Maj 21 2018 05:16:50
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wędkarski patrol.
Rafalogi
Witam.
Zakładam ten temat ponieważ takiego jeszcze nie mamy,a i nie każdy taki temat może założyć.Powodów nie będę wyjaśniał.....
Będę się starał co jakiś czas dodawać do niego parę ciekawych,aczkolwiek nie wesołych i nie jednokrotnie bulwersujących spraw.
Co do samego tematu to będzie to temat o ludzkiej głupocie,bezmyślności i tym co na większość z Nas działa jak płachta na byka.W temacie tym opisywał będę,że tak powiem heroiczne działania pewnych grup ludzi,mające na celu zapobieganie i zwalczanie procederu jakim jest kłusownictwo,to co z nim związane jest najbliżej,jego odmiany,sposoby działań,a także skutki jego następstw....
Co do legalności tematu,opisów prze zemnie stosowanych jak i samych zdjęć,powiem że są w 100% autentyczne,a moja osoba stoi po tej dobrej stronie.....
Byłem ostatnio światkiem pewnych zdarzeń jakie miały miejsce na jednej ze spokojnych odnóg rzeki bug,na odnogę tą jak co roku wpływają masy ryb mających zamiar odbyć tam tarło.A skoro wpływają tam takie ilości ryb,to i na pewno nie zabraknie amatorów do ich złapania.I wszystko było by może w miarę ok,gdyby nie fakt w jaki sposób to łapanie się odbywa.
W tych dniach nad wodą niewiedząc czemu to zjawia się ogromna ilość pseudo wędkarzy,którym nie zawsze spokojne łowienie wychodzi jak należy.
Powszechne metody kłusowania to przede wszystkim stawianie sieci w które zaplątują sie ryby. Czasami uda sie złapać takiego delikwenta i odpowiednio już go potraktować,a ryby jeśli jeszcze żyją wypuścić.Czasami zdarza się ściągnąć same sieci i też jeśli ryby są jeszcze żywe to uwolnić.
Lecz bywają także i sytuacje kiedy ryb nie da się już uratować,ale uratować można inne...
Udało nam sie ostatnio wyciągnąć wrak siatki zalegającej już od dłuższego czasu w wodzie.....i przyznam szczerze że już dawno takich widoków nie oglądałem...
kilkanaście metrów siatki,a w niej kupa smrodu i ścierwa bo inaczej nazwać tego nie można,a pomyśleć że to co w niej było mogło by nie jednemu z nas sprawić wielką radość gdyby żyło..
Widok był na prawdę okropny,pogniłe,rozpadające i okropnie śmierdzące szczątki ryb. images32.fotosik.pl/233/b9ea144d96d556fcm.jpg images34.fotosik.pl/234/67488359626686cbm.jpg images26.fotosik.pl/204/f5a3646708a5b3d1m.jpg images30.fotosik.pl/204/ac218a75eca901ccm.jpg

Jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy.Piękna liny,płocie,karasie.....
Tu natomiast piękne leszcze które złowione metodą na szarpaka jak i same narzędzie do tego służące.
Jedyne pocieszenie to to że,ich łowca nie miał tyle szczęścia co te nie wyszarpane przez niego ryby i wpadł prosto w nasze ręce.A następnie został potraktowany tak jak należy z naszej strony i tak jak nakazuje prawo.....
images23.fotosik.pl/203/f1bfa1c1fb729f80m.jpg images31.fotosik.pl/234/b94c644b3d0105adm.jpg images29.fotosik.pl/204/284c10a20f23993cm.jpg

