Luty 24 2018 22:40:32
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić szczupaka
Rodryg
Styropian w pyszczku jest raczej wskazany. Zdarzyło się aczkolwiek nocą.
des

Hubert_Str
Możesz pokazać jak zbroisz tego trupka, a czy ktoś jeszcze stosuje trupka na szczupaka, może rybki morskie.

shaman111
Siema, Łowie w zbiorniku 1ha gdzie jest pełno trzciny, wyrasta praktycznie wszędzie, kępy są nawet na środku i jest dużo pasów wchodzących ok 30m w wodę. Gdzie szukać szczupaka? Przy trzcinach czy na otwartej wodzie? Jakie przynęty spinningowe teraz stosować?
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

okoniolowca
Widziałem twoje łowisko na zdjęciu, szczupaka możesz szukać przy trzcinach jak i na otwartej wodzie, gdyż 1ha to dość mały obszar na pewno jesteś w stanie zwiedzić każde stanowisko. Ale przy trzcinach spodziewał bym się go najprędzej. Chyba ze znasz dobrze dno to każdy spad, dol czy zawada może być potencjalnym stanowiskiem.

Jakie przynęty spinningowe teraz stosować?

A czemu nie żywiec ? Wink Z przynęt wybrał bym gumy na początek, nie wiem jak u ciebie z umiejętnościami spinningowymi ale z gumami wyjdzie cie o wiele taniej niż np. woblerami. Kolory... hmm wszystko zależy od łowiska, u ciebie mogą sprawdzić się jaskrawe: Seledyn, pomarańcz itp. U mnie zaś w gumy o takich kolorach nic nie puknie, sam musisz wypróbować czy w kolorach naturalnych czy jakieś jaskrawe.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

LeszczykSWDN
Witam!
Mam pewien problem. Wiem że u mnie na jeziorze są szczupaki takie nawet po 15 kg. ale nie mogę żadnego złapać. Raz mi się udało jak holowałem uklejkę. Niektórzy mówią by łapać tam na żywca inni na blachę obrotową, że on stoi na głębinie a jedni że na płyciznie. Kogo mam się słuchać. Wystepują tam uklejki płotki krąpie, leszcze liny.
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

michalek19
Dołączam sie do kolegi Smile Dzisiaj byłem u znajomego na jeziorze ! To jezioro jest u nich w rodzinie od 26lat, nie ciągają sieciami i na tym jeziorku łowi max z 3 wędkarzy i to bardzo rzadko. A jednak nie idzie nic złowic, dzisiaj po opłynięciu całego jeziora, dwa pistoleciki i okonek. Gdzie te szczupaki. ???
Na Emigracji Sad Sad Sad
Deutschland > Bawaria

Hubert_Str
Leszczyk szukaj szczupaka, jak jedni tak a drudzy tak to rób tak jedna wędka na płycizny, druga na głęboczkę, trzeba szukać, nikt Ci nie powie złotego sposobu gdyż takiego nie ma, a co do żywca to trzeba spróbować raz krąpik, raz uklejka itp. nie wiadomo co mu przypadnie do gustu trzeba próbować.

Michał jak duże jest to jeziorko ? Jak nie oni to może ktoś inny pomaga oczyścić to jeziorko z ryb? A może spróbujesz na żywca połowić, bo na spina Ci niestety nie pomogę.

Pawel_Bog
Musisz trochę popróbować, Ja radziłbym Ci najprościej. Wink Jasna i prowokująca Guma, i duża doza cierpliwości... ouch Jeśli wiesz, że są tam szczupaki, to na pewno złapiesz. Nie ma bata! Wink Albo jeszcze jakaś fajna obrotówka.. Wink To tyle.. Jak duży jest ten zbiornik..? disa
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

bonat
Mam pytanie - jak najlepiej zamocować żywca, żeby metoda była trwała i skuteczna. Piszę o trwałości dlatego, że jak przekłuwam rybę tak, jak na rysunku "a", wówczas podczas wykonania rzutu żyłka przecina rybkę i rybka leci... do krainy wiecznych łowów. Czy sposób "b" będzie lepszy? A jak się do tego mają sposoby "c" i "d". Czy da się w kilku słowach napisach o wadach i zaletach tych metod mocowania?

