Październik 24 2018 02:41:55
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Glinianka Michalinowo.
catchandrelise
Poziom wody nadal jest niski no i teraz to już się raczej nie podwyższy. Co mnie dziwi to to, że w tym roku widziałem tylko jedną ropuchę w stawie. Zawsze było ich pełno, ropuch i żab też. Jeśli miałyby być to już by były. Musiało je wymrozić, w moim rejonie, mroźna i bezśnieżna zima spowodowała prawie 100% straty w uprawach widocznie żaby tez wymroziło. Szkoda ten skrzek i kijanki to była niezła porcja naturalnego, wysokobiałkowego pokarmu dla ryb, pasza tego nie zastąpi i kermit tez już nie będzie przeszkadzał przy łowieniu na pływający chlebek, zjadając go karpiom sprzed pysków lub nieświadomie je po nich kopiąc, zawsze wyzywałem na to, ale teraz będzie mi tego brakowało Smile. Jedno co dobre, chybadisa to to, że woda jak na mój staw jest wyjątkowo czysta. Po za tym w związku z tym, że w zeszłym roku amury powyjadały całe zielsko z wody, a przez niski stan wody, żadne nadbrzeżne trawy i krzaki nie są pozalewane, postanowiliśmy zrobić sztuczne tarlisko. Do tego celu wykorzystaliśmy aluminiową skrzynkę z otworami i powtykaliśmy w nie gałązki świerku, jałowca i wierzby. Wygląda to tak.
images40.fotosik.pl/1471/f86844f3a891aaa3m.jpg images41.fotosik.pl/1425/9a41f498afdae54cm.jpg images39.fotosik.pl/1425/abcb6866aeb41c92m.jpg
Wczoraj, posiałem trochę trawy na burcie, dzisiaj o dziwo spadł deszcz także powinna ładnie wykiełkować. Jak na razie wpuściłem 1 węgorzyka i 1 sandaczyka, kilka płotek i jednego karasia pospolitego niestety nie był w zbyt dobrej kondycji, ale może przeżyje, zobaczymy.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

mateusz1m
Siemka, jak tam na stawie ? łowiłeś już rybki ?Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 06-04-2012 09:57

catchandrelise
Na stawie tak jak pisałem powyżej. Na rybkach byłem raz, może z godzinkę na spławik, ale nie miałem ani jednego brania.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

catchandrelise
Ostatnio zrobiłem dobre zarybienia wpuściłem ponad 200 sztuk narybku karpika od takich jak palec do takich jak dłoń.
images38.fotosik.pl/1491/2da87f878809b2bbm.jpg images42.fotosik.pl/286/45df7d816ccdeed8m.jpg
Nie ukrywam te co nie zostaną zjedzone przez drapieżniki będą w przyszłym roku na patelkę odpowiednie. Wpuściliśmy też trochę płotek i wzdrążek w czym jedna już bardzo przyzwoita.
images50.fotosik.pl/1510/2192a4322090167cm.jpg
A także rybki wyższej rangi 3 czy 4 węgorzyki chyba 3 sandaczyki no i ryby z najwyższej półki 9 karasi pospolitych i jeden miętus, z których ogromnie się ciesze. A no i bym zapomniał jeszcze 2 jak dla mnie bardzo duże okonie po 35cm. Także do stawu trafiły naprawę bardzo fajne ryby.
images37.fotosik.pl/1463/c68286e59d0557eam.jpg images42.fotosik.pl/286/1b77f5fdc2f629dbm.jpg images50.fotosik.pl/1510/16f9c0a4096428e5m.jpg images49.fotosik.pl/1455/f5da77bf55900892m.jpg images49.fotosik.pl/1455/9c25cdec29f9ab8em.jpg images49.fotosik.pl/1455/d485743a14dcd84em.jpg images49.fotosik.pl/1455/50fdcc031f4f3f0em.jpg images37.fotosik.pl/1463/7c70515bc4231ac2m.jpg

Semi
Faktycznie fajne rybki poszły do wody. A ten niebieski płyn to jakiś odkażacz?? A jeżeli tak to jakie ma działanie i od czego chroni ryby??
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

seb@s
Z tym sztucznym tarliskiem to naprawdę świetny pomysłAngry. Jednak nie miałeś innego wyjścia skoro woda niska to trzeba rybkom pomóc w jakiś sposób. Te okonie no muszę przyznać naprawdę piękne. Poczekaj jak na Parchaniu ruszą karasie pospolite to tam do Glinianki trafi ich zdecydowanie więcej Wink. No i widzę powoli bo powoli trawa na skarpach zaczyna obrastać.

