Sierpień 20 2018 12:54:11
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sprzedam, ale jak. Dyskusja
Exodus
Nie tak dawno barmsr napisał do mnie na gg :
Ostatnio na forum pojawiło się kilka różnych ofert sprzedaży różnych rzeczy,ale osoby proponującę kupno danego towaru,zarejestrowały się tylko po to,aby mieć okazję do wystawienia swojej oferty.I moje pytanie brzmi:czy nie lepiej było by,aby oferty sprzedaży mogli wystawiać użytkownicy,którzy aktywnie biorą udział w życiu forum?Czy nie lepiej było by,aby strona narybki.net nie była miejscem wystawiania ofert przez przypadkowe osoby?

Temat do dyskusji.

Dodam coś od siebie, mnie tylko nerwi jak ktoś coś sprzedaja na większą skale, rozumie że ktoś chce się pozbyć 1-2 rzeczy, ale jak ktoś wrzuca na stronę 30 rzeczy tego samego wydania, to dla mnie zaczyna zarabiać na stronie.
Czekam na Wasze opinie.
Edytowane przez Exodus dnia 20-04-2008 19:26
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzesiek
Exo...
jest dokładnie tak, jak piszesz z tym zarabianiem. No cóż, wydaje mi się, że jeśli towar wystawia ktoś inny niż "kolega z forum", to można to tylko ignorować. Oczywiście pod punktem 13 regulaminu można dopisać nr 13" traktujący o skutkach (ban) dla handlowców, co mini-hurtownie sobie zamierzają na stronie prowadzić... A jak ktoś się zaloguje tylko po to, żeby odsprzedać nietrafiony zakup (pojedyńczy), to uważam, że to jest OK.
Dobry temat.
Edytowane przez Grzesiek dnia 20-04-2008 19:38
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

danieln57
Wlasnie- to jest forum wedkarskie, a nie strona, ktora mozna wykorzystywac po to, zeby sprzedawac artykuly wedkarskie. Jesli chodzi o ograniczenie wystawiania ofert dla osob, ktore nie wypowiadaja sie czesto na forum, to nie do konca dobry pomysl. Moze byc ktos z paroma postami i rzeczywiscie chce jakas tam rzecz odsprzedac, wiec temat "sprzedam" bardzo mu pomoze. Mozna zalatwic sprawe w ten sposob, ze przed wystawieniem oferty na naszym forum trzeba by bylo przedyskutowac to z administracja strony. Wiem, ze adminom przysporzy to troche wiecej pracy, ale chyba nie az tak bardzo, bo ofert nie jest wiele.

Pablo2
Moim zdaniem powinno być tak jak napisał Barmsr.Bo niektórzy rejestrują sie na forum tylko po to żeby coś sprzedać ,tzn.napisać oferte.I to jest ich jedyny post napisany na forum-z ofertą sprzedaży jakiegoś przedmiotu wędkarskiego...

Edit;Co innego jak mają napisane kilka(kilkanaście) postów,bo rzeczywiście dopiero mogą zaczynać udzielanie się na forum,ale jesli osoba przez dłuższy czas od rejestracji ma 1 tylko post z reklamą swojego sprzętu, to znaczy że zarejestrowała sie wyłącznie w wiadomym celu.
Edytowane przez Pablo2 dnia 20-04-2008 20:03

Grzes77
Temat dobry i jestem pewien, że 90 % postów będzie podobna, ja też się pod przedmówcami podpisuję. A w ogóle to szkoda zaśmiecać serwer takimi pier...łami.
Mi pasuje właśnie taki luzacki tryb prowadzenia stronki a wprowadzając coraz więcej ogłoszeń "hurtowych" to zmienia harakter portalu. Całe szczęście też, że na stronie głównej nie ma różnych reklamówek. [thumbsup]

