Styczeń 22 2018 01:15:54
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Nasze akwaria.
rybbbert
Piszcie proszę akwaryści jakie macie akwaria: wielkość, rybki itp.

Ja na początek napiszę że mam 3 akwaria:
240L z pielęgnicami
160L krewetki + neonki i gupiki
30L raki i ampularie
Edytowane przez Rafalogi dnia 22-11-2008 17:24

Arturo B
Moje możesz zobaczyć w tym temacieWinkŻadna rewelacja ,ale coś jestWink
http://www.narybk...ad_id=2440
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

rybbbert
A no fajne Wink żywo w tym akwarium Wink nie ma nudy [ouch]
Edytowane przez rybbbert dnia 09-04-2008 21:46

Kamillo
Ja mam 1 akwarium. 200l i mam tam takie rybcie miedzy innymi: Skalary, gupiki, barwniaki, glonojady, sumiki szkliste i parę innych ale to są te które mi sie najbardziej podobają.[thumbsup]
Wędkarstwo to nie hobby to nałóg.

Kubek
Ja mam akwarium 45 l i 15l niedługo będe miał 120l wszystko o moim akwarium jest w tym temacie Winkhttp://www.narybk...owstart=40
]

rybbbert
Ciekawe czy jakiś akwarysta się jeszcze ukaże Wink

dodomir
No to i ja się przyznam - mam akwarium coś ze 35 litrów - tak dla dzieciaków. No i mi zawsze raźniej jak coś w wodzie pływa (aktualnie kirysek, danio pręgowany, 4 neonki i jedna molinezja. No i jeszcze glonojad)

rybbbert
[thumbsup] no i nie ma co się ukrywać to jest legalne Pfft

PareX
dodomir napisał/a:
No to i ja się przyznam - mam akwarium coś ze 35 litrów - tak dla dzieciaków. No i mi zawsze raźniej jak coś w wodzie pływa (aktualnie kirysek, danio pręgowany, 4 neonki i jedna molinezja. No i jeszcze glonojad)

Poczytaj coś o akwarystyce. Obsada kompletnie źle dobrana. Może tylko neonek nadaję sie do takiego aqua.
" Złów, wypuść, ciesz się. "

danieln57
Moje ma okolo sto litrow. Zyja w nim neonki, zwinniki , mieczyki (skalary usunalem, bo byly agresywne) i glonojad (albinos Wink )
Edytowane przez danieln57 dnia 10-04-2008 22:22

rybbbert
Czy obsada jest źle dobrana to nie powiedział bym... może akwarium troszkę małe ale tak to nie widzę problemu trzymania tych ryb razem... w końcu w akwarium ogólnym może być wiele gatunków, ten akwarysta nie bierze tego na poważnie tylko ma rybki bo to jest dla dzieci i cieszy oko... nie każdy musi mieć określony biotop i jakiś wielki zbiornik...Wink

bandziorek69
Jeszcze nie tak dawno miałem akwarium 126l. Jednak przeprowadziłem sie na niewielka stancyjkę i niestety nie miałbym tego gdzie trzymaś więc kolega dostał prezent Wink
Ale już niedługo jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie w domciu stało akwarium ok 300l a w nim......... uwaga !! Rybki z naszych wód czyli jakieś płoteczki okonki itp. Jak myślicie czy to zda egzamin? A może ktoś z was koledzy miał już coś takiego ?
Edytowane przez bandziorek69 dnia 10-04-2008 22:37

rybbbert
Tak ja już eksperymentowałem Pfft i zdało to egzamin bo miałem szczupaki, sumika, okonie, płotki, linka, i karpia(nie wszystkie na raz)... oczywiście wszystko nie wymiarowe ale teraz pływają w stawie na działce u kolegi Wink tzn. nie wszystkie bo jak teraz podrosły to pewnie się część powycinała. Ale wiesz mam ciekawostkę bo u mnie w największym zbiorniku są pielęgnice i jeden karaś którego kupiłem na żywca, a jak już przyniosłem go do domu to mi się zrobiło go żal i sobie już z nimi pływa od wakacji[sleep][ouch] Tylko jest jeden minus że te rybki karłowacieją i nie mają tyle swobody więc wypuściłem po jakimś czasie bo mi ich było żal, a w szczególności sumika i szczupaków (tak jestem gotowy na krytykę że brałem niewymiarowe ryby)[mad]

PS. jest mały problem z karmieniem drapieżników bo przynajmniej co drugi dzień trzeba żywca przynieść.

andrzex
ja mam 2 akwa 200l i 80l w 80 rozmnazam bojowniki i sprzedaje a w 200l trymam molinezje wielkopłetwy kiryski(ze 6 odmian) glonajoada tych molinezji jest z 100Angry

szaman69
Witam!

Zapraszam do obejrzenia fotek mojego 240 litrowego akwarium. Roślinne z paletkami i bocjami. Fotki na www.szaman.com
Edytowane przez Exodus dnia 11-06-2008 20:49

Vader
Ja mam kulę (nie wiem ile ona ma litrów) w niej mam sporo roślinek, a między nimi pływa sobie różowiutki bojownik. Jest to moje jedyne zwierzątko u mnie w domu. Planuję kupić duże akwarium i więcej rybekWink

Kubek
Vader jak najszybciej kup mu akwarium przynajmniej 25l grzałkę i filtr. Ryby w kulach chorują na przeziębienie błędnika i stężenie azotanów jest tam bardzo duże.
]

rybbbert
Tak Kubek ma rację bo jeśli chcesz dbać o jedyne zwierzątko to lepiej tak zrobić chyba że w domu jest jakieś duże akwarium (ponad 200l) wtedy możesz bojownikowi odlewać te kilka litrów do kuli co 3-4dni a grzałka jest niezbędna przez 2/3 roku a to nie wygląda najlepiej w kuli Wink
Żal mi tych co się ścigają na posty...

Vader
Dzięki wszystkim za podpowiedźWink

andrzex
a ja sie nie zgodze w tajlandi bojowniki trzymaja w butelkach sterzenia azotanow nie ma nic do tego bojownik oddycha powietrzem atmosferycznym wiec nie wymaga pompki filtra i grzałki wystarczy postawic kule w pokoju gdzie jest 1 okno w sprawie bojownikow jestem ekspertem tu masz dobrom strobe
pozdrawiam[thumbsup]

Strona wycięta, błędy drastyczne.
Lord

Edytowane przez Lord dnia 12-06-2008 20:04

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się