Sierpień 15 2018 09:18:12
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić karpia
Exodus
Wasze sposoby na karpia w tym temacie
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Mati
Więc tak:
-dużo nęcić (przez jakieś 7 dni) pęczakiem z dodatkiem zanęty ze sklepu,
-przyjechać i łowić, najlepiej na białe bądź pęczak,

Sukces gwarantowany, przy karpiu to tak jest że trzeba najpier trochę ponęcić Wink

Labedziak
Co prawda,to prawda,necic trzeba,i to sporo( Kukurydza,albo troche juz zapomniane -kartofle ).No i oczywiscie znalesc odpowiednie miejsce,bo nie wszedzie tez biora.Sam osobiscie nie lapie na kulki proteinowe,ale po zdjeciach widac ze jest to jednak najlepsza przyneta na duze karpie.Tez lowie na kukurydze i mady,czyli biale robaki,ale wyniki tez sa,co prawda nie sa te karpie tak duze,ale zawsze cos.Liczy sie przygoda,i ze sa brania.Smile
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Exodus
WinkJa jak ide czasem na karpiszonki, to z chlebem (czasem wiecej dziecko zie niż te karpie)Pfft. Co robie, więc tak : na haczyk zakładam troche skórki i podzrucam gdzies blisko zarosli. Wiadomo że skórke pędzluja małe rybki, ale zachecaja karpia do zassania chleba. Podejście i zassanie przez takiego 3-4 kilo karpia naprawde jest emocjunujace. A o holu juz nie wspomneWink. Aż niemoge sie doczekaćFrown
Frown

Kamiloski
Więc tak ja łowie tylko karpie
Najlepiej necic około tygodnia przed zasiadka karpiową kukurydza z dodatkiem konopi i jakims dipem waniliowym.
oczywiscie zalezy gdzie ale kulke proteinowa mosseli waniliowa karpie lubią najbardziej, chociaz znam łowiska na których biorą na kulki (smierdziuchy) np. małża, wątroba&scopex, krab&banan tego typu rzeczy.
Kulek samemu nie robie tylko kupuje bo to za duzo roboty i trzeba kupic roler i pare innych drogich rzeczy.pozdr

Rybcio
Chciałbym do propozycji Exodusa dożucić jeszcze ziemniaczka,a czemu bo(chyba) nas łączy ten sam-;metodyczny sposób"Frown
Sposób wędkowania na tzw. samą żyłkę stosuje w większości wszędzie a najbardziej lubie w miejscach płytkich,zarośniętych a więc takich gdzie spławik jest tylko strachem na (ryby)Angry
Wielkość zakładanego ziemniaka zależy od samego haczyka a więc znaczy to że haczyk ma być schowany w ziemniaczku.
-Polecam także łowienie na ziemniaki wpół surowe w krztałcie kulki prot.czyli na włosa efekty też są zadowalające.Cool

P.S.(Widzę Exodus że stare koryto przynosi wiele wrażeń po doświadczeniach)Wink
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

kowboj
Moim ulubionym sposobem na karpia jest kukurydza ale do zanenty stosuje ziemniaki gotowane cobardzo pomaga zwabic karpie.Oczywiście kto ma czas to wczśniej zanęca łowsko.
[img]http://images4.fotosik.pl/305/38e60e5376aec404.jpg[/img] is not a valid Image.

tylko dla nielicznych
bart_1980
Moją ulubioną przynęta na karpie są "kanapki" typu:
- skórka z chleba lub bułki na trzonek haczyka lub żyłkę i do tego kukurydzaWink
- białe robaki z kukurydzą
-makaron gwiazdki gotowany z z róznymi atraktorami zapachowymi( do gotowania dodaję troszkę oliwy lub oleju dzięki czemu makaron się nie
skleja)
A jezeli głebokość łowiska pozwala to łowię na skóre z chleba z lustra wody, też dobra metoda na amura.

Do zanęty często trafiają płatki owsiane, kaszka kukurydziana czasem karma dla psów lub kotówWink i oczywiście kukurydza.

A propos ziemniaków kiedyś znajomy na łowisku łowił karpie na zestaw spławikowy nie byłoby w tym nic dziwnego ale za obciazenie zestawu służyła kostka ziemniaka (gotowane w mundurkach). Łowił w ten sposób gdyż w stawie było dużo drobnicy i kiedy maluchy obdziubały ziemniaczka spławik poprostu wykładał sie na wodę, co było sygnałem do ponownego załozenia przynętyWink

PozdrawiamAngry
images14.fotosik.pl/63/6f59d5290ae235b6.png
FISHING IS THE ART!!!

Firecarp
Poczytam poczytam, zastosuje, i sam w tym sezonie ruszę na karpia. Jak na razie zadowoliłbym się każdym karpiem. Ale mam zamiar nęcić kukurydzą wraz z ziemniakami, a na haczyk zakładał będę kukurydzę. Myślę że będzie dobrze. A mam pod nosem jeziorko, w której ładnych karpii trochę jest. Życzcie mi powodzenia. /na feederka oczywiście Wink/ Angry
Myślę... więc łowię...

