Październik 24 2014 16:39:57
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Czy powinno się wprowadzić górny wymiar ochronny ryb ?

Tak
Tak
79% [30 głosów]

Nie
Nie
13% [5 głosów]

Nie wiem
Nie wiem
8% [3 głosów]

Ogółem głosów: 38
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08/10/2014 19:55

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Turkuc podjadek na suma
wircom
Turkuć podjadek Gryllotalpa gryllotalpa to owad z rodziny świerszczy; łacińska nazwa turkucia - Gryllotalpa - jest zbitką dwóch słów łacińskich: Gryllus - świerszcz i Talpa - Skret, co doskonale oddaje jego osobliwy wygląd, przypominający bardziej kreta niż świerszcza występujący w Europie, Azji zach. i Afryce płn. Został też zawleczony do Ameryki Północnej. Osiąga długość do 6 cm. choć w żyznych siedliskach zdarzają się osobniki sięgające 9 cm. Jest zabawnie owłosiony; głowę ma malutką z grubymi czułkami, pokrywy skrzydeł skrócone, skrzydła długie, używane w zasadzie tylko podczas lotów godowych.
Można go hodować w domu ,potrzebuje pojemnika z roślinami ponieważ zjada korzenie roślin (stąd nazwa), ale również larwy innych owadów. Owad ten wydziela charakterystyczną woń prowadzącą do kompletnego zaniku odruchów samozachowawczych u suma. Sum w zetknięciu z tą przynętą zachowuje się jak kot przy misce z walerianą - dostaje fioła.

Jeśli ktokolwiek wątpi w skuteczność tej przynęty, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę TURKUĆ NA SUMA.

Oto link ze zdjeciami i opisem turkcia http://www.terrarium.com.pl/zobacz/gryllot...djadek-119.html

Jak go zlapac ???? wystarczy w ogrodku (na dzialce) wykopac dolek w ziemi, zakopac na rowno z ziemia sloik (litrowy) i do sloika wrzucic troche konskich odchodow . One juz same znajda droge do tego sloika i juz z niego nie wyjda bo scianki sloika sa sliskie .
wircom dodał/a następującą grafikę:
turkuc.jpg

Edytowane przez Exodus dnia 09-06-2008 21:14

lukaszek27
czy ktos juz to testowal??? ja mam zamiar co wy na to???Wink
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

michal_czyb
Rozumiem, że na to się łowi z powierzchni? Wink Bo nie wyobrażam sobie tego czegoś na haczyku, z gruntu...
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

senti
Turkucie są pod ochroną.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

Exodus
Senti, turkuć chyba nie jest pod ochroną, sprawdzałem teraz, ale nic nie znalazłem Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

BartosH
Znalazłem info, że turkuć to powszechnie tępiony szkodnik, zbytnio wrażliwy nie jestem ale tego brzydala na hak bym nie założył[hahaha]
Edytowane przez BartosH dnia 10-06-2009 21:22
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Dudii
Ja to bym tego nawet do ręki nie wzioł[hahaha]
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

wircom
A ja juz mam dostawe turkci . Z soboty na niedziele w nocy mam zamiar je wyprobowac
na rzece Marna jakies 30km od Paryza a tam sa sumy ponad 100cm . Pfft a tak na marginesie to turkcie nie sa pod ochrona , jest to szkodnik ktory zywi sie korzeniami roslin.
Odnośnie z tego co mi piszą inni wędkarze to przywiązują je gunką lub jakimś specjalnym włuknem do haka.Hak uzbrajają w 2-3 turkucie z czego jednego nakuwają szpilką ,aby szybciej wydzielał woń.No i łapią.
Pozdrawiam.
Edytowane przez wircom dnia 14-05-2008 21:36

Pablo2
Ja czytałem też że jest to szkodnik,którego tępi wiele działkowiczów u których się on rozpanoszył.
A ja za nic bym tego na hak nie założył...ale śmiesznie wyglądaWink

RichiS52
Na oczy tego Chrząszcza nie widziałem i nie wiem czy na niego łowil bym sumy .Wole tradycyjne przynęty ,ale czekam na twoje wynikiWink
PS:Nowe jest zawsze ciekawe ,czemu nie[ouch]
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))><

EXECUTOR
Czytałem że TURKUĆ ma zapach który przywałuje sumy. Czy to prawda?

Dudii
EXECUTOR napisał/a:
Czytałem że TURKUĆ ma zapach który przywałuje sumy. Czy to prawda?

