Sierpień 17 2018 22:52:10
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić karpia
Firecarp
kapucyn
Wojtekk Nitro napisałeś żeby rzucać 1kg kulek ale co dziennie kg to niejest zadużo?

Wedle uznania. To wędkarz ocenia ile i czego sypać. Moim zdaniem kilogram + pół kilo pelletu pierwszego dnia. Drugiego dnia nic. Trzeciego to samo. Tak robiłem. Zawsze pierwsze dwa dni karmię a potem co drugi dzień. Mozesz tak karmić także.
Myślę... więc łowię...

Firecarp
adam014
Myślę, że gwarancją na sukces w łowieniu karpi jest około tygodniowe nęcenie po3-5kg codziennie

To Myślisz?? Czy Wiesz? Że jest to gwarancją sukcesu? Bo ja nie jestem taki pewien... Bo widzisz, gdy jest w wodzie dużo ziarna to po pierwsze: wchodzą ci w pole nęcenia leszcze, duże płocie, liny i co najgorsze amury (a napisze tylko że amur potrafi w dobę zjeść tyle co waży) i nici z karpii, chyba że tych małych. Po drugie: jeśli brania są słabe, ryby nie żerują etc. to po tygodniu to co wrzuciłeś do wody zacznie "ożywać" ... rozumiesz do czego zmierzam.. będzie po łowisku. Dlatego lepiej się zastanowić i tak jak kolega wyżej, wybrać chyba trochę bardziej selektywną zanętę. Ja także karmię kukurydzą, ale 2,5 kg co dwa dni to jest wystarczająca dawka. Do tego daję 0,5 kg rozpołowionych kulek i czasami 0,5 kg pelletu. I na efekty zazwyczaj długo nie czekam.
Edytowane przez Firecarp dnia 09-09-2008 15:25
Myślę... więc łowię...

Kapucyn
A co myślicie o kaszce kukurydzianej mój dziadek robił tak pierw gotował kasze a póznej mieszał to z chlebem i robił kulki ale on na to łapał z marszu i nie karmił tym ale łapał ładne sztuki co myślicie otym karmił ktoś tym?

Firecarp
Nie próbowałem nigdy. Więc nie wypowiem się.
Myślę... więc łowię...

Pawel4
Witam. Chciałbym zazerpnąć od was porady. Mianowicie wiem na 100% że na jeziorze na którym łowię są karpie 5kg i w zwyż. Na własne oczy widziałem kilka razy jak wyskakiwały piękne sztuki. Mam dostęp do pomostu niedaleko tataraku i pomyślałem że może jeszcze jest sens spróbować zapolować na karpia. Nigdy nie łowiłem karpi więc chciałbym zapytać czy zanęta karpiowa + kukurydza przez 5 dni nęcenia i łowić na kukurydzę lub czerwonego będzie dobre czy takie sztuki to już raczej na proteinę. Frown

Odol
O tej porze roku normalnie można było by łowić ale jak sam widzisz jaka pogoda u nas jest. Cały czas zmienna, tu leje tu pada a zaraz wychodzi słońce. Ja już bym darował sobie w tym roku nęcenie karpia bo wydaje mi się, że jest już troszkę za zimno.
Ja sam już przestałem polować na na karpia na stawie kolegi. Na twoim miejscu przez zimę pozbierał bym kaski na jakiś porządny sprzęt na karpia, kupił nawet ze 100kg kukurydzy, kilkadziesiąt kilo zanęty karpiowej i dopiero na wiosne działał.
Ja sam tak nęciłem w tym roku. Szczerze przyznam, że ani ja ani mój kolega nie spodziewał się, że ma takie karpie w stawie. Nie było to jakieś ogromne ale zawsze to po 4kg były. Nęciliśmy jego staw regularnie co 2 dni taką sama ilością kukurydzy i zanęty. I w między czasie ( w weekendy ) też łapaliśmy. Na koniec takiego nęcenia ( trwało około miesiąca ) usiedliśmy przy stawie na parę dni. Karpie brały jak szalone, a łowiliśmy na kukurydze. Oczywiście czepiała się tez drobnica, np. Lin czy Płoć.
To tyle ode mnie.
Pozdrawiam!

