Maj 28 2018 04:57:40
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Długość żywca
stefan12
Przy połowie drapieżników jakich żywców używacie?
Mniejszych czy większych?
Edytowane przez Labedziak dnia 26-11-2010 14:48

Rafalogi
Pytanie trochę tendencyjne.
I mniejszych i większych,zależy jaką rybę chcemy złapać.Wiadomo że jak nastawiamy się na okonia to nie damy żywca 25cm,a na suma 10cm,raczej na odwrót.
A co do gatunków stosowanych na żywca przy tej metodzie to na pierwszym miejscu u mnie są kiełbie,uniwersalna przynęta na okonie,szczupaki,sandacze,bolenie i klenie.
Pozostałe top karaski ,płotki ,ukleje itp.
PozdroFrown

okoniolowca
Według mnie to jeśli na Okonia to żywczyk do 5cm a jak na szczupaka to może być i płoć 20 cm i kiełbik 10cm szczupaki to na każdego uderza jak jest ten dzień polecał bym plotkę lub to czego jest najwięcej w łowisku.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Wegorz 16
A więc tak...Na szczupaka z gruntu na hak zakładam ukleję,na okonia również uklejaWink
Rybka nie powinna być większa niż paczka papierosów.Zależy również od zbiornika.
Z moich obserwacji wynika że najlepiej na hak zakładać taką rybę która najliczniej występuje w zbiorniku.A co do ukleji to mam do niej przekonanie bo kilka razy pozwoliła mi nieźle powalczyć z niezłym szczupakiem,a pewnego razu łowiąc na kilku metrowym stoku miałem branie szczupaka który po długiej walce spiął się tuż przed podbierakiemSad
Na drugim miejscu jest karaś i zaraz po nim płotkaPfft

Pablo2
Jeśli chodzi o wielkości żywca to różnie z tym bywa...a więc gdy nastawiam sie na sandacza i szczupaka stosuje niezbyt duze rybki,ok 10cm...na suma stosuje większe żywce,a na okonia ok 6-8 cm,no chyba ze nie mam do wyboru duzo rybek,to zakładam to co mam...jak ma wziąść to weźmieWink

SZCZUPACZPS
ja najlepsze rezultaty miałem na wzdręgi takie do 10cm wlasnie choć kiedyś zepsułem branie na 15cm Sad nawet go nie poczułem

pibo
Gdzieś czytałem że drapieżnik jest w stanie połknąć rybe 1/3 długości swojego ciała.Czyli wychodzi na to im większy żywiec tym większy drapieżnik,myślę jednak że nie należy przesadzać z tą wielkością tak od 25 cm w dół.Chociaż sam byłem świadkiem ja gość na płoć 22cm złapał okonia 45cm(wieżcie albo i nie)to jak widać zaatakował żywca tylko o połowę mniejszego od siebie.
pibo

kuba94
Ja najczęściej stosóje na żwca take 5-7cm płotki lub karasie..Wink[sleep]

ROBINEK1234
J stosuje takie jakie sie w siatkę złapią takie gdzieś 5 cm czyli małe to na średniego okonia ale i czasem mały weźmie a a te większe 10 cm to na drogo wędkę i jak na to wędkę zacznie coś brać to wiem że coś większego bierze Wink pozdro

przema_SS
SZCZUPACZPS napisał/a:
ja najlepsze rezultaty miałem na wzdręgi takie do 10cm wlasnie choć kiedyś zepsułem branie na 15cm Sad nawet go nie poczułem

Kolego SZCZUPACZPS!!!
Wymiar ochronny wzdręgi wynosi 15 cm!!! Jeżeli nie przestrzegasz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, to przynajmniej nie przyznawaj sie do tego publicznie [mad]
Połamania kija

michal_czyb
Ale każde łowisko ma inny regulamin. Skąd możesz wiedzieć czy on łowił na PZW na te wzdręgi? Są takie łowiska komercyjne, że jeśli coś złowisz to musisz to brać ze sobą nawet jeśli to szczupak 30cm. Oczywiście później ci to ważą i płacisz.
Wracając do tematu moim zdaniem na żywca nadaje się każda rybka bez kujących płetw grzbietowych, więc jazgarz i okoń raczej odpada. A długość moim zdaniem tak do 8cm, bo drapieżnik szybko przeprowadza egzekucję z ofiarą i łatwiej można zaciąć.
Edytowane przez michal_czyb dnia 02-02-2008 16:08
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