BartosH
myślę, że powinieneś kasować takie posty, też od jakiegoś czasu mnie to drażniło, "handlowiecWink" rejestruje się na forum, tego samego dnia umieszcza ogłoszenie, a później się na forum nie udziela
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

miros
I tu jest propozycja dla Exodusa można by zrobić taki dział dostępny dla użytkowników aktywnych, w których można by odsprzedawać sprzęt lub pozbywać się niepotrzebnego czy nadmiernej ilości sprzętu, bo rzetelni użytkownicy pozbywając się sprzętu na pewno nie chcą na tym zarobić a odzyskać część pieniędzy przy okazji niektórzy by mogli nabyć całkiem coś dobrego za niewiele, tak jak kołowrotek który chce sprzedać Wies czy wędkę Łukaszek??

barmsr
Skoro ten temat właściwie wyszedł ode mnie,to napiszę dokładnie,od czego się zaczęło.A więc wszystko zaczęło się od tego,jak chciałem sprzedać multik Abu.Chciałem wystawić ogłoszenie na forum poświęconym castingowi,jednak tam właśnie nie mógłbym go umieścić,ponieważ to byłby mój pierwszy post(czyli nie biorę udziału w życiu forum) i w dodatku oferta sprzedaży...Napisze szczerze,że bardzo mi się to nie spodobało.Jednak patrząc na pojawiające się oferty na tej stronie wystawiane przez nowych(czyli ich oferty były pierwszymi postami) userów,to zacząłem się zastanawiać nad sensem takiego postępowania. Na spokojnie przeczytałem temat odnośnie ofert sprzedaży na wyżej wspomnianym forum castingowym i doszedłem do wniosku,że jednak zakaz,jaki został tam wprowadzony,to było słuszne działanie.
danieln57 napisał/a:
Wlasnie- to jest forum wedkarskie, a nie strona, ktora mozna wykorzystywac po to, zeby sprzedawac artykuly wedkarskie. Jesli chodzi o ograniczenie wystawiania ofert dla osob, ktore nie wypowiadaja sie czesto na forum, to nie do konca dobry pomysl. Moze byc ktos z paroma postami i rzeczywiscie chce jakas tam rzecz odsprzedac, wiec temat "sprzedam" bardzo mu pomoze.

I tu pojawia się mały problem związany z osobami mało piszącymi...Moim zdaniem przy takiej ewentualnej sytuacji powinien zadecydować nasz Sensei(Wink ) odnośnie dodania oferty sprzedaży...
Duze_Bu napisał/a:
A jak ktoś się zaloguje tylko po to, żeby odsprzedać nietrafiony zakup (pojedyńczy), to uważam, że to jest OK.

A skąd będzie wiadomo,że jest to nietrafiony zakup?Ktoś nie bierze udziału w życiu forum,to ma pecha i nie ważne czy to handlowiec czy ktoś,kto dokonał nie trafionego zakupu(np.tak,jak ja z Abu)...
Naprawdę są inne miejsca,żeby wystawiać oferty...Takie jest moje zdanie i już go nie zmienie...

Exodus
Ze wszystkim się zgodze, tylko 1 rzecz mnie jeszcze zastanawia.
Dość często jest tak, że nowy użytkownik chce faktycznie coś sprzedać, co jest dla niego pewnym zwrotem pieniędzy. Mysle że takie sprawy indywidualnie wyjda w praniu, a wszelakie oferty handlowe kosz.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

miros
Powiem szczerze że mam z tym dylemat bo z jednej strony można sprzęt wystawiać na Allegro i po kłopocie ze zbędnym lub nadmiernym sprzętem, ale sprzęt używany osobiście wolał bym kupić od kogoś z kolegów z forum bo będzie to rzetelna sprzedaż[ oczywiście użytkownik już nam znany]

Grzesiek
barmsr napisał/a:

Duze_Bu napisał/a:
A jak ktoś się zaloguje tylko po to, żeby odsprzedać nietrafiony zakup (pojedyńczy), to uważam, że to jest OK.

A skąd będzie wiadomo,że jest to nietrafiony zakup?Ktoś nie bierze udziału w życiu forum,to ma pecha i nie ważne czy to handlowiec czy ktoś,kto dokonał nie trafionego zakupu(np.tak,jak ja z Abu)...
Naprawdę są inne miejsca,żeby wystawiać oferty...Takie jest moje zdanie i już go nie zmienie...