Exodus
Ja już bym darował sobie w tym roku nęcenie karpia bo wydaje mi się, że jest już troszkę za zimno.

To bardzo zle byś zrobił. Najlepszy czas na karpia jest do końca pazdziernika. Karp wtedy żeruje dość dobrze, nawet mozna powiedzieć że bardzo dobrze. Nęcenie uzależnione od tego jaki jest stan ryb w tym zbiorniku.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Pawel4
To "Exodus mówisz że jeszcze jest sens? Bo niewiem czy marnować kasę bo kukurydza i zanęty trochę kosztują.

Odol
Exodus napisał/a:
Ja już bym darował sobie w tym roku nęcenie karpia bo wydaje mi się, że jest już troszkę za zimno.

To bardzo zle byś zrobił. Najlepszy czas na karpia jest do końca pazdziernika. Karp wtedy żeruje dość dobrze, nawet mozna powiedzieć że bardzo dobrze. Nęcenie uzależnione od tego jaki jest stan ryb w tym zbiorniku.

U mojego kolegi na stawie gdzie karpia jest od groma i trochę, przestał już brać. Na moim jeziorze też już nie bierze. Wiem to bo prawie często chodzę na rybki. Nie wiem jaki jest tego powód. Może i ta zmienna pogoda tak temu sprzyja.

Pawel4
Odol napisał/a:
Na twoim miejscu przez zimę pozbierał bym kaski na jakiś porządny sprzęt na karpia, kupił nawet ze 100kg kukurydzy, kilkadziesiąt kilo zanęty karpiowej i dopiero na wiosne działał.

A gdzie w Ełku mogę kupić te 100kg kukurydzy? A może lepiej było by kupić pellet albo kulki proteinowe.
Edytowane przez Pawel4 dnia 28-09-2008 20:02

POKEMON
Na 100% polecam pelet rybny i kulki na bazach rybnych,wszystkie zapachy miesne.jeżeli ktos robi sam kulki można dodac troche jakiegos słodkiego zapachu,ważne jest zanęcanie jest juz zimno wiec nęcimy mniej i punktowo.Ta taktyka sprawdza sie na moich łowiskach ale jak narazie nieudało mi sie złowic wiekszego niz 10kg.

ziomek15
No A Ja Mam Niesamowitą Historyjkę ... Dziś O 11:50 Złowiłem Karpia 3 Kg I 50 Cm Długości ... No I Tu Najciekawsze ... Złowiłem Go Na Woblera ! Sam Jestem Pełen Podziwu ... Przecież Karpie Nie Są Drapieżnikami ... Frown images45.fotosik.pl/134/d454116d7cf128db.jpg

Witaj Ziomek na forum.
Ty znowu przeciwieństwo innych Wink
Z dużej litery zaczynamy tylko pierwsze słowo w zdaniu.

Labedziak

Edytowane przez Labedziak dnia 29-05-2009 18:26

Szczupaczek10
Mam pytanko odnośnie zacinania karpia.Mam zamiar nęcić przez tydzień albo dwa codziennie około 19 i łowić również od tej godzinny.Planuje zażucać jedną wedkę z włosem i kulką proteinową waniliowo,miodową w miejsce necenia a drugą zwykłą z koszykiem-zanętą karpiową i czerwonym robakiem.Zestaw z koszykiem będę zacinał gdy bojka będzie szła w górę a czy zestaw włosowy mam również tak zacinać czy ustawić luuz na kołowrotku i niech karpik sobie wyciąga żyłkę i dopiero po kilku sekundach zaciać???Z góry dzięki za odpowiedź.xD

