Luty 25 2018 18:39:11
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Rekord Polski: kleń 3,64kg!!!
barmsr
Właśnie przeczytałem w WW,że padł nowy rekord Polski w kleniu!Rekordowy okaz został złowiony 18.10.2007 w Nysie Kłodzkiej przez pana Marcina Drubkowskiego.Rekordowa ryba miała 59cm i była o 18 dekagramów cięższa od poprzedniego rekordu.Przynęta była kukurydza.

Druga połowa roku była szczęśliwa dla polskiego wędkarstwa.Najpierw rekordowa tołpyga,potem sum,a teraz kleń.Oby przyszły rok był jeszcze lepszy!!

Emil65
[img]http://img87.imageshack.us/img87/2876/klenyv5.jpg[/img] is not a valid Image.

Marcin Drubkowski - Rekord Polski: kleń 3,64kg!!! 59 cm.

zdjęcie - Wiadomości wędkarskie
Edytowane przez Emil65 dnia 25-04-2008 10:13

Lord
No to nic,tylko trzeba pogratulowac łowcy takiego okaza,bo rybę na rekord Polski nie łapie się co roku Cool

Pozdrawiam
Lord

mateusz2247
Piękny kleń. Też mam nadzieje ,że uda mi się złowić tą rybę w tym sezonie.
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 10:47

kuba94
Ładna ryba, według mnie w naszych rzekach i jeziorach pływa dużo rekordowych okazow.... tylko ich łowcy mają poprostu szczescie , ze akurat w tym miejscu żerują , w ktorym oni łowia i że rybie spodoba sie przyneta....gratulacje dla szczęsliwego łowcyAngry[thumbsup]
Pozdrawiam...
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 10:49

wominek
Piękna ryba, chciałbym również taką złowić. Pfft

Labedziak
Przepiękny kleń,jeśli porównam z tym co ja złowiłem kiedyś,to mój jest bardzo malutki Wink
Kuba94,w polskich wodach pływa na pewno ogromna liczba rekordowych ryb.
Tylko ze z pewnością polowa wędkarzy nigdzie tego nie zgłasza.[disapprove]
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

kuba94
Labedziak_Sam znam osobe, która łowi karasie większe niż rekord polski na zalewie Goczałkowickim w Zarzeczu.Kilka razy byłem z nim na rybach i przy mnie złowił karasia na 3,90 i 62cm, on ją tylko zwarzył zmierzył i wypuscił.Kiedys zapytałem się go czemu niezgłasza swoich ryb jako rekordowe, a on odpowiedział mi , że nielubi rozgłosu.Tak napewno takich wędkarzy jest więcej i z pewnoscią gdyby zgłaszali swoje ryby to rekordy polski były by duzo większe....Wink
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 10:50

jeziorm1
Witam,

Jesli chodzi o klenia to w moich okolichach sa ludzie ktorzy łowią wieksze niz aktualny rekord ale ich nie zgłaszają...

Zresztą ja tez juz nigdy nie zgłosze ryby bo pozniej jest taki tłok nad woda ze płakac sie chce...

ps Gratulacje dla łowcy za klenia!!!!

Rybcio
GRATULUJE MARCINOWI ZA ZŁOWIENIE REKORDOWEGO KLENIA CoolAngryCool

Kiedyś również udało mi się złowić 60 centymetrowego klenia na Popradzie, którego niestety nie zgłosiłem z kilku przyczyn, pierwszym czynnikiem był brak wiedzy że kleń o tych wymiarach może być rekordową rybą a przez to że w czasach tych nie kupowałem żadnych gazet o tematyce wędkarskiej. Co do klenia to powiem że w stawie PZW którym wędkowałem, pływały duuużo większe okazy. [grin] Drugim czynnikiem był brak aparatu fotograficznego, którego do dziś żałuje że nie miałem bo bym miał naprawdę się czym pochwalićWink
Co do tych wędkarzy którzy nie chcą zgłaszać swoich OKAZÓWFrown nie ma nic Angry
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Wegorz 16
Gratulacje dla łowcyCoolW mojej miejscowości jakieś kilka set metrów od mojego domu płynie mała rzeczka.Ma jakieś 3m szerokości.Ale klenie w niej jednego roku pływały koło 70cm jak nic.Teraz na ciepłe pory roku spływają tylko średniaki,choć nie raz widzę konkretne klenie w tej niepozornej rzeczce.Widać łowca tego klenia miał nie lada szczęście.PozdrawiamWink

