Maj 21 2018 11:10:49
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Elektroniczny żywiec.
senti
Idąc tym tropem pomyślałem o czymś takim..............
Oczywiście proszę o dystans do tej propozycji.
Oglądałem te elektroniczne żywce i jakoś trudno mi sobie wyrobić pozytywne zdanie na ten temat. Szanuję to,ze kolega sobie eksperymentuje i widzi w tym coś ciekawego i nie mam nic, przeciwko jeśli chodzi o takie podejście do sprawy.

Czytając ten temat zacząłem się zastanawiać jak ja bym to zrobiłWink)
Wpadłem na taki pomysł by do elektronicznego żywca wykorzystać cos takiego
Jak durex play.
Oczywiście to żadna reklama i nawet sobie jaj nierobie WinkWink

images41.fotosik.pl/35/18fe3b176098ae3e.jpg
Ci, co wiedzą, co to jest nie będą mieli problemów,żeby sobie to wyobrazić. A najlepiej jak ktoś miał to w ręku tym bardziej będzie wiedział, o co chodzi.
Patent polegałby na tym,żeby tą wibrującą część umieścić w jakimś trupku.

Oczywiście pojawia się pytanie jak by ten trupek pracował leżeć na dnie?

Teraz to nawet jestem ciekawy jak by to działało;P
Edytowane przez senti dnia 28-11-2008 22:04
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

okoniolowca
Senti spróbuj sobie wyobrazić trupka z tym wibratorem w środku.[hahaha][hahaha]. Pomysł ciekawy ale raczej nierealny. Chyba lepiej by było gdy do woblera wsadzić jakiś napęd czy coś w tym stylu kształt wygląda praca wszystko jest, tyle ze coś co posuwało by woblera do przodu.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

miros
Teraz to już przesada,[hahaha] wędkarstwo wyglądało by tak, przychodzimy na łowisko siadamy w wygodnym fotelu, wrzucamy elektronicznego woblera do wody i niech gania po całym łowisku, może coś złapie tylko pamiętać o kilku setkach żyłki.[hahaha]
Jak najbardziej nie popieram takiego wędkowania, dosłownie dla mnie to sidła, tak jak wynalazki samozacinające, [tdown]

okoniolowca
No tak miros masz racje, ja zostaje przy normalnym naturalnym żywcu.
Nie podoba mi się żaden z pomysłów na jaki kol wiek z pomysłów na elektronicznego żywca. Nawet ja w takiej przynęcie było by napięcie 9v to po kilku sezonach wymyślono by taki rodzaj ze przy braniu szczupaka holowali byśmy ugotowany okaz. [tdown].
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Pawel4
Według mnie to jest śmieszne, przecież tak łowiąc nie ma żadnej przyemności z łowienia[tdown]. Nie lepiej iść do sklepu i zapłacić za rybę i pewnie taniej by wyszło niż za tego elektronicznego żywca. Ja osobiście nie popieram tego ale jeżeli ktoś chce to kupic to nikomu nie bronię tylko nie wiem jaki to ma sens [disapprove]

pero
HMMM... chyba pierwszy raz zabieram tu głos, ale uważam wbrew innym opiniom ze to dobry pomysł oczywiscie trzeba by przetestowac zeby nie stwarzało to zagrożenia dla ryb i zeby było skuteczne.Ale jest to napewno bardziej humanitarne i zgodne z kodeksem etycznym wędkarza niż zakładanie na hak bądź kotwiczke żywej rybki. Nie ważne dla mnie jaka to ryba jest , bo widzicie rybki przez wędkarzy są traktowane troche na podwójnych zasadach.Piękne okazy łososi pstrągów szupaków i innych WYPUSZCZAMY, natomiast biedne ukleje są często maltretowane i długo cierpią za nim zdechną, o ile nie zostana zjedzone przez jakiegoś szczupaczka.Dlatego uważam ze taka imitacja rybki , to cos jak woblery i inne przedmioty spiningowe, które służą tylko jako wabik na ryby. JESTEM ZA! oczywiscie nie ma mowy o czymś takim jak samozacinające się splawiki przynety , bo to już wkracza na grunt umiejętnosci wedkarskich i zmienia wedkarstwo negatywnie w kierunku zle pojetej mechanizacji. To tylko moja skromna opinia
pozdrawiam

michal_czyb
Damianos444 napisał/a:
michal_czyb napisał/a:
Nie rozumiem jak drapieżnik może na takie coś wziąć. Przecież jak weźmie to do paszczy i wyczuje jakiś nieznajomo smakujący obiekt to go na pewno nie będzie połykać a raczej na pewno wypluje go. Nawet, jeśli kolorystyką, a co za tym idzie i kształtem przypominałby jakąś rybkę.
Popieram wypowiedź WOBLERA-W1 i Mirosa, że wędkowanie w taki sposób nie przyniesie nikomu przyjemności a ryba złapana tą metodą nie będzie tak satysfakcjonująca.

A jak atakuje kopyto, to myślisz że mu smakuje ta guma...[hahaha]

Zacięcie podczas łapania na spinning jest natychmiastowe, a podczas łapania na żywca tak łatwo się nie zatnie, nie wiesz o co mi chodzi? Trzeba czekać aż trochę połknie. A wątpie, żeby chciał to łykać. Nawet te dozbrójki nie będą w 100% skuteczne tak jak podczas łapania na kopyta.
Edytowane przez michal_czyb dnia 29-11-2008 14:56
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

Howi

Nie,no,powinno być w dziale - Humor.
Po co to komu?

