Październik 22 2018 20:57:08
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Elektroniczny żywiec.
dionizy1953
Co do zamieszczonego filmu to został on wybrany przez Exodusa bardzo niefortunnie.Przede wszystkim powinno się go oglądać obróconego o 90 stopni.Na filmie widać jedynie drgania o częstotliwości około jednego hertza(jeden raz na sekundę).Nie widać drgań z zakresu kilku i kilkudziesięciu hertzów,a te również wchodzą w zakres pracy przynęty.Nie widać również zmieniającej się w czasie pracy przynęty od wolniejszej do coraz to szybszej.Wynalazku nie opatentowałem z bardzo prozaicznej przyczyny.Po prostu mnie na to nie stać finansowo.Wszystkich chcę jednak zapewnić,że nie spocznę na laurach.W głowie mam jeszcze ciekawsze pomysły z zakresu wędkarstwa i nie tylko.

WOBLER-W1
Witam - moim zdaniem zastosowanie tego typu elektronicznych wabików pozbawia nas całego wnętrza i przyjemności metody spiningowej . Dla mnie spining nazwijmy metodami tradycyjnymi jest świetnym lekarstwem na ten zestresowany świat . Wędkarz niejako jest pobudzany do zastanawiania się ; co zrobić , jak podejść , jak podać przynętę , jak ją poprowadzić . Zastanówmy się też jak bardzo pobudzamy wyobraźnię gdy czytamy dno prowadząc przynętę . To są setki wrażeń działających stymulująco na nasz muzg . Wspomnę też o przyjemności tworzenia wabika który daje wiele satysfakcji swemu twórcy , pozwala konstruktywnie spędzić czas a nie na przykład pod budką z piwem . Nie wyobrażam sobie żebym miał uczyć mego syna obcowania z przyrodą słowami " idź do sklepu , kup sobie tego wabika i wrzuć go do wody a potem wyciągnij to co się na niego rzuci " . Z całym szacunkiem dla twórcy ale ja woję pozostać istotą myślącą .

Exodus
Reszte filmów
http://video.goog...1315504620
http://video.goog...3216078733
http://video.goog...1800166431
http://video.goog...8006501233
images23.fotosik.pl/209/d8066ca633b1c29am.jpg images27.fotosik.pl/209/0ffe733aa490a708m.jpg
Edytowane przez Exodus dnia 09-05-2008 17:27
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Kubek
Wszystko fajnie ładnie tylko chyba przynęta może być uzbrojona maksymalnie w 2 kotwice lub haki...
]

Lord
Szczupak jak to zobaczy to pomyśli że to łódz podwodna [hahaha]
Tak poważnie, nie jestem i nie będe zwolennikiem takich przynęt. Tak jak napisał Exodus, wszystko dobre z prądem pod warunkiem że nie jest w wodzie.

Pozdrawiam
Lord

marec-ki
To taki UBot niezły Wink szczupak owszem jest ślepy i chyba wiem czemu dionizy napisał, że urządzenie to działa wybiórczo na te większe sztuki. U ryb podobnie jak u ludzi może jest, że im starsze tym bardziej ślepe Pfft i chyba dlatego te stare i duże sztuki na to coś się "nabierają" PfftWink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Semi
Też jakoś nie jestem przekonany do tej przynęty, wygląda jak stary poniemiecki u-bot, wiem że kształt z czasem można zmienic , ale jeśli chodzi o szczupaki to jestem tradycjonalistą , na rzekach łowię je z gruntu na żywca i pozostanę przy tym, jest to skuteczna metoda i bardziej skutecznej nie potrzebuję. Wink

radzio8927
Mi się wydaje, że przyneta może zostać uzbrojona w trzy kotwice.

Duze bu-sądzę że słowo którego użyłeś ("Kowalskiego"Wink nie oznacza tylko nazwiskaWink To jezioro kiedys było mekką wędkarzy a teraz jest wspaniałym dowodem na bezmyślność naszego gatunku....
Edytowane przez radzio8927 dnia 10-05-2008 10:34

CormaC
mi tez sie to cos zabardzo nie podoba ja sie wole pomeczyc i zlowic tego szczupaka po tych 6 godzinach niz lowic co 5 minut i za 3 dni juz w tym stawie sczupakow nie bedzie
jeśli wydaje ci sie ze mnie nie znasz masz racje wydaje ci sie...

Grzesiek
Dokładnie tak sobie wyobrażałem pracę tej przynęty.
Pomalować na czerwono i
pobawić się w "Czerwony październik", to tak.
Ale bez kotwic lub we własnym basenie!
Już się na temat tego 'żywca' wypowiedziałem..
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Emil65
To jest dział - Żywa i martwa rybka,a nie elektryczna [hahaha]

Przeczytałem,i myślę ze kiedyś,za kilka lat będą takie żywce w sprzedaży.
Oczywiście nie tak wyglądające,ale jak już jakaś firma się tym zainteresuje i go udoskonali,to myślę ze zrobienie rybki wielkości 10 cm z napędem na małą bateryjkę nie sprawi im problemu.
Będzie tylko problem z ceną,bo na pewno nie będzie tani.Pfft

Exodus
Dostałem od dionizy1953 kolejny jego nabytek Wink
images31.fotosik.pl/382/7c764573f38dfa2em.jpg
Jest to najmniejszy model tego elektrycznego zywca.
Moze nam autor cos wiecej napisze.