wojti80
Witam
Jezeli chcecie złowić takie klenie zapraszam nad rzeke Pasłęke w okolice braniewa, sam mam rekord dłuższy od przedstawionego ( 64 cm nie ważony-wypuszczony)a łowione sa tam regularnie sztuki dużo większe , latem można sobie je pooglądać jak sie wygrzewają skubańce, a za żadne skarby nie biorą. Ja swoje największe dopadam wiosną z gruntu na kukurydze bądz małe żywczyki.
Jeszcze ze 2 miesiące i zasiąde pare razy właśnie dla nich nad wodą-piekne ryby
Pozdrawiam
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 10:54

Skin
A tak na marginesie.

Właśnie czytałem artykuł i natrafiłem na:

Słyszeliśmy o twoim życiowym ponad 70cio centymetrowym kleniu. Czy możesz powiedzieć czy złowiłeś go na spinning?

Jedną z ciekawostek mojego wędkarskiego życia jest właśnie ten kleń, który miał 78 centymetrów. Złowiłem go z gruntu na żywca (kiełbia). Ważył on 3,7 kilograma. Niestety skończył w kuchni ośrodka wczasowego w Zakroczymiu. Jednak nie był to największy kleń, jakiego widziałem. W tamtych czasach widziałem jak wędkarze z Nowego Dworu złowili na Algę 2 sztuki grubo powyżej 80ciu centymetrów.

Wywiad z Maciejem Jagiełło.
www.jerkbait.pl
Edytowane przez Skin dnia 20-05-2008 21:10
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein

"Catch and Release"

Casting&Spinning

Ostry
Coś mi się ten kleń wydaje ciut za ciężki przy tej długości-1,54 kg to i owszem, ale ponad 3 przy 59 cm??? Albo waga, albo długość się komuś lekko przestawiła.

RichiS52
Podzielam zdanie Ostrego ,Klen o dlugosci 59 cm moze miec okolo ,

minimalGewicht (-15%) normalGewicht maximalGewicht (+15%)
1937.75 Gramm 2279.71 Gramm 2621.66 Gramm

PS,To sa obliczenia wykonane programem" Fischwaage"
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Pablo2
Też się zgodze z Wami panowie,bo np w WW są takie klenie: 56cm i ma 2,15kg(jest o 3cm mniejszy a ważyłby prawie 1,5kg mniej?),66cm-3,46kg(waży 0,18kg mniej a jest o 7cm większy!).No musiałby być nieźle wypasiony żeby tyle ważyć-3,64kg heheWink
Pozdrawiam
Edytowane przez Pablo2 dnia 09-02-2008 14:41

Labedz2
Żeby miał taką wagę musiał mieć ponad 70cm,złapałem sporo kleni między 50 a 65cm i za nic nie pasuje mi ta waga do wielkości[disapprove]
Łabędź

Exodus
Dla mnie definitywne oszustwo. To karp przy tej długości waży około 3.5- 4 kg, a przecież karpie są zdecydowanie szersze. Porównajcie sobie tego klenia z tymi boleniami http://www.nowywy....php?id=81 Boleń ma podobna budowe ciała jak kleń. Poniżej jest też pare kleni.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

lukaszek27
powiem cchlopaki ze super rybka.ja w zyciu zlowilem jednego na solinie z gruntu mial 38cm .wdg. mnie to bardzo ostrozna ryba i nie glupia mysle ze nalezy do ryb ktore trudno zlowic Pfft mozna mu dawac pod pysk i skubany nie weznieSmile chcialbym zlowic kiedy takiego okaza
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

Emil65
jeziorm1 napisał/a:
Witam,

Zresztą ja tez juz nigdy nie zgłosze ryby bo pozniej jest taki tłok nad woda ze płakac sie chce...

I tu przyznam Ci racje,nie zawsze opłaca się pochwalenie okazem.
No,ale na forum nie musisz pisać gdzie ryba była złowiona Shock

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się