catchandrelise
Jakieś 2 lata temu szukałem preparatów tego typu co niekiedy widzi się na filmach, że smarują nimi karpie po złowieniu. Jednak nigdzie w sklepach w mojej okolicy nie mogłem tego znaleźć. A, że jestem też akwarystą to zobaczyłem na półkę pod moim akwarium i pomyślałem, że przecież pewnie to tez będzie dobre, a po za tym na pewno tańsze. Ten płyn nazywa się CMF i dostaniesz go w każdym zoologicznym sklepie i kosztuje coś koło 5 zł. Według instrukcji jest to płyn akwarystyczny o szerokim zastosowaniu, który wspomaga ryby w walce z niebezpiecznymi patogenami takimi jak bakterie i grzyby. Ma również zastosowanie w akwariach gdzie pojawiła się ospa rybia spowodowana przez kulorzęska. Ja smaruje tym złowione i wypuszczane ryby w miejscach gdzie są poobcierane lub maja jakieś zakażenie, bardzo często dzięki temu już zakażone ryby udaje się wyleczyć a obtarcia ładnie się goją nie wdaje się żadna pleśniawka ani pasożyty, polecam.

marec-ki
Karpiowe to na przykład Kryston Klin-in Shield Antiseptic w formie żelu, który na dłużej osadza się na zranionym miejscu, przez co jego działanie jest wydłużone. Te akwarystyczne to szczerze nie wiem czy mają sens, bo chyba wlewa się do całego akwarium i rybki non stop pływają w wodzie z tym specyfikiem a tutaj to raz dwa i to coś zejdzie z powierzchni ryby.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
mateusz1m
mam takie pytanie czy ty dajesz jeść tym rybom? co i jak często ?Wink

catchandrelise
Akurat ten preparat ma sens. Substancją czynną jest tu zieleń malachitowa, która jest bardzo silnym specyfikiem. Wiele razy przed wpuszczeniem często mocno obdartych ryb do stawu smarowałem je tym i nigdy nie załapały jakiejś pleśniawki czy takiego czegoś. Kilkakrotnie też złapałem jakąś rybę u której wystąpiły już jakieś niedobre grzybicze zmiany posmarowałem ją tym i gdy zdarzyło mi się ją za jakiś czas złapać ponownie zainfekowana rana była już ładnie wygojona. Może i ten specyfik co podałeś jest lepszy, ale według mnie wszystko co ma w nazwie karp albo leży na półce z napisem karpiarstwo ma mocno zawyżoną cenę a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać Wink.
A co do pytania od Mateusza to tak dokarmiam ryby. A jak intensywnie to zależny od pory roku. W zimie nie daje im jeść praktycznie w ogóle, może z garstkę jakiejś zanęty lub śruty pszenicznej na miesiąc. W kwietniu dostają kulkę wielkości pomarańczy raz na tydzień. Intensywniej zaczynam karmić w maju i daje około kilograma paszy na tydzień. W czerwcu karmię już mocniej to znaczy około kilogram lub więcej paszy dla trzody chlewnej( na którą składa się śruta pszeniczna, kukurydziana i sojowa + superkoncentrat) mniej więcej co drugi dzień. Dodaje też już do tego grubsze dodatki takie jak gotowane ziemniaki i surowe ziarno pszenicy. W ten sposób karmie całe lato. We wrześniu znów zaczynam zmniejszać ilość karmy i jej grubość tak że w październiku dostają już tylko symboliczna ilość karmy. Często wrzucam też ziemniaki czy makaron, które zostały po obiedzie pod warunkiem, że są czyste (znaczy bez żadnych sosów, tłuszczów itp.) a także chleb, który się nieco zczerstwiał. Od końcówki maja dokarmiam też węgorze, bo jest ich bardzo dużo jak na taki mały stawek. Wrzucam im krojone na drobne kawałki ryby i wątrobę, którą zostawiam przy skrobaniu ryb, które są przeznaczane na żer dla mnie. W tym roku muszę zacząć dokarmiać amury, które wyjadły wszystkie rośliny ze stawu. Niedaleko mnie jest staw, na którym jest pełno rzęsy, raz na jakiś czas zbiorę trochę i wrzucę do mojego stawu. No i muszę też zasadzić jakiś tatarak i pałkę, żeby ryby miały się gdzie wytrzeć.

catchandrelise
Ostatnio byłem na rybkach tak porządnie pierwszy raz w tym roku i całkiem nieźle mi poszło. Opis jest w tym temacie: http://www.narybki.net/forum/viewthread.php?forum_id=25&thread_id=12389#post_166052. No i należy wypełnić wszystko co sprawiedliwe: nowy Rekord Glinianki Michalinowo w karpiu wynosi 3,5kg i należy do mojego ojca .
images42.fotosik.pl/360/e41d5d0679fe3bd0m.jpg .

