Wrzesień 22 2018 19:36:53
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Moje akwaria
Kubek
Więc tak jak w tytule,nie wiem jakie mam dać rybki do akwarium 45l. Woda w nim już stoi, pompka z grzałką chodzi pełną parą. I może byście mi doradzili jakie rybki mogę tam dać żeby to jakoś wyglądało i ile sztuk ich tam dać po nowym roku u mnie w zoologu będzie dostawa wszystkiego to może będą gatunki co mi podacie, a no i jakieś roślinki też jak moglibyście mi poradzić.
Edytowane przez Kubek dnia 29-07-2008 22:01
]

Adriano
Mieczyki muszą byc!!!!!!I pare pielęgnic!!Glonojadów pare i co tam jeszcze bys chciałSmile
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

Skin
Ja odrazu mówie że w tej dziedzinie nie jestem ekspertem ale ja bym tu wrzucił parke gurami jakieś gubiki i glonojadakaWink
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein

"Catch and Release"

Casting&Spinning

Rafalogi
No to żeście chłopakowi podpowiedzieli nie ma cooo..Sad
Kubek,napisz jaki tam masz filtr w tym akwa?
A co ty byś chciał hodować?Chcesz masówkę tak jak wszyscy czy ciekawie?Szkoda trochę że takie akwa małe,ale dobra.Chcesz żeby rybki się mnożyły,i spokojniejsze czy troszkę agresywniejsze maję być?
A co dolałeś do wody teraz jak ją wlałeś?
Wiesz jaki ma odczyn,czy jest twarda czy miękka?
Nawóz do roślinek jakiś też masz?
Sorki że tyle pytam,ale to jest podstawa,jaką ma wydajność filtr?
Edytowane przez Rafalogi dnia 29-12-2007 16:17

Arturo B
Kubek ja Ci zaproponuję takie rybki jakie będą się w miarę swobodnie czuły w akwarium 45 litrowym,a Ty zrobisz jak uważaszWinkOto moję propozycje:
-glonojad,gurami,kardynałek,mieczyk,danio,neon innesa,bocja wspaniała,brzanka sumatrzańska,sum rekini.
Są to rybki które mogą żyć wspólnie w jednym akwarium,nie osiągają zbyt dużych rozmiarów.Ryby te potrzebują mniej więcej tej samej temperatury wody i nie są to gatunki wymagające szczególnych warunków do życia.
Dodam jeszcze ,że Twoje akwarium nie jest wystarczająco duże by te wszystkie opisane wyżej rybki mogły życ w tak dużej koloni.Poprostu z tych rybek możesz wybrać powiedzmy 4 parki,max 5,-glonojad,sum rekini,bocja-te rybki mogą żyć samotnie i nie musisz ich" parować".To tyle myślę,że dojdzie wiele ciekawych propozycji z których coś wybierzesz.
Pozdrawiam
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Kubek
No to tak mam UNI FILTER wewnętrzny 280 AQUAEL dałem za niego 38zł, grzałkę COMFORT ZONE AQ25 z termostatem AQUAEL nie wiem ile kosztuje bo dostałem ją gratis tak jak, żwir rzeczny i jakieś pokarmy. Rybek no żeby było ładnie nie zadużo ale i nie za małoWink. Mogą się mnożyć z tym że nie konieczni i wolałbym żeby były spokojne. Do akwarium wlałem teraz tropicala Antychlor i troplcala Cristal. Nie wiem jaki ma odczyn.Sad Nawozu nie mam ale jeśli był byś tak miły to mi podaj nazwę jakiegoś. A z tą wydajnością nie wiem o co Ci chodzi na opakowaniu pisze tak:
30-60l
7-13Uk gal
8-16-U.S.gal
260 l/h
57UK gal/h
70U.S.gal/h
Edytowane przez Kubek dnia 29-12-2007 16:35
]

SZCZUPACZPS
troszkę małe ale posadź żywe roślinki na dno ładne kamyszki i np małego glonojada gupiki jeżeli podobają się tobie te rybki gurami zbrojniki kirisek mieczyki neonk też są ładne. ale pamietaj żeby nie przesadzić z ilością. aha i jak zdecydujesz się na te ostatnie to pamiętaj że neon jest rybą stadną popytaj o neona czerwonego mi się osobiście bardziej podobaWink bocja też jest ładna. bardzo ciekawą rybą jest węgorek i piskorek piskorek taki wąż żyjący na dnie żółty w czarne paski jak wąż świetna ryba węgorek podobny lecz szaryWink
Edytowane przez SZCZUPACZPS dnia 29-12-2007 17:01

pibo
Kubek podstawą jest że im większe akwarium tym mniej roboty,tzn żadziej wymieniasz wodę(nie podmieniasz bo to powinno się robić przynajmniej co dwa tygodnie co najmniej 20 procent)W każdym akwarium wytwarza się flora bakteryjna którą przez częstą wymianę wody poprostu niszczysz i musi odradzać się od nowa.Pozatym trzeba wziąść pod uwagę to co pisze Raflagi.Napisz co byś chciał mieć a napewno Ci doradzimy. Niestety w akwarystyce tak jest że na każdą rybkę przypada pewna ilość l wody,np na neona 1l a na skalara10l
pibo

Exodus
Wink Do takiego akwarium możesz dać rybki nie większe niż 5 cm. Sztuk około 10 z tego ze 2 kiryski na dno. Parka danio, z 5 neonek. Po parze pawie oczko. Na glony polecam otocinklusy, te rybki dodatkowo zjadają zielone glony z szyb.

