Luty 23 2018 07:07:07
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Makrela najlepsza na szczupaka.
sebols
Parę dni temu, gdy poławiałem płotki i wzdręgi podszedł do mnie Irlandczyk. Zaczęła się długa rozmowa na temat różnic w łowieniu pomiędzy Irlandczykami a Polakami.
Gdy zobaczył mój plecak ze sprzętem zdębiał. Zszokowało go bardzo skomplikowane wg niego urządzenie, którego nie znał. Dokładnie chodzi o sprężynę zanętową i ping-pong. Nie mógł pojąc działania tych kosmicznych urządzeń. Gdy ja zobaczyłem jego wyposażenie, a raczej przynętę również zdębiałem. Mianowicie czteropak makreli specjalny do połowów szczupaka.
Na szczęście bariera językowa w dziedzinie wędkarskiej była niezauważalna, a wszystko to dzięki grze Fishing Simulator 2, w której chcąc nie chcąc musiałem nauczyć się każdej rzeczy po angielsku, co jak się okazało jest bezcenne.
Wyjął swój telefon i zaczął pokazywać mi zdjęcia szczupaków, które złapał na makrelę zarzuconą z potężna kulą ołowiu w otchłań wody.
Porównując ryby z jego wzrostem śmiało mogę stwierdzić, iż nie które sięgały powyżej 120 cm. Wg niego, jeden ważył aż 19 kg. Wierzę,mimo tego, że jestem sceptyczny w podejściu do opowiadań o rekordowych rybach.
Podpowiedział mi gdzie zarzucać , że najlepsze są do tej metody pochmurne dni, pomaga deszcz.
Stwierdził również, że rzadko mu się trafiały poniżej metra sztuki na taką wielkość makreli.
Tak długo rozmawialiśmy, że całkowicie się ściemniło i czas było wracać do domów. Na sam koniec dał mi jedną makrelę, zestaw do zbrojenia i kulę ołowiu, na co odpowiedziałem podarunkiem w postaci sprężyny i ping-ponga.

W trakcie tej rozmowy również usłyszałem wiele przykrych rzeczy , mianowicie o tym iż widział jak Polacy i Litwini nawet jak złapią 12 szczupaków co jest praktycznie nie możliwe do przejedzenia biorą wszystkie jak leci, duże, małe. Strasznie mu się spodobało gdy w trakcie złapałem plotkę, zrobiłem pamiątkową fotkę i do wody Cool

W najbliższym czasie wypróbuję tą makrelową technikę i mam nadzieję, że coś do Top-Listy trafi. Wasz Sebols

P.S. Już sprawdzone, działa, opis w temacie DZIŚ NA RYBACH ŁOWISKA ZAGRANICZNE. dodane 20.04.2008
Edytowane przez bobo160 dnia 30-10-2011 18:26
"Że życie ma sens"

Grzes77
Naprawdę całe życie uczymy się czegoś nowego, kto by pomyślał że ryba słodkowodna łakomi się na martwą rybę morską. W sumie to ja uwielbiam sos słodko-kwaśny a też wydawać by się mogło, że takie połączenie jest nie wskazane.
Całe szczęście, że mamy takich wędkarzy jak Ty Cool za granicą bo rzeczywiście polaków posądzają jako mięsiarzy i kojarzą raczej z epoką kamienia łupanego. Połamania kija[thumbsup]

Labedziak
Sebols,widziałem już pare filmów wędkarskich,w których wędkarze zarzucają na szczupaka ,a przynętą jest makrela.
Tylko ze nie cala makrele,tylko jej polowe,ta polowe od ogona.
Podobno szczególnie dobra jest w okresie zimowym,i biorą na nie przeważnie duże okazy szczupaka.[thumbsup]
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Howi
Sebols,a jak myślisz,zdało by to egzamin w Polsce?
Bo jednak chyba szczupaki z naszych wód to makreli nie znająPfft
I jaka wielka ta makrela była?

sebols
Moja makrela miała ok. 20 cm. A czy ta technika będzie dobra w Polsce? to jest pytanie, tak samo czy w Polsce łapiecie węgorze na kurczaka, lub kulkę z mięsa mielonego? Jak to Arturo B napisał - podstawą są eksperytmenty, więc próbować trzeba. A wiecie, że Irlandczycy nie wiedzieli, że płotki i wzdręgi się łapie na ciasto? Ale się śmiałem gdy wczoraj wieczorem z jednym takim się ścigałem, on 2 godziny nic, ja około 20 wzdręg. On na wax worm, ja na kulki z ciasta.
"Że życie ma sens"

raffi-75
Najprawdopodobniej na makrele i w Polsce złapałby sie szczupak. Sam łapałem szczupaki na śledzie.Ale musi być surowy i nie solony, można [ale bardzo ciężko] takie śledzie dostać w sklepie rybnym. Jest to dość kosztowne łapanie ponieważ trzeba dużo nęcić, aby rybe przyzwyczaić. Ale były efekty;cztery sztuki powyżej 80cm,żadnego pistoleta.Frown

senti
Ja ostatnio miałem taki problem a mianowicie wybierając się na rybki chciałem w rybnym kupić makrele.W jednym sklepie była tylko wędzona a w innym mrozona i to sporej wielkości. Śledzie też były tylko solone. Jestem na etapie szukania odpowiedniej ryby i dopiero będe mógł sprawdzić efekty. Morskie ryby mają intensywniejszy zapach co skutecznie wabi drapiezniki.

