Lipiec 23 2018 15:50:52
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Moje akwaria
Kubek
Wyjąłem tą roślinkę z doniczki w tamtym akwarium wszystko wsadziłem bez doniczek a tu z doniczką sam nie wiem dlaczego.WinkA co do wpuszczenie bojownika do innego akwa to na pewno tego nie zrobię, bojownik jest bardzo agresywny i w ogóle.
Edytowane przez Rafalogi dnia 31-01-2008 18:28
]

misiomisiowaty
Nie chce mi sie czytać wszystkich postów więc napisze tak...

Kubek - masz za dużo ryb w tym akwa!!!!
Gurami sie do tak małego akwarium nie nadają, tak samo Danio Malabarski. Na początku, to są małe rybki, ale z czasem urosną i będą sie męczyć w tak małym zbiorniku.

Ja proponuję taką obsadę baniaka:
1 zbrojnik niebieski (glonojad)
2 kiryski
i małe stadko 5-8sztuk kardynałków bądź neonów, albo razbor klinowych
bojownika możesz sobie zatrzymać on jest nastawiony bojowo tylko w stosunku do innych samców swojego gatunku

Następna sprawa.
Musisz dać więcej żwiru tak żeby było go co najmniej 5cm i dokup jeszcze troche roślinek. Ja proponuje kryptokoryne Wendta (cryptocoryne wendtii) i bakope karolińską (bacopa caroliniana), bardzo ładne rośliny i mało wymagające.

To tyle. Jeśli chcesz coś więcej widzieć pytaj [sleep]
Edytowane przez misiomisiowaty dnia 31-01-2008 21:09

PareX
misiomisiowaty napisał/a:

1 zbrojnik niebieski (glonojad)
2 kiryski
i małe stadko 5-8sztuk kardynałków bądź neonów, albo razbor klinowych
bojownika możesz sobie zatrzymać on jest nastawiony bojowo tylko w stosunku do innych samców swojego gatunku

Z wszystkim się zgadzam tylko nie ze zbrojnikiem niebieskim! Ta ryba też urośnie i się będzie męczyć w 45l!!

Polecam kiryski ale jak powiedział misiomisiowaty ale to ryby denne więc przydałoby się jeszcze coś żeby było widać te rybki. Może haremik pretnika trójbarwnego? (podobny do bojownika tylko płetwy mniejsze no i nie jest taki agresywny)

Kubek
WitamWink Moje bojowniki właśnie przechodzą tarło Wink A w tamtym 45 litrowym akwarium dużo się pozmieniałoWink

Rośliny:Moczarka, Kabomba, Nurzaniec??, gałęzatka i dalej nie wiem jak wiecie to podpowiedzcieWink
Obsada: Brzanka różowa 3x, krewetka amano 3x, kirysek panda 2x, 2 narybki gupika, i 5 danio koralowych (wczesniej cały czas mówiłem że jest to danio różowe jednak myliłem się Pfft, jedna samica nosi ikre.Wink)
Oświetlenie: Świetlówka Aquael 50W
Ogrzewanie: Aquael confort Zone 25w
Technika CO2 : brak
Parametry wody: Niestety nie znam
Podmiana wody: 15% co tydzień
Nawożenie: Tropical Aqua Plant w płynie
Podłoże:żwirek rzeczny
Pokarmy:zwykły tropical, artemia w płatkach, Bio-vit, żywy wodzień, pokarm dla kirysków i jakieś granulki Wink
Filtracja: Filr wewnętrzny artman

A oto zdjęcia Wink
images31.fotosik.pl/206/39bbbbe48e554286m.jpg images29.fotosik.pl/189/fd67ebd279cbd11dm.jpg images34.fotosik.pl/206/c0832a73c6abba3bm.jpg images28.fotosik.pl/190/dd8baa355f55cf41m.jpg images31.fotosik.pl/206/cba87de553feeff7m.jpg images26.fotosik.pl/190/2bde110d2a5c803cm.jpg images29.fotosik.pl/189/149986b3aebfc49fm.jpg images25.fotosik.pl/189/5b54064b8ffae1afm.jpg
Edytowane przez Kubek dnia 05-04-2008 21:05
]

