Luty 25 2018 10:59:16
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić szczupaka
Exodus
Wasze sposoby na szczupakaGrin
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Masz racje Tybor,jest to naprawde bardzo dobra metoda,sam ja od czasu do czasu prubuje.
Ale ja lowie na rzece tez tak jak Exodus napisal,czyli stacjonarnia,na 6 albo 7 metrowa wedke.Najpierw znajduje odpowiednie miejsce,grund ustawiam pöl metra nad dnem.A wyglada to mniej wiecej tak:

images1.fotosik.pl/69/ac8798f1080da32dm.jpg

Teraz tylko czekac na branie.Smile

Trzecia metoda na rzece to Lowienie na gruntöwke bez splawika.
Stosuje ja wtedy gdy stanowisko szczupaka znajduje sie daleko od brzegu,i splawika nie da rady tam utrzymac w jednym miejscu
mniej wiecej tak jak na tym zdjeciu,gdzie zarzucam zywca pod ten krzak.Tam na drugiej stronie pod tym drzewem stoi zawsze szczupak.

images1.fotosik.pl/69/d829036918127492m.jpg

Ta metode nie stosuje czesto,ale od czasu do czasu tez daje efekty.
Zycze wam polamanie kija na duzym szczupaku.Wink
Edytowane przez Labedziak dnia 19-05-2006 22:49
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Tybor
Metodo gruntowo osobiescie nie prubowałem, ale słyszałem co nie co o niej. Sam miałem branie szczupaka cos mozliwe nawet ponad 10 kg podczas połowu na grunt za biało rybo. Mianowicie były 2 brania Smile
krapia ok 33 cm i kilka sec potem szczupak. Oczywiscie nie wyciagnełem go, nawet do konca nie wiedziałem co to jest eheh.. pociagnełem do brzegu, a on cały czas trzymał krapia i chwilke po tym sie spiołm z krapia nic nie zostalo... :]
mozliwe ze metodo gruntowo da sie wyciagnac duzo wieksze sztuki, no nic... pojade i sprawdze...
tylko co do kompletowania i wygladu zestawy prosił bym o jakos podpowiec.

Pozdrawiam

Exodus
Tybor Wink ja tez jeszcze jeszcze tak nie łowiłem. Moze ktos napisze cos na ten temat.
Ja postaram sie dodac teraz mój sposób na spławik, mojej przeróbki.
Ze wzgledu ze dosc czesto na zywca rzucam rybkami które maja powyżej 15 cm , to te spławiki sklepowe są dla mnie troche dziwne (moja opinia) Kupuje poprostu zwykły styropianowy spławik i go przerabiam , a robie to tak. Do tego styropianowego dokupuje spławiki rys1 Odcinam im dolną cześć i wklejam do styropianowego. To samo robie z górną czescia spławika nr1 i moge łowić w nocy. Są podobne spławiki do kupienia, ale dla mnie troche kichowate. I z takich spławików robie jeden , przelotowy spławik. Może to sentyment do klocków ze styropianu, ale grunt że mi się na niego dobrze łowi.
images4.fotosik.pl/37/0d10bd3f62b09580m.jpg

Tybor
Co do spławików...
ja nie kupuje robie swoje, badz dostaje :]
najlepsze wychodzo z takiej pianki co jest wyłorzone dno w łodzi, badz z kanizelka ratunkowa "anty topielcowa" :]
naprawde polecam swietny materiał, wrecz doskonały. Co prawda trudno go dostac ale wyroby z niego sa o niebo lepsze od kupnego...
dodal bym kilka foto ale musi mi ktos powiedziec jak :]

co do nocnych połowow...
to zawsze zabieram ze sobo bardzo duzo suchego chleba, wkładam go w sadzyk, potem do rzeki przy brzegu. I na cało noc mam drobnice pod nosem, a jak jest duzo drobnicy to i jest mysliwy :]
wiec tylko stawia sie zywca i czeka... bardzo skuteczne :]
i zadko stosowane... :]
bynajmniej w moim kregu

ONLY Narew

Labedziak
Znalazlem 2 rysunki,kture pokazuja ta metode gruntowa na zywca.
Na obie metody juz lowilem i sprawdzaja sie.Cool

images4.fotosik.pl/38/97f34bac930e2420m.jpg

images2.fotosik.pl/74/440c0b56525d0849m.jpg

Tybor
naj bardziej na zywca nadaje sie płoc i krąpik :]
san naj ruchliwsze i najdłuzej zyjo w/g mnie :]
co do uklei to nieche sie trzymac dna, a przy duzych szczupakach to podstawa
Edytowane przez Tybor dnia 29-05-2006 00:46
ONLY Narew

