Maj 20 2018 17:26:51
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Łowienie ryb w okresie ochronnym.
marec-ki
Witam. Chciałbym abyście przedstawili tu swoje uargumentowane opinie na temat łowienia ryb w okresie ochronnym. Chodzi mi jednak o sytuacje kiedy złowimy takową rybę i wypuścimy ją od razu do wody. Rok temu w marcu wybrałem się ze spiningiem nad wodę powiem szczerze zapolować na szczupaka. W dziale dziś na rybach napisałem o tym, ale żaden szczupak się nie złapał. Dyskusję rozpoczął pewien użytkownik, nazywając mnie KŁUSOLEM !! W tym roku parę osób też dało relacje ze swoich wypraw spiningowych zakończonych sukcesem bądź nie. I znów jedni gratulują ryb, inni z kolei potępiają. Ja osobiście nie widzę w tym nic złego o ile ryba wróci od razu do wody. Okres ochronny jest po to aby nie zabierać w tym czasie złowionych ryb objętych takim okresem. Złowienie ryby i wypuszczenie jej z powrotem nie robi żadnych szkód. Jest to kwestia sporna bo ... powiedzmy że w mojej rzeczce pływają też klenie czy pstrągi. Biorę wędkę mniejsze woblery czy obrotówki i idę właśnie na te ryby zapolować a nie mają w tym czasie okresu ochronnego co szczupak. I co jeżeli złowimy szczupaka i go wypuścimy ?? Będziemy sobie pluli w twarz ?? Nie bo powiemy, że to przypadek szybko go odhaczyliśmy i wypuściliśmy. Zasada "Catch & Release" jest bardzo podobna. To czy ją ktoś przestrzega czy nie to jego osobista sprawa i gdyby PZW spełniało swoje zadania w pełni, gdyby kłusownictwo nie było w dużym stopniu rozprzestrzenione, gdybyśmy byli bardziej etyczni nie byłoby takich problemów. Zapraszam do dyskusji.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!
 
http://marec-ki.blogspot.com/
JKarp
Cześć
Należałoby jeszcze rozróżnić (a może to oczywiste) łowienie w okresie ochronnym od łowienia w okolicach tarliska.
O ile na tarlisku lub w okolicach jest bardzo naganne[tdown] to nie da się wykluczyć przypadkowych brań szczupaków lub sandaczy łowiąc np okonie, klenie, jazie lub pstrągi. Regulamin mówi co należy wtedy zrobić i nie ma mowy o dyskusjach na ten temat.
Ale ustawianie się celowe budzi mój sprzeciw[mad] nawet wtedy gdy ryb nie zabieramy.
Pomyślcie: jesteście ustawieni na małe co nie co ze swoją żoną, dziewczyną ...
a tu telefon z wezwaniem do roboty. Wiadomo, że wrócisz ale zaplanowaną robotę może zrobić ktoś innyWink
Janusz JKarp
 
Labedziak
Regulamin amatorskiego połowu ryb
Zasady wędkowania.
§ 3.

2. Zabrania się łowić ryb w ustalonych dla nich okresach i miejscach ochronnych, takich jak: tarliska, w tym krześliska, zimowiska, mateczniki oraz w obrębach ochronnych i hodowlanych.


I wydaje mi ze to już mówi o wszystkim.

Złowisz przypadkowo to ok,wypuścisz,ale celowe to nie popieram.

Ja mam u mnie dwie rzeki.
Na jednej mogę spinningowac cały rok,a na drugiej nie mogę spinningowac od 1 stycznia do 31 maja.
Jest całkowity zakaz spinningowania.
Chociaż tez bym się przeszedł np.na pstrąga.
Ale nie wolno,i tak wydaje mi się powinno być wszędzie.