To co napisałem i pokazałem nie jest z mojej strony jakimś chwaleniem się ani chęcią szpanowania czy jakichś tam innych pryncypialnych wartości.Chciałem tu pokazać do czego może doprowadzić ludzka bezmyślność oraz to jak niektórzy robią coś co w jakim stopniu to ogranicza i zwalcza.
Mam nadzieje że nasze działania chociaż są kroplą w morzu potrzeb,to w jakimś stopniu przyczynią sie do tego aby takie akty wandalizmu na naszych wodach zdarzały się coraz rzadziej,a ich twórcy ponosili stosowną karę....
No i oczywiście aby nasi ulubieńcy czuli się w miarę bezpiecznie i żyli spokojniej...
images34.fotosik.pl/234/eb686d801928cc4bm.jpg images34.fotosik.pl/234/d0d79b0a3b8d3362m.jpg

To tyle na dzisiaj.....a reszta w swoim czasieWink
Zapraszam wszystkich do komentowania oraz wydawania swoich opinii na ten temat.
I pamiętajmy że to jak będzie zależy także i od nas samych,chociaż czasami braknie wiary i nadziei że można coś jeszcze zrobić.
Jak nie my to kto?
PozdroFrown
Edytowane przez Rafalogi dnia 29-04-2008 08:46

Alfred
Jak takie cos widze,to niekiedy tak sobie mysle ,te lepiej by bylo jak bysmy mieszkali w sredniowieczu.
Wtedy takim ludziom ucinano reke,albo po prostu powieszono na slupie.

Uwarzam ze temat bardzo potrzebny [thumbsup]

Grzesiek
Rafalogi...
Sprawa słuszna, a temat potrzebny - bez dwóch zdań!
Kolega Alfred zaproponował niegdysiejsze rozwiązanie, nie średniowieczne jak napisał, a z XVIII wieku, ale... przed naszą erą!!! Kodeks Hammurabiego, byłby tu na miejscu - "ręka za kradzież, głowa za śmierć." W średniowieczu rybactwo było tak niewielkie wobec zasobów wód, że średniowieczni europejczycy pewnie nie znali smaku szczupaka mniejszego niż metr! ;-)
Ale do tematu.
Ilekroć będziesz Rafał coś tutaj dodawać, zanim otworzę temat wezmę trzy głębokie wdechy i zanim coś odpiszę, trzydzieści głębokich wdechów. A to w celu, żeby nie zaśmiecać tematu "czynnym żalem" i złością która wzbiera, jak się taki temat porusza... Dobrze, że są jeszcze ludzie czynu, a nie tylko moralizatorzy z wierszykami bez pokrycia... Ten temat niech uświadamia każdego drobnego kłusola (takiego co "nikomu nie szkodzi" ), każdego małoletniego który jeszcze nie wszystkie złe rzeczy widział, każdego tchórza i każdego obojętnego na to, co się wokół niego dzieje. Ale przede wszystkim, "temat" niech będzie motorem do działania dla tych wszystkich, którzy TO widzą i boli ich TAKI stan rzeczy. Dla każdego, kto często może, a nie zawsze chce we własnym - wiadomo, że często wąskim zakresie - coś zmienić. Bez odpowiedzi niech pozostanie Rafała pytanie...

Rafalogi napisał/a:
Jak nie my to kto?
PozdroFrown

...bo ja wolę, żebyśmy to byli My, niż...................
Edytowane przez Grzesiek dnia 29-04-2008 02:40
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Grzes77
Ja też robię to samo co Rafalogi ale od niedawna. Nie będe zakładał nowego tematu tylko zdjęcia z moich wypadów z chłopakami będe dodawał w tym. [thumbsup] ( jeśli Rafalogi nie ma nic przeciwko)Angry

Rafalogi
Pewnie że nie mam.Zawsze co dwóch to nie jedenWink
No to czekam na relacje z akcji.....Frown

miros
Nic tu dodać tylko piękna sprawa i pogratulowaćCool że są ludzie którym jeszcze zależy na zwalczaniu kłusownictwa i wkładają w to dużo serca żeby tępić kłusownictwo.[thumbsup]
Życzyłbym sobie takich akcji jak najwięcej w całej Polsce.[thumbsup]