Niektórzy piszą o nadziewaniu rybki na kotwicę? Co to oznacza? Jak to dokładnie rozumieć? Czy przekłuwa się jednym zębem kotwicy za grzbiet, czy za pysk, czy jakoś inaczej?

images41.fotosik.pl/207/bbab01862e093678m.jpg
Edytowane przez bonat dnia 08-10-2009 14:44
Łowię i wypuszczam - bo wszystko co łowię jest poniżej wymiarów ochronnych disa

Gizmoon
Nie rozumiem po co tak maltretować żywca??
Jęśli Ci spada to znaczy że zbyt gwałtownie zarzucasz.Trzeba to robić płynnym ruchem bez szarpnięć i nie za mocno.Ja zbroję zawsze za grzbiet, pod płetwą grzbietową i nie spadają.
Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni na ryby Wink

NIE ŚMIEĆ NAD WODĄ! I nie tylko!

bonat
Gizmoon napisał/a:
Nie rozumiem po co tak maltretować żywca??
Ja zbroję zawsze za grzbiet, pod płetwą grzbietową i nie spadają.

Czym więc różni się zbrojenie za grzbiet od przedstawionego przeze mnie na pierwszym rysunku? Czy przekłuwanie hakiem grzbietu jest mniej bolesne niż przewlekanie żyłki cienką igłą, a potem wiązanie na niej haka? Ja chyba nie rozumiem tego do końca. Proszę, wyjaśnijcie mi to jak nowicjuszowi, bo wcale nie mam ochoty maltretować żywca i chciałbym to zrobić jak należy.disa

A czytałem gdzieś, że przekłuwanie za pyszczek jest mniej bolesne dla ryby niż za grzbiet - już sam nie wiem conf
Ostatni rysunek, to chyba tzw. metoda włosowa?
Edytowane przez bonat dnia 09-10-2009 10:36
Łowię i wypuszczam - bo wszystko co łowię jest poniżej wymiarów ochronnych disa

zenek37
Ja chcialem tylko zapytac czy jest sens spinningowac na jeziorze z brzegu w nocnych porach za szczupsem lub sandalem jakims woblerkiem? Ostatnio probowalem po 20.00 rzucac po okolo 2 godzinki, ale nie mialem nawet pukniecia, chociaz ryby scigaly przy brzegu drobnice, wiec zastanawiam sie czy jet sens probowac? Ktos tak lowi, lub probowal lowic?

lberlinski
Na sandacza tak, na szczupaka raczej nie ma szans.
d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg

konrii98
Chciałbym złowić szczupaka,ale tam gdzie łowię to nie takie proste,ponieważ tam jest mnóstwo drobnicy.
Karasie 5-15cm więc na spinning nic nie złowi.
Przepraszam za błędy, ale klawiatura nie robi mi liter z shift itp
Edytowane przez bobo160 dnia 08-12-2009 14:51

shaman111
A masz pewność ,że tam gdzie łowisz wogule występuje szczupak?
Jeśli jest pełno skarłowaciałych karasie może go nie być wcale lub w bardzo małych ilościach
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

marec-ki
przepraszam za blendy

Zainstaluj sobie FF będzie Ci podkreślał błędy ortograficzne !! O zgrozo poziom współczesnej młodzieży ... Smile
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
arturoes
Mam problem ze zdobyciem żywca, czy w metodzie na trupka mogę założyć sardynkę ,lub coś z morskich ryb ???

Arturo B
arturoes napisał/a:
Mam problem ze zdobyciem żywca, czy w metodzie na trupka mogę założyć sardynkę ,lub coś z morskich ryb ???

Myślę ,że możesz,pamiętam film z Wilsonem kiedy na angielskich wodach łowił ogromne szczupaki na makrele i sardynki właśnie.Myślę ,że jak trafisz w miejsce jego zerowania ,to chapnie co byś mu tam nie podał z mięsaWink
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

miros
arturoes napisał/a:

Muszę przyznać że ciekawy masz pomysł, sporo się na czytałem o zastosowaniu morskich ryb jako przynęty na słodkie wody i to z dobrym skutkiem, ale jakoś jeszcze nigdy nie spróbowałem.

Na twoim miejscu spróbowałbym z filetem lub rybką słodkowodną, a na drugiej wędce właśnie z taką przynętą, ciekawe co było by lepsze, myślę że ze złowieniem kilku płotek nie powinno być aż takiego problemu nawet o tej porze roku.

Labedz2
Gdzieś wyczytałem, że zapach ryby morskiej jest wielokrotnie intensywniejszy niż zapach ryby słodkowodnej,to również może mieć korzystny wpływ na ilość brań(pod warunkiem że nie będzie to solony śledźWink)

Łabędź

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się