Listopad 16 2018 13:26:39
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Koszyczki zanętowe
wilczek_cafe
Witam.
Koszyków zanętowych nie kupuję już od kilku lat. Robię je sam. Używam do tego: butelka po napojach, kawałek kabla miedzianego w osłonie, taśma ołowiana grubości około 2- 3 mm.
Metoda wykonania:
Z butelki po napoju wycinam prostokąt o bokach uzależnionych od wymaganej wielkości koszyka. Dziurkaczem robię dosyć gęsto otworki. Po perforacji otworów całość spinam w tulejkę za pomocą spinacza bądź kawałka miedzianego drucika. Następnie zaciskam wcześniej docięty pasek taśmy ołowianej, pod którą wkładam również kabel w izolacji łącznie z krętlikiem - końcówkę wiążę na najprostszy z węzłów. Taśmę po zaciśnięciu krawędzi formuję w palcach. Całość sprawdza się bardzo dobrze! Postaram się umieścić zdjęcia gotowych koszyków zanętowych. Z wędkarskim pozdrowieniem Wilczek Frown
Edytowane przez Semi dnia 18-01-2010 13:30

error82
Bardzo dobrym materiałem na koszyczki zanętowe jest siatka z filtrów powietrza. Sam tego używam i jest OK. Jako obciążenie uzywam ołowiu, który dostaję z zaprzyjaźnionego warsztatu oponiarskiego. Do tego kawałeczek żyłki i krętlik i mamy gotowy koszyczek zanętowy. Kształt i wymiar zależy od inwencji twórczej wykonawcy.

pzwbojadla.za.pl
soap
Bardzo dobry pomysł i do tego zwykła słomka za miast rurki Wink i mamy zestaw na grunt Grinouch
Edytowane przez soap dnia 06-07-2009 22:14
Wszystkim życzę dużych rybek Frown

kobi_kobi1
Ja tez robiłem koszyczki z filtra powietrza.To chyba najlepszy i najtańszy materiał na koszyczki zanętowe.Wystarczy podjechać do jakiejś firmy gdzie jeżdżą ładowarki i poprosić o zużyty filtr powietrza .Z takiego filtra można wykonać koszyczki na kilka sezonów.
UWIELBIAM GANIAĆ ZA PSTRĄGIEM

erka
Popieram, sam też robiłem, siatka z filtrów to bardzo wdzięczny materiał do obróbki.Cool
images45.fotosik.pl/724/64e4f3688f4954fam.jpgdes

szczupak1237
Daj jakieś zdjęcia tych koszyczków po zrobieniu.
WinkFrown

Pamiętajmy nawet jedna wypuszczona ryba może w przyszłości zasilić populację w kilka nawet kilkadziesiąt sztuk Pięknych okazów:;/

erka
images41.fotosik.pl/807/3316b856807bcac7.jpg images35.fotosik.pl/616/447dbbe582374995.jpg

Znalazłem tylko te dwa ponieważ już ich nie robię, bo rzadko wędkuję z gruntu.
images45.fotosik.pl/724/64e4f3688f4954fam.jpgdes

Grucha_95
Ja też ostatnio zacząłem robić koszyki bo stwierdziłem że za dużo mam zaczepów na łowisku Wink Mówcie co o tym sądzicie Wink

[img]http://img814.imageshack.us/img814/1553/20147635.th.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://img29.imageshack.us/img29/4167/27995855.th.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez bobo160 dnia 19-04-2012 14:24

dawidbergandy
Witam. Gdzie można kupić taką siatke poza allegro i internetem? bo szukam już z 2 miesiące i nie moge dostać, jak ktoś wie to bede wdzięczny.
Edytowane przez Kondzio154 dnia 19-04-2012 12:53

Semi
Po co kupować. Zużyty filtr powietrza od samochodu ciężarowego, lub autobusu wystarczy. Jest osłonięty taką siatką.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

dawidbergandy
Tak, tylko nie mam dostępy do takich filtrów, miałem jeden filtr od powietrza od osobówki ale jak wyciągnąłem tą siatkę, to ma ona ostre końce. Moim zdaniem się nie nada, bo może żyłkę przecinać więc dlatego chce kupić.
Edytowane przez Semi dnia 20-04-2012 14:16

Exodus
Może by kto pokazał jak robicie swoje koszyczki i jak zalewacie je by dodać obciążenie ?
Interesuje mnie takie jak w załaczniku. Może gdzieś można kupić taka siatkę ?
Exodus dodał/a następującą grafikę:
koszy.jpg

Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzes77
http://www.formyw...szyki.html
Masz powyżej link do strony, z której kilka osób na forum już korzystało.

Temat koszyczków wciągnął mnie bardzo, robię sporo różnych wersji, temat wstawię wiosną, bo muszę jeszcze sprawdzić pracę pod wodą. Koszyczki jakie robię będą wynosić przeciętnego wędkarza od kilkunastu groszy do 3zł w najbogatszej wersji (te ostatnie pewnie wyprodukowane przez jakieś firmy kosztowałyby z dychacza, bo pośredników sporo). Mega temat na wiosnę z początkiem kwietnia, takich klamotów Michał nie rób, szkoda czasu, pieniędzy i nerwów Wink.
Najważniejsze jest odpowiednie zrobienie zestawu do koszyczka, wtedy możemy założyć jakikolwiek bez wmontowanych i zbędnych krętlików, wszystko poskładam na przełomie marca / kwietnia w całość Wink.
Oczywiście mój pomysł, moim zdaniem (koszyczki otwarte) pasuje tylko do zastosowania w wodach stojących, lub o małym uciągu do 60g, jeśli obciążenie przekracza tą granice, to wydaje mi się, że nie ma sensu stosować otwartych koszyków.