Miałbym dokładnie takie zdanie, jeśli pojedyńcze oferty byłyby na forum plagą (a odpukać nie są). Ktoś kto szuka innych wędkarzy, żeby odsprzedać jakiś zakup (np. kupiony kołowrotek nie na tą rękę co trzeba - jeśli korbka nie jest mobilna) taki ktoś,
nie jawi mi się jako szarańcza.
Takie jest moje zdanie i też go nie zmienię. Angry

"Ktoś nie bierze udziału w życiu forum,to ma pecha"[hahaha]
No pewnie, że ma pecha!!! A znasz lepsze forum...?!?!?!?Wink
Pozdrawiam!!![thumbsup]
Edytowane przez Grzesiek dnia 23-04-2008 01:56
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

medal
Jestem tego samego zdania co poprzednicy.
Sprzedaż drobnych rzeczy przez wędkarzy jest ok ale żeby z narybki robić sobie drugie alegro !
Powinni kasować takich handlowców.

benekswa
Was was wszystkich! Jestem tego samego zdania. Nie powinno się zarabiać na tej stronie. Na handel jest tyle innych miejsc (stron internetowych) że tam handlarze mogą się ogłaszać! Myślę że ta stronka jest po to by pogadać, coś sobie doradzić i cieszyć się z tego co piszą chłopacy o swoich przygodach! Jak ktoś coś ma do oddania i chce tym kogoś uszczęśliwić i podarować to komuś- DLACZEGO NIE!!!

lberlinski
Mi tam to , że ktoś coś oferuje do sprzedania na stronie nie przeszkadza. Sam kupiłem od jednego z użytkowników kołowrotek. Jeżeli ktoś coś ma ciekawego do opchnięcia , to lepiej niech zaoferuje to kolegom na forum. Może uda się coś okazyjnie nabyćouch
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

karolfishing
Moim zdaniem najlepsza opcja to możliwość wystawiania rzeczy na sprzedaż od zarejestrowania się na forum od np. 1 miesiąca.
Pozdrawiam Karol

bandziorek69
Ciekawy temacik Wink Zgadzam się z Wami koledzy w 100%.
Dodam tylko od siebie, że przecież strona jest utrzymywana z prywatnych pieniążków użytkowników naszego forum. Nie pozwólmy aby ktoś to wykorzystywał żeby nabić sobie kieszenie. Kij

Handlowcom STOP. ;))
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

LeszczykSWDN
Zgadzam się z przedmówcami w 101%. Z tego co pamiętam to były tu takie osoby które chciały sprzedawać wędki itp.
Czy admini za takie coś kto zarejestrował się tylko po to by sprzedawać przedmioty usuwają konto?
Sprzedawczykom mówimy NIE!!!
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

Labedziak
LeszczykSWDN napisał(a):
Czy admini za takie coś kto zarejestrował się tylko po to by sprzedawać przedmioty usuwają konto?

Tak szybko kont nie usuwamy, zawsze najpierw się upomni, żeby regulamin poczytał.
Wiadomo, że mamy nowy regulamin, który obowiązuje od marca tamtego roku.

[img]http://img30.imageshack.us/img30/2051/71277981.gif[/img] is not a valid Image.

http://www.narybk...ad_id=8619

Ale z ręką na sercu, kto czyta regulaminy.Wink
A powinniście czytać, bo potem zdziwko, że tematy znikają.ouch
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

LeszczykSWDN
Labedziak napisał(a):
Ale z ręką na sercu, kto czyta regulaminy.Wink

Szczerze to regulamin kiedyś z nudów przeczytałemWink I to nie raz jedenWink
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

RichiS52
miros napisał(a):
...ale sprzęt używany osobiście wolał bym kupić od kogoś z kolegów z forum bo będzie to rzetelna sprzedaż[ oczywiście użytkownik już nam znany]

Moje podejście do tego sprzedawania jest podobne, panowie, to nie jest strona reklamowo-handlowa, tylko strona wędkarska, zrobiona przez nas wędkarzy dla wędkarzy, tak pisze w nagłówku naszego forum i powinniśmy się tego trzymać Wink
Nie mam oczywiście nic do tych co chcą sprzedać sprzęt używany, ale jeszcze w dobrym stanie technicznym, tylko precz z tymi co sprzedają na forum sprzęt nowy :*
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się