Żadnych dużych glonojadów, ani sumów i tym podobnych ryb. Akwarium jest małe, więc miejsca dla tych ryb tam nie ma.
Do tego do rogów troche trawy wodnej, można zaścielić tym cały tył zbiornika, góra moczarka, boki zbiornika Anubias Afzela. Na środek pare głazów kamienia.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Kamillo
Ja mam akwarium 200 l (zamówione u szklarza) i mam tam wiele gatunków a co do takiego miałem takie niedawno (50l) to miałem tam 1 barwniaka ( więcej do takiego zbiornika nie dawaj bo będą sie gryźć) koniecznie musi być skorupa orzecha kokosowego, glonojady ,gupiki , gębacz a jak chcesz dziwne gatunki to : duch amazonii (nie mylić z duchem amazonki) i sumik szklisty.

mikowhy
na gębacza i bocje to zdecydowanie za małe akwarium!!

miros
Masz bardzo małe akwarium z takim 45L zbiornikiem za wiele nie zwojujesz, moim zdaniem oparłbym się na rybkach małych z bogatą roślinnością, dobrym wyborem mogły by być zwinniki, neonki, danio, gupiki z tym że wybrał bym tylko jeden gatunek żeby nie robić dużego zamieszania, niektóre z tych ryb są rybkami stadnymi i ciekawie się prezentują w takim gąszczu roślin.

mikowhy
dokładnie tak jak napisał miros. drobiazg w stadku wygląda o wiele atrakcyjniej niż np.2-3 sztuki, a obserwacja "życia towarzyskiego" takiej grupki też je ciekawsza. jak dla mnie rozbory klinowe i neonki tworzą piękne grupki, w przeciwieństwie do gupików które pływają w "chaosie".

piotr20
Ja mam 55l akwarium. Mam w nim welona, gurami mozaikowe (samica), glonojada, parkę molinezji i parkę mieczyków. Czy coś jeszcze można dokupić, bo akwarium wydaje się trochę puste. Jeśli tak, to jakie i ile?

Rafalogi
Tu masz Kubek nawozy do roślin jakie ja stosuje i na jakich pięknie mi roślinki rosną.
Jako roślinki to proponuje Ci abyś zakupił sobie: Anubiasa,ponieważ jest bardzo wytrzymały;moczarkę kanadyjską,może jakąś Zabienicę albo Kryptokorynę..
A masz jakiś mały korzeń do tego akwa?
No i musisz sobie kokosa załatwić to Ci będą się glonojady mnożyły(zbrojniki niebieskie)tak się fachowo nazywają.samiec ma na pysku rogi...
A co do rybek to proponuje:6 neonów czerwonych,2-glonojady,parka mieczyków,3-cierniooczki,może razborki klinowe,albo jakieś bystrzyki?...tu musisz sam już zdecydować.A,co do bocji wspaniałych to nigdy nie należy trzymać mniej niż trzech sztuk,w innym wypadku pozduchają z tęsknoty...serio.
images32.fotosik.pl/92/26ebaaeb995afcf2m.jpg images33.fotosik.pl/92/a28246b0ad510927m.jpg images25.fotosik.pl/132/01599965a3537b66m.jpg

Ten w kulkach to tak jak widzisz jedna kulka pod korzeń roślinki,natomiast ten w płynie tam dozowanie napisane jest na opakowaniu.
Polecam produkty właśnie tych firm,niezłe są i nie drogie.
Piękne rośliny dają więcej uroku niż rybki pamiętaj,to dopiero urok roślin sprawia że rybki wyglądają fajowsko.

To jak masz już jakieś rybki na oku?

wominek
Kubek ja radził bym ci zakupić sobie parę Neonek. Są to małe rybki, lecz bardzo kolorowe. A poza tym fajne są również Brzanki, Dania pręgowane i tęczowe.[thumbsup]

pibo
Myślę że jeszcze powinieneś dobrać rybki pod względem agresywności,zwłaszcza przy tak małym akwarium. W Twoim przypadku to wybrał bym łagodne np neony i tak jak pisze Miros raczej gatunkowe,ja spotkałem się z 4 czy 5 gatunkami neonów:czerwony,innesa,czarny,złoty i bodajże zielony,20 szt spoko możesz mieć.Piękne są też proporczykowce , na glony to myślę że z 5-6szt otoncinklusów.Z agresywnych ryb większosć jest terytorialna z właszcza jak mają ikre nie tolerują innych ryb.Proponuję na początek akwarium z łagodnymi i gatunkowe.Zczasem sam dojdziesz do wprawy w doborze gatunków.[ouch]
pibo

piotr20
Czy mógółby ktoś zainteresować się moim postem znajdujądym sie nieco wyżej? Możecie pisać mi na PW.

Arturo B
Piotr20
Ja bym tam dorzucił jakąś brzanke i bocje.Za wiele rybek dobrać sobie nie możesz,jesteś ograniczony wielkością Twojego akwarium.Dokupując 4 rybki niedużej wielkości,to wszystko co można Ci w tej chwili doradzić.
pozdrawiam
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

piotr20
[thumbsup]Wcześniej trzymałem w nim z 15 rybek i wszystkie spokojnie się mieściły. Ale dokupie narazie jakieś 4 rybki. Może 1 gurami do pary, mieczyki albo molinezje jeszcze. Zobaczymy w sklepie.[thumbsup]

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się