Labedziak
Ukleja tez dobra,tylko malo wytrzymala i czesto plata zestaw ale sprubuj.A jak dasz przypon 70 cm,to tyle unosi sie nad dnem,a to nie jest moim zdaniem za duzo.
Ja mojego najwiekszego szczupaka zlowilem z gruntu na kielbia.Pfft
Edytowane przez Labedziak dnia 29-05-2006 02:41

Labedziak
To jest metoda ze spławikiem,jak żywiec ma pozostać w miejscu w którym spodziewamy się szczupaka.
Ołów jest przelotowy,tak że przy braniu Szczupak możne spokojnie wybierać żyłkę z kołowrotka.Cool

images2.fotosik.pl/77/4f1fd93d41c33707m.jpg
Edytowane przez Semi dnia 04-10-2009 12:14

Tybor
no ale to sie bardziej sprawdza na stojacej wodzie, na rzece syf płynie, albo zawady.
ONLY Narew

Labedziak
Prawda,plynie tez conieco brudu,ale nie zawsze,Morzesz tez spokojniejsze miejsca znalesc.
No to mozesz wyprubowac taka metode na kule wodna..Nie wiem czy sie sprawdza,nie wyprubowalem jeszcze.

images2.fotosik.pl/77/f93b30312d08c570m.jpg
Edytowane przez Labedziak dnia 03-06-2006 13:11

Tybor
eee.. tam takie cos. :] ja sie trzymem starych metod i jszcze działajo, jak nie beede to sie lepsze znajdzie ;-)
Zreszta bawic sie z tą kula;/
ONLY Narew

Bogdan
Cze!
chciałbym troche się podpytać.........
jak sie łowi na żywca to gdzie zahaczać rybkę (żywca) - pysk, grzbiet ogon??
W jakiejś "mądrej książce" widziałęm jak ktoś łowił na żywca i kotwiczki były zaczepione i na pysku i na grzbiecie i ogonie - w sumie 3 - tylko trudno mi było sobie wyobrazić żeby ta rybko mogła się jeszcze sprawnie poruszać a tym samym zwabić szczupa czy cokolwiek innego!?
Bodek BIEBRZA

Exodus
zaczep tylko za grzbiet i jak szczupaczysko wezmie to z zacięciem poczekaj chwile, niema się co spieszyć szczupak przy zaatakowaniu zdobyczy chwile ją trzyma w pysku. A jak tak zatrzepisz rybke to ona sobie sama znajdzie szczupaka, polecam karasia, płoc czasem pląta zestaw

Tybor
aa i jak wezmie to otwuz kabłonek, niech zylke wyciąga. Duzy szczupak zazwyczaj idzie zawsze na wode :]
ONLY Narew

Bogdan
Dzięki !
a ........
jak czekam na okonia to rybke też moge zaczepić za grzbiet??
ma to jakieś znaczenie?
czemu się czasem zaczepia za pysk??
Bodek BIEBRZA

Tybor
hm.. za pysk? bo szczpak jak bieze to od "tyłu" a potem przewraca rybke na wodzie łepkiem do gardła i zjada :]
wtedy jest wieksza szansa na zaciecie
ONLY Narew

Labedziak
Ja osobiscie jak lowie z gruntu,bez splawika,to zaczepiam zywca za pyszczek.Wtedy tez mam pojedynczy haczyk na przyponie stalowym.

Jak lowie metoda splawikowa,to jak pojedynczy haczyk mam,to tez za pysk.
Ale jak juz zaloze kotwiczke,to wtedy zaczepiam juz zywca za grzbiet.
A czy pojedynczy hak albo kotwiczka,to juz zalezy od wielkosci zywca.Cool

magister82
Hm ktos mi kiedys mowile ze starzy wedkarze byli humanitarni i zywca mocowali za pomoca gumki do kotwiczki i po polowie mogl go wypusci bez problemu troche wymeczonego a tak to hm

Ludi
Może i tak było, ale jak holujesz rybe na haczyku, to też rybe męczysz. Pokaż mi takiego co inaczej łowi???Grin

Jeśli chodzi o szczupaka, moją taką metodą, jest połów martwą rybką za pomocą sciagania przynęty. Kotwice montuje prawie na koncu ogona rybki, rybke przeszywam przyponem stalowym. Dokładnie jak to wygląda, pokaże jak zrobie zdięcia. Rybke zwijam skokami i przytrzymuje w miejscu jakies 20 sekund, potem znów podciagam i zwijam około 1 metra i znów to samo.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się