Październik 24 2018 02:36:51
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
okoń 2,5kg na ciasto
catchandrelise
Byłem dziś na rybach i po drodze spotkałem jakiegoś gościa. Pyta sie czy biorą mówie że słabo,a on mówi wcale nie tak żle (zauważył siatkę z kilkoma małymi płotkami którą niosłem w ręce, bo zmieniałem miejsce)<ale ja złapałem tu...( i sie zaczeło)Frown1,5 kilograma wzdręge to aż sie zdziwili a jakie leszce jeba..em. Tutaj takie ryby śą ostatnio kumpel złapał lina z dwa tygodnie temu. (w środku zimy ok.3stopnie), mówie że nie możliwe w zimie i pukam sie w głowe. Na to on że okoń 2,5 kilo na ciasto też nie mozliwe a złapali tutaj. Tak sie skończyła ta rozmowa. Następnego dnia spotkaliśmy sie znowu tym razem był z wedką nic nie złowił i poszedł. ja w tym czasie złapałem z 3 płotki i kiedy go już nie było zaczeły sie brania i połow był całkiem niezły. Myśle, że jego historie na dają sie do brednie wędkarskie.

Labedziak
W sumie to we wszystko można by było uwierzyć,ale jak to prawda,to łowisko musi być super.
Z okoniem,ok,takie duże są,i można nawet na ciasto złapać,czemu nie.
Liny tez się pod lodem zdarzają,wprawdzie bardzo rzadko,ale jak się ma szczęście?
Ale z ta wzdręgą to chyba przesadził?

Ale ogólnie biorąc,to jednak to chyba wszystko wymyślił Pfft
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

stefan12
Ja myśle że to jest prawda. Sam złowiłem okonia 31cm na ciasto. Wszystko jest możliwe.Wink

lukaszek27
ZGODZE SIE Z LABEDZIAKIEM [thumbsup]
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

Bogus
W tego okonia można uwierzyć , w lina raczej wątpię, ale ta wzdręga ...No i tak jak pisał wcześniej labedziak , że tak ogólnie biorąc to chyba wszystko zmyślił ...

danieln57
Ja w okonia jak najbardziej wierze, bo moj kolega(przy mnie) zlowil na ciasto suma ok 50 cm. Wydaje mi sie jednak ze atakowal on drobnice, ktora do tego ciasta sie dobierala, ale nie wiadomo.

chomik1980
w wędkarstwie wszystko możliwe, ja jak zacząłem lapac węgorki w dzień i na żywa duzą ploc to też mi nie wierzyli bo jak węgorz to tylko mala rybka bo duzej nie polknie , bo na żywca nie bo tylko na martwe , bo tylko w nocy bo w dzien to nie ma szans.Tak że okon na ciasto normalka a lina tez widzialem zlapanego na poczatku marca na lodzie pare lat temu

Tomek700
catchandrelise napisał/a:
Byłem dziś na rybach i po drodze spotkałem jakiegoś gościa. Pyta sie czy biorą mówie że słabo,a on mówi wcale nie tak żle (zauważył siatkę z kilkoma małymi płotkami którą niosłem w ręce, bo zmieniałem miejsce)<ale ja złapałem tu...( i sie zaczeło)Frown1,5 kilograma wzdręge to aż sie zdziwili a jakie leszce jeba..em. Tutaj takie ryby śą ostatnio kumpel złapał lina z dwa tygodnie temu. (w środku zimy ok.3stopnie), mówie że nie możliwe w zimie i pukam sie w głowe. Na to on że okoń 2,5 kilo na ciasto też nie mozliwe a złapali tutaj. Tak sie skończyła ta rozmowa. Następnego dnia spotkaliśmy sie znowu tym razem był z wedką nic nie złowił i poszedł. ja w tym czasie złapałem z 3 płotki i kiedy go już nie było zaczeły sie brania i połow był całkiem niezły. Myśle, że jego historie na dają sie do brednie wędkarskie.

Nawiązując do twojego posta-miałem w zeszłym roku pewną przygodę.Było to w październiku albo w listopadzie,miałem stałe miejsce na rzece(konkretni Bóbr),gdzie w miarę regularnie przyjeżdżałem po pracy na koszyczek(za każdym razem wyciągałem po kilka jazi i leszczyków-wszystko po jakieś 30-35cm
) .Pewnego dnia przyjechałem i zobaczyłem,że jakieś 10m wyżej od mojego miejsca rozłożył się facet z dwoma feederami,no i niestety zarzucił koszyczki na wysokość mojego miejsca.No trudno,zacząłem rozkładać wędkę na spławik-a wcześniej podszedłem do niego i spytałem o wynik i na co łowi.Facet odpowiedział,że od rana nawet nie miał brania.Kiedy odchodziłem,gość powiedział,że się zwija(dobra nasza)raz dwa uszykowałem koszyczek i zarzuciłem.Po jakichś 5 min. wziął mi jaź,a że mam dzwonek facet szybko przyleciał,obejrzał i stwierdził,że może to i jaź,ale nie ma wymiaru(choć gołym okiem widać,że ryba ma ponad 30cm).No to mówię mu,żeby rozłożył sprzęt,bo może ryba będzie dopiero brać-no i zaczęło się-facet poczerwieniał,wzburzony wywrzeszczał,cytuję"ja pier....olę drobnicę,ja tu wczoraj wyrwałem 5 leszczy po 3kg,a przedwczoraj też ileś tam leszczy po ileś tam kilogramów,a w ogóle to jakiś jelczyk nie jaź".Po jego odpowiedzi po po prostu się odwróciłem i usiadłem na krzesełku.Po prostu burak do kwadratu,chciałbym powiedzieć,że niestety dość często spotyka się takich buraków nad wodą[confused]powinni przyklejać sobie jakąś plakietkę z napisem"jestem najlepszy"[dead]

