Styczeń 21 2018 17:54:01
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Nieudane rozpoczęcie sezonu szczupakowego
stanlej
Po bardzo długim poście wreszcie wybraliśmy się z kolegą Henrykiem na spinningowanie z łodzi. Początkowo planowaliśmy wyjazd na jezioro PZW, w okolicach Węgorzyna, jednak z powodu braku znaczka na łowienie ze środków pływających, musieliśmy zmienić plany. W rezultacie wylądowaliśmy przed piątą rano na Woświnie, Było to 7 maja, kalendarz wędkarski pokazywał dobre brania, ciśnienie od dłuższego czasu było stabilne, a wiatr wiał z północnego zachodu. Wypłynęliśmy tylko ze spinningami, pełni optymizmu, gdyż wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazywały na to, że mamy olbrzymią szansę na dobre brania szczupaków. Woda przy powierzchni miała czternaście stopni, ale ranek był dość chłodny, tym bardziej, że słońce tylko nieśmiało przebijało się przez dość gęste chmury. Synoptycy zapowiadali co prawda ładną pogodę, z temperaturą przekraczającą dwadzieścia stopni, ale na razie nic na to nie wskazywało. Słaby wiaterek lekko spychał łódkę na środek zatoki, a my łowiliśmy w dryfie. Echosonda nie pokazywała jednak żadnych ryb, pomyślałem nawet, że się zepsuła, bo to niemożliwe, żeby w tym rejonie była taka pustynia. W poprzednich latach woda tu aż się gotowała od wszelakich ryb. Dopiero od sześciu metrów zaczęły pojawiać się ikonki ryb, a już na siedmiu, ośmiu było ich dosyć dużo. Na powierzchni wody też pojawił się ruch, zaczęły się spławiać ładne płotki, a od czasu do czasu można było zaobserwować wyskakującego leszcza. Kolega rzucał gumkami, za okoniem, a ja wybrałem cięższy kaliber, z zamiarem złowienia szczupaka. Pogoda zaczęła się wyraźnie poprawiać, słońce świeciło już w pełni, musieliśmy więc trochę się rozebrać. Najgorsze było to, że ryby zupełnie nie chciały z nami współpracować. Mógłbym zrozumieć okonie, bo mogły szykować się do tarła, albo już na nim były, ale dlaczego zębacze zupełnie ignorują moje sprawdzone przynęty, tego nie potrafiłem zrozumieć. Czyżby jeszcze nie weszły do zatoki, bo wcześniej było za zimno ?
W sumie, przez cały dziesięciogodzinny okres wędkowania, miałem trzy delikatne puknięcia w przynętę, bez żadnego efektu. Kolega złowił na gumki dwa nieduże okonie, a ja pozostałem na tarczy. Zupełnie inaczej wyobrażałem sobie tak długo wyczekiwany początek sezonu spinningowego. Bardzo rozczarowani spływaliśmy w stronę brzegu i rozpatrywaliśmy przyczynę naszej dzisiejszej porażki. Przy samochodzie czekał na nas wspólny znajomy z pobliskiej wioski i wyjaśnił nam, dlaczego ryby nie chcą brać i nie ma ich na płytkiej wodzie.
Otóż parę dni wcześniej rybacy urządzili sobie wielkie polowanie za pomocą agregatu prądotwórczego i ryby, które nie zabili, porządnie wystraszyli. Prawdopodobnie była to jedna z przyczyn naszej klęski, ale na takie rybaczenie nie mogliśmy nic poradzić.
Zrozumiałbym, że ryby nie brały, bo miały ku temu jakieś powody, a to zmieniające się ciśnienie, albo niesprzyjający wiatr, ale innych bardziej radykalnych przyczyn nie brałem pod uwagę i nie mogłem ich przewidzieć.
Następnym razem pojedziemy na inny akwen, gdzie nie ma takiej presji rybackiej, może wreszcie zaliczę pierwszego szczupaka w rozpoczynającym się sezonie.

images23.fotosik.pl/217/580a536a95c3fe1am.jpg images25.fotosik.pl/216/89539e39440d0b7em.jpg images33.fotosik.pl/261/18969a90bbdfa7aem.jpg images33.fotosik.pl/261/f6d4940952cffcf9m.jpg
Wędkarstwo starego czyni młodym, a młodego szczęśliwym.

Grzesiek
Opowiadanie zahacza o temat rzekę, te odłowy..
Jak mawiał pewien polityk...[disapprove]
"nie po tym poznać mężczyznę jak zaczyna,
ale po tym jak kończy..."[hahaha] pomyślmy jak on kończy...
Na rybach też bywa podobnie. Parę lat temu pojechałem w długą drogę ze spinningiem, w obiecujące miejsce nad rzekę na caaały dzień łowienia. Po rozłożeniu sprzętu i po śniadaniu na świeżym powietrzu zacząłem rzucać. W pierwszym rzucie łapię okonka 20cm i pomyślałem, że warto było tyle się telepać!
To było ostatnie branie tego dnia...
Edytowane przez Grzesiek dnia 23-05-2008 01:42
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się