i59.tinypic.com/3492a7t.gif
 
Arturo B
Wybierając się ze spiningiem na okonka czy pstrąga zakładamy małe przynęty,gdy przypadkiem w okresie ochronnym wezmie nam szczupak,połyka bardzo często taką przynęte i osadza ona się czasami zbyt głęboko.Przy użyciu najbardziej wymyślnych narzędzi do wyciągnięcia szczupakowi małej blaszki z małą kotwiczką,zawsze w jakiś sposób możemy uszkodzić jego narządy i po wypuszczeniu taka ryba ma małe szanse na powrót do zdrowia a co za tym idzie może stracić swój żywot w kilka minut po wypuszczeniu jej do wody.Temat muszę powiedzieć jest dość sporny.
Edytowane przez Arturo B dnia 13-03-2008 11:36
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować
 
BartosH
plotka napisał/a:
Rok temu w marcu wybrałem się ze spiningiem nad wodę powiem szczerze zapolować na szczupaka. Zapraszam do dyskusji.


Skoro w MARCU idziesz na ryby i nastawiasz się na szczupaki to nie dziw się, że ktoś nazwie Cię kłusolem, jak dla mnie to bezczelne zachowanie, jest zakaz a Ty mimo to go łamiesz, okres ochronny jest po to żeby dać rybie spokój, aby mogła się w spokoju rozmnożyć, pomyśl sobie co by było gdyby każdy z nas chodził sobie w marcu czy kwietniu na szczupaki, czy ryba po takim stresie podejdzie do tarła to nie wiem, na maksa w#######ą mnie wędkarze łowiący na 7-8 cm gumy w tym okresie, na pytanie: co pan łowisz? Pada odpowiedź okonie-GŁUPOTA.
Co innego jak szczupak trafia się jako przyłów podczas łowienia okoni, kleni czy innych ryb, wtedy go wypuszczasz i jest ok, prawdopodobieństwo złowienia szczupaka na typowo kleniowe, czy okoniowe przynęty jest mniejsze.
Edytowane przez BartosH dnia 23-01-2010 17:36
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...
 
Arturo B
[quote][b]BartosH napisał/a:[/ w#######ą mnie wędkarze łowiący na 7-8 cm gumy w tym okresie, na pytanie co pan łowisz? pada odpowiedź okonie-GŁUPOTA

Niechcę się wdawać w niepotrzebną sprzeczke,ale ja okonie także czesto łowię na duże ripperki(5-8cm.duże blaszki mojej produkcji ok7cm)Z tym,że nie łowię na nie w tym czasie.Ja używam ich pózną jesienią i uważam że duża przynęta nie przeszkadza w poławianiu okoni.
Ale zgodzę się z tym ,że poławianie szczupaka w okresie ochronnym niejest z pewnością etyczne i epitety lecące w kierunku takiego wędkarza są dla mnie zrozumiałe.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować
 
Vectrol
Jestem dosc biernym uzytkownikiem tego forum, ale w tym temacie nie moglem sie powstrzymac od wypowiedzi. Przylow a polow, mysle ze sa dosc latwe do odroznienia, http://narybki.ne...post_33495, mamy tu post ktorego autor lowil na przynete typowo szczupakowa, uzywal grubego wolframu.
Lowil okonie? - napewno
A jak zachowuje sie reszta forumowiczow, tylko jedna opinia negatywna, reszta to gratulacje wrecz w jednym przypadku calkowite poparcie. Mysle ze powinnismy, ostro takiego "wedkarza" skomentowac, a jego post powinien zostac umieszczony w nowym temacie "Polowy klusoli"
 
Firecarp
plotka
...Rok temu w marcu wybrałem się ze spiningiem nad wodę powiem szczerze zapolować na szczupaka...


Jeśli chodzi i twoje "ustawianie się" na szczupaka w marcu, to BartosH ma absolutną rację. Łamiesz regulamin. I etyka, o której pisałeś nie ma miejsca w tym przypadku. A trzeba być wyrozumiałym także. Myślę że każdy z nas ma na sumieniu coś w tym stylu, że łapał ryby w miejscu lub czasie do tego nie przeznaczonym w okresach ochronnych. Brawo tylko z jednego powodu, że miałeś odwagę się do tego przyznać Cool Nie wszyscy potrafią.