NO PRZECIERZ wircom NAPISAŁ W PIERWSZYM POŚCIE!!!!!![confused]

Bez sensu takie pisanie,ktoś zobaczy temat i prubuje wnieść coś do forum bez czytania co wyżej koledzy napisali,byle zaliczyć nowego posta,zawsze to jeden bliżej miana SUPER WĘDKARZA[tdown][tdown][tdown]
Edytowane przez Dudii dnia 14-05-2008 22:21
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

pjkspining
HAHAHHA jaki zbieg okoliczności , kiedys na wakacjach widzialem dziwnego robala , byl wielki mowie ODNALAZLEM NOWY GATUNEK ROBLA a teraz ten temat i to zdjecie i to ten sam robak heh taka zdobycz mi uciekla ;D nawet nie wiedzialem ;]
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

Exodus
Nie tak dawno dowiedziałem sie, ze cały ten turkuc to tylko podpucha puszczona na rózne serwisy wędkarskie. Propaganda miała na celu nabicie kasy tym co to sprzedaja na allegro, w tym cała ta sztuka miała być. Bardzo ładnie zagrali temat i się rozeszło.

Tak na zdrowy rozum, wyobrazmy sobie atakującego suma, który waży 15-20 kg i nagle atakuje małego turkucia Wink Zapewniam Was, że 100 razy woli zaatakować karpia kilowego niz tego turkucia.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzesiek
No fakt. Wielki sum i malutki turkuć, to się nie ima.
Ale jeśli prawdą jest, że chodzi o chemię, zapach jaki ten owad wydziela, to bym go tak kategorycznie nie skreślał. Przecież mimo że sum poluje na naprawdę duże ryby (jak pisze Exo, np. 1kg karp) to na wątróbkę, czy pęk robaków też się skusi. A ani to duże, ani nie wabi ruchem.. A skąd masz Exo te informację. Ja na sumach się nie znam, a na turkuciach tym bardziej, więc dla mnie wszystko może być prawdziwe. Wink
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

pjkspining
Nie wiem , dal mnie ten robal to brzydal i nawet sum na takiego bazyla sie nie połasi
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

marec-ki
Wiesz PJK sum nie wybiera sobie jedzenia na podstawie wyglądu Wink jak będzie głodny to się rzuci na tą brzydulę Wink I to jest tak jak napisał Duze_bu ... tu bardziej znaczenie może mieć "chemia" tego robala. Znasz powiedzenie "Nie ma brzydkich kobiet, tylko wina jest za mało" ?? To podobna zasada z tym turkuciem jest Wink Ale może być też tak jak to napisał Exodus, zwykła podpucha i już Wink Niech ktoś to najpierw założy na hak i złapie jakiegoś olbrzyma [thumbsup]
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marekp1984.ovh.org/
chomik1980
A ja ich spróbuję nałapac i dodać do zanęty bo do ręki to ja go nie wezmę.Bo przypomina mi postać z filmu ''OBCY KONTRA PREDATOR''
łowca węgorzy
http://www.leszcz.netarteria.pl/portal.php

wircom
A wiec bylem na rzece sekwana w paryzu , zmontowalem zestaw gruntowy z kotwiczka
, na kazdy hak nabilem po jednej sztuce turkcia , przy nabijaniu go za pomoca szczypcow puscil on cimnego koloru ciecz i to sporo o specyficznym zapachu . Po zarzuceniu juz po kilku minutach bylo delikatne branie , po chwili kolejne juz mocniejsze
a wiec zacialem . Mialem zaczep i stracilem pierwszy zestaw , wiec zmontowalem drogi i tez to samo . Wraz z kolega stracilismy po 3 zestawy , nie znajac lowiska tak bywa , bylismy tam pierwszy raz i chyba ostatni w tym miejscu.
A wiec nic nie zlapalem jak narazie na turkcia , mysle ze sie jeszcze uda .

Raptor11
Nie uważam żeby z tym turkuciem to była podpucha, bo nawet w książce poświęconej sumowi jest informacja że Czesi Ukraińcy i Słowacy łapią na turkucie sumy i jest to u nich wręcz legendarna przynęta na tą rybę. Chociaż co niektórzy moi znajomi którzy łapią na turkucie sumy nie koniecznie są przekonani że to tylko zapach wabi sumy ale też stuki i puki które turkuć robi w wodzie za pomocą swoich potężnych przednich "łopat".
Teraz zdradzę jeden z przepisów jak złapać suma właśnie na turkucia. Bierzemy żywca zakładamy na haczyk i na "włosie" przywiązujemy turkucia który zaniepokojony bliską obecnością ryby nie tylko wydziela woń ale puka o nią przednimi kończynami wabiąc sumy a poza tym żywiec unosi turkucia w toni przez co robal nie włazi w muł. Sam tak jeszcze nie próbowałem ale znam kolegę który to robi nagminnie i jednej nocy złapał 2 sumy jeden 25 kg drugi 27 kg.

Sam sobie postawiłem za punkt honoru złapać w tym roku suma i na pewno spróbuję wszystkich znanych lub mniej znanych metod.

Pozdrawiam
BoNo

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się