Grzesiek
Howi napisał(a):Po co to komu?

Patrz wytłuszczone Wink to jest i bez sensu i ma sens... relatywizm.

Duze_Bu napisał(a):Zanim Exodus skasował temat, chciałem dopisać do swojego bardzo sceptycznego posta o "elektrycznym żywcu", że to jest rozwiązanie dobre dla tych, którzy chcą złowić drapieżnika, a na przykład z przyczyn ograniczeń fizycznych, wiekowych itp. nie mogą spinningować, a łowienie na żywca (kuriozum - na żywego żywca) uważają za niehumanitarne. Ale nie odstąpię od zdania, że pełnosprawny wędkarz powinien odchodzić od automatyzacji i elektroniki. Pewnie, że można sobie ułatwić i uprzyjemnić łowienie, ale dla mnie pojęcie WĘDKARSTWA ma swoje granice, które taki wynalazek przekracza. Mam takie zdanie również dlatego, że nie uznaję metody żywcowej - ale nie mam nic do tych, którzy tę metodę stosują. Żywiec jest dla mnie właśnie zbyt statyczny, samołowiący (chociaż wiem, że żywiec sam nic nam nie złowi)... a co dopiero jak rybka jest sztuczna i "hipnotyzuje"inne ryby. Z marketingowego punktu widzenia "towar" jest bez zastrzeżeń i aż strach co, jeśli jest skuteczny... Ostrzegam - od tego tylko krok, do nowego narzędzia kłusowniczego, bez względu na intencje, choćby najlepsze, Twórcy (za co go nie winię).
Jeśli to przeczyta, chylę czoła przed zdolnościami konstruktorskimi, ale jako zapalony spinningista, wędkarz i miłośnik przyrody... innych gratulacji nie złożę!

Edytowane przez Grzesiek dnia 26-11-2010 16:36
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Fishprovocator
Witam stałych użytkowników. Może jako praktyk, napiszę jakie mam zdanie na temat elektronicznego wabienia ryb. Swego czasu, jak wędkarz wakacyjny i elektronik, znudzony łowieniem w polskich kałużach, zaprojektowałem, wykonałem i sprawdziłem własną wersję wabika. Miałem nawet zamiar puścić toto do produkcji. Ale... po wielu próbach w kraju i w Europie, całkowicie się zniechęciłem nadmiarem ryb. I wcale nie żartuję. W zbiornikach, gdzie są ryby (Anglia, Hiszpania, Portugalia), łowienie z tym to jak strzelanie do krów na pastwisku. Po pół godzinie ma się dosyć. Tam, gdzie ryb nie ma, żadne cudo nie pomoże.
Wygląda toto tak : http://fish.provo...nteria.pl/
Dałem parę sztuk znajomym z prośbą o zwrot i ocenę. Oceny były, zwrotów nie. Wszystkim trafiły się zaczepy. Prosili o następne. Nie dałem. Może moje uprzedzenie do takiego wabienia wynika z tego, że praktycznie nie jadam ryb śródlądowych a więc cały łup lądował s powrotem w wodzie. Podejrzewam jednak, że gdybym jednak zdecydował się na jakąś produkcję, to 99% kupujących można by zaliczyć do typowych mięsiarzy. Gdyby nasze zwyczaje były takie jak w innych krajach, gdzie wypuszcza się większość złowionych ryb, to może, może. Ale sami znacie sprawę. Jestem też całkowicie przekonany, że dla prawdziwego wędkarza taki wabik to żadna frajda. Jeden ze znajomych testujących wabik, przyznał mi się, że złowił ponad 20 kg jednego dnia i wszystko zabrał do domu. Karmił tym dwa psy i okoliczne koty. Chyba nie muszę dodawać, że straciłem znajomego. Stąd też pomysł z kiwającą się przynętą opisaną wyżej, podobnie oceniam. To dla mięsiarzy a nie dla prawdziwych wędkarzy.
Połamania kija życzę. ;)) Frown

arturMD
Widze,że sa fani elektroniki wędkarskiej.Panowie litości!Gdzie te czasy kiedy szło sie jak PB przykazał z wedką nad wode?Zaraz pojawi sie stwierdzenie,że przynęty elektroniczne to nic groznego.
Zacznijmy zatem reklamować wędki elektroniczne np.SAMUS.
Dla mnie jako etyka porażka.Mógłbym napisać w tym temacie wiele słów ale mogło by mnie ponieść a niechce uprzykrzać życia moderatorom.Eh.........szkoda gadaćbeer

Exodus
Łowił ktoś może na to już Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Exodus napisał(a):

Łowił ktoś może na to już Wink

Nie, ale są lepsze wersje Wink

[youtube]5Xs_G28R8Sw[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=5Xs_G28R8Sw&feature=related
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Arteczek
Nie które są już zablokowane na dnie Pfft

Semi
Oooo, te lepsze wersje już niczego sobie, nieźle śmigają i robią masę zamieszania w wodzie. Myślę że albo drapieżniki by zgłupiały i atakowały jak głupie, albo ze strachu powbijały by się w przeciwległy brzeg. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Exodus
Ciekawe kiedy będa takie łowiska Wink myślę że kiedyś może dojść do tego. Wink
Skoro już w akwariach pływają Wink

Exodus
Cos temat strasznie ucichł. Macie jakieś nowinki na ten temat ?

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się