Sierpień 20 2018 09:28:01
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wędkarski patrol.
gatun0
Ma teraz nauczkę, za te pieniądze miał by piękny wypad np. do Szwecji.
To jedyny sposób na mięsiarzy.
W zeszły weekend sam byłem kontrolowany u mnie na łowisku. Sam skarbnik się pofatygował sprawdzić czy ludzie wypełniają rejestry. Cieszy mnie że była kontrola, tylko szkoda ze chodziło o biurokrację.
Efektem było zatrzymanie jednej karty bo człowiek zapomniał wnieść opłaty za ten rok. ( dostał czas do wtorku na opłacenie składki członkowskiej i opłaty za łowisko )

Semi
Kanału ciąg dalszy. Zaczął brać jaź. Chociaż rybę tą uważam za niejadalną, to amatorów nie brakuje. Najlepiej bierze na wpływie Kanału Markowskiego do Żerańskiego. Woda natleniona, pokarmu sporo. Amatorzy jaziowego mięsa żeby skutecznie łowić włażą na most i łowią z mostu. Proceder również znany latem podczas polowania na sandaczyki. W weekend straż zrobiła chłopakom amatorom jazi niespodziankę. Około 5.00 rano nikt się ich nie spodziewał i posypały się mandaty. Wink Jeszcze kilka takich akcji o różnych porach dnia i skutecznie się wyleczą ludziska z łapania z mostu. Wink
Źródło, wszechwiedzący Bzyku. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Dziś nie pospałem sobie, od 5.00 do 10.00 pilnowaliśmy z bratem wylewiska coby kłusownicy na trącego się na łąkach leszcza nie polowali. O dziwo ani żywego ducha, nikt nawet nie interesuje się tym faktem. Może dlatego że bez środka pływającego nie da się do nich dobrać, bo daleko od brzegu, a ze środkiem pływającym to z daleka ktoś by zauważył. Już końcówka tarła, dziś te łopaty szalały, aż miło było popatrzeć.Wink W nocy też skoczymy motorkami na dwie godzinki, zawsze jak ktoś sie kręci to ludziom głupoty do głowy nie przychodzą. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Przedwczoraj na dniówce przejechałem się nad łowiska, mówię sobie ciepło to skontroluję kilka osób i zobaczę jak wędkują. Sprawdziłem sobie kilkunastu wędkarzy, wszyscy mieli w porządku dokumenty i ryby w sadzach, dziwnym trafem wymiotło wszystkich z przeciwległego brzegu, jak mnie zobaczyli, następnym razem zacznę właśnie z drugiej strony, w sumie fajnie tak sobie w czasie pracy zajechać nad wodę, pogadać i przy okazji skontrolować parę osób Wink.

No i teraz ta ciemniejsza strona. Zadzwonił facet, że nad Bzurą pływa prawdopodobnie ludzkie ciało. Nad wodą okazało się, że jest to ciało kobiety, było dosyć długo w wodzie, szczegółów wam oszczędzę, ale apeluję do głów, nie wybierajcie się w nieznane wam rejony aby popływać. Dzikie kąpieliska mają tą cechę, że potrafią zabrać największego kozaka. Tak więc trochę rozwagi.

Exodus
dziwnym trafem wymiotło wszystkich z przeciwległego brzegu, jak mnie zobaczyli, następnym razem zacznę właśnie z drugiej strony

To nie lepiej naraz iść z dwóch stron Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Dziś w serwisach informacyjnych dużo o chłopakach z formacji OSA. Czternaście osób się zebrało i pilnują rzeki.ouch Różnie ludzie o nich myślą, wielu uważa że przeginają łapiąc kłusoli, ja ich popieram i chciałbym aby takich formacji powstawało więcej, ponieważ PSR i inni funkcjonariusze nie są w stanie upilnować naszych wód.
Semi.