Przypominam że jest to dyskusja. Proponuje przeczytać posty wyzej. Tradycyjnie wszystkie posty nie wnoszące nic do dyskusji ida w otchłań.

miros
Widzę że nasz pan Dionizy się nie poddał i zrobił kolejny wynalazek całkiem malutki.
Myślę a nawet jestem przekonany że się nie przyjmie, dla czego tak jak już wspomniałem, jaką może dostarczyć nam przyjemność takie wędkowanie z wykorzystaniem takiego wynalazku??? dla mnie żadną, to ja mam przechytrzyć rybę sprowokować ją do wzięcia mojej przynęty podsć ją w umiejętny sposób i tak właśnie postrzegam wędkarstwo, tego typu wynalazki przypisał bym bardzie do sideł.

michal_czyb
Nie rozumiem jak drapieżnik może na takie coś wziąć. Przecież jak weźmie to do paszczy i wyczuje jakiś nieznajomo smakujący obiekt to go na pewno nie będzie połykać a raczej na pewno wypluje go. Nawet, jeśli kolorystyką, a co za tym idzie i kształtem przypominałby jakąś rybkę.
Popieram wypowiedź WOBLERA-W1 i Mirosa, że wędkowanie w taki sposób nie przyniesie nikomu przyjemności a ryba złapana tą metodą nie będzie tak satysfakcjonująca.
Edytowane przez michal_czyb dnia 16-10-2008 19:16
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

bobo160
Nie jestem za, ani przeciw temu wynalazkowi, wielu z was używa elektroniki do połowu ryb takich jak np. echosonda. Wykorzystujecie te drogie cacko do wyszukiwania ławic ryb lub do wyszukiwania dużej ryby, myślę ze z początkiem wprowadzenia tego na rynek mieliście mieszane uczucia, czy to uprzyjemni wędkowanie, ale znalazło się wielu chętnych do nabycia tego elektronicznego, drogiego cacka.
Myślę ze gdy pomysł z elektronicznym żywcem trafi na półki sklepów wędkarskich, to wcześniej czy później wielu z was zaopatrzy swoje skrzyneczki wędkarskie w to cacuszko Pfft
Edytowane przez bobo160 dnia 16-10-2008 19:44

miros
bobo160 napisał/a:
Myślę ze gdy pomysł z elektronicznym żywcem trafi na półki sklepów wędkarskich, to wcześniej czy później wielu z was zaopatrzy swoje skrzyneczki wędkarskie w to cacuszko Pfft

Ale tylko Ci którzy nie potrafią złowić ryby???, myślę że na tym forum nie ma wędkarzy którzy by mieli z tym problem, no może nie wszyscy łowią duże ryby, ostatnio też nic dużego nie mogę złowić ale temu wabikowi podziękuję nie zkorzystam.[sleep]

Dudii
Zbyt sceptycznie podchodzimy panowie do tego"wibratorka"Wink
Myślę,że w niedalekiej przyszłości napewno znajdziemy go na naszych półkach.

Po pierwsze;
Ludzi coraz bardziej goni czas i wielu wędkarzy,z tego powodu będzie to kupowała.
Wyc iągasz ze skrzynki,bateryjka i do wodyWink
Po drugie;
Myślę,że zasada C&R przygarnie pod swe skrzydłą i nawet te najmniejsze rybki.
Po trzecie;
Wędkarstwo staje się coraz bardziej popularnym sportem i formą spędzania wolnego czsu.Można zauważyć,że coraz więcej kobiet sięga po wędki łamiąc mit,że to męska sprawaWink
Taka kobitka to będzie wolała kupić taki wibratorek niż żywą rybkę nakłóćPfft

Dla pana projektanto-wykonawcy odemnie wielkieCool i Angry.
Pytanko:
Czy opatentował pan swój wynalazek??Jeśli nie to niech pan nie zwleka[thumbsup]
Proszę zadbać jeszcze o lepszą formę i kolory,to ludzi napewno przyciągnie[ouch]
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

Damianos444
michal_czyb napisał/a:
Nie rozumiem jak drapieżnik może na takie coś wziąć. Przecież jak weźmie to do paszczy i wyczuje jakiś nieznajomo smakujący obiekt to go na pewno nie będzie połykać a raczej na pewno wypluje go. Nawet, jeśli kolorystyką, a co za tym idzie i kształtem przypominałby jakąś rybkę.
Popieram wypowiedź WOBLERA-W1 i Mirosa, że wędkowanie w taki sposób nie przyniesie nikomu przyjemności a ryba złapana tą metodą nie będzie tak satysfakcjonująca.

A jak atakuje kopyto, to myślisz że mu smakuje ta guma...[hahaha]
Łowię dla przyjemności, wypuszczam by móc łowić

Exodus
Kolejny film przysłany przez autora żywca.
http://video.goog...3709&hl=pl

Może to i nie jest głupie rozwiazanie. Czym dłużej sledze temat, tym bardziej wydaje mi sie to sensowne.

Dudii
Exo ,niech on przysle jedną sztukę na prube...hmmmm tylko komu???[disapprove]
Ja bym z chęcią wyprubował to w sezonie,ale do tego czasu to by przeszedł u mnie w warsztacie mały tuningAngry
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się