Labedziak
Rafalogi,poruszyłeś bardzo ciekawy i głęboki temat.
Kłusownictwo chyba nigdy się nie skończy,ale dzięki takim ludziom jak wy ( Dotyczy Grzesia77 tez ) można się przyczynić do jego zmniejszenia.
Kurcze,przecież jak może komuś do głowy przyjść żeby kłosować takimi kotwicami.
To chyba jakiś sadysta pierwszej klasy.Bez mózgu w głowie,ile to taki ryby uszkodzi.[tdown]

Czekamy na kolejne relacje z waszych wypraw w celu zwalczania kłusownictwa.[thumbsup]

i59.tinypic.com/3492a7t.gif

koli
sprawa sie fajnie prezentuje chętnie bym coś takiego zaczoł robić ale ze względu na mój
wiek (16 lat ) to niezbyt ciekawie to wygląda no ale staram sie w miare możliwość wyciągać takie jakby wnyki z wody tzn kilka metrów żyłki z haczykiem wrzucone do wody przez idiotów.

Grzes77
Zaczynam wierzyć w ludzi[disapprove]. Patrolowaliśny z łodzi we wtorek od 18 do 21:30 odcinek Wisły (ok7km). Nie znaleźliśmy sieci ani żadnych naruszeń (ryby wymiarowe). Gorzej było na "zimowisku" ryb czyli kanałku przy Wiśle i Elektrowni Kozienice. Facet na czatach za nim 100m facetka (żona znanego kłusola). Byliśmy za wcześno ok 19:30 i nie zdąrzyli nic zastawić bo przejrzeliśmy dokładnie teren. Chłopaki wczoraj wystawili kilka mandacików za łowienie niewymiarów ja nie pojechałem bo wróciłem po pracy na 10 a oni ruszyli w teren o 6. Pozdro i proszę wszystkich aby ryb nie wymiarowych w sadzach nie przetrzymywać, szkoda pieniędzy.[thumbsup]

catchandrelise
Właściwie to chciałbym mieć taki problem jak wy, że kłusole siatki wstawiają. U mnie od dłuższego czasu są tak bezczelni, że jadą prądem. Wody w moim pobliżu są niemal, że wykończone. Jeszcze kilka lat temu, kiedy tylko siatki wstawiali to się zdarzało wędkarzowi złowic lina, karasia, wielkiego leszcza i inne godne ryby.
A teraz to coraz rzadziej i co raz mniejsze. A jeszcze są takimi barbarzyńcami, że najwięcej ,,łowią'' w tarliskach kiedy ryby sa podczas tarła i przejężdzaja wielkie odszary najczęściej małych rzeczek gdzie ryba sie gromadzi podczas tarła i zabierają tylko te większe a reszta, ogromna ilość mniejszych rybek leży i gnije a smród od tego jest taki , że na kilka metrów podejść nie można.
Oczywiście nie chodzi mi tu o to, że siatki nie szkodzą, bo też ich nie popieram i słusznike sie za ich wstawianie karze, ale najgorszym barbarzyństwem jest ,,łowienie'' na prąd i to ono wyżądza największe szkody wodzie i rybom w nim żyjącym.

Grzes77
Catchandrelise powinieneś to zgłosić, napewno u Ciebie są ludzie którzy podejmną się poganiać za takimi idiotami. Wszędzie jest Straż Rybacka i napewno tego nie oleją. W moich stronach nikt czegoś takiego by nie odpuścił.

