Lipiec 22 2018 01:14:54
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wędkarski patrol.
piotr23b
Pare razy zdażyło mi się pojechać na łowisko bez zezwolenia, najszczęście kontroli nie było. Gdyby taka sytuacja znowu się zdażyła i była by kontrol to co mogę za to dostać?

MaciucH
Pamiętam kiedyś jak wędkarz siedzący obok mnie łapał też bez zezwolenia i była kontrola, z tego co słyszałem i widziałem to zabrali mu sprzęt i musiał uregulować składki wtedy mógł odebrać zarekwirowany sprzęt.

luki231
W skrócie sprawozdanie z naszej weekendowej akcji. Ja, Mareczek24 i 3 kolegów z Puławskiej SSR.

http://www.e-debl...-straznika

Nie lepiej było poddać się kontroli?? Niech Ci panowie sami sobie odpowiedzą na to pytanie zanim zrobi to za nich prokurator.

Labedziak
Az strach to czytać, dobrze że zadzwoniliście po policje, przynajmniej zrobiła z nimi porządek.Cool
Alkohol jest do ludzi, można sobie i na rybach jakieś piwko wypić, albo jak ktoś chce to i kielicha, ale nie schlać się tak, żeby nie wiedzieć co się robi.
Wydaje mi się że co niektórzy jadą na ryby po to, żeby sobie wypić, bo w domu nie za bardzo mogą.beer

Temat na forum: Alkohol i wędkowanie

http://www.narybk...;pid=15738
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

luki231
Oprócz opisanej akcji panowie łowili we 3 na 9 wędek w tym 2 oddalone o 110 metrów od nich na główce tamy (nie wiem jak chcieli usłyszeć brania...). Obserwowani przez dwa dni nie zmieniali swoich zamiarów. To już nie nadaje się raczej do działu alkohol i wędkowanie.

Exodus
Link do jednej akcji.
http://www.pzw.or...ym_uczynku
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Mareczek24
Gratulacje koledzy se Stężycy ouch Z tego co mi jest wiadomo jeden z tych kłusujących był na waleta.hahaha

Semi
W zeszły weekend byłem na wsi nad Bugiem. Tradycyjnie w piątkowy wieczór po przyjeździe poszedłem do zaprzyjaźnionego baru na piwo. Niechcący podsłuchałem rozmowę dwóch znanych mi osobników, którzy przez całe życie kłusowali. Jeden pytał drugiego czy łapie jeszcze, ten mu odpowiedział że nie stać go, bo co pójdzie to go złapią i kolejna sprawa, a że ma dość naginania na rzecz gminy za darmochę w ramach kary, to już od dwóch lat dał sobie spokój z siatkami. Drugi też ponarzekał że strach, bo teraz byle wędkarz ma telefon i dzwoni, człowiek nie zdąży postawić a już ktoś jest i zmoka.
Uśmiechnąłem się pod nosem, jak miło było posłuchać narzekania byłych kłusowników. Myślę, że nie tylko w moim barze narzekają, w Polsce jest naprawdę sporo ludzi, którym dobro naszych wód nie jest obojętne. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

krzysiu wedkarz
Dzisiaj, siedząc nad Bugiem zauważyłem, że jakieś 150 metrów ode mnie do wody zwisa, zawiązana do drzewa jakaś linka. Z wujkiem od razu domyśliliśmy co to jest, więc poszedłem to sprawdzić. Powalone drzewo wystawało jakieś 5 m nad wodę i na jednej z jego gałęzi było widać zastawiony sznur, z nożem w kieszeni wdrapałem się na drzewo i zacząłem wyciągać, okazało się że na mocnej lince były zamieszczone dwa haki , z ciężarkiem w formie dużej nakrętki , za przynętę służyła wątroba drobiowa. Po wydobyciu i odcięciu sznura, zaniosłem go do wujka i postanowiliśmy że po prostu go zniszczymy... Co najlepsze po pewnym czasie przyjechało dwóch "wędkarzy" , którzy przechadzali się brzegiem rzeki, zauważywszy brak sznura , wyskoczyli do nas z pretensją ,że podobno zajeliśmy ich miejsca. Od razu zakomunikowaliśmy im, że to miejsce jest, nasze, gdyż sami przygotowaliśmy schodki i oczyściliśmy je z krzaków. Panowie ,rozłożyli się na sąsiednim miejscu , jeden łowił na trzy wędki niestety. Zapewne mieli jeszcze więcej sznurów nie daleko. Co z takimi ludźmi robić, gdy samemu chcesz złowić wymarzonego suma to Ci się nigdy nie uda. A ci, gdy coś wyłowią to w dodatku sprzedadzą
Pozdrawiam