konrii98
Mam prośbę nie wiem czy na łowisku na które chce pojechać są karpie.A chciałbym wyciągnąć nie dużego do 4 kg,łowił bym na kulki proteinowe (waniliowe) własnej roboty,lub na kukurydze.Lecz najpierw chciał bym wiedzieć czy w ogóle są tam karpie (zbiornik: 100m na 60m głębokość {największa 5m} są tam plocie,karasie i okonie i jak przypuszczam karpie [nie mam jak zapytać wędkarzy bo do tego łowiska mam 30km a przeważnie jeżdżę rowerem Smile)
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Pawel4
konrii98 napisał/a:
Mam prośbę nie wiem czy na łowisku na które chce pojechać są karpie.A chciałbym wyciągnąć nie dużego do 4 kg,łowił bym na kulki proteinowe (waniliowe) własnej roboty,lub na kukurydze.Lecz najpierw chciał bym wiedzieć czy w ogóle są tam karpie (zbiornik: 100m na 60m głębokość {największa 5m} są tam plocie,karasie i okonie i jak przypuszczam karpie [nie mam jak zapytać wędkarzy bo do tego łowiska mam 30km a przeważnie jeżdżę rowerem Smile)

Jak nie spróbujesz to się raczej nie dowiesz Pfft
Według mnie powinieneś wybrać się tam kiedys i spróbować, może akurat trafił byś coś w miejscu gdzie nęcą inni wędkarze a może i spotkał jednego z nich wtedy byś miał pewność...
Bo jednak na karpia trzeba wrzucić trochę kasy do wody jak by nie było, a robić to na darmo to troche bez sensu Wink

Adam014
Konri możesz również zrobić to w ten sposób, że jeden wyjazd najpierw byś poświęcić tylko na rozeznanie się.Najpierw byś poobserwował wodę.Czy widać oznaki żerowania karpia? Gdzie one przebywają? Mógłbyś zabrać tylko jeden kij z markerem do wysondowania dna.To pokaże ci gdzie jest dołek, gdzie górka, gdzie jest twarde, miękkie czy zarośnięte dno. W ten oto sposób miał byś sporo informacji o łowisku.To jest podstawa i wtedy następnym razem mógł byś się już wybrać na zasiadkę.Dno miał byś wysondowane i wtedy byłaby już spora szanse na karpia przy dobrym wybraniu miejsca.Wink
Edytowane przez Adam014 dnia 02-03-2010 18:36
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Semi
Konrii98 zadam Ci pytanie...Czy uważasz nas za jasnowidzów??Czy myślisz, że nie znając łowiska odpowie Ci ktoś na to pytanie?? Jak nie spróbujesz zasięgnąć języka na miejscu, to na forum nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć co pływa w tym zbiorniku, nawet jak pochodzi z Twoich stron, bo nawet nie podałeś jak to łowisko się nazywa.
Edytowane przez Semi dnia 02-03-2010 18:40
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

konrii98
To łowisko to staw w miejscowości Gończyce (kolo kościoła) jak najszybciej postaram się przysłać zdjęciaWink
Edytowane przez konrii98 dnia 03-03-2010 15:46
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Pawel4
Ja mam można powiedzieć takie troche głupie pytanko ale... Pfft

Zastanawia mnie taka rzecz, jest jezioro o pow. około 75ha, pływają w nim np 10szt karpia 15kg i 10szt takich 10kg+ i teraz pytanie czy dłuugie i systematyczne nęcenie ściągnie je w pewnym stopniu karpie w jedno miejsce. Jeziorko jest duże, rybek malutko jak na taka powierzchnię i czy Karp wyczuje to i "zasiedli" się w okolicy gdzie będzie nęcone miejsce czy jest to raczej stratą czasu... Wink ?

shaman111
Ja uważam że jeżeli będziesz nęcił na jednej ze ścieżek wędrówek karpi po jeziorze to masz szanse, a jeśli będziesz nęcił w przypadkowym miejscu to na karpia nie liczWink
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się