P.S Chyba poproszę kolege żeby mi w Angli kupił takiego czteropaka i wysłał he heWink
Edytowane przez senti dnia 24-05-2008 23:29
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

okoniolowca
U mnie w Anglii, Anglicy tez łowią na makrele ale częściej używają martwej Stynki nie wiem czy znacie ta rybkę. Sandacze podobno szaleją jak tylko poczują zapach tej ryby, Szczupaki tez ja uwielbiają bo są do niej i do makreli przyzwyczajone. Częstym przyłowem są tez duże węgorze. Anglicy używają polówki makreli przeważnie ogona uzbrajają go w 2 kotwiczki mniej więcej wygląda to tak:
images32.fotosik.pl/263/5ddc22806ab9ec60m.jpg

Stynkę uzbrajają podobnie tylko ze ta rybka nie przekracza 15cm sprzedają w czteropakach, rybki maja długość 10-15 cm.

W angielskiej gazecie wędkarskiej Predator & Pike zamieszczone są zdjęcia szczupaków które zostały złowione na makrele dokładnie na polówkę. Miały one od 10 do 15 kg.

Tak wygląda Stynka
images33.fotosik.pl/264/9c477456b884f94dm.jpg

Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

markus9292
A ta makrela może być wędzona?

sebols
Niestety nie słyszałem, żeby ktoś stosował wędzoną.
"Że życie ma sens"

Pippo
Sa u nas w Polsce sprzedawane stynki bo mam dla zolwia ale suszone Pfft
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

miros
markus9292 napisał/a:
A ta makrela może być wędzona?

Chłopie czyś ty oszalał, wędzoną możesz sobie zjeść, musi być surowa bez jakich kolwiek dodatków.
Można też zwykłe ryby słodkowodne po nakłuwać strzykawką tranem.

franzmoto
Witam Sebolos Powiem ci ze prawda makrela w Irlandii to bardzo popularna przynęta ponieważ łatwo dostępna a na filecika prawie wszystko bierze .do zobaczyska gdzieś na łowisku pozro.Frown

daro717
witam tez wedkuje w irlandii i teraz w sobote bylem z kolesiami i spiningowalismy a irole siedzieli i lapali na makrelke tego dnia wyjmowalismy srednio co 10 minut a oni tylko patrzyli haha ale najwieksza szztuka byla zlapana wlasnie na makrele na oko taki okolo 7-8 kilo. pozdro
Machaj wędą ryby będą !
CATCH AND RELEASE

borovik
Makrela, śledź, stynka, szprot to łowne przynęty.
Szczególnie makrela nadaje się do naszych metod wędkarskich. Ma twardą skórkę i wyjątkowo specyficzny, mocny zapach.
Ostatnio w Zatoce Gdańskiej była masa stynki. Ryba ta zeszła pewnie razem z wysoką wodą z powodzi na południu kraju.
Wyciągane dorsze wprost pluły nią na pokładzie łodzi.
W naszym morzu makrela jest już sprawdzona jako przynęta na przywieszkach dorszowych (kawałki filetów lub dzwonka)
W Polsce możemy kupić w sklepie jedynie mrożone makrele lub wcześniej rozmrożone.
Wszyscy robimy głupstwa, dzięki temu życie jest ciekawsze

BorysGda
Witam koledzy, przypadkiem wpadłem na wasz temat makreli.Wink
Zgadza się, jest to bardzo dobry patent na szczupaka.
Nie próbowałem jeszcze w Polsce, ale w Anglii łowiłem 2 razy na 1\2 makreli.
Pierwszym razem dostałem 5.5 kg, a za drugim z 10.5kg 115cm.Wink
Walczyłem 30 min i podebrałem go podbierakiem na okonia.
Znaczy się sama głowa weszła do siatki, resztę ryby podebrałem ręką za ogon.
Łowiłem na rzece, przy małym metrowym wodospadzie, widać go za moimi plecami.
Pozdrawiam
Edytowane przez Labedziak dnia 28-05-2011 19:44

Bartek
Na makrele próbowałem łowić sandacze na fileta. Wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania już po 10 min miałem branie ale niestety spóźnione.
Na szczupaka muszę spróbować. Jedno mnie tylko zawsze przerażało, jej zapach, lodówka przeszła jej zapachem a auto wietrzyłem cały dzień po każdej wyprawie.
Makrele miałem zawsze świeżą, można ją dostać w sklepach Makro. Wink
Dawniej Freeride21 Wink
www.kb-plast.pl
adres: bw@kb-plast.pl

www.kb-plast.pl
WegorzMajster
Mam pytanie jak to jest z tymi makrelami na szczupaka ? mógł by ktoś , kto już tak łowił powiedzieć mi jak ja zakładacie na haka , kotwice , jaka wielkość makreli i czy to tez było by skuteczne w Polsce , na rzekach ?

Przeniosłem posta, a temat zamknąłem. Jak widzisz mamy już podobny temat Wink
Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać odpowiednie interesujące nas słowo, a temat sam się znajdzie Wink

Edytowane przez bobo160 dnia 30-10-2011 12:52

MART94
W ten sposób.

http://www.youtub...re=related

[youtube]LMxQWaKKFcc[/youtube]
r27.imgfast.net/users/2712/51/79/40/smiles/810986.gif

daniello2010
Panowie, za bardzo nie widzę jak wygląda zestaw z filmiku.
Mógłby ktoś go rozrysować?
To jest coś na zasadzie bocznego troka?
I jaki materiał najlepiej użyć do Przyponu na jaki mocuje się kotwiczki???
Edytowane przez Labedziak dnia 30-10-2011 19:13
2xDragon Silver Edition Feeder 3,90m c.w 120g+Okuma Epix Pro EPF 20(10łożysk)
Dragon Mystery Camou Jig 2,7m c.w25g+Dragon Manta 830iT
Dragon Mystery Camou Carp 3,60m 3 1/4lb+Cormoran AKX 6PiF 5000
Shimano Catana 2,70m c.w40g+Dragon Manta 830iT

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się