catchandrelise
Ostatnio wchodzę do zoologicznego i aż byłem w szoku, mieli złote orfyWink. O tym, to ja nawet nie za bardzo miałem odwagę marzyć, żeby je kiedykolwiek mieć. Złota orfa to tak naprawdę jaź tylko jego ozdobna forma i jeszcze bardziej z tego co piszą lubi zbierać pokarm z powierzchni dzięki czemu często można ją zobaczyć. Wziąłem 2 sztuki kosztowały mnie razem 24zł. Wróciłem do domu i wiele się nie zastanawiając powyrywałem rośliny z akwarium i następnego dnia znów poszedłem do zoologa z propozycją nie do odrzucenia. Za rośliny dostałem 4 złote orfy. Jeszcze nigdy się tak nie cackałem z wpuszczaniem ryb do stawuSmile. Najpierw wrzuciłem je z tym workiem, w którym były do stawu, żeby temperatura stopniowo, powolutku się wyrównywała, jakiś czas później tą wodę, którą miały wymieszałem z wodą ze stawu w proporcji mniej więcej 1:1. Znów wrzuciłem worek do stawu i dopiero później wpuściłem rybki do stawu. I z tego co widzę pisali o nich prawdęouch w ciągu 2 dni widziałem je 3 razysleep. Jedyny problem z nimi polega na tym, że są bardzo malutkie i niestety mogą zmieścić się jakiemuś drapieżnikowi do paszczy, dlatego 4 z nich wpuściłem do stawu a 2 na razie do akwarium na podhodowanie. A tak te monstra wyglądająPfft
images41.fotosik.pl/1528/fce179e21661b3acm.jpg images39.fotosik.pl/1529/38894eee3ddde6e9m.jpg images50.fotosik.pl/1591/837564ecdc7ab852m.jpg images40.fotosik.pl/1575/9dad0e59578215f2m.jpg

mateusz1m
Złowiłeś kiedyś tołpygę na wędkę? Bo widzę że masz kilka sztuk i to już pewnie całkiem ładne są, tołpygi całkiem szybko rosną ale ciężko je złowić.
Edytowane przez Semi dnia 01-06-2012 16:45

catchandrelise
Osobiście nigdy nie złowiłem tołpygi ani na jeziorze ani na stawie. Mój wujek kiedyś złowił jedną, ale to było nie długo po tym jak wpuszczałem je do stawu także pewnie nie urosła za dużo, po za tym nie było mnie przy tym i nie widziałem jaka była duża. Sam też kiedyś o tym myślałem, że tołpygi rosną szybko, ale graniczy z cudem złowienie jej na wędkę jednak jak kiedyś się złapie to będzie to mega miła niespodzianka, ponieważ rybka będzie pewnie pokaźnych rozmiarów.

Spoksik
WitamWink
Powiedz mi czy u Ciebie na stawie mogą łowić osoby z zewnątrz??? Oczywiscie ryba do wody by trafiałaWink

catchandrelise
Nie niestety nie wpuszczam nikogo obcego, tylko rodzina i bliscy znajomi dostają przepustkę. To, że ryby wróciłyby do wody nic nie zmienia. Sorry stary, mam nadzieję, że mnie zrozumiesz.

Spoksik
EEee tam;p szkodaWink jakoś teraz wszyscy nie pozwalają. Co się człowiek pyta w mojej miejscowości to nie bo takie tam pierdoły.... Coż to sie dzieje z tym narodem...
PozdrawiamWink
Edytowane przez Spoksik dnia 18-06-2012 09:22

mateusz1m
Co u ciebie na stawku, nic nie opisujesz, Sad jak poziom wody??
Edytowane przez Semi dnia 13-09-2012 20:15

