Sierpień 15 2018 20:18:25
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Co sądzimy o władzach PZW?
seb@s
Marcin a jakie te karpie chcieliście wpuścić ?? Bo jeśli te przeznaczone na wigilijny stół to myślę że Semi napisał wystarczająco. Tak sam kupuję karpia na święta bo przecież po to jest hodowany Pfft.

Piorek
Powoli idzie ku dobremu. W moim okręgu nie podoba mi się, polityka informacyjna dotycząca zarybień a właściwie jej brak. Jakby to jakaś tajemnica była ...
Plusy: dwa jeziora na których obowiązuję zasada złów i wypuść(na jednym dotyczy karpi na drugim nie można zabierać szczupaków i sandaczy).

Widać, że powoli są też wprowadzane górne wymiary ochronne. PZW Olsztyn wprowadziło górny wymiar szczupaka(90 cm) i karpia(55 cm).

wendaki2
Widząc to co dzieje się na zbiornikach pzw w moim regionie, co raz częściej noszę się z zamiarem niewykupowania licencji i podziękowania tej pseudo instytucji. Wolałbym, żeby wody na których łowię poszły w konkretne, prywatne ręce. Mamy tu przynajmniej kilka akwenów, które miałaby szansę stać się mekką wędkarską. Niestety brak jakiejkolwiek opieki ze strony 'włodarzy'' sprawia, że człowiek jest skazany na obcowanie z patologią, obozowanie na śmietnisku, często z obawami o siebie czy sprzęt. PZW nie dba o wędkarzy, tylko o swoje interesy.

Semi
Mam podobne odczucia, ale jestem głównie wędkarzem rzecznym i niestety muszę płacić żeby łowić. Mam kilka jeziorek nie połączonych na stałe z rzeką i mógłbym łowić na samą kartę wędkarską karasie i linki, ale jednak ciągnie człowieka nad rzekę.bezradny
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Okręg Siedlecki w którym ponownie wykupię kartę w tym sezonie trochę się postarał i wprowadził kilka obostrzeń które mi się podobają.ouch
Zarząd Okręgu PZW w Siedlcach ustala następujące wymiary ochronne ryb: okoń do 18 cm i powyżej 40 cm na wszystkich wodach Okręgu, boleń do 40 cm i powyżej 70 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1, sandacz do 50 cm i powyżej 80 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1, szczupak do 50 cm i powyżej 90 cm w obwodach rybackich Bug Nr 4 i Liwiec Nr 1, sum do 70 cm i powyżej 150 cm w obwodzie rybackim Bug Nr 4.::W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia włącznie całkowity zakaz stosowania następujących przynęt: - sztucznych o długości całkowitej większej niż 5 cm bez haczyka, - żywych ryb, - martwych ryb i ich części. Zakaz obowiązuje na wszystkich wodach Okręgu PZW w Siedlcach.

Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Tomek co Ci się tam podoba, przy takich zmianach to się nie będzie " opłacało" karty opłacać Wink.

Semi
He he, no tak, wielu pewnie tak pomyślało.Wink
Semi.

Semi
Zmienił nam się prezes PZW:

http://www.pzw.or...ownego_pzw

Zacząłem szperać i już są po forach wzmianki od ludzi ze Słupska, skąd pochodzi nowy włodarz PZW, że chyba nie ma co liczyć że coś się zmieni. Ale zobaczymy, czas pokaże.
Semi.

krzysiu wedkarz
Patrząc na wiek nowego prezesa nie bardzo można liczyć na jakieś zmiany, bardzo szkoda że do władzy nie może dojść młoda krew.
Wędkarstwo to nie Hobby , to styl życia

Semi
A jednak jak tak posłuchać to zaczynam mieć nadzieję. Od słów do czynów daleko oczywiście, ale nadzieję zawsze trzeba mieć na lepsze jutro. Wink

Semi.

krzysiu wedkarz
No zobaczymy Wink gadać potrafi każdy Pfft

Semi
Najważniejsze że chce wogóle rozmawiać, to już dla mnie dużo, poprzednicy o rozmowach słuchać nawet nie chcieli. Nie oczekuję że sam prezes cokolwiek zrobi, oczekuję od wędkarzy że w końcu zrozumieją że ryby to nasze wspólne dobro, oczekuję zrozumienia że w miejscach w których zbierają się na zimowiska nie przystoi łowić, nawet jak nie jest wprowadzony zakaz, oczekuję że nasze brzegi bedą z roku na rok coraz czystsze, oczekuję ze naturalne tarło ryb będzie podstawą rybostanu, a nie jakieś tam zarybienia. Może i dużo oczekuję, ale taka jest prawda, dopóki sami nie zrozumiemy że jest w naszych wodach źle, to żaden prezes nam nie pomoże a jedynie może dać dobry przykład i poruszyć coś na górze.
Semi.

stan2010
Są tacy, co nieźle żyją z gadania bez pokrycia conf. Faktycznie, może wreszcie zacznie się zmieniać. Dobre by było, żeby na początek wyrzucili rybaków z wód PZW, a przynajmniej znacznie ograniczyli. To co dzieje się na Zalewie Zegrzyńskim, to prosi się o kryminał Kij Sądzę, że 'szeregowe' postępowanie zmieni się, jak zobaczą, że samo pzw zaczęło szanować wodę.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Piorek
Co do wyrzucenia rybaków z wód PZW nowy Prezes odpowiedział dyplomatycznie, że w tej sprawie najwięcej do powiedzenia mają Okręgi i w zasadzie niewiele od Niego zależy. Co do samej osoby nowego Prezesa, wśród znajomych wędkarzy spotkałem się z pochlebnymi opiniami. Cudów nie ma co się spodziewać, oby powoli szło ku lepszemu.

Semi
W okręgu zamojskim chcą wprowadzić składkę dla wędkarzy wypuszczających ryby. Ma być o połowę niższa niż zwykła. Jak mi ktoś powie że w Polsce nic się nie zmienia to KijWink
Semi.

krzysiu wedkarz
Co najlepsze to mój okręg Pfft

Semi
He he, teraz tam wszyscy będą no kil. huha
Semi.

krzysiu wedkarz
Tego najbardziej się obawiam.
Mięsiarze chętnie skorzystają z możliwości tańszego zakupu karty dalej robiąc to co czynili dotychczas.

michal184
Wszystko sie jak zwykle rozbije o kontrole i wysokosc kary .Moim zdaniem jesli ktos bedzie mial wykupiona opcje C&R powinien byc kontrolowany czy np.posiada siatke do przetrzymywania ryb (po co mu takowa jesli ryby wypuszcza)czy tez np.czy ma sprzet do bezpiecznego wyhaczania ryb.Nie mniej fajnie ze cos w temacie sie dzieje.
Zawsze należy pamiętać o pochodzeniu, bo to dzięki naszemu otoczeniu w dzieciństwie kształtuje się nasz charakter i dobre serce.

Semi
Zobaczymy co z tego wyjdzie, najważniejsze że powoli coś się zmienia. To będzie proces długotrwały, zanim polscy wędkarze zrozumieją o co w tym wszystkim chodzi.Wink
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się