Maj 25 2018 16:33:34
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Kokos i glonojad.
Rafalogi
Witam.Mam propozycję dla tych,którzy chcieliby rozmnożyć glonojady,a nie bardzo wiedzą jak do tego się zabrać.Jak już wiemy że mamy parkę glonojadów(samiec ma na pysku kilka wąsów) to musimy zadbać o cichy kącik do złożenia jajek przez samiczkę.
Najlepszy do tego będzie orzech kokosowy.
A robimy z nim tak..piłką do metalu obcinamy jeden koniec orzecha,tak aby można było go postawić oraz wydłubać z niego cały miąsz,wydłubać go można zwykłą łyżką do jedzenia.Na jednej ze ścianek za pomocą wiertarki wywiercamy kilka otworów,tak aby potem powstał jeden większy.
Czasami kokos porośnięty jest takim jakby włosiem to tego włosia nie usuwamy,będzie ono służyło glonojadom za pokarm.
Kokos po całej obróbce myjemy w letniej wodzie,a następnie umieszczamy w akwarium.
Jeśli mamy dobraną parkę to w przeciągu miesiąca na 99% doczekamy się małych glonojadów. images23.fotosik.pl/136/0b0d40011cbcd13cm.jpg images25.fotosik.pl/135/b7c59409149d03e3m.jpg images30.fotosik.pl/137/b83c8c8948844e78m.jpg images28.fotosik.pl/137/bccaff37224b3381m.jpg
Edytowane przez Rafalogi dnia 03-02-2011 21:09

Arturo B
Ja podpowiem ,że taki otwór jest dużo prościej i szybciej wykonać wyżynarką.
Pozdrawiam
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

SZCZUPACZPS
Takiego samego schronienia do rozmnażania potrzebują pyszczaki. Można to zrobić także np z doniczki choć ten pomysł wyżej mi się bardziej podobaWink

Kubek
Dzięki Rafalogi właśnie czegoś takiego potrzebowałemWink[sleep]Dużo masz glonojadów.Wink
]

piotr330
wielkie dzieki rafalogi Wink no to zabieram sie do pracy

catchandrelise
Pomysł bardzo dobry, ale u mnie by się nie sprawdził, łupinę zamieszkały by od razu bocje i nie bylo by to już spokojne miejsce potrzebne do złożenia ikry.

Kamillo
JA mam w akwarium połowe skorupy orzecha i tak rozmnażąm głównie barwniaki

rybbbert
Od kiedy pamiętam miałem w akwarium łupinki i to jest naprawdę dobra kryjówka(i miejsce do składania ikry) dla sumów, bocji, glonojadów i niewielkich pielęgnic. Pielęgnice nieraz na ''dachu'' kokosa lubią składać ikrę więc jest naprawdę praktyczny w akwarystyce. Fajna sprawa polecam [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

sawe89
Witam do glonojadów można także dawać rurkę z PCV na leżąco czy nawet na stojąco ja cały czas tak rozmnażam i moim zdaniem jest to bardziej praktyczne niż kokos ponieważ rurkę można sobie zrobić taką dużą jakiego się posiada samca dużego to jest moja rada dla tych którzy zaczynają przygodę z glonojadami . Oczywiście zapomniałem dodać że przed włożeniem rurki do akwarium trzeba ja dobrze wymyć i wyparzyć.
sawe89

Dawid
Witam ! A udało się któremuś z was rozmnożyć inną "L" kę niż zbrojnik niebieski ?

Rafalogi
Z resztą jest gorsza sprawa , w przypadku zbrojnika niebieskiego łatwo odróżnić samca od samicy , w innych przypadkach trochę gorzej .Może kolumbijskiego i jeszcze by się dało łatwiej , z resztą nie wiem ...
A już super by było czrnopasego i zebrę rozmnożyć ....$ Wink

Dawid
Kolumbijskie lubi warunki "paletkowe" , miałem samice tak wypchane ikrą że nie mogły się przyssać , ale przy ph 6.2 6-5 nie chciały kłaść . Znam osobę która je rozmnaża , ale jak wiadomo , nie każdy zdradzi swe sekrety więc tego sekretu nie poznałem, ale młode widziałem więc ta osoba raczej nie kłamała.

catchandrelise
A jednak mi się ten pomysł sprawdził.
Kilka razy mi się glonojady rozmnożyły, bez problemu samiec utrzymywał w ryzach bocje i nie wpuszczał ich do domkuouch.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

Tomasz_Hunter
Świetna sprawa z tym kokosem. Użyłem go też jako kryjówka dla samicy prętnika w czasie tarła. Dodam jeszcze, że będąc ostatnio w zoologicznym to połówka takiego kokosa kosztowała 13zł. a cały z dwoma otworami 31zł. ;O
Mam też pytanie czy ktoś z kolegów powie mi kiedy zbrojnik niebieski może się rozmnożyć tj. czy samiec musi miec bardzo wyrośnięte "rogi", czy może się eytrzeć jak zaczynaja mu rosnąć?

catchandrelise
Tomasz_Hunter napisał(a):

Świetna sprawa z tym kokosem. Użyłem go też jako kryjówka dla samicy prętnika w czasie tarła. Dodam jeszcze, że będąc ostatnio w zoologicznym to połówka takiego kokosa kosztowała 13zł. a cały z dwoma otworami 31zł. ;O

A nie lepiej po prostu kupić kokoś w jakimś markecie i samemu go wydrążyć, wyjdzie chyba dużo taniej.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

DaWcA97
Może to troszkę dziwne , ale ja używam takiej dosyć sporej muszli pod którą robię mały dołek w żwirze i też zadziałało Wink

Dawid
Tak tylko :
- muszla zatwardza wodę - podnosi jej pH
- glonojady to w większości ryby pochodzące z rzek , gdzie pH wynosi między 5 a 6 , gdzie woda kranowa w środkowej Polsce ma między pH 7 a 7,8
Owszem jest możliwe i bezproblemowe rozmnożenie zbrojników w wodzie kranowej bez specjalnych zabiegów , takich jak schładzanie i ogrzewanie wody .
Pamiętajmy jednak że wszystkie zbrojniki potrzebują korzeń do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego oraz pamiętajmy dokarmiać glonojady , gdyż bardzo często po prostu je zagładzamy nawet na śmierć. Prosty sposób - gruby plaster ogórka zielonego nabity na widelec włożony na noc pozwoli naszym glusiom najeść się do syta sleep
Pozdrawiam !

Tomasz_Hunter
catchandrelise napisał(a):

Tomasz_Hunter napisał(a):

A nie lepiej po prostu kupić kokoś w jakimś markecie i samemu go wydrążyć, wyjdzie chyba dużo taniej.

Tak właśnie zrobiłem Wink. Chciałem tylko przedstawic jak to sie kształtuje juz jako gotowiec.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się