Listopad 14 2018 12:48:15
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pytania w sprawie połowu szczupaka na metodę żywcową i nie tylko:D
Pugio
1. Jaki kołowrotek do tej metody.
- Jakie przełożenie.
- Ile łożysk
2- Jaka żyłka
-Od jakiego rozmiaru ?
3- Można łowić na 2 wędki metodą żywcową?
4-I czy sprzęt kupiony na rynku (od ludzi zwanych Ruskimi) jest w miarę jakościowo dobry ?

dawid16
1;najlepszy był by kołowrotek z wolnym biegiem.polecam firme abu garcia mój ma takie płełożenie 5:0;1 najlepiej ok 7 łożysk
2;ja mam żyłke jaxon crocodyl 25mm
3;tak można
4;ja pod zadnym wrunkiem u nich nie kupuje jedynie świetliki cos takiego ale sprzętu typu wędka i kołowrotek nie radze
Frown

Pugio
Czyli kołowrotek 4 łożyskowy 5.2.1 nie starczy?

michal_czyb
Zależy jakie tam giganty u Ciebie pływają. A na taki kołowrotek to 3 kilowca byś wyciągnął bez problemu.
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

Pugio
Miło taki mi wystarczyGrin
A na moim łowisku rekord to 15 Kg (albo więcej nie pamiętam) Sum Grin dodam że jest to cegielniaGrin

danieln57
Veit napisał/a:
Czyli kołowrotek 4 łożyskowy 5.2.1 nie starczy?

Tak na prawde nie liczy sie ile masz lozysk. Oczywiscie wplywaja one na prace i wytrzymalosc kolowrotka, ale najwiecej zalezy od jakosci zylki, a przede wszystkim od umiejetnego holu.
Hey you, see me, pictures crazy.
All the world I've seen before me passing by.

System Of A Down - Atwa

dawid16
powinien wystarczyć ale mój kołowrotek stosuje jak do połowu szczupaków i karpi zależności ile chcesz przeznaczyć na kołowrotek

rekinek94
Veit w którym miejscu mniej więcej ta cegielnia jest??? To nie są czasami Grona albo Glinianki??? Odp!!! Tylko szybko!!!

miros
Veit napisał/a:
1. Jaki kołowrotek do tej metody.
- Jakie przełożenie.
- Ile łożysk
2- Jaka żyłka
-Od jakiego rozmiaru ?
3- Można łowić na 2 wędki metodą żywcową?
4-I czy sprzęt kupiony na rynku (od ludzi zwanych Ruskimi) jest w miarę jakościowo dobry ?

Witaj, kołowrotek do metody żywcowej nie musi być aż taki mocny jak do spinningu, rybę i tak będziesz holował wędziskiem, co do ilości łożysk to nie jest to wyznacznikiem jakości?
Żyłkę najlepiej kupuj dobrą? Co do przekroju to zależy od łowiska czy jest ciężkie tak jak zaczepy czy inne przeszkody w wodzie, no i od ryb jakie będziesz miał zamiar łowić np. 10kilowe to stosuj żyłkę 10cio kilową.
Regulamin zezwala na połów dwiema wędkami.
Sprzęt z bazaru omijaj szerokim łukiem.Wink

Pugio
Łowie na cegielnie przy ulicy Braci NiemojewskichGrin
Czyli z tego co napisaliście wszytko zależy od umiejętnego holu wędkiGrin
A jak można sprawdzić czy wędka wytrzyma?
O dzięki za pomoc na moje pytanieGrin

Arturo B
SkazaPZW napisał/a:
Mam 14 lat czy moge łowić na żywca na 2 wędki??

Jesli masz karte to możesz ,a jeśli nie to to niestety,ale pozostaje Ci wędkowanie z jednym kijem.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Arturo B
SkazaPZW-skoro masz karte to nie ma problemu możesz łowić dwoma kijami.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

krokodyl
Witam, mam problem dotyczący łowienia na żywca, wędkuje na stawie, gdzie jest masa szczupaków, od malutkich po naprawdę duże, problem jest taki, że jeśli nastepuje branie to spławik idzie mocno pod wodę i jest długi odjazd, po tym jak ryba przestanie płynąć czekam chwilkę może minutę, może 50 sekund, zacinam........ i właśnie nic Grin ściągam zestaw, a na haku tylko rybka po widocznych śladach drapieżnika. Na hak zakładam bądź to karasia, bądź to płoć w przedziale 10 - 20 cm. i tutaj moje pytanie, czy żywce są za duże? może to małe szczupaczki atakują i nie moga sobie poradzić z żywcem, ale z drugiej strony, czy taki malec może aż tak mocno odjeżdzać?
"Jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie ZOSTAŃ WĘDKARZEM!!!"

Exodus
Małe tak robią, podgryzają, trzymają i niemoga zjeść. Taki maleć może mocno odjeżdżać, zatopienie spławika to dla niego nic Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

krokodyl
Okej, rozumiem, tylko chyba jestem jeszcze pod wrażeniem tego jak one potrafią z żywcem mocno odjeżdżać, Wink włączam wolny bieg a tu spławik pyk na dół i brrrrrrrrrrrrrrrrrrr na kołowrotku. Wink
Co w takim wypadku radzisz? Założyć mniejszego żywca? Czy może przeciwnie, większego, żeby może jakoś zniechęcić te małe do brania? Pytam, bo w tej dziedzinie to dopiero zacząłem łowić.
Edytowane przez Semi dnia 17-11-2013 17:59

Semi
Żywców nie zmniejszaj, łów tak jak łowisz do tej pory. Po prostu musisz czekać na tego większego osobnika. Czasami jak dużo jest małych szczupaków to ciężko się dobrać do tych większych. Możesz też zwiększyć żywca, ale i tak pewnie skróty będą go atakowały.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

krokodyl
Ok, będę tak łowił jak do tej pory, jeśli będę miał jakieś sukcesy to dam znać. Wink

woblerangeln
Chciałem coś dodać,ale wszstko to powiedzieli już poprzednicy Exodus i Semi.i możesz sie jedynie cieszyć z częstych odjazdów spławika,świadczy to tylko o tym,że w wodzie jest mnóstwo szczupaków...a jak są małe,to są i duże i kiedyś trafisz na takiego,,,Powodzenia
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

kesu
A ja odwrotnie bym zrobił. Żywce max 10 cm a nawet 7-8. Tak jak Semi pisze jak założysz dużego to maluchy i tak będą go ciągać. Nie jest powiedziane że duża ryba weźmie tylko na dużą przynętę. Zmniejszysz ilość pustych brań a jak żywca znajdzie ten duży to też go wyjmiesz. Sprawdzisz przynajmniej jakiej wielkości są te co ci się tak psocą. To takie moje zdanie Wink .
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

krokodyl
Dzięki za liczne odpowiedzi, więc spróbuje i z mniejszym żywcem, jak i z większym, może uda się trafić na jakiegoś większego Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się