...Zasada "Catch & Release" jest bardzo podobna. To czy ją ktoś przestrzega czy nie to jego osobista sprawa...
...Stres dla ryby ?? BartosH nie przesadzaj !! Znam osobę co w ciągu tygodnia 3 razy złapała tego samego szczupaka na tą samą przynętę (miał jakieś znamię czy coś w tym stylu). Widać po pierwszym złapaniu i uwolnieniu nie zamknął się w sobie, nie schował wśród roślinności nie przeszedł na dietę...


Jeśli chodzi o zasady C&R to myślę plotka że powinieneś przestudiować ten temat bardzo dokładnie, gdyż w internecie przedstawiony jest ten temat. A opracowanie naukowe. Tam właśnie jest wyjaśnione jaki wpływ na kondycję i przeżywalność ryb ma ich łowienie, gdzie zawierają się między innymi takie opcje jak: długość holu ryby, użycie przynęt naturalnych bądź sztucznych cz np. długość czasu na powietrzu (dotyczy to np. robienia sobie fotek z rybami). Zasady te dotyczą oczywiście tylko ryb które zostają wypuszczane przez wędkarza. Powinieneś zapoznać się z tym i wtedy myślę że szybko zmienisz zdanie.

A ile Ty razy zabrałeś szczupaka do domu, który to mógłby dać ikrę z której to wylęgłoby się sporo narybku (nie ważne że poza okresem ochronnym) ?? Ja w swoim życiu złapałem jednego szczupaka niewymiarowy i w czerwcu. Wypuściłem rzecz jasna. A ze spiningiem jestem może z 2-3 razy do roku nad wodą bo taki ze mnie specjalista w tej dziedzinie.


I myślę że wytykanie komuś tego że jest spinningistą i łapie więcej ryb niż ty, gdyż rzadko łowisz tą metodą, nie jest w ogóle na miejscu, ponieważ możesz każdemu wędkarzowi to wytknąć, karpiarzom, łowiącym na muchę etc.

Chciałbym abyście przedstawili tu swoje uargumentowane opinie na temat łowienia ryb w okresie ochronnym. Chodzi mi jednak o sytuacje kiedy złowimy takową rybę i wypuścimy ją od razu do wody (...) Ja osobiście nie widzę w tym nic złego o ile ryba wróci od razu do wody.


Osobiście tobie napiszę, że ten temat jest bardzo ważny ze względu na etykę zachowania się. Jestem jednak przeciwny polowaniu na określone gatunki które są akurat pod ochroną. Inna sprawa jeśli taka ryba trafi się przypadkowo, jak wyżej ktoś napisał, polując np na okonie czy inne drapieżniki nie objęte ochroną. Mnie nie raz się tak trafiało i ryby wypuszczałem, starając się o jak najdelikatniejsze i zgodne z zasadami C&R traktowanie ich. W miarę możliwości jednak staram się omijać miejsca w których mogę spotkać szczupaka i używać przynęt na które jest mniejsze prawdopodobieństwo złowienia tej ryby. Oczywiście tyczy się to wszystkich gatunków.

I kończąc dodam tylko że nie jesteśmy w stanie w 100% "nie złapać" szczupaka np. polując na okonia. To jest ryba, i nie mamy wpływu na to, że akurat zaatakuje naszego paproszka czy obrotówkę. Starajmy się natomiast traktować z odpowiednią dozą ostrożności ryby, które nam się akurat trafią, a musimy je wypuścić.

