Sierpień 16 2018 23:21:04
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić szczupaka
konrii98
Witam.Jak wyciągnąć szczupaka ze stawu, w którym jest dużo uklejek itp.Na co łowić.
Edytowane przez konrii98 dnia 30-08-2010 11:51

Adam014
Teraz tak późną jesienią jeżeli będziesz łowił to łów na duże przynęty.Szczupak nie lubi się uganiać za tą, że tak powiem drobniejszą drobnicą, lubi zjeść coś konkretnego, aby nie tracić dużo energii.Co do dużych przynęt to tyczy się to i żywca i sztucznych przynęt- gum, blachy itp.Obserwuj również wodę, gdy szczupak będzie chodził po powierzchni to ze sztucznych przynęt wybieraj te pływające, albo lekko schodzące.Jeżeli będziesz łowił na żywca to zdecydowanie lepszy będzie spławik, bo wtedy grunt ustawiasz mały i żywiec chodzi sobie tuż pod powierzchnią wody.Jeżeli ryba nie chodzi po wierzchu to znak, że jest głębiej.Wtedy użyj cięższych, głębiej schodzących przynęt jeżeli chodzi o spinning, a z żywcem możesz wtedy z powodzeniem łowić gruntówką .Taka jest moja rada.Wink
Edytowane przez Adam014 dnia 09-12-2009 21:53
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Arev
Siema Wink
Nie łowie na spiningu bo nie lubię ;( ja wolę sobie usiąść i poczekać Wink
Czym łowie :
-spławik 15g
-żyłka 0,20mm
-Kotwiczka 1cm
-Żywiec (przeważnie karaś) 12cm
Jak łowie:
-Zarzucam koło trzciny Wink
-Gdy spławik idzie pod wodę to czekam 10sekund i zacinam Wink

Uwielbiam łowić na żywcaShock aha...
Życzę połamania kija Frown
Edytowane przez bobo160 dnia 30-03-2010 21:33

Jacek96
Arev czy żyłka 0.20 ci nie strzeli przy wyżucie takim dużym karasiem ?
Ja używam plecionki 0.25 lub żyłki 035mm i przyponu stalowego.
Karasie takie ok. 6cm. Ale jak już to wole na spining łowić . Łowie na plecionke 0.20mm i używam albo woblerow takich ok 12cm w naturalnych barwach lub blach tzw. morsów lub najprzerożniejsze obrotowki. Żadko łowie na gumy. Do połowu szczupaka używam patyka firmy shimano cw. 15-40gr. Kołowrotek daiwa exceler plus 3000.

Pozdrawiam

robot8
Ja łapie na woblera czasami na błystkę na inne rzeczy nie.
Lubie ryby a najbardziej je łapaćWink

konrii98
Siemka,ostatnio mam poważny problem ze szczupakiem. Sporo się go nalęgło na zbiorniku przeciwpożarowym, na którym łowię. Czyszczą staw z drobnicy i dobrze ale nie w tym rzecz. Łowię na spining, na perłowe kopyto z niebieskim grzbietem. Hak mam prawie przy ogonku i nie stosowałem wolframu bo starałem się o takiego do 30 cm były brania lecz się nie zacinały prawdopodobnie dlatego, że wtedy miałem hak na środku przynęty a gdy zacząłem stosować wolfram brania uspokoiły się i przez 5 h nie miałem żadnych brań i tak przez kilka zasiadek (wolfram miałem z drutu) i tu moje pytanie czy wolfram nie ma prawa przeszkadzać rybom? Za mniejszymi przynętami niż mające 7 cm wcale nie ganiają. I trochę dziwnie biorą bo są 2 lekkie puknięcia a przynęta na pewno nie za duża bo 2 koledzy już złowili po szczupaku.
Edytowane przez Frantic dnia 30-08-2010 12:48
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Frantic
Przede wszystkim Konrii98 nie wiem po co interesujesz się szczupakami do 30cm? Jeżeli jesteś lub chcesz być dobrym wędkarzem, to zapewne wiesz, że takie szczupaki są niewymiarowe i nie powinno się ich łowić z premedytacją.
Hak w główce powinien wystawać przed ogonkiem. Jeśli wystaje na środku gumy - tak też być może i to nie przeszkadza, aby nawet nieduży szczupak połknął całość. Staraj się tak nakładać gumową przynętę, aby hak nie był zbyt głęboko w niej schowany. Cały łuk wystaw (czyli prowadź hak 2-3 mm pod powierzchnia gumy). Stalka czy wolfram nie powinna mieć wpływu na szczupaka. Jeśli sądzisz, że to odstrasza, kup sobie fluorocarbon i z niego zrób przypon. Można też kupić gotowe przypony z fluorocarbonu.
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
Adam014
Zgadzam się z Franticem po pierwsze nie rozumiem dlaczego twoim celem są szczupaki, które mają jeszcze wymiar ochronny, fair to nie jestGrin. Niech celem będą metrówkiWink
Również uważam, że szczupaka nie odstraszają przypony, ale skoro pytasz się chyba ogólnie o ryby, bynajmniej ja to tak rozumiem to powiem ci, że niektóre inne drapieżniki tak. Tak jest choćby z sandaczem w jeziorach w, których łowie.Sandacz musi naprawdę dobrze żerować aby pobił w przynętę, na zestawie, gdzie jest użyty przypon szczupakowy. W innej sytuacji chcąc złowić godnego uwagi sandacza przy nie najlepszym żerowaniu dla mnie przypon szczupakowy nie istnieje.
Edytowane przez Adam014 dnia 30-08-2010 14:11
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