seb@s
Tym razem to Ja sobie pozwolę opisać zmiany i inne rzeczy przyjemne tyczące się Glinianki MichalinowoWink. Na początku pragnę pogratulować pobicia rekordu Glinianki w sumie i wynosi on obecnie 90 cm i dobre 5 kg. Rekord teraz należy do Michała.
images49.fotosik.pl/1604/9f7e38c9143ae734med.jpg
Duże Cool.
W tym samym dniu złowiłem rybkę z tego tematuhttp://www.narybk...ost_134730
Chodzi konkretnie o karpia koi który służy jako wskaźnik przyrostu. Jako że były wpuszczane sztuki 27,17 i 14 cm to można bez problemu stwierdzić jaką rybę się złowiło. Więc ja złowiłem karpia tego największego tak bynajmniej przypuszczam.
images37.fotosik.pl/1766/e8aaad750546dac6med.jpg
Obecnie ten karp ma 37 cm i 60-70 dag.
Tydzień przed końcem wakacji po maturach zadzwoniłem do Michała i czy by się paliło, waliło i jeszcze nie wiem co by się robiło, bracia Sołtysikowie mieli przyjechać do mnie na Zduny po złote karasie do zarybienia glinianki. Zachęcony bardzo czwartkowym połowem http://narybki.ne...ost_170738 stwierdziłem że jak każdy po tyle sztuk by złowił to no muszę przyznać ale to by było solidne zarybienie Glinianki. Muszę przyznać nie było źle pomimo niezbyt przyjemnych warunków pogodowych i tak ja złowiłem 4 sztuki, Michał złowił 2 a Marcin 1. Cel po części został osiągnięty, każdy złowił po pospoliciuku.
images45.fotosik.pl/1543/a513643fc9b7d1cbmed.jpg images42.fotosik.pl/573/85cdd2afc3aacc5emed.jpg images44.fotosik.pl/400/a928c6a9687800cbmed.jpg
Takim oto sposobem mogło powstać te oto zdjęcie.
images39.fotosik.pl/1745/388b5b520c1be179med.jpg
Common Goldfish Team 2012
Oczywiście wszystkie karasie pospolite i jeden linSad którego obrzydliwie złowił Marcin trafiły bezpiecznie i bez żadnych trudności do GM.
images44.fotosik.pl/400/252c4ec333624948med.jpg images47.fotosik.pl/1543/cc74fc58554ddb89med.jpg

Gliniankę spotkało także tradycyjnie jak co roku po żniwach, pogłębianie stawu które w tym roku miało trochę inny cel. Zasadniczo priorytetem było wywiezienie wszystkiej gliny która została nad brzegami i było jej naprawdę sporo. Rozwalenie i wywiezienie tych hołd które były niemalże twarde jak kamień zajęło dość sporo czasu bo było tego 16 godzinSmile. Oczywiście nie obeszło się bez tego by w stawie powstał chociaż jeden dół do zimowania dla ryb. Rok jest wyjątkowo ciężki ze względu na brak wody. Deszcz jest potrzebny, pozostaje mieć nadzieję że trochę wody do zimy przybędzie i nie będzie tak źlePfft. Z rzeczy przyjemnych muszę się pochwalić. Oficjalnie i potwierdzone poprawkę z matury mam zdaną Usmiech.

catchandrelise
No takżę tegoWink. Wpuściliśmy jeszcze kilka karasi pospolitych, ostatnio ojciec z bratem wpuścili 27 linków i małego sumika tylko pierdoły nie zrobiły zdjęcia Kij.
images35.fotosik.pl/1686/0196476c5c0bdfe7m.jpg images41.fotosik.pl/1821/d7cd9a150725cb7cm.jpg
A dzisiaj wpuściliśmy 11 okoni. Generalnie w przyszłym roku sumy muszą zostać odłowione, a te przeklęte leszczoki jak nie w 2013 to w 2014 roku najdalej się już wytrą także nawrzucam chyba tyle okoni ile mi się tylko uda, aby żadna ikra tam nie przetrwała. Te brzegi, które były naruszone kopaniem w tym roku całkiem ładnie się trawą zazieleniły także może nie będą się tak bardzo na wiosnę obrywać. W sumie to za dużo tej ziemi ze stawu w tym roku nie wybraliśmy, ale wywieźliśmy te hałdy, które tam zalegały od zeszłego roku, a było tego full. Także tego już nad stawem nie ma,
images40.fotosik.pl/1857/393cbde35154394em.jpg images41.fotosik.pl/1821/8de65d8f4f9856f4m.jpg images40.fotosik.pl/1857/298fd407626de487m.jpg
tylko są ładne brzegi
images46.fotosik.pl/1833/f74e68ff83854e30m.jpg images49.fotosik.pl/1677/4ad3cc78d88406fdm.jpg
Te rośliny, które posadziłem w tym roku w miejsce tych wyziartych przez amury w zeszłym roku całkiem dobrze się trzymają widocznie irys wodny i tatarak im tak nie smakuje jak pałka wodna, z tym, że są już sporo ponad poziomem wody.
images49.fotosik.pl/1677/37434c6b30db1e6fm.jpg images42.fotosik.pl/646/5cb51691bf550bbem.jpg
Mam nadzieje, że w przyszłym roku to już w ogóle się ładnie rozrosną i znowu będzie trochę roślin w stawie na kryjówki dla narybku i w ogóle bez tego jakoś tak łyso i bezpłuciowo.
Właśnie najbardziej martwi mnie poziom wody, który jest katastrofalny, ale jak to powiedział mój brat może jeszcze kiedyś przyjdą takie czasy, że spadnie deszcz disa. Jak nie to niedługo w miejscu stawu będą rosły kaktusy.
images43.fotosik.pl/1612/b2c18c9dd04d0babm.jpg images49.fotosik.pl/1677/f0be79a4376584admed.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się