Angry
Myślę... więc łowię...
 
miros
Widzę że temat strasznie zagorzał, nie wiem czemu to tylko dyskusja nie raz już o tym się pisało, że takie zachowanie zatraca sens pytania???.
Wracając do tematu to nie popieram łowienia ryb w okresach ochronnych żadne tłumaczenie do mnie nie dociera typu, złowiłem i zaraz wypuściłem a co jak połknie głęboko i mu trzeba naruszyć skrzela wątpię żeby taka ryba odżyła, druga sprawa jest taka że okonie łowi się w innych miejscach niż szczupaki więc złowienie szczupaka jest bardzo rzadkie w przpadku poszukiwania okoni.
Kiedyś zaproponowałem taką wolną propozycję odnośnie łowienia w okresach ochronnych pod warunkiem że wszystkie złowione ryby przez cały rok będą wracały do wody, było by to dla nas wędkarzy jakieś rozwiązanie mogli byśmy łowić cały rok? w innym przypadku kategorycznie trzeba przestrzegać zasad.
Osobiście dziwię się tym którzy chwalą się złowionym szczupakiem w okresie ochronnym twierdząc że szukali okoni a na zdjęciu potężna szczupakowa przynęta i kij o ugięciu szczotki, nie rozumiem logiki takiego postępowania, w regulaminie jest nawet ujęte że złowioną rybę w okresie ochronnym trzeba jak najszybciej wypuścić a nie targać jej na brzeg i trzaskać fotki.
Osobiście lubię bardzo spinningowa i jest to moją pasją ale kij spinningowy biorę w rękę dopiero pierwszego maja takie mam zasady które są dla mnie ważne.
Gdyby to zależało tylko ode mnie to byłby zakaz dodawania zdjęć w okresach ochronnych.
 
senti
miros napisał/a:
Osobiście lubię bardzo spinningowa i jest to moją pasją ale kij spinningowy biorę w rękę dopiero pierwszego maja takie mam zasady które są dla mnie ważne.
Gdyby to zależało tylko ode mnie to byłby zakaz dodawania zdjęć w okresach ochronnych.

Mam identyczne podejście do tematu, jak Miros.
Łowienie w okresie ochronnym potępiam i zawsze rodzi to we mnie negatywne myśli na temat takiego wędkarza. Musimy sami przestrzega regulamin i pilnować, aby inni też go przestrzegali, bo inaczej to będzie jeszcze gorzej z rybami niz dziś
Edytowane przez senti dnia 13-03-2008 17:25
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
 
wominek
senti napisał/a:
miros napisał/a:
Osobiście lubię bardzo spinningowa i jest to moją pasją ale kij spinningowy biorę w rękę dopiero pierwszego maja takie mam zasady które są dla mnie ważne.
Gdyby to zależało tylko ode mnie to byłby zakaz dodawania zdjęć w okresach ochronnych.

Mam identyczne podejście do tematu, jak Miros.
Łowienie w okresie ochronnym potępiam i zawsze rodzi to we mnie negatywne myśli na temat takiego wędkarza. Musimy sami przestrzega regulamin i pilnować, aby inni też go przestrzegali, bo inaczej to będzie jeszcze gorzej z rybami niz dziśJa również zgadzam się z wami. Jeśli większośc ryb drapieżnych ma okres ochronny do 1 maja to wtedy nie łowie spiningiem, chyba, że jeśli mam łowic pstrągi, które nie mają okresu to nie mam nic przeciwko.
 
Jigass
Wiosną w okresie ochronnym wędkę zamieniam na aparat fotograficzny i spaceruję brzegiem jeziora, obserwuję miejsca, gdzie trze się szczupak.Jest czym oko nacieszyć.Wiele wrazeń pozostaje na dni kiedy nie możemy być nad wodą.
Przy okazji udaje mi się wypłoszyć amatorów łapania szczupaków na ostkę.
Zdecydowanie potępiam wędkowanie w okresie ochronnym.
Pozwólmy rybom spokojnie się rozmnożyć, chociaż tyle możemy zrobić...

Życia osłodą - przebywanie nad wodą...
 
kozik
KŁUSOWNIK ! Ja jestem tego zdania ze na spining wybieram sie od 1 maja... Wink a nie przychodze niby na okonia a jak chwyce duzego szczupaka i jak nikogo niema to go biorę.....;/ tak robią Ci co teraz spiningują !
 
barmsr
Od czego zacząć swoją wypowiedź.Hmmm...Może na początku wrócę do szczupaka złowionego przez użytkownika pol-72...