miros
Długość żywca dobieramy do przeciętnej długości ryby na których żerują drapieżniki w danym łowisku, najskuteczniejszą przynętą jest ten gatunek ryby który dominuje w danym łowisku, ryby drapieżne są przyzwyczajone do tego gatunku i rozmiaru w ten sposób jest większe prawdopodobieństwo że złowimy rybę, błędem jest zakładanie karasia na wędkę żywcową w łowisku w którym wogóle nie występuje, co nie znaczy że na niego nie złowimy szczupaka, wędkarze stosują tą rybę ze względu na jego wytrzymałość na wędce, jest to jakiś sposób rozwiązanie z żywcami nie potrzebujemy ich tak dużo.
PS co do mojej wypowiedzi jest to sprawdzone, brania na ryby nie występujące w danej wodzie były rzadsze niż na gatunek najbardziej popularny.

ceik
Miros trafnie to skomentowałeś,ale myśle że autor pytania chce wiedzieć jaki wymiar jest uniwersalny-,a to świadczy że niewiele wie o łowieniu na żywca.Ja sadze że jest to nieporozumienie -pytanie;blacha obr.3 w 3 kropki czy w 5 kropek,na którą więcej złapiemy np;szczupaków?otóż nic bo nie to decyduje,więc co ma wpływ-tylko "właściwie zmontowany zestaw(parametry proporcjonalnie do warunków na łowisku)i wiedza o drapierznikach to minimum żeby wiedzieć gdzie ten zestaw postawić i na jakiej głębokości to jest ważne mam tu na myśli pory roku.Jest też istotna różnica w połowach (rzeki,a jeziora)to częste przypadki nieumiejętnego doboru zestawu.Sądze że troche kolega zmieni podejście do tematu jeśli chce skutecznie łapać zębacza. pozdrawiam,...

szunaj
Ja złowiłem około 40 szczupaków w swoim życiu.Były to ryby od 30cm do 70cm,najwięcej było tych małych.Moje żywce to karasie ok.8cm.Chciałem napisać że sam widziałem jak policjanci łowili na zalewie dobczyckim ''tam nie wolno wędkować'' na okonki takie po 12-15cm i w ciągu 2 godzin złowili 9 szczupaków takich 70-tek.

Tomasz_Hunter
Ktoś napisał żeby stosować taką rybkę na żywca której jest najwięcej w danym łowisku a w "moim" łowisku jest najwięcej wzdręgi a ma ona wymiar ochronny 15 cm. czy "nawet tak duża" rybka może być stosowana na żywca (jeśli wypisałem jakieś głupstwa to przepraszam jestem amatorem w połowie drapieżników) ale szczupaki łowię zawsze na ok. 6cm. karasie.

Arturo B
Wzdręga nie jest dobrą przynętą na szczupaka(takie jest moje zdanie)Lepsza będzie płoć lub tak jak napisałeś karasek.15-o centymetrowe żywce są często stosowane przez wędkarzy polujących na drapieżniki,zwłaszcza jęsli wie się ,że w łowisku są naprawde duże sztukiWink
Pozdrawiam
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

miros
Tomasz_Hunter napisał/a:
Ktoś napisał żeby stosować taką rybkę na żywca której jest najwięcej w danym łowisku a w "moim" łowisku jest najwięcej wzdręgi a ma ona wymiar ochronny 15 cm. czy "nawet tak duża" rybka może być stosowana na żywca.

To wcale nie jest duży rozmiar ryby na żywca 15cm? Zakłada się też większe rozmiary i nie gwarantuje to złowienia dużego szczupaka?
Wręcz czasami przyczepi się maluch który tylko zamęczy nam żywca.

Mich101
przema_SS napisał/a:
[quote]SZCZUPACZPS napisał/a:

Przypominam Ci że wymiar ochronny wzdręgi to 15cm[tdown].Więc lepiej unikaj strażników z takimi rybami a najlepiej to je wypuszczaj[sleep]
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
Grzes77
Moim ulubionym żywcem są karasie ok 10 cm, stosuję jeszcze płocie ok 15 cm ale wolę karasie, polecam.[thumbsup]Frown[thumbsup]

ralik
Ja najczęściej stosuje takie od 13-20 cm. Na takie miałem zawsze dobre efekty. A rybki to najczęściej karaś.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się