Luty 25 2018 02:51:35
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić karpia
Trzynastolatek
A ja łowiłem karpie 20 m od brzegu na czerwoną pinkę.Nęcąc Leczczową zanętą o smaku waniliowym.I nie musiałem nęcić kilka dni tylko przyjechałem i brały.Najlepiej brały od 4 do 8.

Brecko
Natomiast ja opiszę wam moją metodę na karpia, która w moim przypadku jest niezastąpiona[sleep]

A więc tak:

Przeważnie Frown metodą odległościową. Nie będę pisał jakie wędzisko itp, itd, bo nie o to przecież chodziWink
Zanętę stosuję najtańszą za 3zl (karpiową) + dodatki czyli:
- kukurydza
- ziemniaki
- pęczak
- melassę truskawkową (ale nie zawsze)
- czasami też daję białe robale Wink

Po zanęceniu lowiska, podrzucam jeszcze 2 garści samej kukurydzy ;]

Jako przynętę stosuję kukurydzę (bondiuelle) czy jakoś tak[sleep]
Najlepiej 6-7 dniową (lekko śmierdzącą)
czasami też dokładam czerwonego robaka, ale to żadziej

Jest to mój przepis na sukces ale wiadomo, jak ryba nie bierze to nawet salomon jej nie złapie Pfft

Machaj wędą ryby będą ;D

Grzes77
Jak złowić karpia ?
Ja proponuję na wędkę [hahaha].
Tak naprawdę to każda metoda i przynęta (nawet gumy) są przez karpie atakowane, jednak najfajniejsza zabawa, dająca przeważnie większe sztuki to oczywiście metoda włosowa, którą osobiście polecam. Karp jako "przeciwnik" to dla mnie najważniejsza i najinteligentniejsza ryba. Przechytrzyć i wycholować dużą sztukę to naprawdę wielka frajda. Ja jeszcze nie miałem okazji złowić okazu, ale parę razy asystowałem przy połowie kilku i kilkunasto kilogramowych ryb. Wiem że jeszcze w tym roku się to zmieni bo w sierpniu planuję zasiadki Wink.

wujcio
racja panie grzes, ale jak dlamnie to karpie duze lowie sie owiele latwiej od wielkich leszczowych ( takich od 4kg).

Przemo
Karpię łowię najczęściej metodą gruntową.[thumbsup] Na jednej wędce (fedder) kukurydza z białym robakiem (czasami kukurydzę na włosa wrzucam), na drugiej wędce kulka proteinowa (truskawka, wanilia, scopex). Efekty? Różne, w tym roku na kulki mi coś nie wychodzi ale jestem cierpliwy.....
Co do zanęty to przeważnie kombinuje z kupnymi i dodaje do nich kukurydzy, białe robaki i konopie ostatnio...Wink

Trzynastolatek
A jak sie łowi na chleb to dawać miąszż czy skórkę?
Pomogę jak tylko mogę

Brecko
Trzynastolatek napisał/a:
A jak sie łowi na chleb to dawać miąszż czy skórkę?

Polecam skórkę, ponieważ się szybko nie rozpuszcza w wodzie oraz pewniej utrzymuje się na haczykuWink
Machaj wędą ryby będą ;D

bobo160
Przemo1978 napisał/a:
Karpię łowię najczęściej metodą gruntową.[thumbsup] Na jednej wędce (fedder) kukurydza z białym robakiem (czasami kukurydzę na włosa wrzucam)

O co chodzi z tym włosem ? piszecie ze na włos zakładacie ta kukurydze, ale dla mnie jest nie zrozumiale jak to zakładacie, proszę o podpowiedz
Dzisiaj się wybieram na dużą rzekę, gdzie ostatnio o 4 rano wziął mi karp na haczyk 8 przygotowany na węgorza, na pęk czerwonych robaków, ale przy samym brzegu się wypiął, miał około 60-70 cm, i dlatego dzisiaj postanowiłem na niego się zasiąść

misieks14
Włos to taki kawałek plecionki zwisający pod hakiem kolego bobo160 a zakładasz na niego przynęty za pomocą specjalnej igły później wsadzasz stoper w pętelke na włosie i to wszystko .
A teraz mój sposób na karpia łowię je zazwyczaj na kulki proteinowe i zazwyczaj w nocy dlatego nie bawię się w jakieś kilkudniowe nęcenie tylko podczas łowienia nęce grubo czyli peelet i kulki proteinowe stawiam sobie markera w miejsc nęconym i cały czas tam rzucam zestawy i to tyle jak karp jest w łowiku to powinien wejśćFrown
Wink

catchandrelise
A ja przy chlebie polecam właśnie środek a nie skórkę. Ze środka jak się dobrze w palcach ukula to taka kulka bardzo dobrze trzyma sie na haczyku. Nawet jak łapałem na takie kulki z chleba i niezaciąłem brania to chleb wcale nie spadał i nadawał się nawet do wrzucenia zpowrotem do wody.

Brecko
catchandrelise napisał/a:
A ja przy chlebie polecam właśnie środek a nie skórkę. Ze środka jak się dobrze w palcach ukula to taka kulka bardzo dobrze trzyma sie na haczyku. Nawet jak łapałem na takie kulki z chleba i niezaciąłem brania to chleb wcale nie spadał i nadawał się nawet do wrzucenia zpowrotem do wody.

Jeżeli nie zaciąłeś a kulka nadal była na haczyku to znaczy, że była za twarda bądź ryba nie była w stanie jej ściągnąć...

