Listopad 19 2018 12:45:32
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Regulamin
 Drukuj temat
Gdzie mogę łowić z młodzieżową kartą?
Pawel nowy
Mam pytanie...
W kole wędkarskim powiedzieli mi że mogę łowić w całym kraju (łącznie z wodami górskimi, lecz bez prywatnych). Mam kartę młodzieżową. Podobno ta ustawa weszła w tym roku. Czy to jest prawda, bo nie chcę mieć później kłopotów. Z góry dzięki za odp.
Edytowane przez Labedziak dnia 08-01-2010 09:43

Exodus
Czy jest to prawda ? Niewiem, ale warto sie podpytać jeszcze raz u nich. Mam wrażenie że ich zle zrozumiałeś.
Łowić możesz, ale tylko tam gdzie mają podpisaną umowe.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Pawel nowy
rok temu mogłem łowić na wszystkich wodach nizinnych, a podobno w tym roku weszła ta ustawa czy jak mu tam. Facet z koła mi to czytał z papierów.

Exodus
Widze że z Krakowa jesteś Wink Więc zapomnij o takim łowieniu wszędzie. Możesz łowić: Kraków, Tarnów Kielce Wink Reszte trza płacic Wink

Pawel nowy
Ja mam karte młodzieżową (np. za rok płace 95zł ze wspólnotą). A że na nizinnych to na pewno wiem że moge, ale nie wiem co z górskimi.

miros
Ale tylko pod warunkiem że wykupiłeś całą składkę ogólnopolską, wszystkie [wody nizinne plus górskie], w innym przypadku składka [wody nizinne] obowiązuje tylko w danym okręgu np. w moim przypadku jest to okręg Płocko-Włocławski.
Chyba że facet w twoim kole miał na myśli składkę członkowską która umożliwia wędkowanie w całym kraju plus wykupienie kilku dniowego lub dłuższego zezwolenia na dany okręg czy jezioro.

Pawel nowy
Mam 14 lat i gdy wykupuje składkę mam tam jakieś ulgi np. tą na wody nizinne w całym kraju a w tym roku podobno doszły wody górskie, czyli łącznie na cały kraj.

Exodus
Jak zapłaciłeś na cały kraj to tak.

miros
Wody górskie to osobne łowiska na których można łowić tylko przynętami sztucznymi i trzeba ponieść dodatkową opłatę żeby można na nich łowić.
Można też wykupić same[ wody górskie ogólnokrajowe ] a w skład takiego zezwolenia wchodzą też wody nizinne, oprócz wód komercyjnych.
Z tego co się orientuje jest to najdroższa składka zezwalająca łowienie na wszystkich wodach PZW.

michal_czyb
Mi się jakoś nie wydaje, ja mogę łowić na wszystkich wodach nizinnych i górskich PZW oprócz zalewu Siemianówka - tam trzeba dopłacać chyba 100zł. Acha te wody PZW, na których mogę łowić są w obrębie Białostockim. Np. już na jeziorach PZW w obrębie Suwałk albo Łomży łowić nie mogę.
Jeśli chcesz zobaczyć na jakich wodach możesz łowić to poproś kogoś z twojego koła, żeby Ci dał spis wód PZW twojego okręgu. Tam wszystko będzie czarno na białym. Możesz też poszukać na googlach. Frown
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

tomexo
Tak to jest prawda do 16 roku życia możesz łowic w całej Polsce nie wykupujac zadnych miejscówek itp.
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!

Przepraszam za moje ci Wink

Pawel nowy
michal_czyb napisał/a:
Mi się jakoś nie wydaje, ja mogę łowić na wszystkich wodach nizinnych i górskich PZW oprócz zalewu Siemianówka - tam trzeba dopłacać chyba 100zł. Acha te wody PZW, na których mogę łowić są w obrębie Białostockim. Np. już na jeziorach PZW w obrębie Suwałk albo Łomży łowić nie mogę.
Jeśli chcesz zobaczyć na jakich wodach możesz łowić to poproś kogoś z twojego koła, żeby Ci dał spis wód PZW twojego okręgu. Tam wszystko będzie czarno na białym. Możesz też poszukać na googlach. Frown

Ato przypadkiem nie jest prywatne łowisko, lub wspólnota?

miros
Przeglądałem tabelę składek PZW na rok 2008, i nic tam nie znalazłem o możliwości łowienia w całym kraju jedną składką w danym kole.
Niektóre koła wprowadziły składkę jednolitą która upoważnia do wędkowania na wodach nizinnych i górskich w swoim okręgu.
tu jest tabela wykazu składek na rok 2008
http://www.pzw.or...&pozycja=0
W przypadku Krakowa właśnie jest taka składka jednolita na wszystkie wody ale okręgu.
tomexo napisał/a:
Tak to jest prawda do 16 roku życia możesz łowic w całej Polsce nie wykupujac zadnych miejscówek itp.

Nie słyszałem o takim przepisie, z jednego co młodzież może korzystać to ulgi pieniężne.
Edytowane przez Exodus dnia 02-02-2008 12:13

Pablo2
Ale może młodzież do 16 roku życia tak jak pisali koledzy ma taki przywilej,a dorośli wędkarze mają już inaczej...Chyba będziesz musiał się przejść do swojego koła i jeszcze raz się upewnićWink
Pozdrawiam
Edytowane przez Pablo2 dnia 02-02-2008 12:06

tomexo
Gdy zdawałem na karte to sie pytałem oni mi powiedzieli ze młodziez do lat 16 może bez wykupywania miejscówek ŁOWIĆ W CAŁEJ POLSCE !! naprawde Angry

Mich101
Nie może ja dziś byłem i wykupiłem wody nizinne , pytałem sie czy to na cała Polskę a oni powiedzieli że na dany okręg[confused]
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
Pawel nowy
A czy to możliwe że w jednym kole mówią co innego co w drugim. Przecież przepisy są takie same. Mich 101, a ty opłacałeś składkę młodzieżową, czy normalną bo te ulgi są tylko dla młodzieży.

Mich101
młodzieżową 15 zł [grin]
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
tomexo
Xhłopie ale masz pecha bo za niedługo bedziesz miał 16 lat PfftPfft do 16 roku można łowic w całej polsce !!

zbyszek2000000
Witam,mam takie male pytanko,mam oplacona karte wedkarska,i czasami na przylepe jedzie ze mna tesciu,ktory ma karte ale bez oplat,i chodzi mi o to czy w razie kontroli jak bedziemy lapac kazdy po jednym kiju,czy nic nam niegrozi,jakies konsekwencje prawne jak to wyglada prosze o pomoc!!!Frown

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się