filipek
Najlepsze są gupiki,mieczyki i molinezjeWink i jakiś fajny kirysek

mieczu
No mój kolega ma mieczyki i mówił że fajneWink

Kubek

Witam Wink Mój stary [wiki]Bojownik[/wiki] Lucky niestety 1,5 miesiąca temu zdechł... Sad Najpierw nie miałem już hodować bojowników ale po 2 tygodniach postanowiłem że założę [wiki]Akwarium[/wiki] od nowa. Kupiłem nowy żwirek roślinki i [wiki]Akwarium[/wiki] dojrzewało 3 tygodnie do dziś. Kupiłem bojownika crowntaila i tu moja prośba [wiki]Bojownik[/wiki] jest jeszcze bezimienny i wy może pomogli byście mi wymyśleć mu jakieś imię WinkPozdrawiam.
Akwarium ma 25l wymiarów 45x25x25.

Rośliny:Moczarka i Kabomba

Obsada:Bojownik

Oświetlenie:żarówka energooszczędna 40W co daje moc 9W

Ogrzewanie:Na razie brak lecz jutro się to zmieni gdyż w sklepie nie było grzałem 25W

Technika CO2: Brak

Parametry wody:nieznane postaram się zakupić testy

Podmiana wody: 5l tygodniowo

Nawożenie:Brak

Podłoże:Żwirek rzeczny

Pokarmy:Tropical Betta, Sera Bettagran (bojuś je uwielbia), żywy wodzień, suszona dafnia, [wiki]Artemia[/wiki] w płatkach

Filtracja:Filtr Aquael Uni 260

Zdjęcia rybka:
Z góry przepraszam za brudne szybki.Wink
images30.fotosik.pl/255/17f25e77b19f62edm.jpg images26.fotosik.pl/255/7207b72a966a055dm.jpg images23.fotosik.pl/254/0d4081470a5e09fem.jpg images28.fotosik.pl/255/1de97c2d2e069461m.jpg
Pokrywa została zamówiona u szklarza i także będzie jutro.Wink

A to 45l

W akawrium dużo się poznieniało Obsada jaka jest teraz to :
10x [wiki]Neon Innesa[/wiki]
8x [wiki]Razbora klinowa[/wiki]
4x [wiki]Krewetki[/wiki] Amano
3x Kirysek
Rośliny to: Moczarka, chyba jakaś żabienica, galęzatka, i 3 rośliny których zidentyfikować nie umiem.
Dekoracje: 2 korzenie, kokos, jak zauważyliście są tam kulki dostałem je od siostry na imieniny i nie chciałem robić jej przykrości i wrzuciłem je do [wiki]Akwarium[/wiki] kiedy wyjedzie na kolonie czyli za 2 dni wyjmę je.
Niektóre rośliny nie są w najlepszej kondycji przez plagę zatoczków która mnie nawiedziła wraz z nowymi roślinami...
Niszczę je mechanicznie ale to nic nie daje znacie może jakieś inne sposoby??Smile
Pozdrawiam i oto zdjęcia:
images33.fotosik.pl/332/39107235f5ef558fm.jpg images27.fotosik.pl/254/ff82f44a787e684dm.jpg
]

rybbbert
Kubek napisał/a:

...chyba jakaś żabienica...

Powiem Tobie że żabienica to fajna roślinka i rośnie do sporych rozmiarów, jak byś dał więcej żwirku tak aby mogła się rozrastać to nad powierzchnią wody byś zobaczył niedługo ładne kwiatki białe, różowe lub żółte zależy jaka to odmiana Wink A potem po przekwitnięciu małe roślinki, jeśli sztucznie zapylisz kwiaty przenosząc pyłki Wink
Żal mi tych co się ścigają na posty...

grzeswielki
w takim akwarium moga byc kazde rybki ale one skarlowacieja, wiec proponuje ci: glonojad, kirysek, mulojad, gupik, molinezja (rozne odmiany barwne) neon inessa lub czerwony, rasbora klinowa, kardynalek, pielegniczka ramirezka, mieczyk, teczanka neonowa, bocja wspaniala (ale do niej lepiej jak bys mial korzen lub jakis zameczek. w takim akwarium mozesz miec do 15 malych rybek zeby im nie bylo ciasno, a jesli chodzi o roslinki to proponuje cabombe, rogatka, moczarke, kryptokoryne, zabienice trawki jakies, wglebka moze byc, pamietaj nie kupuj zadnych wynalazkow co sa do sklpeu przywozone bo zgnija ci i tylko stracisz pieniazki. takze musisz pamietaz zeby podmieniac wode 2 razy w miesiacu upuszczajac 10 litrow i dolewajac nowa odstana!!!! bo jesli nie bedziesz tego robil powastanie duze stęzenie azotynow i azotanow co wytwarza amoniak ktory jest trucizna dla rybek, zycze powodzenia w poczatkach akwarystyki jak by byly problemy jakies pisz prywatna wiadomosc