Grzes77
Exodus napisał(a):

dziwnym trafem wymiotło wszystkich z przeciwległego brzegu, jak mnie zobaczyli, następnym razem zacznę właśnie z drugiej strony

To nie lepiej naraz iść z dwóch stron Wink

Wbrew pozorom nie zawsze można Wink.
Od nowego roku jestem już na swoich śmieciach i nie ma dnia, bym nie był nad wodą, kilka osób tygodniowo się kontroluje, jeżdżę terenówkami na co dzień w pracy, więc teraz to mam pole do popisu, jestem też na bieżąco ze stanem wód i dojazdów do nich. Sporo zmian u mnie, teraz to dopiero "czuję, że żyję" Wink. Do tego roku dojazd w obie strony do pracy wynosił 5-6 godzin dziennie (katorga), teraz 5-6 minut ( wcześniej 170km, teraz 2) ouch.

Exodus
170 km to ogrom. U mnie by się zdały kontrole, szczególnie zanim bedzie można łowić szczupaka Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzes77
170km oczywiście w jedną stronę, dziennie prawie 3,5 stówy na dojazdy było Wink.
Dziś chłopaki trochę przetrzepali łowisk, bo już tłoczno się porobiło, ale na kilkudziesięciu wędkarzy wszystko oki było.
Tak na marginesie dostałem cyna o stawianych siatach, bo woda poszła wysoka, jak przyczaję towarzystwo to dam cyna, podobno się nie boją, zobaczymy Wink.

lberlinski
Ryby rybami ale Grześ , uważaj na siebie!
swoją drogą w moich stronach by się przydało więcej kontroli, szczególnie nad rozlewiskami Bugu za Radzyminem...
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

Semi
Kolejna wiosna, pojeździłem trochę motorkiem nad Bugiem, pogadałem ze znajomymi miejscowymi byłymi kłusownikami, Mało który odważa się jeszcze coś tam kłusować, połapali ich trochę na gorącym uczynku, pokarali i strach. Za to za każdym razem ciała dają wędkarze spinningiści. Zakaz spinningowania na starorzeczach do 01.05 a tu co chwila kogoś trzeba upominać, o stosowanych przynętach już pisał nie będę. Bo jak widzę konkret gumiaka, lub obrotówkę to się głośno śmieję w twarz jak ktoś mi mówi że na okonie z kijem powyżej 30 gram CW przyjechał.
Semi.

krzysiu wedkarz
To co ja mam powiedzieć ? w moich okolicach strasznie szerzy sie kłusownictwo ostatnio.. W ciągu ostatnich kilku tygodni złowiono kilka sztuk sumów.. i to osobników pow 20kg.. Co najlepsze straż wędkarska, straż graniczna i wszystkie służby nic sobie z tym nie robią.. Ryby łowione są na odcinkach rzeki, na których panuje aktualnie całkowity zakaz połowu.. a co z tego skoro służby mają to w dupie.. brak słów.
Wędkarstwo to nie Hobby , to styl życia

Semi
No to trzeba coś z tym zrobić, zrobić zgłoszenie nie zareagują zadzwonić wyżej. Jak Straż Graniczna nie zareaguje to daj znać. Napiszę oficjalne pismo do komendanta do Chełma że nie reagują i wyślę służbową pocztą tylko zgłoszenie musi być oficjalne telefoniczne, bo łatwo udowodnić że się dzwoniło. Jeżeli popełniane jest przestępstwo, to musi zarówno policja jak i SG zareagować.
Semi.

krzysiu wedkarz
Łowienie ryb objętych zakazem ochronnym jest przecież jak najbardziej przestępstwem. Najbardziej obawiam się możliwości ujawnienia moich danych, gdyż mieszkam w dosyć małej wsi i w przypadku takiej sytuacji ludzie raczej by mi żyć nie dali.. I tak mam już niezbyt ciekawą sytuację po tym jak chciałem utopić w poprzednim roku jednego z miejscowych kłusoli w bugu.
Wędkarstwo to nie Hobby , to styl życia

Semi
No niestety, robiąc jakiekolwiek zgłoszenie musisz podać dane swoje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się