorku, ostatnio tez nęciłem przez 4 dni ale dawki były o połowę mniejsze, było kilka rybek, ale żadna nie przekroczyła 10 kg.
Edytowane przez bobo160 dnia 22-07-2010 19:08

Adamaster
Tak jak pisalem lowisko bylo codziennie necone, pora zasiasc na tygodniowa zasiadke, w zwiazku z tym mam pytanie:

jak sie zakłada taka sliwke na kotwice i jaki numer kotwicy zastosowac ?

greg32
Czy we wrześniu można spróbować łowić jeszcze amura?
Edytowane przez Exodus dnia 16-09-2010 21:41

Exodus
Pewnie że tak, ostatnie pokazywałem na stronie z listopada Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

greg32
Na jakiej odległości od brzegu żeruje amur o tej porze roku??
Edytowane przez Semi dnia 16-09-2010 21:48

Exodus
Na takiej samej jak w lecie, czyli płytka woda, bo tam ma zielsko, kończy się zielsko, amur schodzi głebiej.

Adamaster
Witam

W sobote rano amur 6 ,5 kg , ciekaw jestem czy to przypadek ,czy tez zeruje jeszcze o tej porze , a jak tak to ile sypac ?

Exodus
Adamaster napisał(a):
Witam

W sobote rano amur 6 ,5 kg , ciekaw jestem czy to przypadek ,czy tez zeruje jeszcze o tej porze , a jak tak to ile sypac ?

Napewno niewiele, bo teraz można sobie miejsce zepsuć.

szczupak1237
Jak złowić amura na spławik??
Pamiętajmy nawet jedna wypuszczona ryba może w przyszłości zasilić populację w kilka nawet kilkadziesiąt sztuk Pięknych okazów:;/

bandziorek69
szczupak1237 napisał(a):
Jak złowić amura na spławik??

Według mnie złowić amura na spławik to troche przypadek aczkolwiek sam miałem 2 takie przypadki i moja żonka też jeden. Było o tym na forum jakiś czas temu.
Zwiększysz swoje szanse na tą rybkę jeśli będziesz łowił z gruntu.
Pozdrawiam
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

shaman111
Bandziorek, a dlaczego uważasz, że to przypadek? Ja swojego czasu z powodzeniem łowiłem amury na spławik, gdy jeszcze pływały w moim łowisku, mój rekord to 3 sztuki jednego dnia.
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

bandziorek69
Shaman111 po prostu tak mi się wydaje bo w większości przypadków słyszy się że łowią amury z gruntu. A tam gdzie ja łowiłem na spławik to jest głebokość ok 1m
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

kazaan
Witam, jesli chodzi o amura polecam łowiska w niemczech, kanał w kiel... plywaja tam w gromadach po 5-6 osobnikow... ogromne sztuki, i to tak 1m od brzegu.

marcinbergich
to jest głebokość ok 1m

Ja łowię w Holandi na zbiorniku gdzie jest głębokość na całym zbiorniku 1m. 150 ha wody i wszedzie od 1do 1,5 metra głebokości. Generalnie nie ma amórów poniżej 10 kilo, rekord to 14kg. Wystarczy odrobina zanęty (odrobina bo ok. kilo kulek ) na zestaw i zazwyczaj w ciągu godziny, dwuch wiesza się dziesiątka na haku. Nie jest to oczywiście zbyt proste. Na początku siedziełem ok miesiaca na tej wodzie w poszukiwaniu karpi i nic. Delikatne puknięcia i nic. Dopiero po zmianie na zestaw przelotowy po wywózce na 150 metrów pojawiły się delikatne brania. Okazało się że to są amury. O teraz każde branie kończy się rybą. Ale że amury są bardzo leniwe i nie dają tyle satysfakcji z holu co karpie mam pytanko jakiej przynęty urzyć aby łowić tylko karpie? . Dodam że jednego dnia gdy nastawiłem się tylko na amury złowiłem trzy karpie 12, 14,5 i 15kg. Może dodam że obok łowił holender i w nocy złapał 4 karpie z czego ja złowiłem 6 amurów.

Arturo B
marcinbergich napisał(a):

to jest głebokość ok 1m

Ja łowię w Holandi na zbiorniku gdzie jest głębokość na całym zbiorniku 1m. 150 ha wody i wszedzie od 1do 1,5 metra głebokości. Generalnie nie ma amórów poniżej 10 kilo, rekord to 14kg. Wystarczy odrobina zanęty (odrobina bo ok. kilo kulek ) na zestaw i zazwyczaj w ciągu godziny, dwuch wiesza się dziesiątka na haku. Nie jest to oczywiście zbyt proste. Na początku siedziełem ok miesiaca na tej wodzie w poszukiwaniu karpi i nic. Delikatne puknięcia i nic. Dopiero po zmianie na zestaw przelotowy po wywózce na 150 metrów pojawiły się delikatne brania. Okazało się że to są amury. O teraz każde branie kończy się rybą. Ale że amury są bardzo leniwe i nie dają tyle satysfakcji z holu co karpie mam pytanko jakiej przynęty urzyć aby łowić tylko karpie? . Dodam że jednego dnia gdy nastawiłem się tylko na amury złowiłem trzy karpie 12, 14,5 i 15kg. Może dodam że obok łowił holender i w nocy złapał 4 karpie z czego ja złowiłem 6 amurów.

Jakiej przynęty użyć by łowić tylko karpie- na to pytanie w sumie mniej więcej sobie już odpowiedziałeś...Przypomnij sobie jaką przynętę stosowałeś kiedy nastawiłeś się na amury a złowiłeś te 3 karpie- być może to jest odpowiedz na Twoje pytanie. Z drugiej strony , po opisie widać że zbiornik sprzyja obu gatunkom. Jak wiadomo amur jest raczej rybką , która woli roślinne dodatki, zastosowanie bardziej "mięsnych " mieszanek może pomóc , ale pewności stu procentowej i tak nie ma, dlatego że oba gatunki można przyzwyczaić do pokarmu. Częste nęcenie karpia skutkuje częstymi braniami amurów i na odwrót. Pomóc też może obserwacja wody, dzięki czemu można zlokalizować miejsca żerowania karpia....
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Arin
Witam.
W tą sobotę jadę zapolować na amura, wiem że w stawie jest ich dużo a największe to metrowce. Staw znam dobrze i nie wiem gdzie rzucać pod trzciny, pod wyspę czy pod gałęzie przy brzegu.
Zestaw będzie na spławik 4g z karpiówką a przynęta to czereśnie lub kukurydza. Amury są tam bardzo ostrożne iw tym roku złowiono tylko 4 i to po 4kg a metrówki żadnej.
Czy znacie jakieś dobre przynęty na amura oprócz kulek i co dodać do kukurydzy na zanętę (jaki atraktor).

PozdrawiamWink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się