Kubek
Czy ty w ogóle trochę czytasz ten temat??
]

Suponik
To moje cudo
Suponik dodał/a następującą grafikę:
dsc00668.jpg

Edytowane przez Suponik dnia 05-08-2008 21:28

Fendt
Ja mam akwarium 120L i mam w nim : miecyki helera (4 okazy) , suma ( 1 okaz ) , 3 glonaojady dosc duze po 10 cm , gupiki ( 3 samice 2 samce ) , kiryski (2 okazy ) , neonki innesa ( 12 okazow )

Fendt
Suponik mam wodpliwos co do muszli i gupików w twoim akwarium .
Umnie gupiki padały w jakies 3 dni z powodu muszelek ....

Kubek
No i Akwarium przeżyło restart Wink Bo odebraniu paczki z roślinami od razu zabrałem się do roboty. Najpierw czyszczenie Akwarium i żwiru co zajęło mi koło 1 godziny, a później to już robienie przez 3 godziny aranżacji która to i tak mi się za bardzo nie podoba... A więc rośliny to: Anubiasy, Nurzaniec, Microsorium ( nie wiem jakie jest na 1 planie), Mech Jawajski, Wgłębka, Najas, malutka Kryptokoryna Wendtii Green, Kryptokoryna Balansa, Moczarka, Subwasserteg, Hydrokoyla i Żabienica(też nie wiem jaka to)Wink No chyba wszystkie roślinyWink Obsada została taka jaka była. I korzystając z tego restartu odkręciłem sobie świętlówkę i dokładnie obkleiłem całą pokrywę folią aluminiową.Wink Moim zdaniem widać wielką różnicęWink
A to zdjęcia piszcie co sądzicie, co byście zmienili, co wam się nie podoba, poddaje się waszej krytyce.
images39.fotosik.pl/28/9e76974e6f802eeem.jpg
images35.fotosik.pl/28/4bbeca39639b0c27m.jpg
images26.fotosik.pl/292/eec9cebdbfc825eam.jpg
images38.fotosik.pl/28/560672383df4caa6m.jpg
Edytowane przez Exodus dnia 07-11-2008 21:21
]

Vader
Kubek na twoim miejscu nic bym nie zmieniał,jest czysto,elegancko i superancko.Cool Kawał dobrej roboty,dbasz o swoje akwarium,a to bardzo dobrze.Cool Te rybki najbardziej dodają uroku temu akwariowi.[thumbsup]

Exodus
Niewiem dlaczego, ale po klinieciu nie ma adresu. Coś zle skopiowałeś.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Vader
Exo dał podwójne http i musisz jedno usunąć. No i to popraw jeżeli możeszWink

Kubek
Exodus już wszystko poprawił wszystko działaWink
]

kamil12345678
Super akwarium Cool Ja w bliskiej przyszłości też mam zamiar sobie sprawić akwarium.

Kubek
No więc zielsko w akwarium trochę się rozrosło. Doszły krewetki red cherry i babilutti i zdążyły się już zdrowo namnożyć i nie wiem ile ich jest Wink. Doszły też 3 gupiki które kolega miał spuść do kibla, więc je wziąłem od niego, jest jeden samiec i 2 samice i 2 młode które się u mnie urodziłyWink.
A to fotki 45l:

images36.fotosik.pl/65/653a1d8e212279a8m.jpg images49.fotosik.pl/69/16da264945abc4cbm.jpg images40.fotosik.pl/65/523c3567a3e801fbm.jpg
W 25l zamieszkał nowy bojownik, zmieniłem całą aranżacje i dodałem sporo roślin oto fotki :
images50.fotosik.pl/69/c7c20c738953da86m.jpg images47.fotosik.pl/69/2e57ab7959e503f2m.jpg images50.fotosik.pl/69/f269b5365a6f21a7m.jpg images48.fotosik.pl/69/5a60d47233ae5339m.jpg
]

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się