Luty 25 2018 10:44:56
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wiązarka do haczyków.
Kamillo
Mam proglem z wiązeniem haczyków nr. 18. Szukałem w internecie latwego wiązania i znalezłem wiązarke do haczyków. Oglądałem na allegero.pl i było ich pare. Używa ktoś tego przyrządu? jak tak to na jakiej zasadzie on działa i czy warto go kupywać?

miros
Osobiście wiąże ręcznie nie stosuję żadnych przyrządów do wiązania haczyków, nie jest to znowu aż taki problem wystarczy trochę chęci i po kłopocie a dla czego nie jestem zwolennikiem takich przyrządów, bo gdy zapomnimy go zabrać lub zgubimy to będziemy mieli problem z zawiązaniem haczyka na łowisku, więc zachęcam do wiązania haczyków ręcznie.

Kamillo
Ja właśnie wiąże ręcznie. nie używam przyządów ale jak miałem zawiązć haczyk 18 to mnie coś trafiało ale spróbowałem za godzinę i juz powiązałem.

Lord
Jak wiążesz takie małe haczyki,to wiązarka nawet by się przydała.
No i jest tez dobra dla tych,co sobie dzień wcześniej popiją Pfft

Pozdrawiam
Lord

Tomek700
Ja używam wiązarki i mówiąc szczerze bardzo mi to ułatwiło życie[ouch].Polecam.

Kamillo
A możesz Nam powiedzieć na jakiej zasadzie to działa??Wink
Wędkarstwo to nie hobby to nałóg.

Tadekw
Osobiście nie używam wiązarki, ale życie trzeba sobie ułatwiać a nie komplikować, więc czemu nie.
Edytowane przez Semi dnia 31-01-2009 18:41

Pippo
Wiązarka jest bardzo przydatna . Wiążę się to tak umieszczamy haczyk w urządzeniu , przekładamy przez pręcik dalej żyłkę później obkręcamy wiązarką (6 razy) żeby żyłka oplotła haczyk później przez krótki pręcik (ten bliżej) i go wsickamy i powoli ściągamy żyłkę Wink
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Adam014
Osobiście dla mnie jest to zbędna rzecz podczas wędkowania.Haki zawsze sobie wiąże sam i wiem, że jest to zrobione porządnie i solidnie i wtedy mogę mieć przekonanie co do swojego zestawu.ouch
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Pippo
Adam014 chciałbym cię widzieć wiążącego haczyk 24
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

kafar310
Ja wiąże haczyki 22 prawie bez problemu i żadnej wiązarki nie potrzeba ,to kwestia wprawy do wiązania

EXECUTOR
Wczoraj przyszła mi wiązarka Wink zamawiałem na allegro.pl
6 zł dałem Wink ale za bardzo nie wiem jak wiązać Grin
"Pippo" pisał już ale i tak mi nie wychodzi. disa
można prosić o jakieś fotki Wink
Pozdrawiam.

sokool
Wiązarka? Sorki ale kupiłem z ciekawości popróbowałem i oddałem żonie kumpla po kiju . Jak dla mnie shit i gorzej mi sie tym wiązało niz ręcznie , raczej jak mam czas to wole usiąść i spokojnie , bez nerwów sobie wiązać przypony , mam pewność co do jakości wiązania i ewentualne pretensję do siebie . To tyle .
nieważne jaki sprzęt , ważne jakie serce !!!!

BynQ
W zasadzie jak szykuję sie na zawody to jest problem z małymi haczykami ,wtedy biorę wiązarkę (ręczną) i wiąże .Przy haczykach roz,20 i mniejszych niema zadnego problemu ,nie wiem czy bym rękami zawiązał.Spróbuję pomóc sie nauczyć.
Rada- ja szpulkę z żyłką przyponową umieszczam pod jakimś ciężarem (w moim wypadku jest to klawiatura komp)
1.Wkręcamy haczyk tak aby łopatka wystawała i przesuwamy te ramiączko z drutu w stronę korpusu ,tak aby pokazało sie pół-otwarte oczko
images39.fotosik.pl/55/065b2307d22f5c6dm.jpg
2. Umieszczam zyłke pod cieżarem (aby móc mieć ją napiętą).Bierzemy koniec żyłki -tak około 8 cmi załamujemy ja na ramiączku z drutu tak jak na foto
images30.fotosik.pl/320/454d13b192b22af1m.jpg
3.Trzymając wiazarke w jednej rece ,a koniec żyłki w drugiej ,przekręcamy w palcach wiązarkę tak aby koniec trzymany owijał się wokól osi trzonka haczyka
images35.fotosik.pl/55/c82bc39ca24b1f98m.jpg
4.Po owinięciu (ilośc zwoi należy dobrać experymentalnie -u mnie 5-6 razy)wracamy z końcem żyłki pod półotwarte oczko
images29.fotosik.pl/319/860d41fb1280ff66m.jpg
5.Przepychamy ramiączko z położoną pod oczko żyłką z powrotem w druga stronę -powinno się schować we wnetrzu
images24.fotosik.pl/320/443b8dbc5aab4032m.jpg
6. Zostaje nam tylko naciągnięcie żyłki w stronę szulki i odciecie końcówki
images43.fotosik.pl/55/a7107bb950d7bbe6m.jpg
Prawda że proste ? Myślę że Wam to troche pomoże ,w sumie to nie jest takie trudne
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoćwww.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif

EXECUTOR
BynQ dzięki Cool bo ja właśnie kupiłem bez instrukcji Sad

kamil150490
Witam mam pytanie czy zawiąże się wiązarka haczyk mając tylko lewą rękę ? Wink
...Nie rezygnuj nigdy z celu tylko
dlatego, że osiągnięcie go wymaga
czasu...
Czas i tak upłynie...

BynQ
Będzie bardzo ciężko ale myślę że sobie poradzisz
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoćwww.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif

Raymondos
Znalazłem taki filmik może komuś pomoże.
[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/P7EIUMSwR7Y&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/P7EIUMSwR7Y&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
Edytowane przez Raymondos dnia 16-05-2010 21:45
FrownZłów i WypuśćFrown

Romek45
Nie wiem na ile aktulny jszcze ten temacik . Używam najprostrzej wiązarki ( cena zakupu to ok.6 zł)i spisuję się rewelacyjnie . Jakość jak przy wiązaniu "ręcznym" ale estetyka i jakość - rewelacja. Sam czas całej czynności nie trwa u mnie dłużej niż kilkanaście sekund i nie ma tu znaczenia rozmiar (oczywiście , że chodzi o haczyk ). Tamten rozmiar ma znaczenie.Wink

Semi
Jakoś nie ufam wszelkiego rodzaju wiązarkom i gotowym przyponom. W sumie to nigdy żadnej nie miałem i może dlatego. Dopóki jeszcze ślepy nie jestem to będę wiązał sam, ale liczę się z tym że pewnie kiedyś będę musiał coś takiego kupić jak już ślepia podupadną.Wink A co do małych haczyków z którymi jest największy problem, to po prostu takich nie używam. W pudełku mam najmniejsze nr. 14. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się