Październik 21 2018 22:55:09
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Nasze akwaria.
Semi
Zbiornik na zacier?? :w00t:
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Dawid
Blisko blisko huha

Exodus
Morszczak Wink morskie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Dawid
Trafiony zatopiony faja

Exodus
Toś Ty bogaty człowiek Wink Rozumie że relacja będzie na bieżąco Wink Jestem ciekaw efektu Wink

Dawid
To jest też trochę dość zgubne rozumowanie , że jak morskie to tylko bogaty. Największy wydatek przy tym litrażu to wiaderko soli 90zł z czego zrobię ok 15 cotygodniowych podmian wody. Reszta to kwesta ogarnięcia tematu , zdobycia kontaktów i dojścia na szczepki korali z przycinek.

marec-ki
Karpie będziesz tam trzymał ? Pfft

Ładne akwaria ouch Może kiedyś się zdecyduję i ponownie sobie założę ale to raczej na stare lata huha
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Exodus
David mnie uświadamiano zawsze że, potrzeba ogrom sprzętu i że napewno się to nie skończy na 2000 zł. Dlatego bym Cię wysłuchał jak to bedzie wyglądać u Ciebie. Wink

Dawid
Nie chce tutaj udawać eksperta w sprawach słonej wody ale takie akwaria do powiedzmy 100L to jeszcze małe koszty utrzymania . Ja swoje startuje bez sumpa czyli odchodzi mi koszt zamówienia akwarium z przegrodami , pompy obiegowej i ewentualnego oświetlenia do refugium . Wody w sumie będzie w moim szkle ok. 50L po odliczeniu podłoża , skały poziomu zalania i wymiarów szkła. Różni się lampą oraz tym że w morskim powinien być odpieniacz ( niby w nano akwariach zbędny) oraz odpowiedni cyrkulator . Polecam lekturę http://reefhub.pl/

Abramis
Dawid życzę powodzenia z akwarium morskim Cool(sam się zastanawiałem nad tym) i przyznam ,że się nie zdecydowałem Smile troche pracy i wiedzy przy tym potrzeba (wyższa szkoła akwarystyczna jak dla mnie)...aż tak zapalonym akwarystą nie jestem Pfft ,pochwal się jak będzie gotowe ouch . Ja mam 200l słodkowodne i to mi wystarczy Wink... Zrobię zdjęcie jak znajdę trochę czasu Wink
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Exodus
Dawid i jak tam morszczak Wink

Dawid
A morszczak dobrze , sprzedałem szkło i zamówiłem wyższe i z grubszej szyby Wink Na początku marca odpalamy Usmiech
Szafka z zamontowaną lampą i sterownikiem czeka na szkło - jutro odbiór :w00t:
W tej chwili czekam za majstrem żeby zrobił mi zawór 1/2" w piwnicy abym mógł RoDi podłączyć , następnie wycieczka do Janikowa po żywą skałę i zalewamy
Dawid dodał/a następującą grafikę:
img_1457.jpg

Edytowane przez Dawid dnia 09-02-2017 20:04

Dawid
Jest i nowe szkło Usmiech
Dawid dodał/a następującą grafiki:
img_1477.jpg img_1479.jpg

Edytowane przez Dawid dnia 10-02-2017 15:03

Semi
Dawid, no to zalewaj, niech puste nie stoi.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

robisum1
A ja to bym chciał mieć akwarium z naszymi rybkami - hodował ktoś z Was jakieś rybki z naszych wód ,bo ja poza karskami nic nie trzymałem w szkiełku .

Abramis
Ja miałem okonie ze szczupakiem w akwarium , później trzymałem też suma z innym rybami i karpia na koniec . Przyznam , że jak wrócę do Polski to również będę miał akwarium z naszymi rodzimymi gatunkami. Jakoś obserwacja zachowania ryb które łowimy na codzień bardziej mnie interesuje ouch
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
michalzgierz1989
Ja przerabiałem i nasze Ryby w Akwarium, i tropikalne słodkowodne, ale od grudnia 2011 cały czas akwarium morskie, to już mój trzeci zbiornik, praktycznie funkcjonuje na filtracji firmy "Jebao" choć ze względu na nazwę u nas wprowadzili "Jecod" ale produkty są rozpoznawane pod poprzednią nazwą, w Marcu wymieniam ostatnią pompę cyrkulacyjną,Wink i do tego czasu podejmę decyzje czy w tym zbiorniku pójdę bardziej w Korale czy jednak w Ryby

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Rk8LVewp7IA[/youtube]

Semi
Pięknie to wygląda.Cool
Semi.

michalzgierz1989
No akwarium morskie jest odmienne w barwy od słodkowodnego, od zawsze mnie fascynowało Wink aż wreszcie udało się to marzenie zrealizować Wink

ciekawie też to wygląda pod niebieskim światłem jak wszystko fluoryzuje, ale tutaj najbardziej eksponują barwy ukwiałki Zaoanthus

tutaj przykład kilku odmian barwnych oświetlonych niebieskim światłem

i.imgur.com/SrcKnSE.jpg
Michał

Exodus
Michał ile Cie kosztował morszczak. Ładne akwa, potem obejrzę cały film Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się