krisgfc
Witam. Mam pytanie do Kolegów, głównie z SSR. Mianowicie mam kolegę, który często wybiera się ze mną na ryby. Ot tak dla towarzystwa. Nie ma karty, w sumie ja łowię na 1 wędkę, jemu daje drugą. Czasem mam też położoną gruntówkę, co daje w sumie 3 wędki na 2 osoby. Jakie konsekwencje mogą grozić ze strony strażników mojemu znajomemu? Dodam, że jego "wędkowanie" zaczyna się i kończy na "zabawie" z płoteczkami i uklejami (jeżeli to ma jakieś znaczenie w tej kwestii). Proszę o odpowiedź. Pozdr

Semi
Wszelkie konsekwencje związane z brakiem uprawnień do wędkowania. Najniższa to mandat, no chyba że okażą się sercem i dadzą jakieś pouczenie, ale nie liczył bym na to. Niech sobie chłop kartę jednak wyrobi jak chce łowić.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

krisgfc
Dzięki Semi za wyczerpującą odpowiedź. Wiesz, raczej na wyrobienie i wykupienie karty go nie namówię - łowi może z 15 - 20 razy w ciągu roku, a wszystko co złowi to od razu wraca do wody. Kurcze, w tej kwestii jestem rozdarty, a to dla tego, że ja opłacając składki itp itd łowie tylko latem + jesień, ale to wtedy muszę dokupić tzw "morskie" aby wybrać się na kanał w okolice Kamienia Pomorskiego. Nad wodą jestem powiedzmy do 100x w roku maksymalnie. Czasem zabiorę jakąś rybę dla babci, bo uwielbia, a wiadomo jak to z emeryturami u nas - nie każdego stać aby kupować. Ale z drugiej strony on nie "okrada" w żaden sposób nas, płacących składki. Jednak łamie przepisy w ten sposób. Ale w sumie to dyskusja do innego tematu, więc jak chcesz, to przeklej. Chętnie bym zapoznał się z wypowiedziami innych na ten temat. Pozdrawiam

kfiat
hoho, ja płacąc kartę często nie dam rady 15-20 razy w roku wyskoczyc połowić choćby po 2-3 godzinki (jeżeli to można nazwać łowieniem, raczej pogapienie się w spławiki lub szczytówki). Mój niechlubny rekord to 3 wyjscia w rokuSad Także nie ma co filozofować - goń kumpla po kartę

krisgfc
@Kfiat... Pogonić mogę... Robiłem to nie raz Wink

Mareczek24
WitamWink Wynik wczorajszego i dzisiejszego patrolu:Sprawdzono 61wędkarzy,pouczonych 12 oraz 3 wnioski, do sądu i zabezpieczony sprzęt. images35.fotosik.pl/1559/6cddb76acf20358fmed.jpg images40.fotosik.pl/1739/d37caf96038c0572med.jpg images45.fotosik.pl/1487/5d2d98bc69a62caemed.jpg