Pawlik69
Ja na karpia nie nece dlugo tylko dzien wczesniej daje kukurydze na dno co najmniej 2-3 puszki potem daje otreby zeby drobnica czy jakies male ryby tej kukurydzy nie wyjadly a na koniec lowienie nastepnego dnia karpie 3-4 kg. wiec nie musze wiele inwestowac w zanete bo dzien w ktorym lowie daje peczak kukurydze i zanete ze sklepu i to wszystko w twarde kule ktore wolno sie rozpadna i czekanie czekanie i jeszcze raz czekanie no co...?? na branie...Wink
Edytowane przez Labedziak dnia 14-07-2007 04:30

santino
ja karpie lapie na splawik przedewszystkim na kukurydze zamoczona w olejku waniliowym lub w truskawkowym ateraktorze do zanet(sam przygotowuje kukurtydze w malych sloiczkach na 7-10godzin przed polowem)zanecam ziemniakami z kasza kukurydziana otrebami platkami owsianymi i zaneta czekoladowa na karpie)dobry sposob dosc tani i efekty sa murowane u mnie na jeziorku tez dobrze takie karpiki po 2kg biora na ciasto z chleba z dodoatkiem wanili WinkWinkWinkFrown
poczatkujacy

borys90
Ja karpie łapie na spławik i zakładam kukurydze, czasami łowie zgruntu wtedy zakładam małego ziemniaka. Na Frown łapanie karpi poświęcam wtedy jakieś 6 godzin, oczywiście bez zanęty sie nie obejdzie.

Krystian Golon
Noce coraz dłuższe i zimniejsze, woda robi sięcoraz chłodniejsza- A więc mam pytanie- Czy warto jeszcze w sierpniu wydawać pieniądze na zanęty i zanęcać łowisko, aby podeszły spore karpie??

fedors1
A czy nie jest tak, że te największe KArpie najlepiej łowić na kulki proteinowe?
Wybaczcie, nigdy na nie nie łowiłem, ale chyba inni wędkarze mnie do nich przekonają. Mógłby mi ktoś w skrócie wytłumaczyć jak zmontować skuteczny zestaw z kulką proteinową, chodzi mi o wykonanie "włosa" i dowiązanie do chaczyka. DziękiWink

Razorr
Ja żadko łowie na kulki proteinowe. Przeważnie łapie na groch, wybieram sobie odpowiedznie miejsce i strzelam z procy grochem. Przez następne kilka dni chodzę w to samo miejsce i przewaznie coś udaje sie wyciagnac. To jest mój sposob na karpiaWink

Krystian Golon
Ja karpiki nęce gotowanymi ziemniakami i zanętą ze sklepu. Po paru dniach karpie zaczynają podchodzić i można już liczyć na brania. Oprócz karpii na zanęcone łowisko podchodzą takrze duże karasie, a nawet złapałem płoć- choć może to przypadek.[ouch]

Kubek
Ja karpie nęce gotowymi zanętami z dodatkiem gotowanych ziemniaków i kukurydzy z puszki a na hak zakładam pijawki,kukurydze albo deandrobene.[thumbsup]
]

Kapucyn
Witam!Jak bym nęcić kukurydzą przez tydzień to ile rzucać tej kukurydzy dzieńnie z 2 puszki?

Exodus
He, he Wink 2 puszki to nawet karp nie zasmakuje Wink Minimum ze dwa kilo Wink

nemo309
Większość z Koleżanek i Kolegów podaje sposób nęcenia i łowienia karpi w zbiornikach stojących lub o minimalnym uciągu nurtu.
Przedstawię swoje doświadczenia z łowienia karpi na odcinkach nizinnych rzek, w strefie bliskiej nurtu.
W zasadzie nie nęcę długotrwale, ponieważ dzieli mnie spora odległość do rzeki. Z "marszu" zanęcam łowisko zanętą grubą /groch, łubin, kukurydza, ziemniaki, posiekane czerwone robaki/, jako bazę mam kaszę i mączkę kukurydzianą, bułkę tartą, pęcak, kaszka manna, namoczony i odciśnięty chleb który moczył się z dodanym zapachem np. truskawki. Pieczywo łatwo wchłania aromat i później w łowisku bardzo dobrze oddaje ten zapach. Mleko w proszku stanowi element smużący, a stopień jaskrawości zanęty reguluję dodawaną ziemią z kretowiska lub barwnikiem. Spójność zanęty zależy od nurtu. Przeważnie wybierając nowe miejsce na łowisko staram się przyglądać co rośnie bezpośrednio nad, przy i w wodzie. Mam na myśli te części pożywne które karpie są wstanie pochłonąć Smile .
Głównie interesuje mnie czy na brzegu widoczne są ślady ślimaków - bo gdy ślimak znajdzie się w wodzie to nie uniknie skorupka zgnieceniu zębów gardłowych karpia.
To co w zanęcie - to i na haczyku.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się