Listopad 19 2018 12:19:23
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić świnke :)
Exodus
Wasze sposoby na rybe świnke, zanęty jakie używacie itp Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Pavi
Przekonam się na co będe łowił dopiero ale mój ojciec łowił bardzo dużo świnek poprostu na białe robaki Wink
A, i odradzam jedzenia tej ryby Pfft

GrzesiuS
Nie wiem dlaczego odradzasz? Bardzo smaczna jest...

Moja mnetoda na świnkę jest taka sama jak na brzanę i certę. Jeżeli jest w łowisku i żeruje to powinno się udać.
Przepływanka w dość wartkim nurcie - nie głębiej niż 1,4m ale to max - najlepiej 1m głębokości. Przynęta pęczak i regularnie podsypywać powyżej - w zależności od tempa rzeki - czasem trzeba jakieś 30-40metrów wyżej - pęczak nim dojdzie do dna to zejdzie sporo. Dno nalepiej żwirowate. Spławik 1,4g do 1,8g, haczyk złoty od 14 do 10tki max. Żyłka na przyponie 0,12-0,14. Mięciutka szczytówka. Branie często wydaje się zamotaniem spławika w jakiś wir i nieraz nie wygląda jak branie. Świnka bierze delikatnie. Cała filozofia. Niby spoko, ale nieraz trzeba być cierpliwym. Nie ma reguły pora dnia, ale występuje jednak przewaga, od świtu do 10tej potem 13-15sta. I oczywiście wieczór czyli 17sta w dal. Na pocieszenie jak nie będzie świnki to napewno jakieś jelce się trafią, a często certa, brzana, klonki. Rzadziej jaź, płoć, leszcz, krąp.

Exodus
Żyłka na przyponie 0,12-0,14.

GrzesiuS, tutaj mam troszke inne zdanie Wink Ale jak wiadomo każdy ma swój własny styl Wink Ja gdy łowiłem na przepływanke, w dodatku na tym odcinku gdzie Ty też łowisz. Stosowałem żyłke 0.10 max (przypon). Jakoś wtedy bardziej lubiały brzany moją wędke. Założenie przyponu 0.14 od razu skutkował brakiem tej ryby (brzany) To samo dotyczyło świnek. Większe jakoś siadały na cieńsze zestawy Wink
Hol ryb z reguły kończył się na spokojnej wodzie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Rybcio
Dorzucę parę groszy do temataFrown
Moje pierwsze świnki złowiłem na Rabie w okolicy mostu drogowego w Gdowie. Łowiłem je także poniżej w miejscowościach takich jak Marszowice, Nieznanowice a także poniżej progu w CikowicachFrown
Parę sztuk udało mi się złowić także na Popradzie w okolicach Piwnicznej ZdrójFrown
Wracając do miejsca mostu drogowego w Gdowie muszę Wam powiedzieć że wtedy to była ostoja świnek a także wielu innych pięknych ryb które można było podziwiać z mostuGrin Z tego otóż miejsca w czasie gdy wędkowałem na Rabie zaczynała się woda nizinna w której wiadomo, można było używać przynęty takiej jak białe robaki[ouch] Na najlepsze brania trzabyło czekać aż do momentu kiedy rzeka zmątniała poprzez kąpiących się ludzi.Smile W czasie kiedy łowiłem metodą tzw. przepływanki musiałem umiejętnie prowadzić zestaw tak żeby przez przypadek kogoś nie zachaczyćSmile Dziwicie się pewnie czemu łowiłem w takich miejscach[confused]Powiem Wam że Ja także się dziwiłem w czasie kiedy poznawałem od znajomego sekrety wędkowania na rzece który to pokazał mi jak się łowi rybska metr od przepływającego gościaGrinWcale mu to nie przeszkadzało i mi też kiedy wyciągnąłem pierwszą sztukę.[thumbsup]
Jest jeszcze jeden ważny argument który wykorzystywałem w czasie przepływankiFrownMusisz mieć oczy także wokół spławika a przez to że rybki te także zdradzają swoją obecność poprzez lustrowanie[grin]Czasami przesunięcie się powyżej czy poniżej o kilka metrów dawało jeszcze lepsze rezultaty[thumbsup]
Jeżeli chodzi o sprzęt jaki stosowałem do łowienia to powiem że najlepsze spławiki do przepływanki można było kupić u Żurka w Krakowie(*)AngryŻyłkę którą stosowałem do przyponu była 0.10mm Siglonka-miękka, rozciągliwa, prawie niewidoczna w wodzie która służła mi przez pięć sezonów z pozytywnym wynikiem[thumbsup]
Pozwolisz że końcówkę tego posta przykleję do nowego temata Jak Łowić na Przepływankę

Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

GrzesiuS
z tym 0,10 to napewno fakt, że lepsze efekty, ale w prądzie, gdzie naprawdę trzeba się nagimnastykować to czasem może troszkę za mało być. Moja rekordowa brzana 60cm właśnie tam złowiona została na 0,12. Jak ją holowałem i ojciec usłyszał jaki mam przypon to mnie delikatnie mówiąc: ostro zganił. Na świnkę 0,10 starczy pewnie, ale z brzana w prądzie co side trafi przy śwince to już troszkę gorzej. Wtedy holowałem 45 minut. A 0,12 a 0,10 - przy lekko zasmużonej wodzie to może nie aż tak źle co? Pfft

TomekSpin
I tu popieram Grzesia 0.12 to wystarczający przypon.Ja łowię takim i wiem co się dzieje kiedy podejdzie brzana a tak jest u mnie często i wtedy pstryk i po zawodach a ryba z hakiem w pysku. Szkoda rybki kaleczyć Zaneta oczywiście standard sklepowa ale wzbogacona pęcakiem i białym. Naprawdę 4 małe kule wystarczą żeby je troszkę przytrzymać w łowisku. Potem co jakiś czas sypię luzem białe i pęcak. Na efekty nie narzekam. Ja łowię je wcześnie bardzo bo już od 4 :30 i biorą jak szalone. Raz zjadłem świnkę i fakt dla mnie tragedia. Ale kto co lubi. Mnie strasznie smakuja klenie wędzone z czosnkiem.

nemo309
GrzesiuS napisał/a:
z tym 0,10 to napewno fakt, że lepsze efekty, ale w prądzie, gdzie naprawdę trzeba się nagimnastykować to czasem może troszkę za mało być. Moja rekordowa brzana 60cm właśnie tam złowiona została na 0,12. Jak ją holowałem i ojciec usłyszał jaki mam przypon to mnie delikatnie mówiąc: ostro zganił.

Wbrew pozorom Siglon 0,10 przy odpowiedniej akcji kija oraz pewnym doświadczeniu w połowie brzan, stanowi straszliwą broń !!!
Sam osobiście w łowiskach na których łowię świnki nie zakładam grubszego przeponu a żyłka główna to także Siglon 0,16÷0,18. Nie należy zapominać o odpowiednim ustawieniu oporu hamulca Smile kołowrotka.
Przynęta 1÷2 ziarenka pęcaku barwionego na zielono /imituje płynące glony/ z dodatkiem zapachu kolendry - a metoda połowu to przepływanka z przytrzymywaniem.
TomekSpin - sąsiedzie
Zapewne chodzi Ci o ościstość ryby i niezbyt ciekawe zabarwienie powierzchni wewnątrz brzucha świnki ?

Piotrekk
Na świnki wybieram się gdy woda w rzece ma dość duży stan i jest mętna. Ważne jest to żeby zdążyć przed opadem wody gdyż łowienie na opadzie moim zdaniem mija się z celem;/ Łowię metodą drgającej szczytówki. Używam przelotowych ciężarków gruntowych. wielkość ciężarka zależy od siły nurtu. Na haczyk zakładam pęczek mniejszych dżdżownic . brania na mętnej wodzie są dość charakterystyczne. Coś w rodzaju dużego korzenia na haczyku. Szczytówka wygina się dość mocno <czasem są pykania, ale bardzo rzadko> Sama przyjemność Shock Zapraszam na Wisłokę powyżej Zapory Kruszgeo <okolice Pilzna> pływają tu naprawdę duże świnki Wink
Edytowane przez Frantic dnia 11-01-2010 19:33

kolamilan
A ja mam pytanko co do świnki właśnie. Czy da się ją przechytrzyć na spinning? jak tak to na co? z góry dzięki za info

Grzes77
Świnkę na spining da się podejść na małe gumy ale przy okazji łowienia okoni i raczej jako spory przyłów. Ja złowiłem 2 świnki na spina i to w latach, kiedy na Wiśle certy, świnki były pewniejsze na grunt niż leszcze lub płocie. Typową "świńskąWink "przynęta są białe robaki w zestawie z koszyczkiem zanętowym. Dodam, że świnki nie złowiłem już ładnych kilka lat, może dlatego, że nie łowię już na tym odcinku rzeki co w tedy Wink.

Pasq
Wargi świnek są przystosowane do "zdzierania glonów z np; kamieni-Opowiedział mi o tym dziadek , na wyrzymały haczyk dajcie nitke glonów i zarzućcie na głebsze rejony łowiska .
Tym sposobem łowę na rzece San i udaję sie !
Polecam wypróbować!!!

www.piwnica-gry.cba.pl
Matthis
Podstawa w zanęcie świnkowej to robak - pinka. Podajemy go przede wszystkim w glinie a sama zanęta spożywcza z worka to dodatek do całości (glina+zanęta+robak). Zasada jest jedna: Prosto=Skutecznie.

Edytowane przez Labedziak dnia 05-02-2016 09:50

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się