Vectrol napisał/a:
A jak zachowuje sie reszta forumowiczow, tylko jedna opinia negatywna, reszta to gratulacje wrecz w jednym przypadku calkowite poparcie. Mysle ze powinnismy, ostro takiego "wedkarza" skomentowac, a jego post powinien zostac umieszczony w nowym temacie "Polowy klusoli"

Dla przypomnienie(oczywiście,jeśli ktoś chce) http://narybki.ne...post_33546

Mój post czy post BartosH'a nie ma na celu pogratulowanie wędkarzowi złowionej ryby,lecz spokojne zasugerowanie,bez ataku na samego użytkownika,złamania RAPR-u...

Szkoda,że plotka usunął swoje posty-czuję się trochę niedoinformowany w tym temacie...
Zastanawiałem się,jak odpisać na ten temat.Moja wrodzona złośliwość podpowiadała mi,żeby napisać trochę kąśliwie,ale nie zrobię tego...Mógłbym w tym momencie pokazać na swoje oburzenie itd,jednak wolę w takich wypadkach konstruktywną dyskusję i chcę zwrócić uwagę na pewien aspekt.Chodzi mi o rozumienie przepisów...

Labedziak to już przypomniał,ale wkleję to jeszcze raz
3.2. Zabrania się łowić ryb w ustalonych dla nich okresach i miejscach ochronnych, takich jak: tarliska, w tym krześliska, zimowiska, mateczniki oraz w obrębach ochronnych i hodowlanych.
Zabrania się łowić...Czyli w moim rozumieniu pójść nad wodę z wędką i z premedytacją próbować wyholować jakąś rybę(zależy na co się szykujemy)...Nie ma tu mowy o zaspokajaniu swojej chęci wędkowania i nie zabierania ryb...
Sprawdziłem w wikipedii hasło "kłusownictwo"...
Kłusownictwo - polowanie na dziką zwierzynę z naruszeniem obowiązującego prawa łowieckiego, bądź nielegalny połów ryb
Nieprzestrzeganie okresów ochronnych jest złamaniem RAPR-u i nic tego nie zmieni.Może to się nie podobać wielu osobom takie prawo,jednak dura lex,sed lex...Jeśli ktoś łamie prawo,to powinien wiedzieć,jakie konsekwencje może ponieść...
Czyli zgodnie z powyższą definicją,plotka,w momencie nie przestrzeganie okresu ochronnego był kłusownikiem i nic tego nie zmieni...

Pozdro!!

Ps. plotka,nikt nie powinien nazywać Ciebie przestępcą,bo przestępstwa nie popełniłeś,jedynie wykroczenie...
Edytowane przez barmsr dnia 13-03-2008 20:18
 
marec-ki
Ciekawe jeszcze ilu z Nas popełniło kiedyś błąd i się wstydzi czy też boi teraz do tego przyznać ??
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!
 
http://marec-ki.blogspot.com/
pol-72
Jeżeli moge coś wyjasnić nie poszedłem specjalnie na szczupaki ale miałem na wzgledzie że może sie złapć więc był wolfram żeby nie odpłynoł z przynetą i potem zdechł to jest odp. na jedno z sugestji po drugie nigdy nie zabieram ryb bo nie łowie w celu spożycia a jedynie relaksu i frajdy w przeciwnym razie poszedł bym do sklepu i sobie kupił do jedzenia uwierzcie mi naprawde mnie stać bo zarabiam ponad 2 srednie krajowe to tak na marginesie.Mam jedynie że ten szczupak bedzie ostrożniejszy ale czytając wypowiedzi jeden kolega pisze że w ciądu tygodnia złapał tego samego szczupaka trzy razy to nie dobrze bo z opowiesci znajomego jeden "wędkarz" taki dalszy znajomy sie wypytuje gdzie lezy ten stawik i on jak sie dowie to nie przeżyje ten szczupak do końca okresu ochronnego bo on lubi rybki zjadać.Jeżeli pozwoli mi czas i zorientuje sie jak sie dodaje filmiki to dodam wolność szczupaka oraz innych rybek złowionych przez zemnie,powiem tak nawet fajnie że powstała taka dyskusja która daje cisnienie że niewolno łowic w okresie ochronym a już straszne żeby ja zabierać pozdrawiam wszytkich i oby każdy kto tak głosno krzyczy aby równie gorąco przestrzegal przepisów i może tak zabierał choc co drugi raz rybki do domu jak lubi je jeść w czasie nawet jak można łowic i nie jest to zabronione przez okres ochronny
 