ralik
Okoń na ciasto sie zgadzam gdyż sam złapałem suma na ciasto nie był największy bo miał tylko 50 cm. Z linem też idzie sie zgodzić (ale tu to trza mieć pieronowe szczęście) ale z tą wzdręgą to kolo chyba trochę przesadził.

pupu_2008
Ja kiedyś łapałem okonie na czerwone ciasto i ładnie brały
TO co kocham jest nad rzeko.NAREW-tam zawsze jestem Pfft

pjkspining
Co do lina do sie nie wypowiadam , wzdręga taka watpie ale nigdy nie wiadomo , a co do okonia heh na ciasto ... okoń jest w sumie łapczywą rybą sam nie wiem , ale wątpie.
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

pawjan
Myślę ze to prawda ja na ciasto złowiłem szczupaczka i bolenia

Mich101
Sam nie wiem jak się do tego odnieść ale myślę że okoń mógł wziąć na ciasto.Mój kuzyn ostatnio złowił okonia na kukurydzę waniliową więc czemu nie.Lina może też udało się złowić.Jednak wzdręga to coś musiał przekręcić.W wzdręgę nie uwierzę,gdyby tak było to by pobił rekord Polski[disapprove]
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
sidi
mój tato złowił sandacza 90cm na ciastoSmile opisane jest w dziwny połów

Piorek
W liny zimą sam nie wierzyłem. Jest to jednak możliwe choć to bardzo rzadkie przypadki. Sami zobaczcie http://pl.youtube.com/watch?v=qEVJ214Gi90

catchandrelise
No to co na tym filmie było pokazane to tez nieżle odchylone od normy byłoWink.
Ten lin w zimie no to jeszcze może się trafić. A dalej; okoń 2,5 kg nigdy nie widziałem ani nawet do tamtego czasu nie słyszałem żeby ktoś w mojej okolicy takiego dużego złowił. A poza tym wydaje mi się, że takiego wielkiego to juz nie obchodzą małe kuleczki ciasta tylko juz spore rybki(choć czsem sie może coś takiego trafić). A wdręga 1,5 kilo no w to to już na pewno nie uwieże. A jeszcze to wszystko na raz to już wcale.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

chomik1980
86viper napisał/a:
W liny zimą sam nie wierzyłem. Jest to jednak możliwe choć to bardzo rzadkie przypadki. Sami zobaczcie http://pl.youtube.com/watch?v=qEVJ214Gi90

Toż to lin z pobliskiej ukochanej rzeki łyny ,widzialem już ten filmik nieopodal ale na jeziorze drugi gość wyjął pięknego parokilowego karpia też z pod lodu.
Ahhh łyna prześliczna rzeka
łowca węgorzy
http://www.leszcz.netarteria.pl/portal.php

DAMIANB1997
Okoń na ciasto to brednie,jeśli ciasto było czerwone to prawda!!!

Goran
DAMIANB1997 napisał/a:
Okoń na ciasto to brednie,jeśli ciasto było czerwone to prawda!!!

ty sam sobie przeczysz.... a co do okonia to czemu nie mógł się złapac goniąc drobnicę przy kulce wiec da się uwierzyc ale że mial 2.5 kg to już tak mniej mi sie wierzyc chcę co do linów to się nie znam ale możliwe ze sie złapał skoro sie leszcze spod lodu łapie ale wzdręga to sie gościowi pomyliła o jakiś kilogram PfftPfft
Pozdrawiam Patryk.
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

muniek
Temat w sumie stary, ale go nieco odgrzeję. W dzieciństwie kilka razy zdarzyło mi się małego okonia na chleb złowić, więc dla mnie to nie jest wcale bujda.
Dawno temu byłem świadkiem jak znajomy złowił w niedzielne, letnie i gorące południe na pływającą skórkę chleba amura ponad 8,5kg.

Natomiast jakieś trzy tygodnie temu pojechaliśmy na nockę na rzekę. Ja się nastawiłem na leszcze z kukurydzą i białymi robakami, mój kolega z rosówkami na węgorze a jego kolega podobnie jak ja z kukurydzą na leszcze. I co dziwnego ten ostatni złowił na kukurydzę parę leszczy i jednego (co prawda małego) węgorza.
We trzech staliśmy i patrzyliśmy na siebie, bo nie wiedzieliśmy o co tu chodzi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się