Nie jestem tu po to aby się sprzeczać tylko żeby wymieniać swoje poglądy...
Machaj wędą ryby będą ;D

S-ky
Witam!
Jestem amatorem, gdyż zacząłem dopiero swoją przygodę a już udało mi się (zupełnie przypadkiem) złowić sandacza na 58 cm x)
Jutro wybieram się na rybki i pragnę złowić karpia.. Postanowiłem zrobić parę kulek "chlebowych"(chleb ziarnisty) + aromat pomarańczowy..Mam w ogóle jakieś szansę coś na to złapać ?;p
W zapasie biorę kukurydzę Smile

michal184
a ja karpie lowie z marszu.
najczesciej karpiszony siedzá przy zaczepach.
wystarczy polozyc zestaw pól metra od zalanego krzaczka,na wlos nadziac groch, pare garsci do wody i czekamy.w taki sposob lowie juz drugi rok z powodzeniem,szybko tanio i skutecznie

wojs40
Proszę o skasowanie tego postu, nikt nie odpowiedział na moje pytanie. Czyżby prawdziwych karpiarzy już nie było ?Grin
Edytowane przez wojs40 dnia 05-09-2008 16:28
wojs

Kapucyn
Proszę o usunięcie tego mojego posta wyżej a więc zacząłem karmić kulką proteinową smak kukurydza i jak myślicie to niejest zapóźno na karpia i czy ta kulka niepopłynie z prądem jeżeli nikt bo chyba nikt na sanie w mojej okolicy niekarmi kulką to trzeba długo nęcić i najważniejsze ile rzucać mu?Shock

Firecarp
kapucyn
zacząłem karmić kulką proteinową smak kukurydza i jak myślicie to niejest zapóźno na karpia i czy ta kulka niepopłynie z prądem jeżeli nikt bo chyba nikt na sanie w mojej okolicy niekarmi kulką to trzeba długo nęcić i najważniejsze ile rzucać mu?

Dobry wybór jeśli chodzi o kulkę z tym zapachem. Mój kolega całkiem niedawno na tę właśnie przynętę wytarmosił Karpia 16,5 kg Cool Graty dla niego btw. A teraz napiszę tak: lato się kończy więc nie ma już co przesadzać z karmieniem, i nie wiem czy nie powinieneś raczej zacząć karmić kulkami o zapachach zwierzęcych. A jeśli chodzi i to czy nie popłynie.. no cóż, nigdy nie łowiłem na rzece.

A tak poza tym, sprubój na te kulki, jeszcze jest ciepło. Ja jutro siadam i będę używał tej kulki, to napisze jakie efekty były. A jeśli chodzi o ilość... hm.. myślę że kilogram rozpołowionych wystarczy. Później będziesz musiał testować, mniej czy więcej, w zależności od brań. Proponuję także żebyś dodawał tak z pół kilo pelletu np. wanilia. Pomyśl.

Btw. kulki rozpołowione lepiej oddają swój aromat, a co za tym idzie to pewnie się domyślasz... Wink
Myślę... więc łowię...

Firecarp
S-ky
Jutro wybieram się na rybki i pragnę złowić karpia.. Postanowiłem zrobić parę kulek "chlebowych"(chleb ziarnisty) + aromat pomarańczowy..Mam w ogóle jakieś szansę coś na to złapać ?;p
W zapasie biorę kukurydzę

Pomarańczy nigdy nie testowałem na karpia, i raczej jak do tej pory nie spotkałem karpiarza który by ten zapach stosował. Kukurydza jest pewniejszą przynętą i zanętą. Sprawdzona. I karpiom smakuje najwidoczniej.Angry
Myślę... więc łowię...

Firecarp
misieks14
A teraz mój sposób na karpia łowię je zazwyczaj na kulki proteinowe i zazwyczaj w nocy dlatego nie bawię się w jakieś kilkudniowe nęcenie tylko podczas łowienia nęce grubo czyli peelet i kulki proteinowe stawiam sobie markera w miejsc nęconym i cały czas tam rzucam zestawy i to tyle jak karp jest w łowiku to powinien wejś

I to jest właśnie złoty środek. Też stosuję taką taktykę. I jest ona bardzo skuteczna. Mój pogląd na to jest taki: przy wielodniowym karmieniu przyzwyczajamy rybę że ma co jeść, więc żeruje himerycznie i wybiórczo, nie musi aktywnie żerować i szukać pożywienia, bo je ma pod nosem. Natomiast przy karmieniu jak kolega wyżej napisał, ta ryba gdy trafi na swojej trasie nasz podarunek, aktywnie żeruje i pobiera pokarm. Następnego dnia także, gdyż spodziewa się że może być tam pokarm, którego wcześniej nie spotkała na swojej trasie, wtedy my znów karmimy. Ryba jest wtedy aktywna i pobiera dużo pokarmu. Myślę że to działa. A czy mam rację?? Nie wiem, ale efekty mam, a to chyba mówi samo za siebie.
Myślę... więc łowię...

Kapucyn
Wojtekk Nitro napisałeś żeby rzucać 1kg kulek ale co dziennie kg to niejest zadużo?

olekdom
Teraz ja opiszę mój sposób na karpia (niestety dopiero jutro się przekonam czy skuteczny). Łowisko zanęcę w dniu łowienia kukrydzą(3-4 kg), pelletem waniliowym 0,5 kg oraz kulkami waniliowymi 1 kg. Do tego co jakiś czas bedę wrzucał zanęte domowej roboty z pokruszonym pelletem i połówkami kulek. Karpie będe łowił metodą włosową. Na włos trafi pellet, kulka i miodowa kukurydza (oczywiście nie wszystko na raz). Efekty opiszę jutro (na rybach będe od 5 do 14Frown). Trzymajcie kciuki[ouch]

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się