Rafalogi
Dzisiejszy wypad na ryby okazał się jak najbardziej wędkarskim patrolem.
Razem z kumplem postanowiliśmy wyskoczyć na rybki,ja za linkiem on za szczupłym.
Zajeżdżamy na łowisko,a tam na wodzie normalnie dwie siaty stoją....Smile
images29.fotosik.pl/209/3597c636f92088c9m.jpg images33.fotosik.pl/246/d71f2f0b6dea9eaem.jpg

No to my długo się nie zastanawiając dawaj je z wody..
W jednej były dwa piękne liniaki,grube jak bańki przed tarłem...trzy małe szczuplaki i padnięty okoń.....
images34.fotosik.pl/246/fdd694ccb82dcb86m.jpg images30.fotosik.pl/210/56aa341dabfcf6f5m.jpg images27.fotosik.pl/209/c5a4f2345ae5044dm.jpg
Wszystkie rybki oprócz okonka wróciły do wody całe i zdrowe....
Zawsze to dwóch sieci mniej,a i rybcie spokojniejsze.... images34.fotosik.pl/246/21e43f435916f3cbm.jpg

marec-ki
Super Rafalogi wielkie brawa Cool Normalnie gdyby nie durne Polskie prawo można byłoby zrobić zasiadkę na tych kłusoli bo na bank zgłosili by się po te sieci wieczorem. Ale co to da wlepią takiemu kolegium czy coś i nic więcej. Najlepiej to chyba byłoby porządne wpier.... im spuścić zawinąć w te sieci i do wody z nimi !!!
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
kubi
Co do tego tematu to nie mogę zrozumieć kilku spraw, mianowicie dlaczego w tym kraju musi być tyle rzeczy nienormalnych, i mamy tu problem nie tylko kłusownictwa ale i dróg i służby zdrowia itp. Ale okazuje się że w Skandynawii może być normalnie, a u nas jest jak w Rosji. Natomiast prawo dopuszcza legalizację kłusownictwa poprzez zamianę uprawnień serwitutowych współdzierżawców jezior w dzierżawę, na mocy której każdy jeden z kilkudziesięciu może stawiać kilka sieci i żak w biały dzień, bo tak zadecydował główny dzierżawca na jeden rok. Dla mnie jest to smutne i trudne do zaakceptowania nie tylko jako dla wędkarza ale i jako miłośnika przyrody. Są oczywiście jeziora z jednym dzierżawcą, ale ten za to często przeciąga niewody. Jeżeli stawianie sieci nie jest zalegalizowane, to i tak bez podpisu notariusza pod dokumentem nie jest możliwe wdrożenie postępowania sądowego przeciw kłusownikowi, a jedynie ukaranie go mandatem 200-złotowym. Jeżeli miał sieci oznaczone to Straż Rybacka a nawet policja nie mają prawa mu ich skonfiskować łącznie ze sprzętem pływającym. A ze zrozumiałych względów wieśniakom na podpisie notariusza nie zależy, zwłaszcza na wschodzie kraju gdzie i mentalność jest wschodnia. Tak wygląda prawo w naszym kraju, a niskie kary za kłusownictwo w postaci 2 lat, brak wyśrubowanych kar finansowych i surowej represji karnej w postaci 10 lat więzienia powoduje, że proceder barbarzyństwa nad polskimi wodami będzie miał się jeszcze długie lata bardzo dobrze ( za wyjątkiem pilnie strzeżonych wód przyzwoitych dzierżawców) na nasze nieszczęście. Sam się o tym przekonałem widząc w maju 150 metrów sieci legalnie stojących, co jest paranoją. Oczywiście nie określa się czy dwie dozwolone sieci mogą mieć razem długość dziesięciu metrów czy pięciuset i co ze środkiem jeziora, co pozostawiam bez komentarza. Natomiast nie mam wystarczającej orientacji by wypowiedzieć się o stanie wód należących do PZW. Być może w tym przypadku sytuacja nie jest tak beznadziejna.

Grzesiek
Rafalogi

Brawo za kolejną udaną wyprawę "PATROLU".
Pozdrawiam!!!

kubi
Z żalem muszę się zgodzić, bo to prawda co piszesz
o "polskiej mentalności" i ułomności prawa.
Może poza stwierdzeniem:

zwłaszcza na wschodzie kraju
gdzie i mentalność jest wschodnia.