konrii98
Metrówki to na pewno nie złapię bo tam takich nie ma no może ze 3 ale złowienie ich graniczy z cudem a większych niż 35cm podejrzewam że nie ma (przypominam że jest to zbiornik przeciw pożarowy)Oczywiście przestrzegam wymiarów ochronnych ryb nawet jeśli zbiornik w którym występują nie należy do PZW.Chcę po prostu na cieszyć się chociaż takim maluchem bo na PZW to w ogóle nie pozwalają mi jeździć a po za tym brat nie chce.Ps wolframy chyba sobie odpuszcze bo chyba taki szczupaczek nie przegryzie żyłki 0,27 mm łowiąc bez wolframu miałem naj lepsze wyniki (w braniach oczywiście bo tam jeszcze szczupaka nie złowiłemSmile
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Hubert_Str
Jak są te 3 to sobie postaw je za cele Wink a nawet malutki szczupaczek przegryzie żyłeczkę i nie będzie czuła się zbyt komfortowo z hakiem w pysku, tak że zakładaj wolfram i nad wodę bez marudzenia Frown

konrii98
Nie wiem,a może mam główkę jigową za ciężką (przynętę prowadzę powoli szczytówkę mam wysoko prowadzę tuż nad podwodną roślinnością przynajmniej się starałem czytałem dziś w gazecie że lżejsza główka będzie lepsza? co o tym sądzicie?

2 pasja- motocykle Wink

gorgo9
Główke zmieniasz odpowiednio do typu jeziora, a dokladniej do jego cech a wiec glebokosc roslinnosc zaczepy Wink
! gorgo9 - Białogard !

konrii98
Głębokość na całym akwenie to 1m ale przy brzegach pokopane są od 1,5m do 3 m doły roślinności sporo dno mulisto/piaszczyste zaczepów dość sporo.

2 pasja- motocykle Wink

gorgo9
Na 1 m to łapałbym na lekka blaszke Pfft a brzegi obrzucił kopytem na 3-5g głowce
Edytowane przez gorgo9 dnia 01-09-2010 15:55
! gorgo9 - Białogard !

konrii98
Ahh byłem w końcu w niedzielę na szczupłego i przez 4 h rzucania nic,nawet braniaSmile.Łowiłem na kopyto 7 cm z małą/dużą główką (nie wiem ile miała gram,bo sprzedawca zna się jak świnia na gwiazdach miałem do wyboru dużą lub małą na obie próbowałem i nawet brania)
ale miały jak sądzę 0,6g i 1/2 g nie mam precyzyjnej wagi więc dokładnie wam nie powiem ) A mam taki pomysł aby odkupić od kolegi jedną na którą złowił szczupaka co o tym sądzicie?

2 pasja- motocykle Wink

Frantic
ale miały jak sądzę 0,6g i 1/2 g nie mam precyzyjnej wagi

To Ty Konrii łowiłeś na paproszki??
Chyba to miało być 6g i 12?
Kupuj takie główki, na których jest napisane ile mają.
Główka 6-gramowa ma średnicę około 8-9mm, natomiast 12 g - ok.12mm
Edytowane przez Frantic dnia 08-09-2010 01:23
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

konrii98
Tak na pewno było na nich napisane ile mają gram ale na każdej jaką u tego sprzedawcy kupię jest z przodu jak by kombinerkami ściśnięte.To odkupie od kolegi bo on ma taką gdzieś 3/4 gr

2 pasja- motocykle Wink

Frantic
na każdej jaką u tego sprzedawcy kupię jest z przodu jak by kombinerkami ściśnięte

To jest miejsce po wlewce do formy.
3-4 g to za mała na 7-cm kopytko.
Chyba, że w zbiorniku jest pół metra wody. 7g to odpowiednia na głębokość 2-3m.

konrii98
Przy brzegu są 2/3m głębokości a 10/15m od brzegu 1 m lub 0,5 i dalej płycizny i gdzie nie gdzie delikatne spadki
Edytowane przez konrii98 dnia 07-09-2010 15:00

2 pasja- motocykle Wink

gorgo9
Skora sa spadki pobawiłbym sie bocznym trokiem Pfft
! gorgo9 - Białogard !

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się