Mareczek24
Witam dnia 17.08. Dostaliśmy tel że jakiś wędkarz poławia ryby z mostu. Strasznie nas to zdziwiło od razu ruszyła wyobraźnia, jaki to musi mieć sprzęt prawdopodobnie morski ? Jak się okazało na miejscu, pan spokojnie wędkował na 3 wędki i nie morskie.ouch W ten sposób zdążył złapać trzy rybki.Oczywiście wniosek do sądu oraz zabezpieczone wędki. images35.fotosik.pl/1578/0b989e88514d8b03.jpg images39.fotosik.pl/1709/25de2ce9a60e5df5.jpg images47.fotosik.pl/1508/182cacdff33adcc9.jpg images40.fotosik.pl/1761/ffcfd14ccf39daf6.jpg Dnia 18 i 19.08 Sprawdziliśmy 105 wędkarzy pouczyliśmy 19 oraz siedem wniosków do sądu zabezpieczonych 17 wędek oraz jeden mandat za 200zł.Ryby które zostały nie przepisowo złapane odzyskały wolność. images42.fotosik.pl/538/f1f691ed2e99f9e1.jpg images46.fotosik.pl/1725/61acf4a9e18ec399.jpg images47.fotosik.pl/1508/7f333f96da418caf.jpg images46.fotosik.pl/1725/2c9dc6401cd31b8a.jpg
Edytowane przez Mareczek24 dnia 20-08-2012 13:10

nesto
Często widzę nad wodą "wędkarzy" którzy:
1. Śmiecą - totalnie.
2. Zabierają niewymiarowe ryby,
3. Zabierają ryby w okresach ochronnych

oraz typowych kłusoli:
1. Szarpak
2. Wielka podrywa

Gdzie można zadzwonić, aby było szybko i skutecznie?
Czy tylko Policja i PSR?
Może jest ktoś na forum z SSR z okolic Kozienic - Świerży Górnych? Tam najwięcej tegoż widziałem.
Prosiłbym o jakiś kontakt ewentualnie na priv.

ps.
Jeden szarpak robi więcej szkody niż kilka nadregulaminowych wędek.
Jeden "śmieciarz" robi więcej szkody w środowisku niż kilka podpórek z wikliny.
Jeden mięsiarz biorący malutkie sumiki i szczupaczki jest skuteczniejszy w działaniu na mój organizm niż specjalistyczny środek na wymioty.
Łowić albo nie łowić - oto jest pytanie..

Mareczek24
Witam Wink Dostaliśmy dzisiaj tel z KPP w Puławach że bóbr jest zaplątany w jakimś drucie, czy nie mogli byśmy pomóc aby go uwolnić. Oczywiście szybka decyzja na Tak. Jak się okazało po przybyciu na miejsce, bóbr nie był zaplątany, tylko został złapany we wnyko kłusowniczeKij. Po jednej próbie linka została przecięta a boberek został uwolniony. Nie wiem jakim to trzeba być człowiekiem aby takie piękne stworzenie zabić jeszcze w taki sposób. Kij images45.fotosik.pl/1526/4431e71561606e73med.jpg images42.fotosik.pl/556/2301c2bf087bd77d.jpg images36.fotosik.pl/270/02ddced3e81f29a1med.jpg images47.fotosik.pl/1525/2d90c1b760afcd63med.jpg images40.fotosik.pl/1767/c0646baa7eeb5fadmed.jpg Nareszcie na wolności pa1pa
Edytowane przez Mareczek24 dnia 01-09-2012 15:10

Grzes77
nesto napisał(a):

Gdzie można zadzwonić, aby było szybko i skutecznie?
Czy tylko Policja i PSR?
Może jest ktoś na forum z SSR z okolic Kozienic - Świerży Górnych? Tam najwięcej tegoż widziałem.
Prosiłbym o jakiś kontakt ewentualnie na priv.

Otóż Nesto należę do SSR i znam sytuację znad kanału w Swierżach Górnych. Dopóki będzie "przyzwolenie" innych, dopóty tak będzie się działo. Wiem, że tylko zmrok nastaje to pojawiają się szarpakowcy i siedzą centralnie pod kamerami ochrony elektrowni na jej terenie, wszyscy to wiedzą, ale to jest walka z wiatrakami.
Najprościej zadzwonić na policję jak widzisz wykroczenie, chłopaki z KPP nie odmawiają pomocy.
Jak chcesz coś więcej pogadać to pisz na PW.

Semi
Co za idiota stawia sidła na bobry. Przecież chyba ich nie żrą. Fakt, plaga jest tych stworzeń, ale żeby sidła stawiać?? Sami na wsi mamy z nimi problem, ale co zrobić, trzeba się przyzwyczaić do ich obecności. Wink
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się