Semi
Grzes77 napisał(a):

Temat koszyczków wciągnął mnie bardzo, robię sporo różnych wersji, temat wstawię wiosną, bo muszę jeszcze sprawdzić pracę pod wodą. Koszyczki jakie robię będą wynosić przeciętnego wędkarza od kilkunastu groszy do 3zł w najbogatszej wersji (te ostatnie pewnie wyprodukowane przez jakieś firmy kosztowałyby z dychacza, bo pośredników sporo). Mega temat na wiosnę z początkiem kwietnia, takich klamotów Michał nie rób, szkoda czasu, pieniędzy i nerwów Wink.

Grześ weź no zdradź już jak to robisz te koszyczki, bo to trzeba ruszać powoli, coraz cieplej się robi.Frown
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Dariusz foss
Firma Galvet ma w sprzedaży siatki byc moze się nadają do produkcji domowej koszyków.FrownShock

Grzes77
Semi napisał(a):
Grześ weź no zdradź już jak to robisz te koszyczki, bo to trzeba ruszać powoli, coraz cieplej się robi.Frown

Zrobienie koszyczków własnej produkcji jest banalne, najważniejsze jest przestawienie swej mózgownicy na przygotowanie zestawów, które nie mogą (jak dla mnie) mieć składowej w postaci rurki "antysplątaniowej".
Wszystko przedstawię po kolei, jest tego sporo więc to potrwa, wrzucę wszystko razem, w kilku filmach i tematach, pisałem o początku kwietnia, ale pogoda zaczyna się robić, więc pewnie będzie to wcześniej. Jest tego sporo i wymaga trochę czasu i przygotowania, warsztat mam murowany bez ogrzewania, więc spędzać tam długo czasu z moimi zatokami nie mogę, trochę cierpliwości i w pierwszej połowie marca pokażę moje pomysły Wink.

Exodus
Ty mi nie zganiaj winy na zatoki, słoneczko w łape i robić opis Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzes77
Już prawie gotowe, po niedzieli prawdopodobnie wrzucę temat i tak przy okazji jak robiłem nową partię normalnych koszyczków na zbiorniki stojące wpadł mi do głowy pomysł na rzeczne i takie 80 czy 150g wychodzą bezproblemowo i wyglądają jeszcze lepiej niż te na wody stojące, kurde już mnie nosi do dalszych testów nad wodą Wink.
Cierpliwości, bo wiadomo, że pracować też trzeba i w moim przypadku ogarniać jeszcze dom, bo żona nie może. Przed następną niedzielą wrzucę i opiszę mój pomysł na koszyczki, które kosztują nas zeta Wink

Grzes77
Właśnie poświęciłem godzinkę na pomalowanie części koszyczków rzecznych i obciążeń do koszyczków na wody stojące. Nie używam ołowiu, bo trzeba babrać się, robić formy itp, a nie mam nerwów na wodzy jak Semi beer Wink. Te są z profili, kątowników i płaskowników metalowych, opis po niedzieli.
Chciałem tu podziękować bardzo Danielowi (Duron88) za podpowiedź, bo wcześniejsze koszyki malowałem pędzelkiem, teraz wlałem czarną podkładówkę do słoiczka, rozrzedziłem rozpuszczalnikiem i maczałem wszystko po kolei, kurde samo malowanie nie trwało więcej niż 20 minut ouch ( godzina ze zrobeniem "suszarki" z deski i uwiązaniem sznureczków Wink).
Dobra daję tu przedsmak koszyczków, mam tego sporo najprzeróżniejszej maści, sam się zastanawiam, czy wszystkie zdołam przetestować te poniżej na pewno, powinny mieć około 120-150g. Reszta niestety po niedzieli, bo mam tylko parę godzin wolne jutro, ale się z kumplem na ryby umówiłem, wolę wędkować, niż kręcić nikomu niepotrzebny filmik i tracić czas, aż się załaduje na YT Wink, czas ładowania filmów to porażka Smile.
Film muszę nakręcić, by każdy sobie podpatrzył pod siebie i może coś znajdzie przydatnego, na pewno nie będzie taki długi Wink. Jakbym każdy koszyczek fotografował i opisywał, to bym tu siwej brody dostał przy ładowaniu zdjęć Wink.
Grzes77 dodał/a następującą grafiki:
koszyczki_malowanie_2.jpg koszyczki_malowanie.jpg

Edytowane przez Grzes77 dnia 13-03-2015 16:54

stan2010
Dlaczego nie Wink Widzę, że w tym roku lansujesz modę na 'kuferki' zanętowe i tak trzymać Cool. Mam jeszcze niedobitki "drennan-a" z zeszłego wieku i to też są kuferki tyle, że z plastiku, a dociążenia mają z blaszek mosiężnych, ale ich waga, to na mały uciąg lub stojącą Wink. Dlatego się uchowały.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się