Bo uważam, że chamstwo i bezmyślność nie są związane z długością, ani szerokością geograficzną. A "wieśniactwo" to stan umysłu, a nie pochodzenie człowieka.
Ale zgoda, co do istniejącego stanu rzeczy...
Ja kontroli nad wodą PZW nie miałem NIGDY!!!
Edytowane przez Grzesiek dnia 09-05-2008 01:28

Grzesiek
david spinningista napisał:
już mieliśmy sie zwijać ale zauważyliśmy siatke pełną ryb (wszystkie spowrotem do wody) były w niej 4 liny takie od 1kg do 2.5kg 7 szczupaków od 40dag do 5kg 6 okoni od 20dag do 1.20 kg 8 sumików karłowatych ich nie ważyłem 4 karpie od 60dag do 7.20 kg.
ps.miałem wage na rybach

Co masz na myśli pisząc "siatkę"Kij Taką do przetrzymywania złowionych ryb? Czy jakieś sieci, coś takiego - bo nie rozumiem. [disapprove] Jak ta siatka była umocowana? Naprawdę spore ryby tam były - piszesz, że żywe. Szkoda, że nie masz fotki..

Arturo B
Pozwole sobie w tym temacie napisać pare słów na temat kłusownictwa w moim mieścieWinkJakiś czas temu kilku płetwonurków,którzy penetrowali jeziorko znalazło sieci na dnie jeziora,o czym poinformowali jedno z kół wędkarskich.W czwartek na jez.barlineckim SSR-zdecydowało o rutynowej kontroli,wypłynęli na patrol łodzią,z daleka widzieli dobrze im znanych kłusowników,którzy pływali wzdłuz lini brzegowej.Postanowili podpłynąć i sprawdzic czy nie rozstawili swojego "sprzętu".Po dopłynięciu i sprawdzeniu ich wyglądało tak jakby nic nie robili,a poprostu "zwiedzają okolice"-straż odpłyneła na dalszy patrol,co tez zmyliło nieco kłusoli.Kłusile widząc chowającą sie łódz patrolową SSR za jedna z duzych wysp na tym jeziorze,byli pewni ,ze straznicy zakonczyli swoją prace i spływają na przystań,ale...Strazników coś tknęło i postanowili jeszcze raz przyjżeć się miejscu w którym pływali kłusole,po dopłynięciu kilkanaście metrów od brzegu z pod wody wunurzył sie lin(zabity)kilkanascie sekund pózniej wypłynęła duza reklamówka w której takze były zabite juz ryby i tuż obok reklamówki ujrzeli 100 metrową siec,kłusole w panice zaczęli uciekać do pobliskiego lasu,jednego z nich złapano od razu ,skuto go kajdankami i po fotkach(dowody przestepstwa)przekazano juz czekającym policjantom.Drugiemu udało sie ucieć ,z tego co sie dowiedziałem ,nie ma go ani w domu,ani do pracy nie przyszedł-krótko mówiąc ukrywa się.W łodzi znaleziono zakrwawione wiadro,pewnie w nim przetrzymywane były zabite rybki."Sprzęt "oczywiscie został zarekwirowany,wiec może będzie na jakis czas spokój,z tego co się dowiedziałem ci delikwenci mają już wyroki za kłusownictwo,więc może tym razem ,wyrok będzie nieco surowszy niz poprzedni i da im troche do myślenia.Koncząc tą relacje chciałbym pogratulować straznikom z tego miejsca,bo wiem że wielu z nich wchodzi czasem na naszą stronke anonimowo-wielkie gratulacje panowie,takie akcje,to zawsze duzy sukcesWink[thumbsup]
Edytowane przez Arturo B dnia 07-06-2008 15:00
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

koli
no i git... świetna sprawa....tępić kłusoli jak sie da....
Popatrz na ulicę, popatrz co się dzieje.