Emil65
Oj,panowie,to jest forum,i każdy wypowiada swoje zdanie,po co się od razu denerwować.
Jak wiem,ze nie dam rady tego czytać,co inni piszą,to wogule w temacie się nie wypowiadam.
A to jak zacząłem czytać,to od razu wiedziałem ze będą kłótnie.

Nikt z nas nie jest święty,każdy robi jakieś wykroczenia.

Wykroczeniem jest tez przekroczenie szybkości,i nikt na nikogo nie krzyczy.Pfft
Tak ze wyluzujcie,ale jak widać,takie tematy są dla nas ważne,przynajmniej dużo ludzi czyta i się wypowiada.[thumbsup]
 
Bahus
Połów Ryb w okresie ochronnym - taki jest temat tej dyskusji. A nie przyłów podczas połowu okonia , pstrąga czy innej ryby nie objętej okresem ochronnym.
A wiec potępiam takie zachowanie w 100%
Co do wypowiedzi zawartych w tym temacie , to mieszane chyba są pojęcia połów i przyłów.
Ja osobiście mało ganiam ze spningiem , zaczynam dopiero od czerwca
 
michal184
łowienie okresie ochronnym : nieetyczne niesportowe.
ryba w czasie tarła czy w czasie przygotowań do tarła traci dużo energi.
a chol too dodatkowy i niepotrzebny wusiłek i stres dla rybki.
 
Grzesiek
Nastawić się na złowienie i wypuszczenie danej ryby w okresie ochronnym jest dla mnie nie do przyjęcia. Ale też wędki do maja nie odłożę, bo niektóre okonki nie poczekają, a mój ulubiony kleń nawet jak kra spływa, to już gryzie... he... i wędki Exodus'owi aż do "majowego pochodu" nad wodę nie oddam!!!Pfft
Choć wiem, że niektórym niby to normalnym, przeciętnym wędkarzom powinno się siłą zabierać... A, i jeszcze odnośnie powyższych kłótni, to ja bez oporu podam rękę komuś, kto postąpił niedobrze, czy w świetle prawa nawet kłusował, ale to się zdażyło, ten ktoś wie, że źle zrobił i teraz myśli inaczej. Pamiętajmy, że choć zasady są ważne, to co innego przewinić nad wodą, co innego świadomie "szarpać" tarlaki dla zysku, czy na uciechę.
Pozdrawiam, hey!!!
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Panel informacji
Panel informacji -----------------
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15,490
· Najnowszy użytkownik: ada1986
Przetłumacz stronę

Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Kondzio154
20-05-2018 16:21
Cześć.

Semi
20-05-2018 11:12
Siemka

lota@lota
19-05-2018 20:32
Witam wszystkich...

Abramis
19-05-2018 20:04
Hejka Wink

stan2010
17-05-2018 19:57
Siemka Wink

Semi
17-05-2018 19:21
Niedzielę mam wolną i ruszam nad jezioro w Węgorzewie jak nie będzie lało.

Abramis
17-05-2018 15:37
Cześć Wink , zbliża się piąteczek, jutro ojciec jedzie mi po węgorze do stawu Shock

Labedziak
17-05-2018 11:52
Witam Wink

MatiQ
17-05-2018 08:49
Cześć narybkowicze, weekend sie zbliża, ale nici z wędkowania, jadę na komunie _-_

Semi
16-05-2018 14:09
Zdrowia kolego beer

46,905,024 unikalne wizyty Original Theme, Athos, by Thomas - Modified into Athos_Grey by Exodus