Maj 21 2018 11:14:17
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić szczupaka
Soltys
Jeżeli nie możesz złowić nic na spina to popróbuj na żywca. Na takie małe szczupaczki nie zakładaj zbyt dużej rybki, 7-8cm powinno wystarczyć i najlepiej taki żywiec jaki występuje w łowisku. Spławik też nie za ciężki żeby rybka mogła swobodnie pływać. Próbuj i na płytkiej i głębokiej wodzie, musisz pokombinowaćWink. No i myślę że ten przypon szczupakowy to jednak konieczność, ja osobiście używam wolframów.
Życzę Ci żebyś w końcu złapał szczupaka. PowodzeniaWink

konrii98
Yyy nie bardzo wiem co to jest boczny trok ale od razu mówię że nie chce łowić na woblery (na razie) bo ostatnio krucho u mnie z forsąSmile choć mogę spróbować 10 zł mam.Na żywca raz próbowałem ale bez powodzenia ale to było w maju.Z żywcem może być ciężko bo pływa tam tego do oporu ale popróbuje.PS dzięki Sołtys ouch
Edytowane przez konrii98 dnia 07-09-2010 21:21
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Dawid
@konrii98 , moim zdaniem powinieneś łapać na żywca na"macanego" czyli chodzisz i kładziesz żywczyka w różnych miejscach ( przy trzcinie , koło roślinności wodnej o ile głębokość na to pozwala. Na maluszki to bardzo dobra metoda ( i nie tylko na maluszki) bo szczupaki czasem lubią stać dosłownie pod nogami sleep

Slawek480
Jako że dopiero zaczynam przygode ze spinem chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów czy łowienie z tzw. opadu jest skuteczne przy łowieniu szczupaka? Interesuje mnie to, ponieważ łowienie z opadu jest klasyczną techniką łowienia sandacza i jestem ciekawy czy szczupak również jest zainteresowany tak prowadzoną przynętą?
pozdro

gnom2
Sądzę, że świetnie sprawdzają się blachy tzw;gnom i alga 2.
Cena 4 do 5 zł za szt.
Edytowane przez Semi dnia 09-03-2011 20:52

kowalusek
Witam was serdecznie drodzy koledzy i administratorzy. Mam pytanie a nawet proszę o pomoc Grin. Mianowicie jeżdżę często na działkę do Baranowa przypływa tam rzeka Wieprz. Moja rodzina ma tam stawy hodowlane i 1 staw jest dla rodziny więc często tam łapię. Zawsze są tam obfite połowy karpia karasia płoci i okoni.
Wiem też że jest tam po prostu masa szczupaka widać jak chodzi dzisiaj byłem i obserwowałem tarło i są sztuki ok. 4,5kg , 3,5 kg .W tamtym roku jeździłem w wakacje i dużo polowałem na tego zbójnika ale za cholerę nie mogłem go złapać na duże przynęty małe na żywca nic kompletnie nie brało Sad. Tylko raz miałem branie szczupak aUsmiech ok. 65cm - 70cm ale na dendrobene brał jak płotka lecz chwila walki i wiadomo co było. Łapałem dużo szczupaków Frown ale na tym zbiorniku jakoś nie mają ochoty może nie podoba się im mój styl tdo? I pytam was co mi poradzicie bo jadę tam w sobotę i Tata kazał mi złapać jakiegoś niestety on pracuje tak by mi pomógł Pfft.

Każde porady mile widziane.
Pozdrawiam i życzę obfitych połowów des

waski310
Spróbuj na spinning.

Retsam
A nie lepiej dać im się wytrzeć do końca? Trochę szkoda łowić szczupaczki teraz w czasie tarła, nawet jak to staw prywatny. Teraz w większości będą ignorować przynęty naturalne i sztuczne. Poczekaj aż się wszystkie wytrą a potem są wygłodniałe i szybką muszą nadrobić stracone w czasie tarła kalorie. Zaczną brać. Jak już dasz im się wykochaćWink do woli, to proponuję spinning. Musisz jeszcze napisać jakie warunki panują w tym stawie, od tego zależy rodzaj przynęty.

kowalusek
No własnie na spinning łapałem tam zawsze.
A i właśnie nie będą chciały pewnie brać ale się zobaczy
może akurat...

Retsam
Możesz spróbować wykorzystać ich silny instynkt drapieżnika, i je rozzłościć jakimś strażakiem bijącym po oczach albo agresywnym prowadzeniem. Może Ci się uda? Ale ja bym im dał jeszcze spokój. Nikt nie lubi jak mu się w miłości przeszkadzaWink.

parisek1999
Witam was.
Chciałbym się zapytać czy w zime gdy niema lodu na łowisku jest duża szansa na złowienie ok.80cm szczupaka? . Jeśli tak to na co?
Z góry dziękuje za odpowiedź.Wink
C&R

Michal L
A wiesz że jest okres ochronny.

parisek1999
Wiem, wiem ale ja wypuszczam zawsze. A pozatym to nie zbiornik PZW.
C&R

Semi
Przeniosłem Twój temat do już istniejącego, staraj się zakładać tematy w odpowiednich działach.
Co do szczupaka, to żeruje przez cały rok. Na wodach PZW od 01 stycznia do końca kwietnia jest chroniony, ale na zbiornikach w których ochrona go nie obejmuje z powodzeniem można go łowić. W jaki sposób?? Poczytaj powyższe posty. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

arexus15
Ja np. dzień przed pójściem na szczupaka wybieram sobie najlepsze miejsce pośród krzaków i gdzie jest najlepsza powierzchnia dna o ile znam to łowisko.
Edytowane przez Semi dnia 30-03-2012 15:26

markus9292
Na spinning szczupaka możemy złowić tylko koło trzcin itp czy też na otwartej wodzie bez łąk podwodnych?
Czy jest lepsze hobby, niż WĘDKARSTWO?

kubalos2000
Pytanko . Na jeziorze mojego wujka ( Prywatne ) mogę łowić na tyle wędek ile mam w posiadaniu ;p Opłaca się rozwijać wszystkie i łowić wszystkimi wyżej wymienionymi sposobami? Jezioro jest głębokie z licznymi pomostami.

Zaczynam moje przygody z Wędkarstwem, więc na razie jestem żółtodziobem Pfft
Edytowane przez bobo160 dnia 28-03-2013 20:37

gatun0
Doświadczony wędkarz czasami ma problemy z ogarnięciem 3 wędek a przy dobrych braniach nawet 2szt. Jeżeli jesteś żółtodziobem jak piszesz to łów na dwie wędki. Zapewniam że ilość wystawionych wędek nie świadczy o ilości złowionych ryb.

kesu
Jak ławica leszczy wejdzie to ciężko obrobić nawet dwie-jednego odhaczasz a na drugim kiju spławik się kładzie albo szczytówkę gnie(zależnie od metody) i trza by się rozdwoić-kończy się tym że obydwie wędki zwinięte na brzegu a brania ciężko upilnować.
Jeśli jest to prywatny akwen i koniecznie potrzebujesz złowić zębatego to teoretycznie z ilością zestawów rośnie szansa znalezienia drapiżnika,pod warunkiem że zestawy są umiejętnie zrobione i rozstawione by wysondować akwen.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

kubalos2000
Dziękuje za odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanko

Polując na Garbusa, opłaca się wrzucić trochę zanęty do wody żeby drobnica przypłynęła??
Edytowane przez bobo160 dnia 28-03-2013 20:35
Wolny czas to czas na Frown
Pozdrawiam wszystkich i życze połamania kija :Cool

Wędkarstwo to nie hobby to styl życia

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się